НОЕМВРИйчето яде с лъжичка и доволно мляска със устичка!

  • 40 015
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 122
Bubche, lorry, sneakers, мерси много!   bouquet Аз не знам защо бях решила, че ще и вземат кръв на място...
Забелязвам от доста време, че Софи почти не спи по разходки. Като предприемем нещо по дълго, за половината ден, заспива чак като се приберем, около 19:00 - 20:00. А иначе, ако останем в къщи, спи следобед понякога по три-четири часа (е, с промрънкване на половин час, ама малко гърда, и заспива пак, даже очите не си отваря). Та сега хем ми е жал, че детето не се наспива добре, хем не ме свърта да си стоим повече в квартала. Та има ли мами от Бъкстон и Борово, с които евентуално да се разхождаме в квартала, та да я прибирам за следобеден сън?

# 61
  • Мнения: 65
Мами добро утро!  bouquet
Да се похваля снощи Влади за първи път каза ма-ма  Simple Smile Heart Eyes
Но пък ме притеснява това ,че още не се въртим никак,има ли и други такива бебчета? Confused

# 62
  • София
  • Мнения: 4 035
Ей така без да имам нещо тематично, да се похваля, че си имам двоен празник днеска - сестра ми има рд и юбилей, а Емичка има имен ден Heart Eyes И понеже пък по-добрата ми половинка има рожден ден утре, след малко отивме с именничката да му търсим подарък Mr. Green

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 626
Бубче, Честит Имен ден на, Ема! Да й е живо името и със здраве да го носи! И честити ви празници на цялото ви семейство!

yummymommy, и ние сме така като излезем навън. Едвам заспива или въобще не заспива и се изнервя. Трябва сигурно 2-3 часа да се разхождам с количката без да спирам и тогава евентуално заспива. Но спра ли се с някого на приказка или да вляза в магазин - заспиването е невъзможно и започва един рев в количката и докато не го взема не се оправя и хайде в къщи. Направо се изнервям като изляза. Не смея никъде на по далечко да мръдна. А иначе в къщи си имаме страхотен режим  - и ние си спим по 2-3 часа с леко помрънкване, но при нас бибата помага в този случай.

Фио, страхотна темичка, аз от вардене да се запиша първа изостанах чак на пета страничка  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 56
Бубче,честити ви празници,да са ти живи и здрави!

Мерси за хубавата тема!

Аз да се отчета от изледванията на Марти-в урината има единични левкоцити,а мед.сестра ми каза за урината да я занеса до 2 часа,а Бубчето е написала 30мин.дали има някакво значение и от това са тия левкоцити?

Звъня на педи,ама нещо не ми дига.Някой да има представа?  

Лек ден на всички.


Свързах се с педи,каза,че е нормално да не се притеснявам.

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 12:28 от yani

# 65
  • Мнения: 14
Честито на всички малки и големи именници !!!  smile3525
За урината,на нас в лабораторията ни казаха до 1 час! Не знам дали това е от значение, по добре се консултирай с доктор, а за твое спокойствие утре можеш пак да дадеш!
 

# 66
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Теа, като не дадеш алабаш...такова де...няма да е яла алабаш Mr. Green Нищо няма да й стане, разбира се, като захранвах Ина, нямаше алабаш, а аз не съм захранена нито с авокадо, нито с манго, нито с маракуя. Е , верно, имам известни психически неточности, но не ги отдавам на авокадото Twisted Evil....

Ето думи от такъв род ми носят спокойствие, а казани от мама с опит още по голямо.   Grinning Grinning Grinning

# 67
  • Мнения: 86
Ха, добър ви ден  Simple Smile
Бубче честити празници, а специално на Ема желая да е много здрава, щастлива и палава  Mr. Green
За количката на вън- откакто се понаучи да седи и започнах да го поизправям когато сме на разходка нямам проблеми. Гледа си и си дрънка с дрънкалката. В момента, в който го забележа да се прозява и да лапа палчето (оф, този палец, незнам как ще се отучваме  ooooh!) смъквам облегалката до легнало положение и започвам да търся неравности и дупки, да ви кажа при нас правят чудеса  Grinning, и до 2-3 мин. е заспал.
За сричките- така както само крещеше еееееееееееееее и докато мрънкьотеше се чуваше по някое ма и бу, така преди малко 30мин. повтаряше ма-ма-ма, естествена без никакъв смисъл да влага. Явно просто беше взел инерция  Mr. Green
Алабаш? Ще поясните ли за неосведемените какво е алабаш  newsm78 Май не съм яла или и да съм яла не съм знаела.
Друго, друго - май няма за сега.
П.П:както вчера ме зарадва слънцето и излязохме за първи път от. ... вече дори и не помня от кога, така днес направо се сдухах като видях пак тези облаци  Confused Но съм решила сега като се наспи малкия и ако не вали да го слагам в количката и беш навън, че още малко и съвсем ще изкукаме и двамата вече  Crazy

