Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 124
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 60
Привет дами! Не съм писала от доста време в тази тема и все не ми се искше да изкажа мнението си, защото не бях съвсем наясно с някои неща. След  като посетих много други лекари вече ще споделя мнението си за д-р Кръшкова. Имам ендометриоза, която тя оперира. Първата и гршка е, че не е проверила дали имам запушване на трабите ( в епикризата е записано). След няколко месеца забременях, но въпреки, че имам ендометриоза и други хормонални проблеми тя твърдеше, че плода се развива идеално. Тъкмо влезнах в 4-ти месец и спря пулса на бебето  и тя ми направи кюртажа. В последствие гледайки при всеки преглед в коя седмица е записвала, че съм се забелязва забавяне на плода. От друг специалист ми бе разяснено, че е било необходимо да се слагат някакви инжекции, които до 90% ще намалят риска от случилото се и са задължителни при моите заболявания. Яд ме е, че не е пресметнала както трябва г.с.- и, че не е взела под внимание заболяванията ми и за цялостното и нехайство. Най- вероятно ако бях при по- голям специалист щях сега да съм в 7- ми месец, но не! Не ви пиша за да не ходите при неля или в тази болница а просто да сте по- наблюдателни и да не се доверявате на всичко, което ви се казва.

# 1 096
  • Мнения: 390
Някой родил скоро там? Как ви се стори неонатологията откъм компетенции и отношение? Едни и същи неонатолози ли виждахте по време на престоя си или бяха все различни?

# 1 097
  • Мнения: 4
Някой родил скоро там? Как ви се стори неонатологията откъм компетенции и отношение? Едни и същи неонатолози ли виждахте по време на престоя си или бяха все различни?

Здравейте, съветвам Ви да прочетете писаното до момента във форума. Неонатологията стана печално известна с пребито от акушерка бебе там. Дори да се абстрахираме от това (което според мен е доста трудно), неонатологията не е на ниво,....меко казано. Честно казано не знам на какво разчитат. Главната неонатоложка не е на щат при тях, за нея е нещо като второ работно място. Идва уморена, недоспала, БОЛНА!! Има мисля само още една неонатоложка....другите са сестри...преуморени и също работещи на други работни места. Ако смятате че имате сто процента гаранции, че бебето Ви няма да има нужда от по-специални грижи (което е божа работа)..рискувайте. Но да не се окажете вие в Софиямед, а бебето ви в Токуда (всички по-сериозни случаи се превеждат там).

# 1 098
  • Мнения: 390
Благодаря Ви, знам и за случая, чела съм и темата. Той кой не разбра за въпросния случай. Питането ми беше именно към хора, които скоро са видяли неонатологията с очите си.

Цитат
Честно казано не знам на какво разчитат. Главната неонатоложка не е на щат при тях, за нея е нещо като второ работно място. Идва уморена, недоспала, БОЛНА!! Има мисля само още една неонатоложка....другите са сестри...преуморени и също работещи на други работни места.

Точно тези изречения ми бяха полезни и ме интересуваха. Явно нямат редови специалисти на щат, а привикват от други места, което не ме устройва. Ще очаквам и други включвания.

# 1 099
  • Мнения: 2
Здравейте, аз наскоро родих в Софиямед. Направих избора си в последния момент - когато ми изтекоха водите - реших да избера болницата, в която имам най-голямо доверие на доктора си. Алтернативата ми беше Шейново, където имах потвърждение за раждане от началника им, но доверието не беше на 100%.

Критериите, по които избирах болницата бяха следните:
1. Да имам доверие на доктора - ДА;
2. Да мога да разчитам на адекватно отношение от сестри, акушерки - като частна болница с наскоро накърнена репутация и наложени санкции - реших, че и по този параметър би трябвало да са ОК. На практика се оказа, както е посочено и по-горе, че част от персонала - сестри, акушерки не са на щат там, а дават дежурства - имаше 2 жени от клиниката на д-р Щерев. Като цяло компетенцията не беше на очакваното ниво, но се търпеше. При всички положения може да разчитате на Деси и Цвети от акушерките.
3. Неонатологията - да има добри специалисти и адекватна грижа за бебето. Поради спешността на моя случай по тази точка направих най-големият компромис.
За щастие не се наложи допълнителна грижа за бебето и всичко беше ОК. НО ако се налага да разчитате на неонатолозите да реагират, помогнат и съдействат при конкретен казус си е риск. Още повече бях свидетел на случаи, в които не само не реагират адекватно, но отказват изобщо да вземат отношение. На детето се правят задължителните по стандарт (минималния пакет) от изследвания. В Шейново и Токуда се правят разширени изследвания, вкл. и на слух и на луксация на ставите.
Информацията от неонатолозите (доктори) в Софиямед е оскъдна, резултатите от направените изследвания липсват - дори и в епикризата.
Сестрите в неонатологията не са достатъчно активни (или няма необходимата организация), разчита се родилката сама да иска смяна на памперса, мляко за бебето, информация за къпане, тоалет, козметика и др. В Шейново и Токуда взимат бебетата на 3 часа за хранене (ако е необходимо) и тоалет. В Софиямед ги взимат сутрин и вечер преди визитацията на лекарите. Относно кърменето трябва сами вие да помолите да ви съдействат и помогнат. Аз изчаках 1 ден сестрата да се отзове, за да ми помогне и асистира за засукване и кърмене на бебето. Не са проактивни и ангажирани да осигурят правилното закърмване на децата. В така наречената неонатология има на смяна 1 доктор и 1 сестра. Капацитетът е минималният съгласно стандарта по закон.
Относно всички казуси, изискващи реакция от 2-ро или 3-то ниво на компетентност вече не водят бебетата в Токуда, а в Педиатрията, тъй като след случката от пролетта двете болници са с развалени отношения.
В момента началник им е д-р Ганев - ако не се лъжа бивш завеждащ отделение детска кардиология в Окръжна болница. Той е много кадърен и може да се разчита на него.

