ШЕСТИ КЛАС края

  • 22 338
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 057
Никога не я карам моята да чете насила, аз също мразех едно време задължителната литература, сега чета всичко, само време да имам  Mr. Green

А тия прословути матури- тази земетръсната според мен не беше от задължителните, поне така чух. Оценката от нея не влизала никъде и не служела за нищо.
Извинете ме, ама що се явяват на нея тия деца тогава  newsm78

# 76
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
И мен живо ме интересува списъка с литературата за четене. Библиотекарката минала седмица ме предупреди като я дадат веднага да отиде...Г-жата по БЕЛ на родителската сподели, че на изпита догодина ще дават произведения само от материала за 7-ми клас, не включвали тези от шести клас. Това ми подейства малко успокоително, защото щерката изчете почти всичко миналата година, но какво е запомнила... newsm78

# 77
  • Мнения: 18 057
Това открих аз:
http://212.39.92.39/news/litera_7.html

Като решавах теста имаше въпроси от "До Чикаго и назад", "Бай Ганьо", "Немили- недраги", така че може би в основни линии е това.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 6 625
Това открих аз:
http://212.39.92.39/news/litera_7.html

Като решавах теста имаше въпроси от "До Чикаго и назад", "Бай Ганьо", "Немили- недраги", така че може би в основни линии е това.


Голяма благодарско!  bouquet
Рая,за съжаление и втората матура е важна за децата,които ще кандидатстват с тази оценка и особено за тези,които ще учат извън Бя.Тя представлява една трета от дипломата им.Това го знаем майките,които имаме по-големи деца.Чух по новините,доколкото може да се вярва на журналистите,че имало деца,които са плакали и писали.Представям си моят син както се явяваше на немски език като втора матура да му пуснат Слушане с разбиране и да го тресе в този момент.Част от децата,на които оценката не служи за нищо действително са излезли.Другите,за които е много важна,милите, са останали и не знам как е възможно човек да се справи в тази ситуация.Те са силно изплашени от предните трусове.Извинете за спама,че все пак темата е за шестокласниците,но не можах да се въздържа. Embarassed

# 79
  • Майничка
  • Мнения: 12 682
На родителската преподавателката по БЕЛ ни предупреди направо от ваканцията да научат "На прощаване", "Българският език", "Опълченците на Шипка" (от частта "О, Шипка!") и "Заточеници",та да не губели време през годината, само да си ги припомнели тогава. Чунким като налеят лятото, няма да изтече до зимата, ама карай...

# 80
  • Мнения: 18 057
Да, Славче, явно аз грешно съм разбрала. Но чух с ушите си докато пътувам в автобуса една жена от Министерството, че това обясняваше  по някое радио newsm78

# 81
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
Ще им даде списък в края на срока за задължителната литература.  Wink
Иначе математичката каза ,че започват преговор на материала и който има желание, може да бъде изпитван / почти всеки час / Laughing

# 82
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
Ще им даде списък в края на срока за задължителната литература.  Wink

Знаем, но бързаме за реда в библиотеката, че не всичко имаме у нас!  Mr. Green Андариел, ако помни, да бутне едно рамо!  Simple Smile
Мерси на raja_nikol, но ми се струва малко? newsm78

# 83
  • Мнения: 18 057

Мерси на raja_nikol, но ми се струва малко? newsm78

Ти пък сега, малко за душманите  Mr. Green

# 84
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
Общо взето са това както написа Рая- Никол . Ето и тука ги има  http://www.az-deteto.bg/knigi/7-klas/7/klas.html
Ето и от др. сайт. Списък с книги за 7 клас
>Христо Ботев - "На прощаване"
>Иван Вазов - "Немили-недраги"
>Иван Вазов - "Една българка"
>Иван Вазов - "Опълченците на Шипка"
>Иван Вазов - "Българският език"
>Алеко Константинов - "До Чикаго и назад"
>Алеко Константинов - "Бай Ганьо "
>Пенчо Славейков - "Неразделни"
>Пейо Яворов - "Заточеници"
>Елин Пелин - "По жътва"
>Йордан Йовков - "По жицата"


# 85
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 304
Общо взето са това както написа Рая- Никол . Ето и тука ги има  http://www.az-deteto.bg/knigi/7-klas/7/klas.html
Ето и от др. сайт. Списък с книги за 7 клас
>Христо Ботев - "На прощаване"
>Иван Вазов - "Немили-недраги"
>Иван Вазов - "Една българка"
>Иван Вазов - "Опълченците на Шипка"
>Иван Вазов - "Българският език"
>Алеко Константинов - "До Чикаго и назад"
>Алеко Константинов - "Бай Ганьо "
>Пенчо Славейков - "Неразделни"
>Пейо Яворов - "Заточеници"
>Елин Пелин - "По жътва"
>Йордан Йовков - "По жицата"
Syn   bouquet E сега му се спече лятото на моя Joy Много сме тегави на четене, ужас! #Cussing out
Мерси и на gargamela за съвета да си помогнат с научаването наизуст.
В този ред на мисли за софиянци - започна панаира на книгата. Утре съм там Peace

# 86
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 699
Да ви кажа, добре че ме подсетихте за книгите. Wink Сега принтирах и аз списъка   Wink Ще му се стъжни Mr. Green,като му дам списъка да ходи в библиотеката  Laughing
Ще учат,къде ще ходят Laughing Аз вчера от това позвъняване на школи да ви кажа ,доста се разстроих  Peace  Първо дали ще се справи детето и второ дали ще ми издържат нервите.  Laughing

# 87
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Благодаря и аз за списъка с литературата  bouquet
не са много произведенията  Mr. Green и мисля,че няма да се налага да ги купувам, защото ги имаме Peace

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 6 625
Аз също ги имам от баткото.Само да има мераклии да четат! Grinning
Нарочно купувах всички детски книжки,че да направя библиотека в къщи.Като малка ги четях по стотици пъти и ме беше ад,че ги нямам всичките,а трябваше да ходя до библиотеката.Сега ги  имаме и ги гледаме тъжно.Мъкааа,мъка! Sad

# 89
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Аз пък съм от онези по-ларж родители, дето не наказват за оценки. Няма значение каква е оценката му, важното е какво му е влузло в главата. В живота няма да го питат каква оценка имаше по история примерно, а ще трябва да се справи в дадената ситуация без да има кои да му подаде ръка. newsm78
Наказвам много рядко и то само с лишаване от компютър и тв, но се убедих, че на него му е все едно. Заниманието с компютъра веднага е изместено от динозаври и играчки разни.
С математиката са го закъсали като цяло. За да смогнат с материала и направят преговор остават допълнително 1-2 пъти седмично.
Списъка с литература мога да допълня с
Любен Каравелов  "Мамино детенце"
Елин Пелин "Ангелинка"
                  "Напаст Божия"
това по спомени от батко му

Малко спам с добри новини Wink Увеличиха ми часовете за асистент със задна дата от началото на месеца. Крака ми е само с разтегнато сухожилие.

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 15:06 от мамаРаче

Общи условия

Активация на акаунт