Мнението Ви за "нашите" деца ......

  • 9 345
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Има значение, Адел. Едната ми дъщеря също става на 13 след дни. След пет години, живи и здрави, и тя ще е абитуриентка. Ти би ли искала да видиш дъщеря си в тоя вид на бала й? Защото аз - не.

# 91
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Има значение, Адел. Едната ми дъщеря също става на 13 след дни. След пет години, живи и здрави, и тя ще е абитуриентка. Ти би ли искала да видиш дъщеря си в тоя вид на бала й? Защото аз - не.
Ла Сомбра, ами то зависи от мен на какво ще науча детето си.
Дали да има стил и да вижда естетиката, да пробива с ум, а не само с външност, и да не залага на просташка и вулгарна визия, нали.
Та в този контекст, ако видя дъщеря си, облечена по този начин, то грешката не е в детето ми, а в мен.
Виждам, че е достатъчно интелигентно дете, облича се по-спортно, и не си маже физиономията като други нейни съученички. Казва, че направо й е противна тази визия. Единственото на което се надявам е, тя да продължи да използва мозъка си по предназначение.
И познавайки детето си, по-скоро ще отиде с кубинки на бал, отколкото с развяващи се цици и гъз.

# 92
  • София
  • Мнения: 18 386
Напротив, Дъждовно време. Живея между две училища и гледах баловете и на двете. Съвсем прилично облечени млади хора. Рядко нещо по-набиващо се на очи.
Но всеки гледа онова, което иска да види, да.  Simple Smile
Тъкмо това щях да напиша. Както има някои пошло облечени, така има и много стилни деца - облечени семпло, но елегантно, съобразили се с това тоалетът им да става и за други поводи.Защо да генерализираме и да ги поставим под общ знаменател  с тези, които са се "барнали" като за чалга бар, магистрала или циркова арена?

# 93
  • Мнения: 2 898


Май доста интересно разбирате нещата.
Ок, ще ти задам един единствен път въпроса-колко пъти завършваш гимназия?

Имаш ли деца?


Ще отговориш ли?


Извинявай, не съм видяла въпроса.
Да, имам две деца.
Едното е момиче, на 13 години ще стане тази година, тоест след 5 години ще е абитуриентка, а сина ми след 15 години.
Това какво значение има?!

Благодаря. Звучиш свежо като тийнейджърка  newsm10. По повод на твое изказване, че завършването на гимназия е веднъж в живота - да. Но всяка майка знае, че в живота има много по-ценни и съществени неща. И не е необходимо балът да се превръща в панаир. Това, разбира се е, си е мое мнение.

# 94
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Съгласна съм, че не трябва да е панаир.
Всяко нещо, направено със стил и без да е претрупано е красиво. В това число влиза всичко-както визията на абитуриента, колата му, поведението му, така и мястото, където празнува бала си.
Да, има хора, които правят бала на детето си, по-скоро с цел показност, отколкото от щастие, че имат един изграден човек, завършил успешно училище и продължаващ напред в суровия живот.
Но, има и такива ( в това число, аз и моите родители, както и един голям процент от приятелите ми и бившите ми съученици), които са правили баловете на децата си, в малко завдение, или вкъщи, давайки прилична сума пари за това, без да се изхвърлят, да теглят кредити и прочие простотии.
Както казах вече, моя бал излезе грубо...абе, около 400лв (празненство, рокля, обувки, грим, прическа, маникюр, куверт за заведението + коверт за дискотеката). От тази сума, аз дадох около 180лв, за да не натоварвам и без това не големия бюджет, който имахме. И бях доволна, изключително много. Празненството със родата и семейните приятели беше в дома ни, след което вечерта с приятели отидохме в едно малко заведение... Това беше. Аз бях много щастлива, защото не приличах на излязла от центрофуга  Whistling и лицето ми не се беше напукало от тонове грим  Whistling Whistling
Та, има хора, които правят всичко в граница, не превръщат това събитие в панаир.
Разбира се, че всяка майка е наясно, че има много важни събитие в живота на детето й, които тепърва предстоят, но в крайна сметка, бала (и започването на училище в първи клас), са едни от събитията, които са от голяма важност, и както казах са неповторими.

# 95
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Има значение, Адел. Едната ми дъщеря също става на 13 след дни. След пет години, живи и здрави, и тя ще е абитуриентка. Ти би ли искала да видиш дъщеря си в тоя вид на бала й? Защото аз - не.
Ла Сомбра, ами то зависи от мен на какво ще науча детето си.
Дали да има стил и да вижда естетиката, да пробива с ум, а не само с външност, и да не залага на просташка и вулгарна визия, нали.
Та в този контекст, ако видя дъщеря си, облечена по този начин, то грешката не е в детето ми, а в мен.
Виждам, че е достатъчно интелигентно дете, облича се по-спортно, и не си маже физиономията като други нейни съученички. Казва, че направо й е противна тази визия. Единственото на което се надявам е, тя да продължи да използва мозъка си по предназначение.
И познавайки детето си, по-скоро ще отиде с кубинки на бал, отколкото с развяващи се цици и гъз.
За едно и също дете ли говорим?  Laughing Моята е същата работа. А дано пък тези от това поколение вече отрежат чалгата и престанат да подражават на разни *идоли* от ден до пладне. Защото колкото родителите имат значение, толкова и средата, от която не можем да ги откъснем.
А че родителите са отговорни - точно затова попитах по-горе що за родители биха пуснали детето си така.

# 96
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
 Hug Хехехе, явно това поколение е масово такова Wink
Иначе, моите не слушат чалга (слава Богу). Доколкото познавам съучениците на щерката, те също не слушат. В нашето семейство тази музика принципно не се слуша, понякога на купони може да се пуснат стари сръбски хитове (Цеца, Драгана, Лепа Брена и прочие), но там нещата са различни.
Та, надявам се, да не се прихване от тази "култура"...

# 97
  • Мнения: 69
Ех, момичета!
Чудя се ако в Лондон, Германия, Щатите... се движат подобни на тези от снимките завършващи колеж младежи из центъра на града ... дали е възможно?!
Имаше един огромен рекламен билборд в София - доста нашумял преди време, който всички търпяха, търпяха и накрая Б.Борисов за щастие го свали.
Ако масово по ресторантите и дискотеките пускат чалга..., ако облъчват с подобни моделки и певици, миски и конкурси за мис  децата отвсякъде..., колко мъдри трябва да бъдат тези деца за да живеят тук и да се движат във вярната посока... За наркотиците и др. опасности въобще не споменавам...
1. Можем ли да направим нещо?! 2. Трябва ли да направим нещо?Нещо повече от това да стоим твърдо зад тях и да ги насочваме, докато позволяват. Някой има ли идеи? Чудя се защо например не покажат стилно облечени деца, деца с успехи... и те да бъдат героите в пресата!

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, бе,  щото там всичките са с арисстократично възпитание! Преди време из мрежата се въртяха едни снимки на американски абитуриенти, та се нагледахме навсякакъв кич и простотия. Само дето там повечето бяха с едни телеса, преливащи отвсякъде и облечени според тяхната си чалга. Нашенки поне показват хубави тела, а онези бяха като мастодонти!

Целокупно не можем да направим нищо. Можем единствено да отговаряме за нашите деца. Не се виживявай толкова много, ще рече човек, че е настъпил краят на света!

# 99
  • Мнения: 6 996
На мен пък ми омръзна във фейса тези дни да се въртят едни и същи снимки, с едни и същи коментари. Ужасно смешно е дама с над сто разголени и неприлични снимки да се възмущава как някое девойче на бала си било еди как си.....
Такива били, онакива били, обаче на всеки детето му не било такова. В ничие семейство не се слушала чалга, никоя мама не си била уголемила бюста, напомпала джуките и изобщо...... Ай сиктир....
Децата са продукт на нашето общество. И какво като моето не слуша чалга, даже я ненавижда - сигурно съм супер издигната духовно и какво от това.
Даже преди малко и аз публикувах сигурно най-популярната снимка с коментар - оригинално и смело е момичето и това е похвално.
Винаги е имало такива неща и винаги ще има.
Страшното е когато това се налага като култура отвсякъде. Влезте в подфорум красива мама и вижте какво се коментира и харесва там и после критикувайте.
Не може всички да са умни и готини, все някой трябва да бачка на този свят.

# 100
  • Мнения: 2 898
На мен пък ми омръзна във фейса тези дни да се въртят едни и същи снимки, с едни и същи коментари.
Винаги е имало такива неща и винаги ще има.

