Бургаски майчета - 10 тема

  • 57 392
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8
Момичета, има ли от вас някоя, която има дата за секцио в МБАЛ Черноморска в МР тази седмица? Лично аз имам дата за операция там на 30.08., но днес звънях в Министарство на здравеопазването, т.к. се надявах да ми дадат информация дали болницата има всички нужни разрешителни, но не можаха да ми дадат адекватен отговор. Дадоха ми телефон на РЗИ Бургас, а от там ме посъветваха да са насоча към друго лечебно заведение. Не, че нямам резервен вариант, но много ми се искаше да си родя при моята АГ.
Аз днес ходих до меден рудник до болницата и говорих лично с лекар от там. За жалост все още болницата не работи. Дори охраната не ме пусна вътре, а докторът излезе отвън, за да говорим.

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 30
Момичета, има ли от вас някоя, която има дата за секцио в МБАЛ Черноморска в МР тази седмица? Лично аз имам дата за операция там на 30.08., но днес звънях в Министарство на здравеопазването, т.к. се надявах да ми дадат информация дали болницата има всички нужни разрешителни, но не можаха да ми дадат адекватен отговор. Дадоха ми телефон на РЗИ Бургас, а от там ме посъветваха да са насоча към друго лечебно заведение. Не, че нямам резервен вариант, но много ми се искаше да си родя при моята АГ.
Аз днес ходих до меден рудник до болницата и говорих лично с лекар от там. За жалост все още болницата не работи. Дори охраната не ме пусна вътре, а докторът излезе отвън, за да говорим.

А някаква информация от кога ще заработи болницата и кои са лекарите, които израждат има ли?

# 677
  • Мнения: 8
Лекарят, с който говорих казва, че всеки момент чакат да започнат, но май никой не може да ти каже ден. Персоналът е назначен, но има някакви бюрократични спънки, за да бъде пусната болницата. За родилно не знам, аз от друг лекар се интересувам в тази болница.

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 30
Разбирам, аз като се прибера в Бургас ще отида да попитам, че ми е близко , ако екипа е читав, ще се котим там Simple Smile

# 679
  • Мнения: 7
Новият телефон на Медицинския център III е 056/707140. Сега ми казаха, че само д-р Ризова преглежда на 4D всеки вторник след 16 ч. Иначе, болницата все още не работи и не могат да ми кажат кога ще я откриват. Може някоя от мамите която е при д-р Ризова на ЖК да даде по-голяма информация.

# 680
  • Бургас
  • Мнения: 255
наскоро се случи да съм на една маса с момиче,което ще работи в болницата в М.рудник и тя не знае кога ще отворят,чакат някакви лицензи както всички тук знаете и това е всичко.С една дума е въпрос на време,като никой не знае колко ще е то  Sad

# 681
  • Мнения: 17
Момичета, има ли от вас някоя, която има дата за секцио в МБАЛ Черноморска в МР тази седмица? Лично аз имам дата за операция там на 30.08., но днес звънях в Министарство на здравеопазването, т.к. се надявах да ми дадат информация дали болницата има всички нужни разрешителни, но не можаха да ми дадат адекватен отговор. Дадоха ми телефон на РЗИ Бургас, а от там ме посъветваха да са насоча към друго лечебно заведение. Не, че нямам резервен вариант, но много ми се искаше да си родя при моята АГ.

Това означава, че нямат необходимите разрешителни ли ?!? И ако е така, какви мерки ще вземат РЗИ Бургас, при насочено секцио в болница без разрешителни ? Нещо не ми се връзва тук...


Едва ли биха започнали работа ако нямат разрешителните. Момичета, доколкото съм запозната, нали всяко раждане веднага се регистрира в сайта на МЗ или в тяхната форма, затова все си мисля, че не биха посмяли да израждат бебета, тъй като трябва да ги регистрират. А как ще ги регистрират ако са нелегални?
И аз имам желание за Д-р Ризова, но май ще се насоча към Девата...колкото време остава, поне знаем, че те работят от доста време.

# 682
  • Мнения: 73
От моя дружка от Сливен разбрах, че въпросната болница в М.Рудник, която всички чакаме е построена от д-р Пенков - собственика и на болницата в Сливен, където до скоро също беше модерно от бургазлийки да раждат. (не че това ни топли ама да споделя инфото  Grinning )
Аз имам питане - днес бях на втория преглед от ЖК при д-р Хърков, но този път само ми измериха кръвното и обиколката на корема и довиждане. Не гледат ли бебето с видеозон на всеки преглед?

# 683
  • Мнения: 122
Цитат
Да вмъкна моето питане - при кого и къде да направя ранната фетална морфология в Бургас? Нямам възможност да пътувам нито до Варна, нито до София, защото съм с две прокървявания. 

Аз лично бих ти препоръчала д-р Петрова от Айтос. Пътя не е дълъг за 30мин се стига, а и движението не е натоварено.Останах по доволна от нея отколкото от Калчева,но все пак всеки си преценя.
Желая ти лека бременност и да останеш доволна от прегледа /все пак не са малко парите/.

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 30
От моя дружка от Сливен разбрах, че въпросната болница в М.Рудник, която всички чакаме е построена от д-р Пенков - собственика и на болницата в Сливен, където до скоро също беше модерно от бургазлийки да раждат. (не че това ни топли ама да споделя инфото  Grinning )
Аз имам питане - днес бях на втория преглед от ЖК при д-р Хърков, но този път само ми измериха кръвното и обиколката на корема и довиждане. Не гледат ли бебето с видеозон на всеки преглед?

Не не гледат бебето всеки път на ултразвук. Гледат го ако си платиш Simple Smile
Попринцип имаме право на два ултразвука безплатно по време на цялата бременност  Simple Smile

# 685
  • Мнения: 73
Цитат
Не не гледат бебето всеки път на ултразвук. Гледат го ако си платиш Simple Smile
Попринцип имаме право на два ултразвука безплатно по време на цялата бременност  Simple Smile

Благодаря за отговора  Simple Smile
Значи си затвърждавам намерението паралелно с ЖК да си ходя и при Попов (пациентка съм му вече повече от година), където няма участие Здравната каса.  Laughing

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 30
Цитат
Не не гледат бебето всеки път на ултразвук. Гледат го ако си платиш Simple Smile
Попринцип имаме право на два ултразвука безплатно по време на цялата бременност  Simple Smile

Благодаря за отговора  Simple Smile
Значи си затвърждавам намерението паралелно с ЖК да си ходя и при Попов (пациентка съм му вече повече от година), където няма участие Здравната каса.  Laughing

Аз да ти кажа не съм се възползвала от тази каса.. сега и изследванията ще си плащам ... ама какво да правиш .. Полагат ти се по един път повреме на бременност - важат 6 месеца, а сме бременни по 9 Simple Smile

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 255

Аз лично бих ти препоръчала д-р Петрова от Айтос. Пътя не е дълъг за 30мин се стига, а и движението не е натоварено.Останах по доволна от нея отколкото от Калчева,но все пак всеки си преценя.

+1 глас за д-р Петрова
От моя дружка от Сливен разбрах, че въпросната болница в М.Рудник, която всички чакаме е построена от д-р Пенков - собственика и на болницата в Сливен, където до скоро също беше модерно от бургазлийки да раждат.
и аз съм чувала,че болницата е на д-р Пенков,аз раждах в неговата клиника в Сливен и останах много доволна

# 688
  • Мнения: 86
Не мисля, че беше модерно бургазлийки да раждат в Сливен, а просто нямаха друг избор. МБАЛ Бургас беше под всякаква критика преди 3-4 години. Сега нещата стоят по друг начин с тази болница.

# 689
  • Мнения: 73
Не мисля, че беше модерно бургазлийки да раждат в Сливен, а просто нямаха друг избор. МБАЛ Бургас беше под всякаква критика преди 3-4 години. Сега нещата стоят по друг начин с тази болница.

Думата "модерно" май не я употребих правилно - вероятно наистина са нямали избор пък и аз тогава въобще не ми беше на дневен ред майчинството, за да съм наясно.  Просто всички познати ходеха да раждат там - само това имах предвид.

Общи условия

Активация на акаунт