Бургаски майчета - 10 тема

  • 57 324
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 150
Момичета, два въпроса като за неделя:
1. Знаете ли къд в Бургас продават прясно селско сирене? Някоя баба, дядо, на някой щанд или някое квартално магазинче?



Жана, а защо не се пробваш сама да си приготвиш сирене - не е никак трудно, само трябва да има от къде да си купиш истинско мляко - предполагам, че във всеки комплекс има хора, които сутрин носят мляко от село. Ако проявяваш интерес мога да ти кажа технологията, аз самата съм правила, хубаво става   chef

# 541
  • Мнения: 17
Момичета, два въпроса като за неделя:
1. Знаете ли къд в Бургас продават прясно селско сирене? Някоя баба, дядо, на някой щанд или някое квартално магазинче?



Жана, а защо не се пробваш сама да си приготвиш сирене - не е никак трудно, само трябва да има от къде да си купиш истинско мляко - предполагам, че във всеки комплекс има хора, които сутрин носят мляко от село. Ако проявяваш интерес мога да ти кажа технологията, аз самата съм правила, хубаво става   chef

Готова мама, ще се радвам да споделиш технологията. Ще се опитам да направя нещо по въпроса, но имам един голям проблем и той е, че с тази си бременност просто не понасям мириса и вида на прясното мляко. Като го видя и едно гадене, едно слюноотделяне - ужас... #Crazy

# 542
  • Мнения: 17
Срам, не срам, искам да споделя нещо с вас, момичета. В момента не мога да се спра да пия вино... Мъжът ми ме гледа и не знае какво да каже. До момента, за целия си живот никога не съм обичала червеното вино, а сега такава жажда имам към него, че ме хваща срам на моменти. Второто ще е момиченце и почвам да се чудя дали не са му объркали пола нещо на екрана? Кой знае каква пукница ще родя... Последните седмици ям солети и пия вино, и така по цял ден...  Wine Glass Wine Glass Wine Glass

# 543
  • Мнения: 1 111
Ох,Жане развесели ме Joy
Ти като майката на една приятелка-докато била бременна с нея пиела по 1 бутилка водка на ден Crazy

# 544
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Ох,Жане развесели ме Joy
Ти като майката на една приятелка-докато била бременна с нея пиела по 1 бутилка водка на ден Crazy
Е,стига де това не е вярно нали  Shocked ?
Жана,все пак не прекалявай с виното-чаша-две седмично съм чувала,че е ок.
И аз искам да чуя технологията на сиренето  Simple Smile

# 545
  • Мнения: 150
хаха, аз бях така с таратора - никога не съм го понасяла, дори ми беше гнусен, а като забременях минимум по една купа изяждах...
за сиренето - трябват ти течна мая за сирене и цедило от тензух - около метър на метър голямо. Вземаш млякото и го стопляш на котлона до около 70-80 градуса - да почне да шуми, но да не е завряло още. После го отстраняваш от котлона и го оставяш да изстине до към 35-36 градуса - като потопиш пръста да чувстваш млякото на температурата на ръката. Добавяш маята - колкото капки пише на шишенцето и разбъркваш. Слагаш капака на тенджерата и я завиваш с одеало - стои така около 1,5 - 2 часа. После отвиваш и проверяваш дали млякото се е подсирило - готово е когато се е отделило от бистрата течност - сурватката и сиренето стои като крем-карамел гъсто. Ако е така - разбъркваш с една лъжица и сипваш в цедилото - аз пресипването го правя, като сложа цедилото върху една дълбока тенджера и прехвърля сиренето. След това хващам противоположните ъгли на цедилото и така го завързвам - образува се нещо като торбичка, в която остава сиренето, а сурватката тече отдолу. Така приготвения "вързоп" го слагам да се отцежда - в началото сурватката тече на струйка, после почва да капе, а накрая окапването спира. Когато е готово, слагаш в една тавичка, развързваш цедилото и вадиш буцата сирене. Ще изтече малко сурватка, която е нормално да не се е изкапала. Вече свежото сирене е готово за хапване. Обикновено от 2 литра мляко вадя около 0.5 кг сирене, но количеството му зависи от много неща. Цялата процедура отнема 7-8 часа, но реално нямаш "въртене" около сиренето повече от 10 мин.

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 166
 Joy
Охх, момичета много се смях с последните постове Simple Smile.

Това с водката ми се струва все пак лееееко противопоказно.

