Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 179
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 423
На мен болнични не  ми  трябват. Аз съм си шеф Grinning Живея зад болницата и ми е изключително удобно като локация. Във Вита преди години висях така с часове пред кабинета на др.Илиева въпреки записания ми час, до такава степен ме изнервя чакането, че 3г на никакъв лекар не стъпих. До 1 час приемам закъснение, но 3-4 часа ми идват пряко сили.
Иначе последните дни доста четох подфорума и за сега съм се ориентирала към клиника Щерев. И за там съм си записала час, но чак на края на месеца.

Аз ходих при д-р Узунова до 6-ия месец, след което я смених, писала съм по-напред в темата. Сега, ако трябва да избирам, не бих се спряла нито на тази лекарка, нито на тази болница. Освен това, непрекъснато ми препоръчваха изследвания в Геника, не знам каква беше връзката м/у болницата и лабораторията.
В темата имаше хубави мнения за д-р Кръшкова.
А за раждане, бих избрала голяма болница.

# 1 066
  • Мнения: 156
Тези, които си следите бременността в Софиямед, бихте ли споделили дали сте доволни от техниката там и часовете за преглед спазват ли се? Имам час за Вита, но като знам, че едно 3 часа не ми мърдат висене пред кабинета въпреки записания ми час, мисля да се откажа оттам. И ако може да ми препоръчате гинеколог, за предпочитане жена Simple Smile От темата останах с впечатление, че др.Узунова е добра. Даноуспея да се вредя скоро там.

Аз съм при др Хасан. Май не ми се е налагало да чакам повече от 15-20 мин. За апаратурата - ами не знам на други места как е, но снимките и видеозонът не са много ясни, но като цяло по-важно ми е докторът и важните за него данни да са ясни.  За доктора - това е моят доктор. МНого обиколих докато го намеря и се чувствам безкрайно спокойна в негови ръце.  Винаги ми обяснява всичко, за което имам питания, не ме занимава с излишни неща, внимателен и много спокоен Simple Smile Успех в търсенето Simple Smile

# 1 067
  • Мнения: 219
И аз бях на жк при др Хасан-много внимателен,грижовен и спокоен. Не родих там,защото лежах в болницата за задържане и беше доста мръсно пък и за неоантологията не прочетох добри неща.

# 1 068
  • Мнения: 18
Аз си записах час при доктор Кръстев в Софиямед,понеже ми го препоръчаха за естествено раждане.Има ли мами раждали при него,че четох доста назад ,но точно за него отзиви не видях.Благодаря предварително   bouquet


Родих при др.Кръстев март месец,много съм доволна.За 2 години съм ходила при 7-8 различни гинеколози по други причини,но от този доктор останах най-доволна.Много е позитивен и държи на естественото раждане (ако няма медицински показатели за секцио).Препоръчвам с две ръце  Hug

# 1 069
  • София
  • Мнения: 3 805
И аз бях на жк при др Хасан-много внимателен,грижовен и спокоен. Не родих там,защото лежах в болницата за задържане и беше доста мръсно пък и за неоантологията не прочетох добри неща.
Записах час при Узунова, да видим как ще е! Искам да ви питам, тъй като не са ми много ясни всички предстоящи изследвания, но горе - долу цените би трябвало да са еднакви във всички частни болници в София /може би без св.Лазар/. Гледам, че пълен пакет за ЖК излиза около 700 лв., според обема на пакета и мястото малко се разминават цените, но около тази цена варират. Вие как правите, плащате тази цена и ходите при един лекар на ЖК, или всеки месец си плащате за преглед? Защото, ако платя на един тази сума, но впоследствие не съм доволна, губя парите newsm78 А и как излиза по - евтино? Въпросът ми е към тези, които вече са на финалната права Laughing

