7-класник С МОДУЛИТЕ В ЛЮТА БИТКА ВЛИЗА И ЗА НАЙ-ЖЕЛАНАТА ГИМНАЗИЯ ПЕЧЕЛИ ВИЗА

  • 34 524
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 182
Благородно завиждам на всички, които имат яснота по въпроса за точките - моето дете сподели за някой и друг отговор, но като цяло нямам представа какво точно е отговаряла.Решила съм, че няма да я пресирам да решава пак теста - защото, за да ми каже какво е писала, реално пак ще трябва да го изреши - ако пожелае сама, тогава...Докато ми каза:"Абе трудно, лесно, ама мина...", започна да се притеснява за МАТ!
Дами, искам да прочетете една КРАСИВА ПРИКАЗКА:)....Моля ви..

Всичко случващо се винаги е за добро...
И аз съм на това мнение:Всяко зло - за добро!Ако нещо не се случи както го искаме, то значи не е било добро за нас!

# 691
  • Мнения: 2 176
Моята госпожица я болеше главата от напрежение и също не си спомни всички отговори, но така като гледам сме между -4 и -6 точки. Объркала е 1-ви въпрос, този с подчиненинените изречения (много се ядосва) и още за нещо не беше сигурна. Тезата по смисъл я е написала, остава да не и взвемат точки за изказа. Каза, че е чела анализа точно на тези теза съвсем наскоро. И да видим на преразказа какво ще и дадат, както очаквах името на квартала и номерата на блоковете не ги е писала Simple Smile, по пък подробно е направила описанието на картината. Дано няма други по-съществени пропуски или някъде вместо сегашно, да е написала друго време. Уж си е проверила, но явно ще чакаме 04.06 за повече яснота.

ПП. Веднага и мина главата като я похвалих и казах, че съм доволна. Simple Smile

# 692
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Много ми е чудно как някой е решил, че има 62 точки. Т.е. приемате, че имате пълни 6 точки на тезата ?!

Ние засега сме с -4 точки, но тезата много ме плаши. Предполагам, че там я ни дадат 3 т., я не.

Ние сме около -7, като и аз се чудя как смятате, че получавате пълните точки за тезата.
Предполагам, че имате пред вид само въпросите с избираем отговор. Peace

# 693
  • София
  • Мнения: 4 349
Излишно смятане на точки и оценки на този етап.
Резултатите ще са налице на 4ти юни. Докато минат празниците и тази дата ще дойде бързо.

# 694
  • Мнения: 2 176
Ами аз затова не се и опитвам да смятам, гледам приблизително колко сме в минус. Simple Smile
Направи ми впечатление, че точките които дават, са с точност до половинки. Да речем, че въпросите с избираем отговор няма как - или са верни, или грешни - но другите.. Затова ми се ще да погледна работата и да видя кое с колко е оценено.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 1 393
Нашият юнак е с -4 точки засега, Колко ще ни дадат на тезата не е ясно. А за преразказа - колкото толкова. Аз съм много доволна от детето. БЕЛ му е слабото място, през тази година той положи много усилия и явно имат резултат. Аз очаквах по-слабо представяне. Обичам си гарджето!!! Hug

Ганис, много благодаря за приказката. Нищо в този живот не е случайно - много пъти съм се убеждавала в това! И сега се надявам и вярвам, че ще се случат най-хубавите за децата ни и нас неща! Grinning

# 696
  • София
  • Мнения: 62 595
горе-долу добивам представа какво можем да очакваме като минимална оценка. Поне тестовата част о (или у?)леснява сметките, пък тезата и преразказа няма как да ги предположа. Все пак, първият модул дава повече от половината точки и си е важен.

# 697
  • софия
  • Мнения: 113
Moята дъщеря си провери отговорите,няма грешки на теста,остава да видим за тезата колко ще получи-включила е някои от ключовите думи....Преразказът бил лесен,запомнила всичко.....Доволна съм,а и тя е много щастлива!Но ще  чакаме 04.06 все пак.Дано и математиката мине добре! newsm68

# 698
  • Мнения: 19
мамии Simple Smile както каза  
Naddya въобще не смятайте оценките от сега.. никакви мотиви като "ама тя няма грешно на теста" да,няма грешно на избираемия отговор,но нали знаете че критериите на свободните отговори също не са ниски. А преразказа,мога да ви кажа,че там е почти невъзможно да се изкара пълен брой точки ,а имайки се на предвид темата,която се падна.. шансовете още намаляват.
Все пак късмет и успех  на всички,просто не искайте от децата разни невъзможни оценки,защото има майки които наистина не се съобразяват с възможностите на техните рожби.

# 699
  • софия
  • Мнения: 113
Не смятаме оценките,просто сверяваме отговорите на теста,а те са видни.Разбира се,че зависи от тезата и преразказа,но не видях някоя майка да е обявила оценка!

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Здравейте и от мен! Съжалявам, че толкова късно се присъединявам към вас, но тъй като вече 2 пъти бях изживяла всичките тези емоции, си мислех че този път няма да съм "в треска", но не стана!

Сега се чудя - днес прочетох, че можело да се кандидатства и без да се прави преразказа, което ми се струва мнооого странно.  Ако е така по какъв начин се формира оценката от двата модула? за какви допълнителни точки говорят? Не е ли средноаритметично между оценките от двата модула.

Извинявам се ако това сте го дискутирали вече...

# 701
  • Мнения: 2 465
  Ganis,благодаря,за приказката! В стаята си ,моята племеничка(седмокласничка) си е изпринтвала и закачила,едно изказване   във форума ,от вас... "За математиката.. Може да я мислиш за страшна, сложна, ужасна.. Знаеш ли, Математиката е невероятно добър приятел. Тя просто си има свои правила.,, И казва: " Ако ти спазваш моите правила, аз ще съм с теб и никога няма да те подведа. И ти ще си победител.." Математиката е свят на хармонията, на красивите отношения, на съвършенството на числата.. Нека децата са спокойни. Те са се трудили толкова много. Да, не всички са математици, а и не е задължително, да са такива. Но, ако имаш основните знания, ако си се научил да правиш логически връзки и разсъждения, Математиката няма да те подведе:)  "    Така че,успех на децата и по този предмет!   Hug Hug Hug      

# 702
  • София
  • Мнения: 5 170
Така е, това е моят мироглед за Математиката:) Нека децата и се доверят:) Няма да ги подведе, ако го направят.

# 703
  • София
  • Мнения: 62 595
да, може и без втория модул, но тогава оценката пада. Доколкото разбрах, един добре решен първи модул дава четворка, може и четири и малко. Със сигурност има училища, където този бал е достатъчен. Борбата е с втория модул, който е нужен за кандидатстване в най-желаните езикови и професионални.

# 704
  • Мнения: 417
Здравейте и от мен! Съжалявам, че толкова късно се присъединявам към вас, но тъй като вече 2 пъти бях изживяла всичките тези емоции, си мислех че този път няма да съм "в треска", но не стана!

Сега се чудя - днес прочетох, че можело да се кандидатства и без да се прави преразказа, което ми се струва мнооого странно.  Ако е така по какъв начин се формира оценката от двата модула? за какви допълнителни точки говорят? Не е ли средноаритметично между оценките от двата модула.

Извинявам се ако това сте го дискутирали вече...

На родителската среща наблегнаха многократно,че 2-рия модул е за кандадстващи,но дори да не кандидастват е добре да го направят защото ще се отрази на оценяването им. Peace

Общи условия

Активация на акаунт