Какво повече няма да купя - Тема 3

  • 89 045
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 15 379
Кажете, моля, истинско и хубаво цедено кисело мляко, без никакви добавки, химии и други лайна.

От много време купувам само и единствено Елби.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 289
И аз съм на ЕлБи от много време, макар, че и него го развалиха.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 273
Кажете, моля, истинско и хубаво цедено кисело мляко, без никакви добавки, химии и други лайна.
Аз купувам кисело мляко (обикновено от тези по бдс), слагам в тензух и след няколко часа имам цедено мляко.  Peace

# 693
  • Мнения: 19 527
И аз съм на ЕлБи от много време, макар, че и него го развалиха.
Когато купувах кис.мляко и аз купувах само от него, обаче го няма във всички магазини - само в по-големите вериги го зареждат.

# 694
  • Мнения: X
Кажете, моля, истинско и хубаво цедено кисело мляко, без никакви добавки, химии и други лайна. Досега купувах на "Бор Чвор" и много ми харесваше, но уви до днес. Този път забелязах, че "млякото" много особено се тресе като пудинг. Погледнах опаковката и на нея пишеше, че съдържа сгъстител Е1414, което според Google се оказа нишесте  #Crazy . Повече никога няма да купя този продукт, и него развалиха. Последния път взимах от това мляко за Нова година и нямаше подобна гадост.

Още един, който е опропастил млечната си салата с боклука на Бор Чвор - също като мен. Никога повече няма да си купя нищичко на тази марка. Напоследък цеденото им мляко стои като гъба, не знам на пяна ли го разбиват преди да го пакетират... Ако случайно остане от млечната салата, правена с него, за следващия ден, тя прилича на някаква отвратителна пихтиеста субстанция...

Истинско цедено кисело мляко няма по магазините.
Как се получава "цедено кисело мляко"?
Използва се прахообразна смес, в която сухото мляко е около 10-15 %.Останалото са някакви химически прахообразни субстанции, за да докарат вид, вкус, мирис и трайност на "цеденото мляко.Та тази суха смес се слага в машината, налива се количество вода в нужната пропорция и се бърка с бъркалка, подобна на тази за фрапе, с по-големи размери.
И след 10-15 секунди , Воала, имаме "цедено кисело мляко".
Това го знам от доставчик на въпросната суха смес.
Всички фирми правят "цеденото си мляко" с такава или подобна смес.

# 695
  • София
  • Мнения: 107
Ние купуваме едно в светлосиня опаковка "Български йогурт" и специално гледах да няма никакви Е-та. Дори е доста по-кисело от стандартното.

# 696
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 173

Истинско цедено кисело мляко няма по магазините.
Как се получава "цедено кисело мляко"?
Използва се прахообразна смес, в която сухото мляко е около 10-15 %.Останалото са някакви химически прахообразни субстанции, за да докарат вид, вкус, мирис и трайност на "цеденото мляко.Та тази суха смес се слага в машината, налива се количество вода в нужната пропорция и се бърка с бъркалка, подобна на тази за фрапе, с по-големи размери.
И след 10-15 секунди , Воала, имаме "цедено кисело мляко".
Това го знам от доставчик на въпросната суха смес.
Всички фирми правят "цеденото си мляко" с такава или подобна смес.

Доставчикът убеден ли е?Не че се опитвам да оправдая магазинната мрежа,понеже и аз си цедя сама,но от къде този човек е сигурен,че всички цедени млека са такива? Thinking На мен това ми се струва невъзможно.

# 697
  • софия
  • Мнения: 25 780
Скрит текст:
Истинско цедено кисело мляко няма по магазините.
Как се получава "цедено кисело мляко"?
Използва се прахообразна смес, в която сухото мляко е около 10-15 %.Останалото са някакви химически прахообразни субстанции, за да докарат вид, вкус, мирис и трайност на "цеденото мляко.Та тази суха смес се слага в машината, налива се количество вода в нужната пропорция и се бърка с бъркалка, подобна на тази за фрапе, с по-големи размери.
И след 10-15 секунди , Воала, имаме "цедено кисело мляко".
Това го знам от доставчик на въпросната суха смес.
Всички фирми правят "цеденото си мляко" с такава или подобна смес.

