Истанбул 11

  • 51 136
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689

Браво, Хелънче!  Hug

Те ви Долмабахче през 1959 година :

# 691
  • България, София
  • Мнения: 1 759
Благодаря за фотоса, Анж Hug Колко различно изглежда Босфора без двата моста, които сега са емблематични за него. Опитвах се да си го представя преди изграждането на мостовете (докато баааааавно чета "Истанбул" на Орхан Памук)  Simple Smile

# 692
  • София
  • Мнения: 4 272
Наистина колко различно изглежда! Сега колко е застроен и пренаселен!

# 693
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Последно и отивам да обработвам снимки!
Любимият ми виадукт , Ункапъ , 1930 -те:

# 694
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Последно и отивам да обработвам снимки!

Флория! Флория! Флория!  Mr. Green

# 695
  • Мнения: 11 747
Още Шон Конъри в Истанбул - снимал е Джеймс Бонд там, аз съм я гледала тази ретро версия.

 



Аз като съм свикнала да виждам сегашния препълнен и огромен Истанбул, сякаш не ми харесва този празния, тъжен ми стои някак  Thinking По него време някъде е бил колкото София като население.

# 696
  • Мнения: 4 581
Ей, много хубави снимки! Много благодаря, че ни показахте и този романтичен, но и пуст, сякаш,  Истанбул!
lea, сподели ми рецептата за лимонадата, моля!

# 697
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150939114349405.4220 … &notif_t=like
Първата серия обработени снимки - Вратите на Истанбул.

Шебече, трай йош малце, много ми грее лаптопа!
Виж ме, виж на какви места заради тебе снимам! Simple Smile
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/417444_4138 … _2015098400_n.jpg

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 23:29 от angelina.bgk

# 698
  • Мнения: 789
Чудесни снимки, Андж Hug! Това с вратите е много идейно, още първия път като показа исках да отбележа, но един акъл за къде по-напред... Embarassed Mr. Green
А и плажът изглежда съвсем прилично. Много ли е далеч от самия квартал... в смисъл, че от влакчето не се виждаше, сигурно е още нататък към Мраморно море (ама как се изказаах Embarassed)

# 699
  • Мнения: 4 581
Анджииии, много хубави снимки  Hug, затъжих се, офф.
Този плаж на гранична линия прилича, и тази кула на спасителите все едно е гранична вишка  Grinning, а ти си се предрешила на истински фоторепортер.   bouquet
Ние, Шебечето, шпионин ли ще я правим?  Laughing

# 700
  • Мнения: 110
Здраввейте момичета!!!   bouquet

Да се поФаля, че утре с мойта дружка отиваме да плащаме за екскурзията до Истанбул. Решихме все пак да останем с Караджъ. Имам една молба към тези, които са наясно с цените там. Има ли нещо от допълнителните им екскурзии, което си заслужава да платим? В смисъл, че ние искаме сами да си правим програмата и да не зависим от часове и група. Например с корабче по Босфора ако отидем сами колко ще ни струва? Много благодаря предварително   bouquet

Ето я и екскурзията:   http://www.karacitours.bg/offers/99/Ekskurziya-do-Istanbul-za-6t … 3-noshtuvki-.html

# 701
  • София
  • Мнения: 6 370
Например с корабче по Босфора ако отидем сами колко ще ни струва?

2-часова екскурзия с голям, комфортен кораб по Босфора за 10 лири на човек (води се Short trip, но е повече от достатъчно, даже леко омръзва накрая) - всеки ден от 14:30 ч. тръгват корабите от терминала на фирма  Sehir Hatlari (http://www.sehirhatlari.com.tr/en)- намира се на Еминьоню, веднага вляво от моста Галата, ако вървиш по посока към Златния рог (на юг). намерих инфото в един пътеводител в Интернет, препоръчваха фирмата и круиза (голяма, стабилна фирма) и съм много доволна.

# 702
  • Мнения: 4 581
Мария, евентуално ако ви предложат посещение на Долмабахче, може да го посетите с тях, защото ще имате екскурзовод на български и ще минете по-бързо като група. Но пък lea, по-нагоре разказа, че сами са си посетили двореца с англоговорящ екскурзовод. За разходката по Босфора, около моста Галата има фирми, които предлагат тази екскурзия, тоест има мъже, които обикалят с плакат Bosphorus tour и викат "Боспор" /аз така го чувах  Grinning/, с тях може да се разберете за цена. Според мен, не че се возих на такъв тур, де, от Караджъ ще вземат по-висока цена. Гледам, че разходката до Принцовите острови я дават за 23 лева/30 лева стандартна цена, което не знам как са го определили и то на човек. Ми на мен екскурзията до там ми беше 8 лева. С частно корабче 5 лири и навръщане с Шехир 3 лири!

# 703
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Тъкмо погледнах в сайта на Сехир , ето часовете на техните обиколки по Босфора :
http://www.sehirhatlari.com.tr/en/timetable/to-bosphorus-from-bosphorus-365.html
 и цените им съответно:

FULL BOSPHORUS CRUISE (Double Way)    25,00
FULL BOSPHORUS CRUISE (One Way)    15,00
SHORT CIRCLE CRUISE    10,00
MOONLIGHT TOUR    20,00

 (лири са това)

# 704
  • София
  • Мнения: 6 370
този пълният не си струва - трае 6 часа, от които почти 4 часа има престой в едни селца за ядене в тамошните ресторанти Simple Smile а ходи съвсем малко по-нагоре от краткия тур.

краткият тур от 2 часа за 10 лири е повече от достатъчен. единственият минус е, че е веднъж дневно.

Общи условия

Активация на акаунт