Не може всички да са умни и готини, все някой трябва да бачка на този свят.

Умните и готините не работят ли?
Да, права си, че винаги ще има. Това обаче не пречи да не поразмишляваме.

# 101
  • Мнения: 24 467
Не разбирам по каква причина още в началото на темата някой почва с "вини".
Какви вини? Абитуриентите у нас са пълнолетни. Как ще изглеждат и как ще се държат зависи от самите тях, както е и във всяко друго общество на големи хора.
Не се сещам за такова общество, при което хората да не събрани по друг критерий, освен по възраст и да се смята, че проявите им ще са по някакъв калъп. Всеки изразява себе си. И има всякакви хора- както е било винаги и както е навред по света.
Каква ще им е музиката също си зависи от хората. А тя е разнообразна. 
Аз пък и тази година видях повече хубави, отколкото лоши неща сред завършващите. Не видях голо дупе или гърди никъде, нито нещо кой знае колко грозно и необичайно. И да ги е имало ще да са били изключение. А изключения винаги има.

# 102
  • Мнения: 487
Ега ти тенденциозната тема. Половината от снимките се премятат поне от пет години около баловете из интернет. Отбрани са само най-просташките попадения. Ако подбера 20 стилни абитуренти, то дали ще е меродавно за всички завършващи тази година?
Момичета ,идете тази вечер пред храм –паметника Александър Невски или пред Шератон,за да видите за какво става дума.И аз си мислех,че снимките от нета са тенденциозно подбрани през годините, но не.. .Съжалявам,че нямах онзи ден в себе си фотоапарат ,за да се убедите .Не знам от кои училища са били абитуриентите,но това ,което видях никак не ми хареса.Освен това,не знам как е в другите градове,но в София съществува един огромен проблем: тълпи от цигани с тъпани  прииждат на всяко едно място ,където се събират децата: в училище,пред храм –паметника Александър Невски,пред ресторантите.И се започват едни кючеци.... Обикновено танцуващите са девойки.Циганите са страшно досадни и явно са доста обучени.Причакват абитуриентите,когато слизат от колите пред ресторанта,залепват се най-често за някое момче и докато не вземат от него 5-10 ,че и 20 лв. не се отделят.След това се прехвърлят на следващата ,,жертва’’.Спасение от тях няма.Интересно,че никой не ги гони.Дори в училищата, учители и родители търпят всичко това .

# 103
  • Мнения: 24 467
Ние цигани нямаме по баловете.  Laughing Къде ги причакват децата? Не мога да си представя, че някой ще ме загащи пред къщи или в училище и ще ме изръси да му дам доброволно нещо. А момчетата могат и да отказват, ако са се научили. Не са малки на по 19 години, да не знаят, че не са задължени на всеки просяк.
Кючеци никъде не видях и не чух. По ресторантите- там не знам. Без друго в повечето кръчми това се пуска май. То не е избор на абитуриентите. Компромисно музиката най- вероятно е разнообразна, да има за всеки вкус. Все пак не по вкус и акъл се събират децата, а по възраст.
Ходим всяка година да изпращаме по някого и виждаме по няколко училища- ми аз проблем не забелязвам до момента някакъв. Напълно нормални са почти всички, които виждам, да не кажа тази година- всички, които успях да видя. Колите- нормално, има всякакви, преди дни видях и едни с камион- ми сладки бяха. Балони, клаксони- нищо повече. Освен, че дамите са с голи рамене и ръце, без повечето да са си предвидили нещо горно за студа, нищо невероятно и нелогично не съзряхме. Но последното си е по- скоро част от мисълта за здравето, не провокира мисли за пошло и грозно.
Отиват по класове, правят си по някоя снимка и после- всеки с автобусите или колите до съответното заведение.
В квартала /живяла съм в 4 различни в моя град и в 3 в София/ не съм виждала никога някой да подмята тиква или кифли на фона на гюбек или кючек /простете, не ги различавам едно от друго/ или друга музика. Обикновено човекът си се качва в колата и потегля, най- много да бибитне шофьорът.

Последна редакция: пн, 28 май 2012, 16:04 от Judy

# 104
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, причакват ги покрай училищата и ресторантите. Същото е в родилните домове, пък който се хване - хване. Ужасно грозно е, направо ми се повдига като ги видя, то си е чисто изнудване, просия.

Общи условия

Активация на акаунт