Токуда болница - София - 15 тема

  • 62 606
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Алексче   bouquet благодаря за новата тема  Heart Eyes

Момичета, с пожелание за много споделени радости в новата тема  Heart Eyes

# 16
# 17
  • Мнения: 459
За това изследване се говори от 2010 /в Шейново/, но и то не е сигурно дори да има наличие на фФН /протеин, който се произвежда по време на бременност и действа като биологично лепило като задържа амниотичния сак прикрепен към ендометриума (лигавицата на матката)/ във влагалището това не означава че ще започне преждевременно раждане.
До колкото разбрах в Шейново струва 80лв. Лекува се май с антибиотик и се бият кортикостероиди за бебчето /на мен ще ми бият и без да сме го правили...за всеки случай/.

desi_aia
Не зная да се прави в Токуда, но може да питаш на АГ регистратурата.
Тестта се казва"Full term"-тест за фетален фибронектин.Sofi e дала много добро обяснение  bouquet.Взима се влагалищен секрет,като при микробиологиата.В кл.Малинов го правят,маи 65лв.е,в събота ще го правя Praynig.Надяваж  се и в Токуда да го правят там да го правех директно.

# 18
  • Мнения: 3 248
Благодаря за новата тема!   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 15
Хей,сладките...как сте ?
да ви се похваля че нашия татко беше на една от лекциите за бащи при д-р Илиев,при който смятаме и да раждаме и е страшно впечатлен  Crazy
Най-хубавото е че разбрахме че е напълно безплатно присъствието на бащата на раждането  Heart Eyes ,за което съм много щастлива и реших да ви споделя
Другото е че д-ра е казал за Епидуралната упойка че е напълно безвредна  Naughty
Дано съм ви полезна с тази информация  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 15
Извинявам се за двата поста един под друг, но забравих да благодаря за хубавата темичка  Peace,както и за всички отговорили ми и говорили по моите въпроси  Hug
И не помня коя мацка попита кога и как се случва обучението на бащата как да къпе бебко и как да отменя маката в доста неща ,значи След раждането той има право веднъж да види бебето както и 1 път да присъства на къпане,преобличане,сменяне на памперс и хигиена на пъпчето...ДЕМЕК на един тоалет на бебето в болницата,за да се научи как става всичко  Peace
Освен това всеки месец има лекции само за татковците от Д-р ИЛиев относно "Бащата през бременността,по време на раждането и след това " ,на която може също да се отиде -полезно е за тях!!!  NaughtyПодробностите около датите и мястото в сайта на Токуда ги пише ,надявам се да съм полезна с нещо  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 40
Някой запознат ли е дали в Токуда се практикува метода на Щарк за раждане секцио?
Днес четох по този въпрос,изглежда ми мнооооого по-добър,въпреки че съм против секциото,но когато е по-медицински причини е желателно да е най-щадящо за майката.От материалите, които четох Велев в Шейново го прави,но никъде не пишеше за Токуда newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 54
  bouquet  За новата тема! Само положителни емоции в нея

# 23
  • Мнения: 513
Киара, аз питах, благодаря  Hug

Интересно ми е това дали е ново? Някоя мама успявала ли е да вкара таткото за тоалет? Аз толкова пъти питах дали може пак да види бебето - не и не.

Киара, може да ползваш и бутон редактирай Simple Smile

Маринелс, разкажи повече!

# 24
  • Мнения: 1 813
Да, така е, на мен ми казаха, че може да идва нашият татко за тоалет.  Simple Smile Но по логистични причини не успяхме, то колко и ходихме - 2 пъти мисля, нали сме 3 нощувки, първият ден не ни викат.

# 25
  • Мнения: 40
Да, така е, на мен ми казаха, че може да идва нашият татко за тоалет.  Simple Smile Но по логистични причини не успяхме, то колко и ходихме - 2 пъти мисля, нали сме 3 нощувки, първият ден не ни викат.
Аз бях 6 нощувки,но никой тогава не ни каза,че има такава опция.

Маринелс, разкажи повече!
http://kenguru.bg/%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D1%8A%D1%82+%D0 … rMpWLQtiLcZmzYlej

# 26
  • София
  • Мнения: 67
marinels благодаря за статийката! За първи път чувам за този метод, но ми беше интересно да я прочета. И на нас не ни казаха, че таткото може да дойде за тоалета. А в колко ли часа трябва да е там според вас? То интервала за къпане е доста голям ... ма аз не видхя никой да е на къпането. Надявам се вече да пускат, че първото къпане си беше голяма мъка Simple Smile

# 27
  • Мнения: 193
За да не е само запис, ще каже че вече имахме една среща с д-р Илиев и ми направи добро впечатление. Млад, свеж - шегува се и разведрява обстановката Simple Smile

По нататък ще споделя ако имам още информация за нещо специфично.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 813
На мен ми беше много полезно ходенето на тоалет, най-вече да видя, че бебето ми няма да се счупи и повреди ако го метна с главата надолу под мивката.  Laughing  Идеално повторих всичко от първия ден вкъщи и бабите не са къпали бебка, единствено аз или баща и , който набра смелост като видя мен.

# 29
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
и аз така, дори ме каниха няколко пъти; таткото не са канили, но беше 2010 г., все пак  Blush

Общи условия

Активация на акаунт