Пролет пукна: слънце грее, СЕПТЕМВРИйче радостно се смее

  • 62 906
  • 423
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 169
Е, браво, много студентки  Peace И на мен ми се иска да запиша нещо да уча, ама все не стигам до там...
Ради Simple Smile , дано не е нищо сериозно тази кашлица, бързо да оздравява малката Аделинка - бонболинка  Hug

# 361
  • Мнения: 50
Ох,дано! Сега като се наспи ще я водя на лекар,та да видим....Много ме е страх,понеже преди няколко месеца ми беше в болница и преживяхме голям ад.

Вие мами от къде сте?Има ли някоя от София ,кв.Люлин ? Може да се виждаме сега като се запролети:)

# 362
  • Мнения: 2 169
Имаше доста мами от София, но за съжаление вече никой не пише тук, всички се "преместиха" във Фейсбук.
Тази вечер голяма драма имахме с приспиването на Ванко  Tired Два часа съм го приспивала, накрая милия не знаеше къде се намира. Не знам защо така се получи, за пръв път ни е, и дано да е за последен  Praynig

# 363
  • Мнения: 74
Добро утро , момичета Simple Smile
Ради Simple Smile  Hug  Аз като една от последните мами, присъединили се към септемврийския отбор , да ти кажа добре сте дошли , заедно с твоята кукла Аделинка ( много хубаво име Simple Smile  ) Ние сме в София ( за сега), живеем в  Студентски, но пък с метрото се придвижваме доста бързо навсякъде , така че като се позатопли ще се радвам да си правим срещи с дечицата.
Вио, хм много неприятно това с дългото приспиване , да не му се е случило нещо по -различно през деня , което да го е превъзбудило, или просто да е спал повече на обяд , а може и зъбки  да го тормозят...сещам се , че и ако си пред / в цикъл , кърмата се променя ( временно намалява като количество ) и това поизнервя бебчетата ( вие нали се приспивате сучейки ). Каквато и да е била причината , дано да е инцидентно и да не се случва повече  Hug На мен често ми се случва да е заспал , но в момента , в който се "отделя" от него да се събужда и това понякога се повтаря по 10 пъти  Crazy Ставам за сега , после пак ще ви пиша , хубав  снежен ден на всички.

# 364
  • Мнения: 2 169
Не знам дали не се беше превъзбудил наистина, вечерта доста играха с баща си, може да е от това. А и в момента съм в цикъл, не бях направила връзката, но сега като ми каза, се замислих че може и това да е  newsm78 Абе насъбрало му се е явно на детето. Както и да е, мина и замина, дано да ни е за пръв и последен път...
При нас най - сетне се показа слънчицето, но пък е студено. Сега ще излезем за малко, после сън, и после пак навън. Общо взето, както всеки  ден  Simple Smile
Хубав ден на всички, до скоро  Hug

# 365
  • София
  • Мнения: 9
Вие мами от къде сте?Има ли някоя от София ,кв.Люлин ? Може да се виждаме сега като се запролети:)

Тотално бях зарязала бг-мамата... сега започнах да влизам покрай размяната на стикери за енциклопедията на Била... и във ФБ не съм много активна, но чета важните неща Simple Smile)))

И аз съм в Люлин... аз съм в 10 микрорайон Simple Smile Така искам да се стопли това време вече... искам навън!