За червеното вино - не пречи по няколко чашки, ама в тази жега.... Аз лично не мога да го погледна. Виж друго ще казвам зимата Simple Smile
А комбинацията - солети с червено вино и на мен ми е любима от студентските години Simple Smile

# 547
  • Бургас
  • Мнения: 166
хаха, аз бях така с таратора - никога не съм го понасяла, дори ми беше гнусен, а като забременях минимум по една купа изяждах...
за сиренето - трябват ти течна мая за сирене и цедило от тензух - около метър на метър голямо. Вземаш млякото и го стопляш на котлона до около 70-80 градуса - да почне да шуми, но да не е завряло още. После го отстраняваш от котлона и го оставяш да изстине до към 35-36 градуса - като потопиш пръста да чувстваш млякото на температурата на ръката. Добавяш маята - колкото капки пише на шишенцето и разбъркваш. Слагаш капака на тенджерата и я завиваш с одеало - стои така около 1,5 - 2 часа. После отвиваш и проверяваш дали млякото се е подсирило - готово е когато се е отделило от бистрата течност - сурватката и сиренето стои като крем-карамел гъсто. Ако е така - разбъркваш с една лъжица и сипваш в цедилото - аз пресипването го правя, като сложа цедилото върху една дълбока тенджера и прехвърля сиренето. След това хващам противоположните ъгли на цедилото и така го завързвам - образува се нещо като торбичка, в която остава сиренето, а сурватката тече отдолу. Така приготвения "вързоп" го слагам да се отцежда - в началото сурватката тече на струйка, после почва да капе, а накрая окапването спира. Когато е готово, слагаш в една тавичка, развързваш цедилото и вадиш буцата сирене. Ще изтече малко сурватка, която е нормално да не се е изкапала. Вече свежото сирене е готово за хапване. Обикновено от 2 литра мляко вадя около 0.5 кг сирене, но количеството му зависи от много неща. Цялата процедура отнема 7-8 часа, но реално нямаш "въртене" около сиренето повече от 10 мин.

Само ако мога да добавя нещо - Когато "възропа" със сиренето спре да капе, може да се постави (целият вързоп) в тавичка и отгоре да се сложи нещо тежко да го притиска (аз ползвам една малка тенджера, пълна с вода). Така се отцежда още малко суроватка, а сиренето става на пита, а не на топка и е по-лесно за съхранение и консумация  Peace

# 548
  • Бургас
  • Мнения: 420
Joy
Охх, момичета много се смях с последните постове Simple Smile.

Това с водката ми се струва все пак лееееко противопоказно.

За червеното вино - не пречи по няколко чашки, ама в тази жега.... Аз лично не мога да го погледна. Виж друго ще казвам зимата Simple Smile
А комбинацията - солети с червено вино и на мен ми е любима от студентските години Simple Smile

 и хлЕб с майонеза и кренвирши, и мента......еееех студентски граааад

# 549
  • Мнения: 1 111
Аз да добавя за сиренето-внимавай с маята.от последните ми два опита резултата беше подобие на сирене,даже по скоро нещо като извара.Пробвах с два вида мая на различни фирми,но просто млякото /домашно изпробвано/ не се подсирваше.Някъде из форума се коментираше хубава мая Peace

# 550
  • Мнения: 430
Момичета, два въпроса като за неделя:
1. Знаете ли къд в Бургас продават прясно селско сирене? Някоя баба, дядо, на някой щанд или някое квартално магазинче?

Преди пред "Сарата" в Лазур идваше следобед един дядо,който продава домашно мляко и дом.сирене,аз от там съм си взимала,най-добре да се пита там където продават плодове и зеленчуци на пазара те ще знаят със сигурност кога идва! newsm10

# 551
# 552
  • Мнения: 0
Здравейте майчета!Отдавна не съм се записвала, но сега искам да попитам тези преминали вече през избора на педиатър да ми препоръчат такъв в центъра. Влизам вече в 33 седмица и искам да съм ориентирана. Предварително благодаря!  bouquet

# 553
  • Мнения: 43
А някой чувал ли е нещо ново за болницата в Меден рудник?  Simple Smile

# 554
  • Мнения: 17
А някой чувал ли е нещо ново за болницата в Меден рудник?  Simple Smile

Чакаме да я отворят, но кога - никой не знае...?  Hug
Т.е. аз поне чакам да видя д-р Ризова къде ще изражда, но тази седмица я нямаше нещо на хоризонта. Другата ще видим. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт