След трусове и притеснения дано се сбъднат СЕДМОКЛАСНИТЕ ни въжделения!

  • 38 674
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Леле, eine in Rente gegangene Nixe, БЛАГОДАРЯ! Трябва след кампанията да се запознаем и да те водя някъде - пицария, сладкарница ..., а защо не и да си организираме мамите от темата една "женска вечер" - на пиано бар например  Wink и ние сме "хора"  Hug

# 181
  • Мнения: 120
la vida loca ,

Добавих и ето това на предишната страница, но може да не го забележиш затова отново:


http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/p … 03_ocenjavane.pdf

# 182
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Росито_Rossito, БЛАГОДАРЯ!   bouquet Прочетох го, но няма нищо за нанасянето на оценките Sad

# 183
  • София
  • Мнения: 18 250
Леле, eine in Rente gegangene Nixe, БЛАГОДАРЯ! Трябва след кампанията да се запознаем и да те водя някъде - пицария, сладкарница ..., а защо не и да си организираме мамите от темата една "женска вечер" - на пиано бар например  Wink и ние сме "хора"  Hug
Ха,ха. Дойде ред и на тазгодишните седмокласните мами да се замислят за среща. Вървят по пътя на предходните набори. Mr. Green Знаете ли какви приятелства се завързват по тези срещи? Седмокласната треска трайно обединява всички изстрадали я, първо на срещите се коментират наболелите теми като оценки, заявления, класирания и т.н,  а после през годините е ред на купона.  Grinning

# 184
  • Мнения: 3 810
Анушка, ние като единствени от нашия град пишещи тук да си спретнем една среща, а? Утре обяд в бистро Неделя  Laughing

Добре го замисляте момичета Wink. Повторете мантрата дружно:


Искрено се надявам мантрата ни На първо класиране, по първо желание да се сбъдне!

# 185
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Анушка, ние като единствени от нашия град пишещи тук да си спретнем една среща, а? Утре обяд в бистро Неделя  Laughing

Добре го замисляте момичета Wink. Повторете мантрата дружно:


Искрено се надявам мантрата ни На първо класиране, по първо желание да се сбъдне!
Ще се срещнем, но нека е друг ден. Simple Smile Утре съм си взела почивен ден. Трябва да ходя до Бургас за дубликат на акта за раждане не Деси (нали там е родена Wink), че й наближава 14-ия рожден ден и необходимостта от първа лична карта.
Почти не е отворила учебник за ВО-тата. Нашите учители са казали, че ще ги вписват като текуща оценка, а цитирам и г-жата по химия/ физика към учениците: "Ако някой от вас има 3 на ВО, дори и само 6 да има през годината, няма да му пиша висока оценка за годината." Та, заканите са в сила. Simple Smile

# 186
  • София
  • Мнения: 1 266
ganis, благодаря!   bouquet
Аз не съм учудена от резултатите по математика (от това отбирам  Laughing). Както и преди коментирахме, бг мама не е представителна извадка. Едно като знание, и друго, като нагласа. Стресът е много важен фактор, който ние като родители не винаги го усещаме в реалните му измерения. А към това можем да прибавим и земетръса.  ooooh!
За купон с Русалката и ganis - да, да, да!   bouquet
Аз смятам да отида на 03.06 на изпита по история в НГДЕК с девойката и да я изчакам. Казаха ни децата да бъдат в училището в 8 часа, начлото е в 9 часа и е спродължителност 2 часа. Ако някой иска да чакаме заедно някъде на кафе, нека пише, може и на лични  Simple Smile

# 187
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
а защо не и да си организираме мамите от темата една "женска вечер" - на пиано бар например  Wink и ние сме "хора"  Hug

 Laughing бройте ме

# 188
  • в семейството
  • Мнения: 404
eine in Rente gegangene Nixe, ganis , благодаря много за информацията, която споделяте! Много е хубаво, когато има някой даващ компетентно мнение.

# 189
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Ani_neli, успех на детенце!
liebesbaer,  bouquet

# 190
  • София
  • Мнения: 1 654
Страхотна е идеята за среща, бройте ме Mr. Green

# 191
  • Мнения: 3 810

Ще се срещнем, но нека е друг ден. Simple Smile

Шегувах се! И аз не мога утре Simple Smile

И Моята не чете. Разпечатах и тестовете от миналата година, който някой услужливо беше пуснал тук...но не ме отразяват...Каза ми: "Няма да ги решавам, не си прави труда! Стига с пробни изпити!"
Такъв мързел я е хванал, че...предлагах й да я запиша на плуване за 1 месец(нещо, което желаеше, но нямаше време до сега)- отказа ми и това.

# 192
  • София
  • Мнения: 3 722
За среща съм и аз, идвам  Grinning

# 193
  • Бургас сити
  • Мнения: 123
Здравейте, мили мами,
отдавна не съм се включвала, но пътувах доста в почивните дни.
В Бургас, по данни на мои колеги-проверители и по двата предмета, вече  всичко е приключило.
Сега е ред на трансформациите на точките в оценки и внасянето на резултатите в базите данни, разсекретяване на писмените работи и т.н.
Според колежките и по БЕЛ, и по МАТ,  резултатите са сходни с предишните две години. Няма масови отлични оценки, както се опасявахме, предвид сложността на изпитите. Нормално количество отлични работи, нормално количество двойки. Броят на седмокласниците в Бургаска област е с 200 по-малко от миналогодишния. Така, че резултатите са съпоставими. Вероятно и формулата ще се запази. Явно тенденцията е тази за страната като цяло / като чета коментарите и  за София /.
По отношение на ВО по другите предмети - аз преподавам химия в 7 клас, така, че мога да ви дам меродавно становище по въпроса с тежестта на оценките. В Наредба 3 не е точно регламентирано значението на тези изпити . Но според Наредба 11 и приложението за тези ВО се приема, че тежестта на тези оценки е точно същата като на една обикновена текуща оценка по предмета. Учителите са длъжни да я нанесат в документацията - дневник и бележник. Това е . Всичко друго е спекулация. Няма такова нещо като обвързване на този резултат с годишните оценки. Напротив, би трябвало децата, които се представят добре , да бъдат стимулирани и да им се даде шанс за по-висока оценка за срок, година и т.н., тъй като обхватът на тези изпити е върху целия годишен материал. Иначе въпросите наистина са елементарни, 2/3 са от обща култура. Необходим е бърз преговор от 2-3 часа максимум по съответната дисциплина и при добра подготовка през годината, резултатите ще са отлични или поне много добри Simple Smile
Прегръдки за всички и хубава вечер  Hug

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 21:38 от tonata

# 194
  • София
  • Мнения: 1 266
tonata,  Hug както винаги с ценно мнеие от Бургас!   bouquet
Моето момиче също отказва да учи по каквото и да е. Мяташе един тест по химия миналта седмица, но така и не го погледна тези дни. Дори е забравила кога са датите за ВО. Явно доста ги умориха тези изпити и вече им се иска всичко да е прключило.  Simple Smile И те като нас.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт