Бургаски майчета - 10 тема

  • 57 379
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 176
Mimiana,и аз съм в голяма чуденка за болниците.Днес също съм при Ризова,та ще я питам за отворени врати към новата болница и евентуално посещение на родилното.Аз вече бях на отворени врати в Първа поликлиника и Дева Мария.Наистина ли ти се стори хубаво и чисто в държавната болница?Мен обстановката не ми хареса особено,нито пък хигиената.Освен това се изисква да носиш неща за себе си и бебчето,които в Девата са осигурени.В Девата ме притесняват тези промени в лекарския състав напоследък.Не знам нищо за новите лекари,дали са добри.Иска ми се да видя на място и болницата в Меден Рудник и тогава да реша окончателно,но за сега клоня към Дева Мария.

Какво толкова много се изисква да носиш за бебето освен памперси и бодинца, което смятам за напълно нормално да си облечеш детето със собствени дрешки. Е памперсите можеха и да ги спестят, но не са болка за умиране. За майката е вярно, че искат лигнин и еднократни чаршафи, но пък не струват милиони. И аз съм ходила на отворените врати - не е лукс, но пък за 3 дни ще се преживее. В крайна сметка не отиваме на хотел.
От ДМ нямам впечатления и не мога да коментирам. Само то форума и от познати съм чувала какво се случва вътре и като за всяко нещо мненията са 50/50.

# 136
  • Мнения: 4
Явно ще е в окръжна. В девата не стъпвам повече, ще ги и в тъпаците!!!!!!!  #Cussing out

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 176
Явно ще е в окръжна. В девата не стъпвам повече, ще ги и в тъпаците!!!!!!!  #Cussing out

Какво стана последно с твоят диск. Нали щеше да ходиш повторно на ФМ?

# 138
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Момичета,за който се интересува от новата болница в Меден Рудник,имам следното инфо:на 21 юни от 10.30 ще има училище за бременни и евентуално развеждане из болницата,на шести етаж,актова зала.Аз лично няма да мога да отида,но се надявам следващият път.

# 139
  • Мнения: 4
Оффф стана тя една дълга и широка..!! Само дето си дадох парите! Щяха да се обаждат, не се обадиха, звънях аз. Три дни по телефона се уговарях с тях, че едната не знаела за какво става въпрос, другата не била на работа, третата дето отговаряла за тези неща уж не знам си кога да я потърся и като я потърсих пък била на някакво събрание и уж пак трябваше да предадът на една тяхна колежка да ми се обади и пак никой, аз звънях. Накрая ми записаха час и когато отивах, пътувайки от Меден Рудник до там с автобуси, че нямаше кой да ме закара, в автобуса ми притъмня, падна ми кръвното и щях да припаткам, рядко ми се случва, но тогава се случи и накрая съм точно до борчетата пред болницата, което беше в 12:05ч, а имах записан час за 12:20ч и точно в 12:05 вече на 10 крачки от входа тея ми звънят да ми кажат, че лекаря бил възпрепядстван и нямало да прави прегледи!!! Влязох да се разберем и едната, която беше там се правеше, че не знае за какво става въпрос, а точно тя ми търсише диска предния път, обаче разбираш ли изведнъж се сети и в крайна сметка ме прегледа един дето хич не разбира от този преглед и предварително ме подпита как е минал предния, авно, за да знае какво да каже сега. Та пак, точно ме намаза с онзи гел и го извикаха някъде другаде. Обаче това не беше преглед от човек, който разбира, защото за 5-те минути, 3-4 от който преглед при Хубчев предния път, той се изразяваше много точно и с термини, който ти говорят, че си разбира от работата, а този (не му знам името) ми направи един 20 минутен преглед и не знаеше какво да каже, даже не знаеше как да борави точно с 4Д-то тъй като се мъчи сумати време от черно бялото да мине към онова оранджавото 4Д и се виждаха само правоъгълници и накрая реши да каже, че това е темето на главата на бебето  newsm62  smile3511 , което си беше пълна простотия. Хубчев поне за 2 секунди мина покрай бебето и показа каквото успя, което изобщо не беше задоволително, но мисълта ми е, че знаеше какво прави, за разлика от този някакъв си там измислен. На всичкото отгоре беше много непрофесионално, постоянно ме караше още и още да си смъквам долницата и бельото понеже щял да ги изцапа, направо на 3 милимитра от срамните ми устни ги смъкнах и сякаш още му се искаше, а при Хубчев не беше така, при него само до началото на триъгълника и си беше достатъчно. А този другия дори си подпираше ръката на крака ми докато ме “преглеждаше”. Накрая уж ми казаха да изчакам 10-15мин да финализират диска, а след 30мин отидох да попитам дали не е готов и ми го дадоха. Отвратително отношение и съм потресена! Само и само да се отърват от теб и да им се разкараш от главата беше цялата работа. Когато вечерта гледахме диска с мъжа, той не спря да охка и пъшка понеже от 20 минутния запис, да има общо 5 минути където се разбира какво гледаш, а когато беше дошъл с мен на първия преглед при Хубчев, разбра всичко, което беше видял на екрана, колкото и кратко да беше. Една бременна няколко дена след моя преглед беше писала от задоволството си от прегледа й при Хубчев, как видяли бъбреците, стомаха и т.н., аз и на този 20мин преглед нищо такова не видях. Пълна скръб!!!! Като го питах за пола, ония ме пита какво е казал Хубчев, а аз му отговорих, че пъпната връв е била м/у крачетата и не е бил сигурен и тоз веднага – “ами да и сега е така”, само дето тоз път се виждаше, че не е така! И след като ме омаза цялата, почти до гърдите след като не знаеше как да види пола, му казах, че Хубчев е казал че май е момиче  тоя естествено след малко ми вика “Ами да и аз не виждам чурка” !!! newsm09 Голям израз, няма що!! Абе ужас!

