Какво повече няма да купя - Тема 3

  • 88 979
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Благодаря Ви за разясненията !

# 721
  • Мнения: 447
Пикадили отдавна не е това, което беше. Плодовете и зеленчуците им са отвратителни. Знам, че супермаркетите не са мястото, от което би трябвало да се купува зарзават, но повечето вериги поне си подбират продуктите. От Пикадили наскоро купих зелка, която беше напълно изсъхнала отвътре, както и краставица, която вътре беше като гъба...  Sick
Никога повече!
Stop

# 722
  • Мнения: 8 242
Пикадили отдавна съм ги задраскала.. Около щандовете им за месо/риба винаги мирише  Sick

# 723
  • Мнения: 447
Пикадили отдавна съм ги задраскала.. Около щандовете им за месо/риба винаги мирише  Sick

В Търново не е така, а и прясна риба можем да си купим само там или в Метро, където обаче персоналът е изнервящо нелюбезен и не ти чистят рибата.
Тук зареждането е във вторник и петък и на препоръките на хората зад щанда може да се разчита. Досега никога не са ме подвеждали.
Много от луксозните им стоки обаче изчезнаха от рафтовете, за жалост. Преди имаха различни екзотични подправки, както и други интересни неща, които другаде не можеше да се намерят. Сега са спрели да ги зареждат. Crossing Arms

# 724
  • Мнения: 15 379
Защо пък точно Лидл - от него какво сте недоволни?

От всичко. Просто не е моят магазин.

Пикадили тръгнаха надолу, откакто си смениха собственика. Беше ми любим, вече не толкова.

# 725
  • Мнения: 805
Цитат
Пикадили тръгнаха надолу, откакто си смениха собственика. Беше ми любим, вече не толкова.[/i]

Още при първата смяна се усети...сега съвсем...
И аз го харесвах и посещавах редовно, когато го оъвориха...

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 23:16 от Лазурит

# 726
  • Мнения: 1 243
Плодовете и зеленчуците в "Пикадили" наистина са с много лошо качество напоследък.

Сама на мен ли ми се струва така или всичко, ама наистина всичко от марката "My ORO" е пълен боклук?!

# 727
  • Мнения: 0
Искам да ви попитам нещо свързано с лютеницата - обичам я и от време на време си купувам.

Чета етикетите и всеки път се чудя коя да взема, т.е. кое е по-малкото зло - да е с модифицирано нишесте или с картофено пюре?


Здрасти! Simple Smile

Пробвай тези двете(залагат на различно съотношение при съставките, така че е до вкус в крайна сметка):
- http://www.deroni.com/bg/brands/product/361/Edrosmlyana-lyutenit … Velika-515gr.html
- http://shop24.bg/lyutenitsa-i-lyutivka/4707-lyutenitsa-marko-dom … 800027820202.html

И двете би трябвало да нямат каквото и да е нишесте, нито картофено пюре.С едни от най-високите цени са, но на този етап, от това което сме тествали в къщи, това са единствените които имат нещо общо с истинската лютеница.

Поздрави!

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 04:59 от nenormal

# 728
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Marco наистина е хубава лютеница, но с тази цена избива рибата.

# 729
  • София
  • Мнения: 44 229
Сама на мен ли ми се струва така или всичко, ама наистина всичко от марката "My ORO" е пълен боклук?!

Само домати съм взимала и са много гадни.

# 730
  • софия
  • Мнения: 25 650
Marco наистина е хубава лютеница, но с тази цена избива рибата.
Уффф, не знам. Някак мазно ми седи. Майка прави лютеница със същите продукти, които са описани на етикета и вкусът и видът е различен (знам, че има и съотношения), но на Марко имам чувството, че има някаква гладка мазнория. Купувам от домашната.

# 731
  • Мнения: 2 216
И аз купувам едросмляната домашна на Дерони.
На Марко лютеницата също е мн хубава

# 732
  • Мнения: 19 523
Вярно ли е, че лютеницата /или май само доматеното пюре беше/ се правели в Китай? То само това остана и това типично българско нещо /като мартениците/ да се прави чак в Китай....

# 733
  • Мнения: 8 242
Вярно ли е, че лютеницата /или май само доматеното пюре беше/ се правели в Китай? То само това остана и това типично българско нещо /като мартениците/ да се прави чак в Китай....
Доматеното пюре е суровина. Има такова, което се внася от Китай, има и от европейски производители.
Което важи за всички суровини Simple Smile Всичко е до приоритет на производителя - някои държат да работят с най-евтино, без значение качеството. За други качеството е водещо и не искат и да чуят за Китай.
Понякога се ползват и домати на прах, вместо пюре.

# 734
  • Мнения: X
Когато ни се прияде лютеница, просто я правя в къщи.
2-3 печени червени чушки, малко доматен сок, може и пресен домат, малко слънчогледово семе-сурово, лук, чесън, подправки на вкус, малко пасатор  и готово.Няма нито нишесте, нито стабилизатори, нито консерванти за трайност, само прясна и вкусна лютеница.

И на мен Пикадили ми беше любим магазин, основно заради нестандартните продукти.

Общи условия

Активация на акаунт