# 1 070
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,
Родих малката си първородна дъщеричка съвсем скоро след случая с акушерката- на 06.05.2015. За миг не съжалих, че избрах и останах да раждам в Софиямед. През цялото време следях бременността си там, много съм доволна от отношението, разбирането и вниманието.
Не знам за високият процент на родилите секцио- по време на престоя ми там имаше само едно бебче, родено секцио. Всички други (6-7 бебчета) бяха родени нормално- включително и моето.
Цената си е същата- платихме 1200лв.
Въпроса с оставането на бебето при майката е личен избор- аз предпочитах повече време да прекарва при останалите бебета, в неонатологията, и от време на време отивах да надничам как е, дали спи или будува. През останалото време гледах максимално да почивам, в подготовка за предстоящите безсънни нощи  baby_neutral Водеха ни бебчетата за храненията, после пак ти си решаваш дали да остане или да го върнат да си спинка там.
Ако забременея втори път ( когато поне малко забравя болките от контракциите  Whistling ), пак бих избрала същия специалист.
Леко бременеене на всички бъдещи мами  Hug

# 1 071
  • Мнения: 958
Д-р Кръстев помага на Д-р Кръшкова при моето раждане - впечатленията ми са че е доста тих и спокоен.

Д-р Узунова беше много усмихната, но не бих я избрала заради болничните, също и заради това, че не обръщаше много внимание на момичетата, които беше изродила, докато аз бях там

# 1 072
  • Мнения: 1
За д-р Узунова, като изключим даването на болнични, има ли други които не са доволни от нея? Ще ми е полезно жени, които вече са раждали при нея да дадат мнение. Благодаря!

# 1 073
  • Мнения: 423
И аз бях на жк при др Хасан-много внимателен,грижовен и спокоен. Не родих там,защото лежах в болницата за задържане и беше доста мръсно пък и за неоантологията не прочетох добри неща.
Записах час при Узунова, да видим как ще е! Искам да ви питам, тъй като не са ми много ясни всички предстоящи изследвания, но горе - долу цените би трябвало да са еднакви във всички частни болници в София /може би без св.Лазар/. Гледам, че пълен пакет за ЖК излиза около 700 лв., според обема на пакета и мястото малко се разминават цените, но около тази цена варират. Вие как правите, плащате тази цена и ходите при един лекар на ЖК, или всеки месец си плащате за преглед? Защото, ако платя на един тази сума, но впоследствие не съм доволна, губя парите newsm78 А и как излиза по - евтино? Въпросът ми е към тези, които вече са на финалната права Laughing
В Софиямед няма платен пакет, освен ако не са променили нещо, плаща се всеки път, като изключим безплатните ехографски прегледи, които се полагат (2 бр.). Можеш горе-долу да си направиш сметка. Д-р Узунова ще те вика на около 3 седмици, не е един път в месеца. Зависи и къде ще си правиш феталните морфологии, аз не знам да има много добър специалист там. Също така зависи и колко често ще ти се налага да правиш кръвни изследвания - аз бях с нисък хемоглобин и правех всеки месец, но в общия случай би трябвало предвидените от касата да ти стигнат.
А и не знам защо тя ми беше казала, че в болницата не се правят кръв и урина, като след това в темата момичетата бяха писали, че са си ги правили там. По-логично е всичко да е на едно място и докторът да може да ти провери изследванията по всяко време, както е в Токуда напр., а също и във Вита. Аз лично си ги правех в Токуда, там организацията относно изследванията е доста добра и може да се проверяват онлайн.
Предполагам, че раждалите по-скоро могат да споделят как е.
Др-о, което се сещам, че за биохимичен скрининг ме пращаше в Геника, където е по-скъпо, отколкото в Майчин дом. (и за др-и изследвания ми беше препоръчвала Геника, но това е друга тема). Иначе си беше дала телефона и беше казала, че мога да и' звънна, ако се налага, но не съм се възползвала.

Извън това - аз лично предпочитам бебето да си е при мен, независимо за коя болница става въпрос, но това е въпрос на избор.

