Доспат

  • 27 216
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Може да посетите и Ягодинската пещера, която е много по-красива от Дяволското гърло. А до тях сравнително близо е Девин, където има басейни с минерална вода и много хубава еко-пътека.

# 16
# 17
  • Мнения: 501
Тези бунгала се намират до една почивна станция на Сомат- Пловдив. Те са общинска соственост, може би затова не се срещат като оферта. Човек, живеещ в Доспат каза, че бунгалата на ДЗИ са страхотни, даже имаше скоро оферта за тях в сайтовете за колективно пазаруване, но за съжаление те не са непосредствено до язовира, а по нагоре. Ние се прибрахме от Доспат, миналата неделя. Минахме през Гоце Делчев и на отиване и връщане, единственото ми притеснение бяха завоите, иначе може да се каже, че пътя е приличен. През Батак пътя е в ремонт, познати са пътували Доспат-Пещера за 3 часа.

# 18
  • Мнения: 1 545
Извинявай,пак не разбрах-бунгалата на яз.Батак или яз.Доспат са?
На Батак съм ходила на бунгала преди много години,бяха в борова горичка,доколкото си спомням и наистина не са на самия бряг.

Последният път си заплюхме ето тези къщички:

http://www.bgvakancia.com/offer/832/

Не са на брега,но са много близо до язовира.Ние непременно трябва да сме близо до водата,понеже съпругът ми тръгва с дисагите за риболов.
Друго любимо място е едно малко хотелче на брега на яз.Доспат,но не знам името,понеже директно отиваме там,без резервации.Намира се на края на Доспат,но не откъм стената на язовира.

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 17:53 от ОРИДЕЛ

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 541
kremm, на коя Община? Ние сме ходили на Со Мат и на Община Пловдив (които не знам дали въобще работят още newsm78). Точно до тези на Общината има едни жълти къщи, кото предлагат настаняване. Случайно да имаш координати?
Всъщност въпроса ми е към всички  Grinning

А тези бунгала на ДЗИ Лейк вю ли са? Ако са те - ами не ми харесаха особено. Далече от язовира, от гората и от града. Нищо особено за цената, която държат. 

# 20
  • Мнения: 501
Бунгалата на които ние ходим са на Община Димитровград, но за съжаление там само вътрешни ходят да почиват. За бунгалата и къщичките на Сомат-Пловдив: те функционират, имат дори фейсбук страница, като напишете "Почивна база Сомат Доспат" ще излезе, има и снимки. Да на ДЗИ са тези, далече са от язовира, но иначе като база и условия ми ги похвалиха.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 541
Ами и като условия не отговаряха на цената си. Имаше май само 1 голямо, което беше ок. Другите (реновирани) хич не ме въодушевиха. Иначе лелите, които ни отвориха да разгледаме, бяха много мили.

Со Мат ги държаха нови хора. Те са май единствените с хранене. Миналото лято избиха рибата с цени - да пратим децата с баба и дядо излизаше по-скъпо от АИ на море, хем 2-те деца ги хващаха на 1 порция  Rolling Eyes Ние там сме били само в монолитните къщи, в бунгалата не съм влизала.

Та някой ако знае конкретно инфо за жълтите къщи до бунгалата на Община Пловдив, моля да каже  Grinning

# 22
  • Мнения: 965
Имали други завърнали се наскоро / да споделят  newsm78

# 23
  • Мнения: 365
Здравейте, отново!
Ние от години ходим в едно семейно хотелче с ресторант - хотел "Евелин". На брега на язовира е, доста прилични цени и на нощувка, и на храна; много чистичко и поддържано, а непременно трябва да се опитат пържените картофи и костура в ресторанта: 
http://pochivka.bg/o-6896-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B5% … D0%BB%D0%B8%D0%BD

Приятно!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 217
Включвам се и аз с молба скоро миналите трасето София - Доспат да се включват с актуална пътна информация. Simple Smile Планували сме няколкодневен престой след месец, и сега научавам за разбутаните пътища. Ходили сме веднъж с мъжа ми преди няколко години, но сега ще сме с детето, а на него му става лошо на завоите, та е сложно. Дали има шанс да пооправят пътя през Батак за месец, четох, че тече някакъв ремонт...?  Rolling Eyes

# 25
# 26
  • Мнения: 0
Здравейте момичета. Извиявайте, че се намесвам във вашият форум, но и мен ме интересуваше състоянието на пътя около Доспат.
А какви са възможностите за пътуване от Гоце Делчев - Доспат - Пловдив? Пътувахме наскоро през Юндола . до предела нямаше проблем, но след това до и след Якоруда пътя си беше с дупки и сега търся друг вариант.
Аз също съм пътувал редовно по твоят маршрут, пътя там прилича на бойно поле около Якоруда и Юндола, но в сравнение с маршрута Гоце Делчев- Доспат- Девин- Кричим- Пловдив пътя ми се вижда много по-добър и ти го препоръчвам, макар че има повече завои, аз от скоро започнах да го ползвам редовно. Дано скоро да започнат споменатият ремонт от Доспат до Батак, защото не остава време, а и след ремонта ще е доста по приятен за пътуване.
бих искал да попитам от коя дата е тази новина?

# 27
  • Мнения: 1 542
Здравейте,

Колкото и смешно да звучи - изгубих си темата и затова не постнах отзиви веднага след завръщането  Embarassed
Нямам думи да опиша колко хубаво изкарахме на Доспат - невероятни гледки, страхотна природа, мили хора, вкусна храна на добри цени, направо приказка. Градчето вече е любимо място на нашето семейство!

Пътувахме по пътя Перник-Благоевград-Гоце Делчев-Сатовча-Доспат - добър си е пътя, няма дупки или проблеми.

# 28
  • Мнения: 114
Здравейте момичета. Извиявайте, че се намесвам във вашият форум, но и мен ме интересуваше състоянието на пътя около Доспат.
А какви са възможностите за пътуване от Гоце Делчев - Доспат - Пловдив? Пътувахме наскоро през Юндола . до предела нямаше проблем, но след това до и след Якоруда пътя си беше с дупки и сега търся друг вариант.
Аз също съм пътувал редовно по твоят маршрут, пътя там прилича на бойно поле около Якоруда и Юндола, но в сравнение с маршрута Гоце Делчев- Доспат- Девин- Кричим- Пловдив пътя ми се вижда много по-добър и ти го препоръчвам, макар че има повече завои, аз от скоро започнах да го ползвам редовно. Дано скоро да започнат споменатият ремонт от Доспат до Батак, защото не остава време, а и след ремонта ще е доста по приятен за пътуване.
бих искал да попитам от коя дата е тази новина?        Еми от около месец.Ние бяхме към края на юли на широка поляна и отидохме по пътя през Батак.До язовир Васил Коларов пътят вече е почти готов,с чисто нов асфалт.Даже може вече да е напълно готов.Нагоре към Широка поляна сега ще го започват,но този който е готов беше много по разбит и лош от пътя след Васил Коларов.Ако те интересува още нещо питай.Иначе си изкарахме една седмица на палатка на Широка поляна страхотно.Много е красиво там,догодина живи и здрави пак сме там.

# 29
  • Мнения: 199
Здравейте момичета!Бяхме в Лейк Вю Доспат този уикенд!Мястото е прекрасно,гледката уникална...Настаниха ни в стара къщичка!Оказа се,че трябва да се подсигури дежурен да слага дърва в камината за да е топло..SadНие сме с малко дете!.Храната в механата е под всякаква критика...Иначе всичко друго е ОК!Чист въздух,гора,има и някакъв басейн за през лятото (но не е детски).Не смятам,че ще го посетим отново!

Общи условия

Активация на акаунт