Кюретаж и забременяване след това - 35

  • 26 104
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 876
Здравейте!  Hug Аз да се отчета с излезлите ми резултати от БХС:
ВАШИЯТ РИСК за болест на ДАУН e  1 от 25000 бременни 
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e  1 от 100000 бременни 
ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e  1 от 100000 бременни 
ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e  1 от 100000 бременни 
ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ e  1 от 100000 бременни 
 
Мисля, че са ок...имам неясни неща по друга част от излседванията, но ще питам док.  Mr. Green
А за нощното ни изживяване.... ooooh! Не искам да си спомням, супер много се страснах, паникьосах, беше си направо като филм на ужасите. Дано не се повтаря!  Praynig

# 61
  • Мнения: 180
Златенце, поздравления за добрите резултати, не съм капацитет но мисля че са ок! Hug

# 62
  • Мнения: 2 237
Да намина и аз през темата Simple SmileФизически и психически съм все по-добре. Вече нямам търпение да пробваме пак (стига да няма повече земетресения  newsm43 ) 3-4 дни след абразиото си имах нещо като типичен цикъл. Със всички симптоми, че и продължителност толкова. Сега обаче остана само едно кафяво-кално течение. Слабо, но го има. Дали е нормално?  newsm78 И кога ли ще спре...
Това исках да питам Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 236
Да намина и аз през темата Simple SmileФизически и психически съм все по-добре. Вече нямам търпение да пробваме пак (стига да няма повече земетресения  newsm43 ) 3-4 дни след абразиото си имах нещо като типичен цикъл. Със всички симптоми, че и продължителност толкова. Сега обаче остана само едно кафяво-кално течение. Слабо, но го има. Дали е нормално?  newsm78 И кога ли ще спре...
Това исках да питам Simple Smile

Близначе, миличка. Много жалко, че се срещаме тук. И при мен е така слабо кафеникаво.

# 64
  • Мнения: 177
Здравейте дами,
Бях решила, че няма да ви досаждам с проблемите си докато не оправя ТСХ и тъй като избрах да опитам първо с алтернативни методи на лечение не знаех колко време ще ми отнеме. Оказа се че за два месеца нещата се преобърнаха. Не знам още как ще продължа /утре ще си пусна контролни изследвания/, но  babydust7 babydust7 babydust7 и се изнасям към януарската тема  Heart Eyes

Тедд, с голяма радост следя "Растежа" ти  Hug. При нашето общо АГ ли си на ЖК или ходиш другаде? Колебая се заради таксата в МД, а ми се иска да съм при нея.

# 65
  • Мнения: 9 095
Лилиииииииииииииииииииииии Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes честито миличка Hug Hug Hug Hug как ти се радвам!!!!!! стискам палци за контролата всичко да е наред! обаче имай предвид че оттук нататък си обречена на стриктен контрол и отчет в темичката Blush Hug иначе- при нея съм си да, живот и здраве и раждането ще води тя, за ЖК- мога да ти споделя моя опит, но ти си преценяваш: имах 3 варианта- по зк, без да си доплащам с някое узи от време на време, без бхс, без фм и тн...по зк в мд- доплащането е 380лв, но пък при непознат специалист, е предполага се че ще получиш вниманието от което имаш нужда, но... и третия вариант 'на частно' при нашата си- аз си избрах интензивната жк и срещу това получих съответно до 12г.с. всяка седмица узи, след това на 2 седмици, после на 3 през третия семестър, отделно фм-то, магарето...изследванията...нали знаеш..., предвид каква параноя съм и това ми се струваше малко...познай ако трябваше да чакам с месеци докато се видим с детето Crazy в този смисъл добре че мъжа ми е по- упорит от мен, щото и за мен не са малко парички, ама той тропна и каза- тя ще е, няма друг  Laughing просто е категоричен, че щом става въпрос за собственото здраве и спокойствие парите са без значение  Crazy много дрънках пак....

# 66
  • варна
  • Мнения: 17
Момичета, благодаря ви за отговорите.
Трябваше да уточня и че не знам, коя кръвна група и резус фактор съм. Когато попитах лекаря дето ми прави кюретажа дали да се изследвам и ако съм нулева да ми се прави тази инжекция  анти Д гама глобулин, отговора му беше за какво, няма нужда. Наскоро обаче разбрах, че приятелка с аборт и отрицателен резус фактор като е забременяла и казали че е трябвало да си направи тази инжекция.  Благодаря ви за отговорите сега вече разбрах и за какво точно се прави инжекцията. Днес още отивам да си изледвам резус фактора. И дано да е положителен Praynig

# 67
  • Мнения: 395
Вивиан , дано да ти е положителен резус фактора  Praynig ситсакм палчета!

Странна работа, сега като се замисля, преди да ми направят кюретажа в МД, задължително трябваше да мина да си изследвам резус фактора, без него просто нямаше да ми направят абразиото... Даже и да има някакви разногласия в това, дали е задължителна инжекцията или не, то превантивно би трябвало задължително да се поставя.  Никъде до сега не прочетох по някакъв начин да вреди. Освен това , по ЗК до колкото разбрах е безплатна...