За всички бъдещи мами моят съвет е да изберат болницата, в която ще родят на база на конкретни критерии, които са най-важни за тях. Живеем си в България и навсякъде може да има издънки, но важното е да сме информирани, за да вземем правилното за нас решение.

Горе главата, не се притеснявайте за нищо! Помнете, че раждането поставя началото на Родителството - най-голямото предизвикателство, за което трябва да се тормозим, а не къде да родим. Обикновено раждането трае няколко часа, а Родителството е до живот Simple Smile

Успех на всички Simple Smile

# 1 100
# 1 101
  • Мнения: 3
Здравейте, има ли раждали в Софиямед наскоро?

# 1 102
  • Мнения: 49
Аз родих в Софиямед на 20юли и съм много доволна.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 3 802
Аз родих в Софиямед на 20юли и съм много доволна.

Може ли да разкажеш? При кого роди, колко пари, в самостоятелна стая ли, неонатологията как ти се стори и т.н Каквото се сетиш ще е от полза. Hug

# 1 104
  • Мнения: 49
Аз бях естествено раждане при д-р Кръстев.Избрах го,защото ми беше препоръчан,не ми е следил той бременноста.Имах проблем на третата вечер и всички се активизираха с изследвания и стурчаха до леглото докато не казах,че съм по-добре.Обясняваха ми и тн. Много добро впечатление ми направи д-р Димитров! Като родих сложиха бебо на бузата ми и го държеше така акушерката ли сестрата ли беше незнам.. беше невероятно! Веднага позволиха на таткото и майка ми да ни видят. По 2 са в стая,храната е лоша само. Неонатологията наистина не си дават зор много-трябва сам да водиш бебето за смяна или сам да си поискаш мляко ако не стига ако не кърмиш,но на мен не ми е било проблем,отиваш си,питаш си ,искаш си и така. Това ми беше второ раждане и останах доволна и щастлива! 1200лв за раждане,40лв консултация с анестезиолог и епидурална упойка 350лв- всичко1590лв платих на касата. Успех мами

# 1 105
  • Мнения: 2
момичета здравейте кажете дали има някои читав педиатър за личен лекар на бебе в софия мед?  newsm78

# 1 106
  • Мнения: 9
Здравейте на всички мами! Родих секцио в Софиямед през юли при д-р Кръстев (по време на операцията присъстваха и д-р Кръстева, д-р Иванов и д-р Димитров). По време на операцията ми махнаха и миомен възел, който пречеше на естественото раждане! Изключително доволна съм от грижите, отношението и обслужването. Платих единствено за секциото 1400 лв. + 40 лв. за консултацията с анестезиолога. Упойката (спинална) е включена в цената на секциото. Стаите са с по 2 легла, а посещението от близки може да се осъществява почти по всяко време!
Успех на всички бъдещи мами Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 окт 2015, 02:24 от Бреж

# 1 107
  • Мнения: 271
а на мен защо не ми махнаха миомен възел по време на секциото в Софиямед? и сега ще искат още 1400 лв. Моят д-р твърди, че се губило за двете неща мноооооооого кръв.

# 1 108
  • Мнения: 9
а на мен защо не ми махнаха миомен възел по време на секциото в Софиямед? и сега ще искат още 1400 лв. Моят д-р твърди, че се губило за двете неща мноооооооого кръв.
И аз така бях чувала и не вярвах, че ще ми го махнат, но д-р Кръстев ме предупреди, че по-време на секциото ще прецени дали да го махне или не! Явно е преценил, че няма да има проблем и така и стана. Много съм му благодарна Simple Smile

# 1 109
  • София
  • Мнения: 3 802
Има ли разлика в цената при раждане за здравноосигурени и не осигурени, или за всички е 1400лв?

Общи условия

Активация на акаунт