Мнението Ви за "нашите" деца ......

  • 9 347
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 24 467
А какво правят- свирят ли им, гюбеци ли им играят или просто им искат пари?
За грозно- грозно е, спор няма. Но за това вина абитуриентите нямат, освен ако не ги спонсорират, подавайки им по някоя пара и карайки ги по този начин те да продължат да заработват все така.
За дадените  от авторката кадри останах с впечатление, че танцува завършваща ученичка, а не наета циганка и че чуденката е защо това правят "нашите деца". Аз такива "наши" наистина не съм виждала.

# 106
  • София
  • Мнения: 62 595
свирят, подвикват, навират се между младежите, и то съвсем естествено се получава едно кръгче покрай тях, и все се намира някой подпийнал вече младеж да се прави на шут и на баровец като им даде някой лев, оттам се повеждат други и стадното чувство си казва думата. Много добре изпипано психологически, направо им се възхищавам на моменти колко са обиграни, само мъже са - задължително тъпан с много артистичен тъпанджия, който ти проглушава ушите и се хили точно като котарак, и поне един кларинет, но най-често сатрима или четирима, за да правят калабалък.

# 107
  • Мнения: 2 898
Но за това вина абитуриентите нямат, освен ако не ги спонсорират, подавайки им по някоя пара и карайки ги по този начин те да продължат да заработват все така.

.....което ме навежда на мисълта, че циганите са по-зрели  и находчиви в печеленето на пари, докато нашите деца харчат на поразия заемите на родителите си.

# 108
  • Мнения: 487
Момичета ,тази вечер имах възможност да видя абитуриентите от СМГ пред Шератон.Ами нямаха нищо общо с тези ,които бях гледала миналата седмица.Страхотни деца.И момичетата и момчетата бяха много стилно облечени.Нарочно търсих да видя лошо или неприлично облечено момиче-нямаше нито едно такова.Просто прекрасни.Както бях писала в предишния си пост, циганските тъпани се бяха наредили в очакване на абитуриентите.Познайте какво стана.Управата на Шератон пусна  хубава музика.Децата започнаха да прииждат пред входа (без коли) и да се снимат.Циганите се споглеждаха един друг и не смееха да започнат –явно разбраха ,че този път не са попаднали на подходящото място.Изтеглиха се назад и почнаха тихо да бият тъпаните,пробваха се при няколко групички с младежи,но накрая бяха изгонени. Много ми стана приятно, наблюдавайки  адекватното поведение на ,,порасналите ни деца’’.

# 109
  • Мнения: 55 082
Добре бе , няма ли кой да ги разкара тия цигани ? #Cussing out
За първи път чувам ! Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 7 007
А, ти кои гледа миналата седмица? Моля ви, стига с този расизъм и отрицание. Националният отбор по математика как беше  newsm78
Аз на 25 и 26 и 27 бях на балове. Първите две бяха от 5-те Топ гимназии в София, третото от една по-обикновена. Децата бяха хубави, щастливи и дай боже винаги да са такива.
Цигани с тъпани никъде не видях, както и някакви кой знае какви ужасни тоалети. Е, естествено имаше всякакви, но като цяло си бяха прекрасни млади хора.

# 111
  • София
  • Мнения: 18 392

....... бях на балове. ........Децата бяха хубави, щастливи и дай боже винаги да са такива.
Цигани с тъпани никъде не видях, както и някакви кой знае какви ужасни тоалети. Е, естествено имаше всякакви, но като цяло си бяха прекрасни млади хора.

+1 Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 502
Цитат
Добре бе , няма ли кой да ги разкара тия цигани ?
За първи път чувам !
Е как за първи път чуваш! Голям смях беше на сватбата на брат ми. Той понеже живее в Англия и дойдоха тук с момичето за да се оженят (и тя е българка). Та си поканиха и английските приятели. И пред съвета точно като излизаха, изведнъж от нищото се материализира цял цигански оркестър с всичките му атрибути и като зафанаха едни гюбеци, малееее. На мен ми смешно, а майка ми, тя понеже да не се излага пред чужденците взе да се притеснява, да се чуди къде да гледа. Онея си свирят и хич не им пука. Но в крайна сметка стана весело, на англичаните им беше много любопитно. Накарах мъжа ми да им даде там 20 лв и да се разкарат, че иначе без пари щяха да досаждат до безкрай.