# 366
  • Мнения: 5 940
Добро утро Hug
mary_48 , много се впечатлих, че Кааа Ооо Кааа" може да брои до пет. Боби схваща какво е две, но като се повече, уж почва да брои, но ги изрежда всичките но, де и сочи с пръстчетата. Децата ви могат ли да групират по цветове? Борисчо хич не схваща, всички предмети в къщата в основните цветове му изнасям, за да онагледя, но нещо не може да разбере, че трябва кубчетата да ги раздели, прави само "еми кули" -големи кули.
Вио, при нас често има трудности със заспиването, особено в дни, в които му се събират много преживявания. Спи около час-два сам, през останалото време е залепен до мен.  Освен това от месец-два, като последният е направо страшно,  не ме пуска никъде да мръдна. Направо вече съм развила страхова невроза, че ако се изместя на две метра от него, ще писне драматично. Не знам как след време ще свикне в детската градина. На ясла няма да ходи, ще ползвам всичко възможно по Кодекса на труда да го гледам, докато придобие някаква сравнителна зрялост, за да тръгне на градина. Но така или иначе сигурно ще преживеем големи драми.
Ние излизаме всеки ден, иначе или аз ще се побъркам, или той ще срути къщата. Да чукам на дърво, след бебешките му разболявания, не е имал никакво сериозно боледуване. Сополи понякога, ама само това и минава. Луд е за трима, задължително ще ходи след време на спорт Laughing
Говори много, всичко повтаря, но малко сменя думите "бажа, оче на бажа е в превод-жаба, още една жаба. На въпроса "как си?" отговаря буде -добре и т.н Доста смешки изговаря, но няма да ви досаждам с майчинските си умиления Laughing
Ради, добре дошла.
Освен това Боби развива навици на кърмаче, като се гушне в мен и си иска "како" -мляко, дори и да сме по площадките. А се чудех на тези, дето кърмят с години Embarassed
Хубав ден ви желая Hug


Последна редакция: чт, 28 фев 2013, 06:51 от valerie

# 367
  • Мнения: 2 169
Ванко не схваща цветовете засега. Повтарям, обяснявам, обаче нищо.
В ужасно прилепчив период сме. Не помня от кога не съм ходила сама до тоалетната  Embarassed Къпем се също двамата - аз със слушалката на душа, а той стои до вратата и наблюдава. Поне се научи да стои на разстояние, че преди газеше във водата и ставаше...  ooooh!
Днес му открих още един зъб - горен, незнайно кога поникнал. Дано и другите така да не ги усещаме  Praynig
Valerie, разправям на мъжа ми за "бажа, оче на бажа". Остана впечатлен колко много жаби имате у вас  Laughing

# 368
  • Мнения: 50
Момичета,вашите деца по колко зъбчета имат? Знам , че е различно,но ми е интересно.Ние имаме 12 и сега чакаме 4 кучешки

# 369
  • Мнения: 2 169
Доколкото мога да видя, ние имаме 11 и сега чакаме дванайстия.

# 370
  • Мнения: 26
Здравейте дами и честита Баба Марта!!!

Да са ни живи и здрави малките хайванчета, че и ние покрай тях!

Ние имаме 10 зъба, като гледам напират поне още 3. Фазата на залепване за мама явно е повсеместна, защото и мойта Кааа Оооо Кааа не ме изпуска за секунда. За съжаление като се къпя  не иска да гледа отдалече ами все се мокри и затова се къпем заедно. За броенето - не съм сигурна, че осъзнава точно какво прави - просто изрежда енооо, дее, тии, чеее, пеее и посказва разните там неща които брои. Понякога изпуска две и четири - може би защото все я насърчаваме и тези цифричкки (две и четири) все избързваме и ние ги казваме. Цветовете не мога да кажа, че ги знае, но има афинитет към жълтите щипки. Много обича да изсипе всички щипки на земята и събира само жълтите в ръката си и ги разнася напред назад. На сортера ми прави впечатление, че като вземе например триъгълната формичка да вкарва, после търси и другата (наште са по две от всяка формичка) - дали защото са еднакви по цвят или по форма не знам. Иначе като й казвам кой цвят как се казва - повтаря след мене, ама на следващия ден нищо не помни.
Valeri, и Калинка така обръща някои думи - то нейното са все срички де, ама пак ги обръща. Като й кажа "оп,оп,оп" тя повтаря по,по,по и още нещо имаше ама не мога да се сетя сега.
Иначе сме със сополи вече над седмица и взеха много да се стичат в гърлото и почна да кашля. Няма температура. Предложения за домашно лечение? Засега сме на шуслерови соли номер 4 и от вчера - сироп стодал. Почнах и да й мажа носа отвътре с клеева тинктура (въпреки неистовата борба, която става между нас двете).
Хайде да се стопля, че ми писна вече от студове!
Хайде, хубав уикенд ви желая! bouquet

# 371
  • Мнения: 5 940
Вио, бажите скачат от книжките Laughing
 mary_48, ако детето няма алергии, давай спокойно и клееева тинктура за пиене. Освен това глава лук да престои с кафява захар една нощ и да пие сока за кашлицата.

