Prenatal и фолиева киселина

  • 10 731
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Здравейте! Искам да питам необходимо ли е да пия едновременно и фолиева киселина и пренатал, при положение че във витамините фолиевата киселина е в двойна доза от необходимата, която трябва да приема една бременна.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 310
Двойна доза?! Че защо пък са се засилили толкова? newsm78
Аз не бих пила едновременно и двете. Peace

# 2
  • Мнения: 273
Аз пих Пренатал и съм много доволна от тях,не съм пила фолиева киселина съвместно с витамините,в тях си има.Фолиевата киселина я пих до 4 месец,а от 5 започнах Пренатал до края на бременността.Мисля,че Пренатал са ти напълно достатъчни,набавят всичко необходимо за бебето.

# 3
  • Мнения: 2 052
Щом е двойна дозата на фолиевата, пий само витамините.  Peace

# 4
  • Мнения: 677
Ох, то уж ще ми е второ дете, а пък се притеснявам дали всичко е точно което правя. Аз в началто си  пиех фолиевата, ама сестра ми ми даде витамините, и каза че мога да давам само на тях, защото те са си за бременни и си имат всичко. А до 9тия месец ли мога да ги пия? Hug

# 5
  • Мнения: 2 052
Всеки доктор е на различно мнение. Една ми каза, че се правят почивки от 1 месец, друга ми каза, че трябвало непрекъснато да ги пия до 9-тия и дори докато кърмя (тя ми изписа точно Пренатал), а докторката, която ме следи ми каза да ги спирам в 5-ти месец, защото сега лятото има достатъчно плодове и зеленчуци  newsm78 Аз пих 3-ти и 4-ти месец МамаВит. Най-добре се посъветвай с твоя доктор да видиш какво ще ти каже  Peace

# 6
  • Мнения: 1 310
Аз освен фолиева киселина и магнезий друго не съм пила. newsm78
Бебето засега расте нормално.
При първата ми бременност пиех някакви витамини, но в петия месец бебето беше много наедряло и ги спрях. Дано сега не се налага да пия такива химии. Praynig
Защо не караш на фолиева киселина, плодове и зеленчуци?

# 7
  • Мнения: 677
Аз освен фолиева киселина и магнезий друго не съм пила. newsm78
Бебето засега расте нормално.
При първата ми бременност пиех някакви витамини, но в петия месец бебето беше много наедряло и ги спрях. Дано сега не се налага да пия такива химии. Praynig
Защо не караш на фолиева киселина, плодове и зеленчуци?

Ами нали уж са хубави, а пък аз и плодове и зеленчуци си ям. Много домати ми се ядат, ама така натюр, не на салата, защото кисело хич не мога да ям.

# 8
  • Мнения: 1 310
Е, хубави, хубави - по-добро от витамините в натурален вид няма. Peace

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
Фолиевата киселина я пих до 4 месец,а от 5 започнах Пренатал до края на бременността.

И аз така по препоръка на доктора ми. От Пренатал ми се повръщаше, не съм очарована от тези витамини. И наистина няма нищо по-добро от приемането на разнообразни плодове и зеленчуци. Само че на мен ми се повръщаше и от всякакви плодове и зеленчуци, за голям мой ужас.

# 10
  • Мнения: 334
Здравейте! Искам да питам необходимо ли е да пия едновременно и фолиева киселина и пренатал, при положение че във витамините фолиевата киселина е в двойна доза от необходимата, която трябва да приема една бременна.
Предварително благодаря!

Аз 2 месеца преди да забременея и до третия месец пих фолиева киселина, а след третия месец-пренатал.Можеш да ги пиеш и по време на кърмене

# 11
  • Мнения: 27 524
Витамините си пия отпреди да забременея и ще ги пия, докато кърмя. Отделно не пия фолиева допълнително. Това се прави при доказани нужди и предписание от лекар.
Витамините не са задължителни, върос на личен избор, тъй като и лекарите не са единодушни по този въпрос.
Моето мнение е, че по никакъв начин от храната в магазините не можеш да си набавим всичко необходимо (което не се изчерпва само с витамините), а пък в плодовете и зеленчуците, дори да са домашни, пак няма всички витамини и минерали, необходими ни в този момент.
Пия витамини с капсула Омега 3, така са комбинирани. Мисля, че има и в БГ такива, забравих на коя фирма бяха обаче.   Simple Smile

# 12
  • Мнения: 15 379
Пиех фолиева киселина месец-два преди да започнат опитите ни за бебе.
След като бременността ми стана факт, продължих с фолиевата киселина. Към 4-тият месец приключих с нея и започнах да пия само Пренатал.

# 13
  • Мнения: 677
Пиех фолиева киселина месец-два преди да започнат опитите ни за бебе.
След като бременността ми стана факт, продължих с фолиевата киселина. Към 4-тият месец приключих с нея и започнах да пия само Пренатал.


Еми то и аз така. До към 2-3тия фолиева и след това почнах пренатал.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз май пиех фолиева киселина до  към втори месец, след това МамаВит.
Но си мисля, че щом в самите витамини има фолиева киселина, няма нужда да пиеш допълнително такава (освен, ако не ти е предписано изрично от лекар да приемаш повече от нормалните количества)

Общи условия

Активация на акаунт