# 113
  • Мнения: 55 082
Явно е Софийски патент ! Wink
Тукашните цигани още не са го прихванали . Peace

# 114
  • Мнения: 939
Не разбирам какво в случая означава "нашите деца"... Моето дете не е такова, детето на съседите - също не е такова, вашите деца - и те не са такива и затова не мога да кажа, че пищната "хубавица" от клипчето в първия пост олицетворява "нашите деца".

Това обаче не заличава шока и погнусата, които изпитах, когато абитуриентка с подобна визия и форми спря движението на бул. "България" в близост до стадион "Раковски" с екзотични гьобеци. Не заличава и факта, че между абитуриентките, които дойдоха да вземат класната си от съседния вход, имаше разголени девойки, които с помощта на цигански оркестър блокираха улицата с кръшни танци. Тези девойчета чии деца са? "Наши" или "чужди"?

Светът е доста пъстър, особено по тукашните ширини. За мен всяко обобщение за ценностната система, амбциите, мечтите и т.н. на "нашите" деца е грешно.

Последна редакция: пн, 28 май 2012, 23:06 от Obsolete

# 115
  • София
  • Мнения: 7 242
Момичета ,тази вечер имах възможност да видя абитуриентите от СМГ пред Шератон.Ами нямаха нищо общо с тези ,които бях гледала миналата седмица.Страхотни деца.И момичетата и момчетата бяха много стилно облечени...
Същото мога да кажа за децата от Испанската вчера. Това, са "нашите деца". Пошло и грозно винаги ще има. Нека обаче забелязваме и се радваме на хубавото!

# 116
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ам, да ви попитам. Смятате ли, че "нашите" деца са тези, завършващи елитни гимназии?
Гледам, писали сте СМГ и Испанската. Две училища в София, които наистина се смятат за много елитни, както и НПМГ, Първа английска, Френската и прочие?!
Питам, защото такива реплики постоянно се подмятат.
Тези, дето учели в обикновени гимназии, били простаците, дето се кефят на циганския оркестър и можеш да им видиш директно сливиците, без да си отварят устите, даже...
И не смятам, че това мнение е много правилно.
Но, за момента само питам Wink

# 117
  • Мнения: 24 467
Ам, да ви попитам. Смятате ли, че "нашите" деца са тези, завършващи елитни гимназии?

Пак- не смятам. Такива гимназии за мен няма.
Кич и финес има навред.
Гледах ТОХ- ми много хубави момичета имаше, всички ми харесаха. Едно само беше с нещо като пликчета, вместо пола, но останалите деца са до 150. Едно пълничко ми направи впечатление- беше си подбрало тоалет и цвят точно според фигурата- нея не е имало как да промени, но пък изглеждаше добре момичето. Помислих си не "Виж тая каква е дебела!", а "Виж как си е избрала роклята добре.". Беше по- добре изглеждаща от кльощавата с шортите. Страшно готин младеж на расти видях- ма голям сладур беше. Имаше и младеж с дънки и фина риза- такава чудесна визия като цяло. Що пък да е костюм?
Важно е да седи добре тоалетът и човекът да се чувства удобно в него.

Последна редакция: вт, 29 май 2012, 08:20 от Judy

# 118
  • София
  • Мнения: 62 595
аз не мога да ги различа кои какви са, позаглеждам се, ако мина покрай тях.

# 119
  • Мнения: 10 547
Сега се сетих, че на един от най-брутално-кичозно облечените, според форумните критерии, мои съученици, днес му ръкопляскате горещо.

Общи условия

Активация на акаунт