След трусове и притеснения дано се сбъднат СЕДМОКЛАСНИТЕ ни въжделения!

  • 38 639
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Ganis, страхотна си! Огромно благодаря!

Момичета, знаете ли кой е първият НВО във вторник?  Hug

# 166
  • София
  • Мнения: 5 158
Нямам връзка, но като разбера нещо, ще пиша:)

# 167
  • София
  • Мнения: 1 654
Нямам връзка, но като разбера нещо, ще пиша:)
ganis   bouquet

Nadyk
Обществени науки- 29 май 2012 г.
Чужд език – 30 май 2012г.
Природни науки и екология -31 май 2012 г.

# 168
  • София
  • Мнения: 5 158
И БЕЛ е средна хубост. Приятелката ми каза, че е нормално, имайки предвид текста за преразказ. Даже е имало и работи, без никакъв преразказ. Според нея и тази година формулата ще е същата.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 654
Благодаря ganis!
Една седмица само...и пак ще подпалим темата Mr. Green
При нас по някои предмети са взели всичко и детето се чудеше какво ще правят. Оценките трябва да са им готови до 8-ми. Засега е спокойна поне за годишните оценки.
В разговори с майките на съученици стигнахме до заключението, че най-притеснително за децата е обявяването на резултатите им в училище. Какво ще кажат госпожите, съучениците и т.н. Не толкова страх от самия изпит, а да не се изложат.

# 170
  • София
  • Мнения: 5 158
Какво значи това, "какво ще кажат госпожите" Simple Smile
Един учител най-добре познава учениците си, способностите им.. Едно ВО си е ВО- един изпит и това е. Нормално е дете, което се справя по даден предмет, да се "издъни" на такъв изпит.

# 171
  • Мнения: 125
"какво ще кажат госпожите" според мен означава, че децата се притесняват учителите да не им напишат оценките от ВО като текущи, както всъщност са се заканвали. Не беше ли друг смисълът на ВО? Доколкото помня оценката от ВО може да се пише като текуща само ако детето поиска..

# 172
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Извинявам се за тъпия въпрос, но предстоящите ВО - под формата на тест ли ще са или с отворен отговор?

# 173
  • Мнения: 2 176
Страхотно заглавие на новата темичка, поздравления и от мен.   bouquet
Нямаше ни тия дни и не бях влизала, а вие сте изписали толкова много..
Записвам се и се връщам да ви чета, за да не изпусна нещо важно. Simple Smile

# 174
  • Мнения: 2 567
Извинявам се за тъпия въпрос, но предстоящите ВО - под формата на тест ли ще са или с отворен отговор?


Тестове са.
Ето ти тези от миналата година.
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_men … 7kl_3june2011.pdf
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/top_men … 7kl-2june2011.pdf

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 680
"какво ще кажат госпожите" според мен означава, че децата се притесняват учителите да не им напишат оценките от ВО като текущи, както всъщност са се заканвали. Не беше ли друг смисълът на ВО? Доколкото помня оценката от ВО може да се пише като текуща само ако детето поиска..

При нас заканите са, че от тези оценки им зависела годишната оценка. Утре ще звъня пак до РИО да поразпитам, защото в нашето училище "войната" е жестока. Съвсем съм луднала вече и аз.

# 176
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Моля, ако някой открие заповедта за ВО за 2012 да даде линк ... аз досега търсих, но нищо не намерих  Embarassed Искам да проверя дали там пише - дали, как и кога се нанасят оценките, защото ми се върти в ума, че имаше нещо такова: "оценките се внасят като текущи по желание на ученика" ..., но искам да го имам и "черно на бяло" ...
И още нещо... През 2007 скалите за преобразуване на точките в оценка са (т.+ 68)/28; през някоя от другите години е била и (т.+66)/28, а и (т.+70)/28 ... Ще ми се за мен ..., за да е по-подредено в ума ми да си направя такава графика:
скала - година
Ще ми помогнете ли с инфо за 2008, 2009, 2010 и 2011?

# 177
  • Мнения: 125
В заповедта има само датите. Мисля, че тези неща са регламентирани в някакъв закон. Имам някакви бегли спомени от преди..

# 178
  • София
  • Мнения: 18 140
Моля, ако някой открие заповедта за ВО за 2012 да даде линк ... аз досега търсих, но нищо не намерих  Embarassed Искам да проверя дали там пише - дали, как и кога се нанасят оценките, защото ми се върти в ума, че имаше нещо такова: "оценките се внасят като текущи по желание на ученика" ..., но искам да го имам и "черно на бяло" ...
И още нещо... През 2007 скалите за преобразуване на точките в оценка са (т.+ 68)/28; през някоя от другите години е била и (т.+66)/28, а и (т.+70)/28 ... Ще ми се за мен ..., за да е по-подредено в ума ми да си направя такава графика:
скала - година
Ще ми помогнете ли с инфо за 2008, 2009, 2010 и 2011?

2009 - (k+68)/28
2010- (k+70)/28
2011 - (k+68)/28

# 179
  • Мнения: 120
Моля, ако някой открие заповедта за ВО за 2012 да даде линк ... аз досега търсих, но нищо не намерих  Embarassed Искам да проверя дали там пише - дали, как и кога се нанасят оценките, защото ми се върти в ума, че имаше нещо такова: "оценките се внасят като текущи по желание на ученика" ..., но искам да го имам и "черно на бяло" ...

Ето от сайта на РИО СОфия:

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ НА СТОЛИЧНИТЕ УЧИЛИЩА
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ДИРЕКТОР/УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Във връзка със заповед № РД 09-1252/03.09.2011 г. на министъра на образованието, младежта и науката за дати за провеждане на национално външно оценяване на учениците в ІV, VІІ и VІІІ клас с интензивно изучаване на чужд език, приложено Ви изпращам за сведение и изпълнение заповед № РД 09-19/09.01.2012 г. на министъра на образованието, младежта и науката с утвърдени изисквания за провеждане на национално външно оценяване на учениците в ІV клас (Приложение 1), в VІІ клас (Приложение 2) и в VІІІ клас с интензивно изучаване на чужд език (Приложение 3).

Ваня Кастрева
Началник на РИО – София-град

Заповедта - http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2012/05/02/zapoved.pdf

Приложение 2, което е за седми клас -  http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2012/05/02/prilojenie_2.pdf

Погледнах диагонално, дано да намериш това, което търсиш  Simple Smile


ПС - Май ето това ти трябва - Наредба №3 за системата за оценяване, за която се споменава в Заповедта на министъра - http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/p … 03_ocenjavane.pdf

Общи условия

Активация на акаунт