Кюретаж и забременяване след това - 35

  • 26 069
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 395
Action_Girl , изследването не е задължително, но е силно препоръчително. До колкото знам, ранният скрининг е важен, защото по-точно може да се определи евентуалния риск от Даун и още няколко генетични болести. Ако нещо бъркам, моля момичетата да ме поправят, по спомен знам, че се правят още 2 скрининга, като единия е в 16г.с . И вече на базата на тези 3 изследвания се прави още по-коректно заключение.
 Не съм сигурна поема ли се от здравна каса, аз платих 25лв, но гледам има момичета, които са платили и по над 120лв. Възможно е това да е обща цена на Фетална морфология + БХС.
 При мен общо ФМ+БХС излезе точно 75лв.
Относно другия въпрос, знам че Биохимичният скрийнинг се прави между 11г.с - 14г.с.

Дано не съм те объркала или заблудила нещо.  Mr. Green

# 736
  • Мнения: 9 095
Мименце, това което си правила ти е ранен скрининг, ФМ се прави след 19седмица, предполагам си ходила при Балев щом толкова ти е излязло, при Давидков е бая цифра Peace


Action Girl, ако ще се записваш на ЖК по ЗК няма да ти направят такова освен ако не си над 35год и дори тогава се прави единствено БХС без ФМ, аз си правих мисля в 15с кръвното изследвания, а ФМ правих през втория триместър, така че няма да си закъсняла да попиташ Peace


Табеа, видя ли че всичко е наред Hug

# 737
  • София
  • Мнения: 1 966
Мира, честит рожден ден   bouquet Много здраве, много късмет и бебешки усмивки  Grinning

mikimik, след процедурата много често шийката е травмирана и свита и кървенето се появява след няколко дни. Това ми го обясниха лекарите и при мен точно така и стана, не че въобще имах някакво особено кървене, а по-скоро беше розово зацапващо течеине.  Също е нормално и после да спре за ден-два, а после пак да се появи, не се шашкай, това все са нормални неща  Hug

Динора, страхотна малка госпожица, пу-пу  Hug Дай боже повече такива снимки в тази тема  Grinning

Bled, съжалявам, че се присъединяваш към нас  Hug

Табеа, браво за добрите новини  Hug Дано все да са такива до края!

Мименце, екстра са ви резултатите, много се радвам  Hug  А освен червено конче си имам на другата ръка и гривничка със сини мъниста против уроки  Joy и си вярвам, че ме пазят, ама така е, малко луди сме си всички в тази тема  Joy

Action_Girl, по-добре отиди по-рано, поне за БХС, принципно е 11-14 седмица ранния, но оптималния срок е около 12-та. БХС не е задължително изследване и не се поема по здравна каса, има и късен БХС в 15-20 седмица и ако са направени и двата се смята интегриран риск, но ранният е по-важен и по-показателен, защото при него се правят и УЗ замервания, а при късния изследването е само кръвно.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Момичета, заповядайте в новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=663769.new#new

# 739
  • Мнения: 133
Благодаря за инфото, момичета! Ще се опитам да проуча къде мога да отида на такова нещо. Всъщност ще съм благодарна на момичетата от Пловдив, ако ми споделят на лични къде са ходили те.   bouquet

# 740
  • Мнения: 57
Кръвният тест е най сигурен

Общи условия

Активация на акаунт