Доставчикът убеден ли е?Не че се опитвам да оправдая магазинната мрежа,понеже и аз си цедя сама,но от къде този човек е сигурен,че всички цедени млека са такива? Thinking На мен това ми се струва невъзможно.
А на мен - напълно възможно. Никога не купувам "цедено кисело мляко". Правя си го (от ЕлБи или Домлян. Напоследък взимам и Здравец).

# 698
  • Мнения: 8 242
И мен ме е гнус да купувам мляко от хора  Confused  Точно бутилките и хигиената имам предвид и аз
+ 1 Peace
Защото не си ходила в млекопреработвателно предприятие  Laughing  Mr. Green

За нишестето - то в обикновеното кисело мляко има нишесте и желатин (нищо, че не трябва иил не е обозначено на етикета), вие за цеденото  Crazy Слага се специално функционално-модифицирано нишесте, за да докара структурата на цедено мляко, а всъщност да е по-добре усвоена вода.
Става като гъба и седи странно когато не е добре спазена технологията - температура, време и т.н. Тогава крайната текстура не е това, което би трябвало да се получи Simple Smile
Освен нишесте се слагат и специално разработени стабилизатори, на основата на желатин, карагенан и подобни.

Не е отровно, нито е вредно Simple Smile Ама е странно  Laughing

Има и "заготовки" прахообразни както писа някой по-горе за директно прилагане във вода, но са по-скъпи и обикновено се ползва "обикновено" кисело мляко + нишесте/стабилизатор.

Същото е и с кренвиршите / саламите. Сиренето ако щете Simple Smile Майонезата... сосовете... където се сетите Simple Smile
Нишестето е много хм развита суровина, която има различни свойства - да "замества" мляко, месо, масло, яйца... Ама това са вече по-дълбоки и специализирани теми.
Общо-взето каквото и да купите, много малка е вероятността да няма нишесте, желатин/карагенан или и двете в комбинация.

# 699
  • Мнения: 15 379
Духи, а млечните по БДС и те ли са така?
Нали по закон трябва да са по стандарт, без адитиви?

# 700
  • Мнения: 164
duhi_puhi - малка поправка. Веществото не е нишисте , а е сухо мляко ( пълномаслено или обезмаслено ) а за сиренето и кашкавала това или суроватка на прах.

# 701
  • Мнения: 4 668
А какъв е смисъла да си квасиш мляко , с купено прясно такова ?  Rolling Eyes
Ох, само да не е този, чиито двор е покрит с фекалии и урина и животните му препускат по шосето в тъмните пикови часове.
Нещо си в грешка . Човека от който аз вземам има само една крава . Бутилките са си мои - стъклени , давам ги и ми сипват в тях .

И мен ме е гнус да купувам мляко от хора  Confused  Точно бутилките и хигиената имам предвид и аз
+ 1 Peace
Влезте някога в едно млекопреработвателно предприятие и елате да си говорим пак  Simple Smile

# 702
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Млякото закупено от човек с едно-две животни е в пъти по-добро от това, което се продава в магазините, вярвайте ми. С ушите си съм чувала собственици на млекопреработвателни предприятия да казват, че купуват сухо мляко и към него допълват прясното, защото свежата суровина не стига. За да си осигурят пълно натоварване на мощностите, слагат основно сухо. Да ви е сладко купешкото мляко (или подобие на мляко). По-добре си купувайте сухо, поне знаете че е това, вместо да ви го поднасят разредено и опаковано в картон за 1.80 литъра. Ще ви излезе по-евтино.

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 26 582
Може ли  млякото с добавки  да образува каймак след варене

# 704
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Ако това въобще може да се нарече каймак, може. Все пак има някакви мазнини и белтъци в него. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE

Общи условия

Активация на акаунт