Какво повече няма да купя - Тема 3

  • 88 975
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 611
Темата май се превърна в друга: "Какво мляко ядем?"  Thinking

# 706
  • Мнения: 3 052
някаква био киноа (трябва да видя в кофата за разделен отпадък на коя фирма е опаковката) - пълна с камъчета от кал - малки и твърди, невъзможни за чистене (след половин час чистене на една шепа киноа, пак хрускаше отвратително...)

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Днес опитах за пръв и последен път сайдер Самърсби ябълка...очаквах нещо друго,а то обикновена газирана напитка с лек плодов вкус,пише,че имало 4,5%алкохол,нищо подобно,чиста водичка...

# 708
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi - малка поправка. Веществото не е нишисте , а е сухо мляко ( пълномаслено или обезмаслено ) а за сиренето и кашкавала това или суроватка на прах.
Сухото мляко си е сухо мляко. Нишестето си е нишесте. Никак не съм в грешка  Wink
Давам такава информация само когато съм абсолютно сигурна Simple Smile .. а в случая няма как да не съм ...

# 709
  • Мнения: 21
Днес опитах за пръв и последен път сайдер Самърсби ябълка...очаквах нещо друго,а то обикновена газирана напитка с лек плодов вкус,пише,че имало 4,5%алкохол,нищо подобно,чиста водичка...

Аааа моля, моля, ако си като мен от 3 години неблизвала никакъв алкохол, на НГ от две глътки Самърсби ми се завъртя главата  Joy Joy Joy

По темата: някакъв грах в консерва на Била, нещо италианско беше името, с една жена на етикета (пише, че е произведено в Италия за Била България): грахчета като сачми, направо дрънчаха в кутията, ама половинът пазарувал и не му направило впечатление. Отворих го, тествах едно, почти си счупих зъб и замина директно в кофата...

# 710
  • Хасково
  • Мнения: 440
Консерва царевица Крами - суха, безквусна, блудкава... абе с една дума гадна! Избрах тази марка, защото всички други бяха със страна на произход Китай или Тайланд, тази е сръбска.  Tired Остана ли изобщо нещо, което да се произвежда в България?! май не

# 711
  • Мнения: 527
Днес опитах за пръв и последен път сайдер Самърсби ябълка...очаквах нещо друго,а то обикновена газирана напитка с лек плодов вкус,пише,че имало 4,5%алкохол,нищо подобно,чиста водичка...

Аааа моля, моля, ако си като мен от 3 години неблизвала никакъв алкохол, на НГ от две глътки Самърсби ми се завъртя главата  Joy Joy Joy

По темата: някакъв грах в консерва на Била, нещо италианско беше името, с една жена на етикета (пише, че е произведено в Италия за Била България): грахчета като сачми, направо дрънчаха в кутията, ама половинът пазарувал и не му направило впечатление. Отворих го, тествах едно, почти си счупих зъб и замина директно в кофата...

А в БИО граха на Пикадили (собствената им марка 365) имаше стъкло, а в граха в тенекия, пак на 365, амаше нещо като камък, стъкло, не е ясно точно. От първия като опитах, не знаех, че има стъкло, на етикета не пише, си порязах езика и ми счупи зъб. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 712
  • София
  • Мнения: 1 392
А в БИО граха на Пикадили (собствената им марка 365) имаше стъкло, а в граха в тенекия, пак на 365, амаше нещо като камък, стъкло, не е ясно точно. От първия като опитах, не знаех, че има стъкло, на етикета не пише, си порязах езика и ми счупи зъб. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Казваш на етикета не пишеше а.... Joy Извинявай, но това искрено ме разсмя, а иначе случката е меко казано отвратителна. Запази ли го? Нямаше да е лошо да се оплачеш в магазина и на КЗП

# 713
  • Мнения: 15 379
Ох, тези собствени марки.
Никога не ги заобичах, никога и не купувам.
Лидл затова е антимагазин за мен. Влязох точно 2 пъти и то малко след откриването.

# 714
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Защо пък точно Лидл - от него какво сте недоволни?

# 715
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Искам да ви попитам нещо свързано с лютеницата - обичам я и от време на време си купувам.

Чета етикетите и всеки път се чудя коя да взема, т.е. кое е по-малкото зло - да е с модифицирано нишесте или с картофено пюре?

# 716
  • Мнения: 8 242
Искам да ви попитам нещо свързано с лютеницата - обичам я и от време на време си купувам.

Чета етикетите и всеки път се чудя коя да взема, т.е. кое е по-малкото зло - да е с модифицирано нишесте или с картофено пюре?

Не е зло - и двете целта им е да задържат вода и да правят текстура. Картофено започнаха да влагат след като почнаха да мрънкат за нишестето.. И на двете нищо им няма по принцип Simple Smile

Само за инфо - в детските пюрета слагат подобни и от двете  Wink

# 717
  • Мнения: 527
А в БИО граха на Пикадили (собствената им марка 365) имаше стъкло, а в граха в тенекия, пак на 365, амаше нещо като камък, стъкло, не е ясно точно. От първия като опитах, не знаех, че има стъкло, на етикета не пише, си порязах езика и ми счупи зъб. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Казваш на етикета не пишеше а.... Joy Извинявай, но това искрено ме разсмя, а иначе случката е меко казано отвратителна. Запази ли го? Нямаше да е лошо да се оплачеш в магазина и на КЗП

Да, запазих всичко. Написах мейл на Пикадили, но те се направиха, че не са го получили. След доста труд от моя страна се свързах с регионален мениджър за Сф, казах, че трябва да ми възстановят разходите за зъболекар, т. като се оказа, че проблемът, който са ми създали е доста сериозен (по-точно вече нямам зъб), а те поискаха да им предам стъклото и буркана, за да си правели допълнителни изследвания.  Т.е. доказателсвото да им дам. #Crazy

Според мен е трябвало да си направят по-сереозен котрол преди да пуснат продуктите на пазара, но те не са на това мнение.

Сега аз съм без зъб, със сериозни разходи и неудобства, а Пикадили с печалба, но без още няколко клиенти.

Подадох в КЗП, дори не ми отговориха. Може би проблемът е маловажен и затова. Понеже не им се е случило на тях за това.

Пикадили не е това, за което се представя.

# 718
  • София
  • Мнения: 44 229
missNoir - и двете не са  кой знае какво зло, а нищо чудно и да значат едно и също в някои случаи т.е. картофено пюре да е др начин да изпишат например модифицирано картофено нишесте.

# 719
  • Мнения: 8 242
missNoir - и двете не са  кой знае какво зло, а нищо чудно и да значат едно и също в някои случаи т.е. картофено пюре да е др начин да изпишат например модифицирано картофено нишесте.
Едва ли - доста по-скъпо е картофеното нишесте. Пюре си е  Wink

Общи условия

Активация на акаунт