Лили , честито ! Лека и безпроблемна бременност до финала, на коя дата ти е термина?  Hug Hug Hug

Близначе , моето зацапване след абразиото продължи около 2 седмици. Щом стане кафеникаво, значи скоро ще спре.  Simple Smile

ВВ ,  чакам да пишеш за резултата след 2рия кръвен... Дано няма проблеми  Praynig

Мамите, усетили заметресението, дано сте се успокили вече...  Hug

# 68
  • Мнения: 876
vivviann , как така са ти правили кюретаж без да знаят кръвна група? При мен искача да я изследват преди това, но аз си носех картонче и им го показах... newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте на всички сладурки. От доста време само тайничко ви чета, но мисля че е време да се включа. На 03.01.2012 г. ми беше последния цикъл пред абразиото. В началото на 9та г.с или на 08.03.2012 г. ми направиха абразио в следствие на много силен кръвоизлив. Няма установена причина, просто съм била в процента жени на които просто се случва. три седмици по-късно се оказа, че има някакво остатъче в маточната кухина и се наложи нещо като реабаразио ама не точно, по-скоро продухване Simple Smile И така. От тогава минаха два нормални цикъла, без да броя кръвотечението след двете интервенции. Вече имаме зелена светлина, и започваме отначално. Дано този път всичко мине успешно и се моля да е до край. З-то както и всички вас и мен ме е страх до смърт да не се получи отново, з-то най голямата мечта която имам е да гушкам най-смисленото нешо в живота си- едно или може би две малко/и пухкаво/и бебенце/ца Simple Smile   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • варна
  • Мнения: 17
И аз все още се учудвам на наште лекари, ама не ми искаха. През 2010 два пъти ме оперираха и  задължителните изследвания и двата пъти не включваха определяне на кръвна група. А още по странно за мен не ми правиха и тест за поносимост към упойките.
Искам да попитам момичетата от Варна от кои лекари са доволни, защото аз все не мога да попадна на такъв от който да съм доволна.

# 71
  • Мнения: 9 095
vivian, и на мен не са ми правили тест, но ми сложиха първо нещо друго..атропин мисля беше...преди да ми сложат самата упойка..може и да бъркам наименованието, но при 'първоначално' упояване така се правело...

# 72
  • Мнения: 177
Тедд,  Hug благодаря ти! Бях там днес, видяхме плодния сак с жълтъчното тяло в него. Малко по-голям за ГС, но това не я притесни изобщо. Сега съм спокойна, но до днес имах едни доста упорити болки и много се тревожех дали е успяло яйчицето да стигне до матката. Ще слагам утрогестан вечер по2. Този път всичко ще е наред, усещам го. И лентичката ми ще разцъфти като твоята. Оформили сме яичицето точно за рождения ден на Бъдещият БатТо 29 април.  Heart Eyes Термин 20 януари.
Вивиан, аз ходя при доц. Янева в МД когато въпросът е сериозен /преди да се пенсионира беше в Окръжна/.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 97
Хелоуууу! Минава само да се запиша в нова тема  , че туковиж докато се завъртя и тя свършила... Момичета аз тия дни много ме гони нервата и подозирам че скоро ще ме посети лелята , ама да идва че и т'ва сега го мисля така като незнам кога да я чакам  Rolling Eyes (на 24 април беше кюретажа). И така ... айде отивам да чета още от предната тема  Embarassed

# 74
  • Мнения: 180
Лили честито миличка, успешна и лека до края!
Вивиан, при мен кюретажа мина без резус фактор, пуснаха ми го на другият ден обаче и доки не искаше да ме изпише докато не види резултата, тогава изобщо не знаех за какво става дума, та той ми обясни, че ако е отрицателен ще ми слага инжекция.
lozenec_girl , съжалявам за преживяното, ние сме с теб и между другото съм сигурна, че почти всички момичета тук умират от страх да не се случи отново, така, че не си сама в страховете си  Heart Eyes, дано да видиш бързо  EFP и всичко да е добре до финала!
При мен казаха точно същото, че няма конкретна причина, ама те май винаги така казват, сега се надявам единствено да са били прави, да е било просто малшанс и всичко да е наред занапред!  Hug Praynig Peace

Общи условия

Активация на акаунт