# 1 074
  • София
  • Мнения: 2 666
През 2013 следих бременността си при д-р Узунова. Първо се насочи към Вита и д-р Чорбова, а в Софиямед се записах по ЗК. В последствие останах много по-доволна от Узунова и си останах само при нея. Първите изследвания по ЗК ги направих в Бодимед,защото лабораторията на Софиямед нямаше договор за тях със ЗК. С болничните нямах проблеми, но може би защото имах основателна причина са тях. Даже доктората сама ме попита от кога да ми ги пусне. За феталните сама ме подсещаше, но никога не се е месила в избора ми - ходих във Фемина. Относно чакането е относително -и по-рано съм влизала и раждане съм чакала, но във Вита беше доста повече. Родих  в друга болница, за което сега съжалявам. Скоро ходих при Узунова и ми обърна достатъчно внимание.

# 1 075
  • Мнения: 423
За болничния и аз имах основание, само че проблемът не беше гинекологичен и тя ме прати при личния лекар, след като я чаках 3 часа, 1 месец ми трябваше, за да се оправя напълно.
Каза ми, че ако е салмонела трябва да вляза в инфекциозна болница. Е слава богу не беше, беше др. тип хранително натравяне. Добре, че личния ми лекар ми помогна.
Повече не се върнах при нея. Все си мисля, че като лекар можеше да измисли нещо повече от това да прати бременна жена в 6-ия месец, почти обезводнена, при личния лекар.
Не съжалявам, че не останах в тази болница......

# 1 076
  • Мнения: 35

Аз съм при др Хасан. Май не ми се е налагало да чакам повече от 15-20 мин. За апаратурата - ами не знам на други места как е, но снимките и видеозонът не са много ясни, но като цяло по-важно ми е докторът и важните за него данни да са ясни.  За доктора - това е моят доктор. МНого обиколих докато го намеря и се чувствам безкрайно спокойна в негови ръце.  Винаги ми обяснява всичко, за което имам питания, не ме занимава с излишни неща, внимателен и много спокоен Simple Smile Успех в търсенето Simple Smile

Аз само мога да подкрепя това мнение за д-р Хасан. Той и Деси водеха раждането на малкия ми син - изключително съм доволна. Още повече, че отидох след като ми бяха казали, че има голяма вероятност да трябва да родя секцио. За това, че има повече секцио, също вече не съм много сигурна, защото докато бях там имаше само две бебчета родени така (едното започнало нормално, но в последствие се е наложило по спешност оперативна намеса) - другите бяха нормално. Не ми се е случвало да чакам много пред кабинета, въпреки че винаги има много хора отпред. А и много ми допада това, че Деси помни имената на всички като че ли.  Rolling Eyes Как успява все още не ми е ясно.  newsm78 , но не се чувстваш като поредния номер.

# 1 077
  • Мнения: 4
Здравейте момичета. Следя темата от много дълго време. Дойде моментът да се включа активно.
Родих в Софиямед. Категорична съм в едно.  Мисля, че отделението, оглавявано от Д-р Нецов НЕ подкрепя естественото раждане. Мисля, че самият той няма време за естествени раждания и може да бъде доста убедителен в "препоръките" за секцио, дори манипулативен  - всички знаем колко чувствителни и уязвими са бременните жени....Под препоръки нямам предвид обективно състояние, което да налага секцио, а доводи от сорта, че по-малко боли, по-малко натоварва и т.н. Неонатологията няма да я коментирам - мисля, че няма нужда след всичко станало, със сигурност има сериозни проблеми с начина, по който функционира и в момента и не дай си Боже да се наложи - Токуда поемат случая, а майката остава отделена от бебето си,
Единственото, за което съжалявам са хората като Деси и Цвети - акушерки и Д-р Кръшкова, които продължават да се опитват да вършат работата си добре въпреки условията. В случая на докторите това е изключително натовареният график, а в случая на акушерките  - и доста лошото заплащане. Естествено всичко казано от мен е мое лично мнение.....

# 1 078
  • Мнения: 156
Момичета, а да ви попитам - аз септември ще раждам там, но как са условията в самите стаи? Чисто ли е ? И нали най- много по 2 жени са в стая?

# 1 079
  • Мнения: 219
Чистотата се изразява в това да минават вс ден с парцал. Др честене-например на шкафове и баня не съм видяла при двукратния ми престой там.има и стаи с по 3 легла,но не вярвам да настаняват родилки н тях.

Общи условия

Активация на акаунт