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 152
stefanel, трябва ли да се запиша някъде за разглеждане и за училището за бременни и заплаща ли се? Има ли бъдещи мами, които искат да разгледат, за да не ходя сама? Благодаря предварително!

# 141
  • Бургас
  • Мнения: 613
И аз искам! Но мога от началото на юли. Дотогава съм на работа Tired
exa ,ти голяма сага с тази ФМ. Не се ядосвай!

# 142
  • Мнения: 1 111
И на мен ми се идва,но до 5 юли съм на работа ooooh!

# 143
  • Мнения: 4
exa ,ти голяма сага с тази ФМ. Не се ядосвай!

Направо! Даже е и по-зле, но не ми се говори вече за това...

# 144
  • Мнения: 122
red_nelitka   аз имам желание да посетя училището само че 21-ви още ми е далечна дата незнам дали тогава ще съм в Бургас.Ако съм свободна ще ти пиша на 20ти за да се уговорим.

# 145
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Бъдещи мамчета, един съвет от мен - не гледайте условията и ценита, а се съсредоточете върху лекарите. Да, едно раждане може да мине леко и безпроблемно (което ви желая на всички), но може да има и непредвидени усложнения и тогава е важен лекарят, а не болницата. Аз лично бих отишла там, където са лекарите на които имам доверие.

Мисля, че като за начало цените в новата болница са нормални. Да не забравяме, че такива бяха и в МБАЛ и в ДМ  Peace

# 146
  • Мнения: 39
Бъдещи мамчета, един съвет от мен - не гледайте условията и ценита, а се съсредоточете върху лекарите. Да, едно раждане може да мине леко и безпроблемно (което ви желая на всички), но може да има и непредвидени усложнения и тогава е важен лекарят, а не болницата. Аз лично бих отишла там, където са лекарите на които имам доверие.




Да,и аз съм на тов мнение.
За съжаление и аз няма да мога да ида на 21 юни ,но ще съм благодарна ако който ходи след това сподели инфромацията.  Hug

# 147
  • Мнения: 25
Здравейте момичета!Искам да ви попитам,тези който са ходили при Ризова доволни ли сте от нея?Аз намерих новият и кабинет,но края на месеца искам да отида при някой друг лекар да ме види на ехограф освен моят.Смятах да отида до Девата за ФМ,но като гледам сега какво мнение има......леле защо да си дава човек там парите..........То в Бургас има ли някъде другаде където да правят ФМ изобщо?Благодаря ви предварително!Лека вечер Peace

# 148
  • Мнения: 122
kalina bubi  за ФМ д-р Калчева

# 149
  • Мнения: 88
Здравейте мами, аз също съм в дилема за избор на доктор който да ме следи докато съм бременна. Ходила съм при д-р Вълкадинова и съм много доволна, но не знам дали дава направления за изследвания или си гиплащам. При първата ми бременност ме следи Ризова, но сега незнам при кого да запиша.

Общи условия

Активация на акаунт