# 372
  • Мнения: 74
Valerie, mary_48 вашите дечица направо на училище май трябва да ги записвате септември месец  Hug Браво, много говорите, чак броите и изречения правите . Виктор само измисля нови и нови интонации на сложните словосъчетания "а-а-а-а" , " ъ-ъ-ъ-ъ", в комбинация разбира се с различни физиономии и сочене с пръст или ръкомахане. Разбира се перфектно какво иска да "каже", а и той винаги разбира какво му се казва... Казва няколко думички , ама когато си поиска , напоследък взе да повтаря срички като му ги казвам , но пак когато си реши. Не казва "мама"  Sad , но пък казва тати...постоянно.

Освен това Боби развива навици на кърмаче, като се гушне в мен и си иска "како" -мляко, дори и да сме по площадките. А се чудех на тези, дето кърмят с години Embarassed




Вио, не мисля че това са навици на кърмаче , а по-скоро бебешки навици. Виктор въпреки че още суче , не е от най-гушливите през деня , само като дойде време да спинка се сеща , че иска да се гушка и да пие мляко и маха на баща си да излиза от спалнята Simple Smile Детенцето си търси близостта на мама, независимо дали е на кърма или на АМ, основното е да е до теб и да има цялото ти внимание. 

Гледам за детските градини сте писали...ами аз не мисля( дано не ми се наложи) да го пускам на ясла. Харесала съм си една частна градина , но и там се надявам да ходи след 2,5г. Искам  да има вече изградени основните си навици в къщи , а не да разчитам за това на учителките в градината.
За зъбките, Виктор има 16 броя ( май по това сме първенци ) и вече е свикнал всичко да си гризка, без да се дави с парченца. Дави се обаче,когато от лакомия си натъпче устата  ooooh! Как да му обесня ,че всичко в чинията му си е за него... Simple Smile Иначе вече доста успешно се справя освен с виличката и с лъжичката, яде си самичък, като аз само местя купичката, за да улавям падащите остатъци.

mary_48 да оздравявате бързо, тези упорити сополи са много неприятни...Аз съм доволна от едно шпрейче "Quick soft".

Усеща се вече, че наближава пролетта , времето се пооправя , дано цялата седмица да е такова слънчево.
Хубав ден на всички Simple Smile

# 373
  • Мнения: 18
Здравейте
Много отдавна не съм писала,но отвреме на време прочитам набързо.Ние с Далия сме добре в общи линии.Ходи на ясла ,но последно време след като изкара варицела започна по често да боледува и изкара и грипа, сега пак една седмица ще си я гледам защото е с кашлица и възпаление на гениталите, защото са я бърсали с гадни сухи кърпички.Аз честно казано съм доволна от яслата защото за пет месеца ходене вече се храни сама, играе балет Simple Smile,съблича се и се опитва да си обува обувките.Също така и контакта с децата и влияе много добре и когато си е вкъщи я виждам как се мъчи и иска да си игрее със себеподобни.Е всяко нещо си има отрецателните страни:научи се да се бие и да хапе а и последната седмица бяха сборни групи заради много болни учители и постоянно ми я  връщаха полята с вода и от това настина(при условие че тя пие от чаша).За зъбчетата ние имаме 12 и сега избиват още 2-3 .Обещавам да бъда по редовна вече .Валери много целувки на двамата сладурковци.

# 374
  • Мнения: 2 169
Dani Ilieva, какво е това възпаление на гениталиите, дано бързо да се оправя малката  Praynig
illy85, мила, само да ти кажа, че и аз още кърмя, объркала си ме с Valerie  Peace
Ванко от вчера и той е със сополи  Confused Засега пръскам физ. разтвор с клеева тинктура в нослето, надявам се да се разминем с лекарствата.
Вашите деца обичат ли да се возят в кола? И изобщо, пътувате ли с тях? Вчера ходихме до един близък град на разходка, и Ванко беше доста неспокоен, особено в едната посока. Става въпрос за 40 - 50 километра, не повече. По принцип той много обича колата, разпознава я на паркинга пред блока, играе си с едни ключове (моите) и непрекъснато прави "бууу"...Какво му стана вчера не знам  Thinking Ще ми е интересно да споделите как е при вас  Hug

Общи условия

Активация на акаунт