# 68
  • Мнения: 696
Към домашните пюрета давали ли сте ориз и какво количество на 190 гр. пюре.

# 69
  • Мнения: 1 475
Чакайте и аз да се запиша, че ви изпуснах края... Simple Smile

Ние бяхме на разходка в Родопите почивните дни, добре ни се отрази смяната на обстановката и на малчо му хареса. Simple Smile Днес ме е ударила музата, та се отдадох на готвене докато бебето спи... кога ще свалям килограми.. не е ясно  newsm78

Срички... излиза по някое Мааа и Бааа особено като реве, но не ги навързва ма-ма, ба-ба... Чува се Дюю, Дуу, Пуу и стандартните Гу, Агу, Ги...  Mr. Green Много обича да крещи Ооооуу, Ауу като иска внимание Simple Smile

И аз не съм много наясно що за чудо на природата е алабаш, таа.. май и ние ще минем безз него  Sunglasses

Ориз не съм слагала в домашно пюре  Peace

Честити празници на всички майки, татковци, дечица, зъбчета..! Simple Smile   bouquet

# 70
  • Мнения: 24
Ех, колко е хубаво да влезнеш и да четеш само хубави неща!!!
Бубче, честити празници, всички да сте живи и здрави! Искренно ме разсмя с това за алабаша Simple Smile
При нас пак имаше силно земетресение (вчера), но не сме го усетили !
И Киара както само крещеше, от 2 дни казва "ма-ма" и "ба-ба".
И Киара понякога ревва, когато не ме вижда, но мисля , че те имат разни периоди на тревожност и уплаха.

# 71
  • Мнения: 2
май само на мен алабаша ми е познат, та ще споделя: полезен е, защото съдържа много вит.Ц и калий, има леко сладникав вкус. Аз съм взела такова пюренце на сънвал, след 2 дни идва негов ред... Simple Smile

# 72
  • Мнения: 43
Алабаш• В някои сортове стъблото е кръгло, в други сплеснато и с различна големина. Месестата част е крехка, нежна и сладка. Отглежда се навсякъде у нас.

• Алабашът е богат на витамини зеленчук, който не бива да липсва на нашата трапеза.

• Употребява се в сурово състояние без подправки - за салати в смес с други зеленчуци, а също така - сварен, задушен или консервиран вид.

• Препоръчва се да се яде суров, на салата или нарязан на резенчета.

• В Япония се използва при лечение на пострадалите от лъчева болест.




нещо със снимката не се получи, прилича на ряпа - ето линк - https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 73
  • Мнения: 56
Привет! Най-накрая да успея и аз да се включа! Страхотна темичка и за нас е много актуална, защото от два дни вече официално се захранваме, започнахме с пюре от тиква и Симката го лапа с голямо удоволствие newsm10. Заради честото нощно будене педиатърката ме посъветва да включа и безмлечни каши следобяд, но тях не ги приехме с охота. Днес смачках в кашата едно парченце банан (не знам дали е правилно) и някак си по-добре я прие. Утре сутрин и ние ще се дебнем за урина, дано имаме успех, защото ще ни е втори опит.
Само да ви питам като въвеждате нов зеленчук как процедирате, защото ми казаха давам само 2-3лъжички от новия продукт и дохранвам бебето с вече захранения.

# 74
  • Мнения: 72
  party023 почерпете се за месечинката на явор-вече е на 7 месеца и с всеки месец става все по-забавен и по-палав Mr. Green


бубче,честит троен празник на цялото ви голямо,весели семейство  bouquet
алабаш и аз не съм давала,но щом го има на пюренце ще взема рано или късно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт