Бъдеши майки от Стара загора.

  • 39 948
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 73
Благодаря на всички!
Честито бебче на Мария! Да е живо и здраво!
Прибрахме се днес. Всичко е наред с изключение на това, че не иска да засуче. А аз имам кърма и сега ми е много трудно. Не знам какво да я правя, голям зор? Мисля, че зърната й идват големи, не знам и аз. Давайте съвети! Казаха ми да имам търпение. Ами добре, но като е гладна?
Краси надявам се че вече бебчето е засукало ,(имах гости и не бях влизала в нета 3-4 дни ),но ако още имате проблеми от тук може да получиш отговори на много въпроси свързани с кърменетоhttp://xedra.wordpress.com/articles/bf/.
Не мога да кажа, че сукането е без проблем, но започнаха да се оправят нещата. Днес идва едно момиче- консултантка по кърмене и доста ми помогна. Каза, че се справям добре, че я слагам правилно, просто се иска търпение. Но засега ще сме със силиконови зърна, с тях се получава по-добре. Обаче трябва постоянно да яде, за да й мине по-бързо жълтеницата. Ами много ми е трудно. Докато я накърмя, после да се изцедя, за да стимулирам да има повече кърма и едва ли не пак дошло време да я будя за хранене. А буденето е много трудно, заради жълтеницата.

# 706
  • Мнения: 24
Краси така е в началото ,и при мен не беше лесно първия път ,но после нещата се нареждат иска се само търпение ,постоянство и да не се поддаваш на "изкушението" да зарежеш кърменето,защото после е много лесно ,удобно и полезно за бебето.На мен ми помогна една консултантка от ЛЛЛ,но мисля ,че вече не се занимава с това,защото не и откривам кординатите.Ако искаш мога да ти дам едни материали свързани с кърменето(въпреки че предполагам си изчела доста неща по темата).Ако мога да ти помогна с нещо съм на разположение Simple Smile

# 707
  • Мнения: 73
Краси така е в началото ,и при мен не беше лесно първия път ,но после нещата се нареждат иска се само търпение ,постоянство и да не се поддаваш на "изкушението" да зарежеш кърменето,защото после е много лесно ,удобно и полезно за бебето.На мен ми помогна една консултантка от ЛЛЛ,но мисля ,че вече не се занимава с това,защото не и откривам кординатите.Ако искаш мога да ти дам едни материали свързани с кърменето(въпреки че предполагам си изчела доста неща по темата).Ако мога да ти помогна с нещо съм на разположение Simple Smile


Ами аз имах нужда на практика някой да ми помогне или по-скоро да ми вдъхне кураж. Днес това момиче го направи. От ЛЛЛ вече нямат консултант в Стара Загора, аз звънях първо на тях. Сега отивам да поспя, че след има няма 2 часа трябва пак да я будя, а това е много трудно. Ако не заспиваше, докато суче всичко щеше да е наред.

# 708
  • Мнения: 8
Случайно да има тук някоя мама от Стара Загора на която скоро да ѝ предстои раждане ( т.е. да е около 30 г.с.) ? Моля пишете ми да обменяме опит - аз съм в 26 г.с.  Simple Smile

# 709
  • Мнения: 73
Случайно да има тук някоя мама от Стара Загора на която скоро да ѝ предстои раждане ( т.е. да е около 30 г.с.) ? Моля пишете ми да обменяме опит - аз съм в 26 г.с.  Simple Smile

skorpion_f, за къде си се разбързала в 26 г.с.? Имаш още доста време до раждане. Питай, каквото те интересува? Тук има и мами с опит, такива, които скоро са родили и такива, които тепърва ще раждат, но доста по-скоро от теб Simple Smile

# 710
  • Мнения: 13
Честито на всички нови мами и от мен! Много да ви слушкат и радват!

Роси, във фб съм diyana.koleva

scorpion_f, аз съм в очакване - 37 г.с.

Искам да ви питам дали сте забелязали падането на тапата или запушалката ви? На мен май ми падна, но не съм много сигурна...

Славинче, стискам палци всичко да е наред!

Делянка, Краси, вие какви бебешки дрехи бяхте взели за болницата, освен комплекта за изписване?

# 711
  • Мнения: 25
scorpion_f , аз съм в 28 седмица Simple Smile. Твоят термин на кой септември е, или по точно октомври ?

# 712
  • Мнения: 493
Здравейте, момичета!
Приемате ли новопопълнения, макар и вече родили? Също съм от Стара Загора, в Железник живея, та се надявам да си намеря компания за разходките  bouquet А и не само, разбира се. Simple Smile

# 713
  • Мнения: 73
Diana, никакви дрешки не съм взимала за болницата, мисля, че не дават. Те са по памперс, с комизолки и обвити с пелени. Идват по 2 пъти на ден да сменят памперс, следобед ги къпят на чешмата за секунди. Сутрин има визитация- една за теб и една за бебето. Не е задължително за си без бикини, както казват. Още като ме преместиха от родилна зала в стаята и щом се чувстваш добре (аз бях много добре) отиваш да се измиеш. И аз веднага си сложих бикини и превръзка. Специално на мен нормални бикини ми свършиха перфектна работа. Силно препоръчвам превръзките за родилки, беше ми много удобно и изобщо не съм се притеснявала, че може да нацапам. Надявам се да съм била полезна. С нещо друго, ако мога да бъда полезна Simple Smile

# 714
  • Мнения: 93
Diana Koleva Каква е профилната ти снимка излизат ми доста резултати как да съм сигурна коя си:) Добре дошли на новите момичета.Имаме група във фейсбук.Ако някой иска да каже да го добавя:)

# 715
  • Мнения: 122
Здравейте, момичета!
Приемате ли новопопълнения, макар и вече родили? Също съм от Стара Загора, в Железник живея, та се надявам да си намеря компания за разходките  bouquet А и не само, разбира се. Simple Smile

Аз също съм в Железник Simple Smile

# 716
  • Мнения: 8
tigar4e , ами на мен терминът ми е на 05.10.2014, така че сме долу горе на едно Wink  Аз питам толкова рано, защото много се притеснявам какво ще стане и на какъв лекар ще попадна и заради това разпитвам от рано, че да имам време да преценя Wink Ти при кои ходиш ?

# 717
  • Мнения: 8
Ръмжел , майки колкото искаш за разходки - аз съм в Три чучура юг и съм насреща за разходки, само да си родя бебчето първо  Grinning

# 718
  • Мнения: 208
. Силно препоръчвам превръзките за родилки, беше ми много удобно и изобщо не съм се притеснявала, че може да нацапам. Надявам се да съм била полезна. С нещо друго, ако мога да бъда полезна Simple Smile
Тези превръзки от ДМ ли ги взе или от аптека? Аз съм си подготвила нощни, ама дали ще ми свършат работа  newsm78

# 719
  • Мнения: 493
JustMyself84, в коя част на квартала си?  Heart Eyes
scorpion_f, пожелавам ти леко "добременеене" и накрая един повече от прекрасен резултат!  Hug Както и на всички останали бъдещи мамчета   bouquet
А иначе - че майчета за разходки има - определено има, обаче са все с по-големи дечица и часовият интервал за разходките се разминава... Пък и вече са си сформирали групички и някак не се вписвам като новопопълнение в тях, та... все сама се разхождам  Blush

Общи условия

Активация на акаунт