Втора или Първа АЕГ?

  • 41 239
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 98
Всички профилиращи предмети бяха обявени в сборниците, които ползвах при кандидатстването след седми клас. Като втори профилиращ предмет винаги е език - испански, немски, френски или руски, като трети и читвърти БЕЛ, МАТ, история, география и т.н. в зависимост от конкретната паралелка, която къщо като Втора английска е с индивидуален код и за всяка паралелка се кандидатства отделно. Всъщност от езиковете гимназии мисля, че само в Първа немска гимнация се кандидатстваше общо за седемте паралелки, а профилирането става в процеса на обучение. За този учебна година нямам информация. Споделеното е за миналата.

# 136
  • Мнения: 5 234
Здравейте! Не мога да сравнявам, тъй като нямам поглед върху Втора английска, но мога да дам мнението се за Първа, тъй като детето ми учи там. Засега мнението ми е изцяло позитивно. Определено надхвърли очакванията ми. Впечатлена съм от голяма част от учителите, които работят с желание и се стремят материала не просто да бъде преподаден, а да достигне до децата. Средата, в която попадна детето е добра, преди да затворят училищата заради карантината, посещаваше много извънкласни занимания и клубове по интереси, което не е никак за пренебрегване. Новата сграда също е чудесна.
Може ли повече информация какви са извънкласните занимания по интереси?

# 137
# 138
  • Мнения: 98

Може ли повече информация какви са извънкласните занимания по интереси?
[/quote]
Спунк вече е отговорила, но да я допълня. Има специални дни, които са в началото на учебната година и се прави своеобразно "изложение" на клубовете. Учениците представят своите дейности и набират нови участници. Именно голямата извънкласна ангажираност и широкия поглед, който дава тя, беше и една от причините, поради които избрахме Първа английска. А и трябва да се продължи традицията с духовия оркестър Simple Smile

# 139
  • София
  • Мнения: 6 094
И аз потвърждавам, че клубовете не са фиктивни.

# 140
  • Мнения: 2 687
а всички тези обявени клубове активни ли са, дейност има редовна? туризмът напр? отбор по плуване на АЕГ и тренировки? мажоретния състав? вокалната група? твоят час: математици, журналист, фотограф?

със спунк сме писали едновременно. ако може да разкажете по-подробно, ще се радвам Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 6 094
Отборът по плуване се състои от деца, които тренират другаде, но те май всички гимназиални са така. Волейбол обаче играят.
Със сигурност зная още за Родолюбие, математикат, туризъм, оркестър, журналистика.
Мога да разпитам за конкретен клуб. Признавам си, че през последните години не съм следила.

# 142
  • Мнения: 98
Нямам информация някой от клубовете да не е активен. Може би трябва да се интересувате конкретно. Пак казвам - имат изложение всяка година и са десетки. От тези, които изреждате - мажоретния състав, вокалната група имат редовни занимания в определени дни от седмицата, клубът по фотогрофия има фейсбук страница и в повечето време там се качват и обсъждат снимките. Събиранията са по - редки.

Писали сме едновременно със Спунк. Да се допълня - по отношение на извънкласните дейности няма друго държавно/общинско училище, което да предложи това разнообразие. Единствено мога да ги сравня с Американския колеж.

# 143
  • Мнения: 2 687
супер, много ви благодаря. това за мен е един голям позитив. извънучебният училищен живот.

Последна редакция: пт, 19 юни 2020, 16:02 от arino

# 144
  • Мнения: 2 687
театралният час "drama" активен ли е и той? правят ли пиеси и т.н.

# 145
  • София
  • Мнения: 6 094
Не зная театралният клуб дали е активен, но всяка година подготвят пиеси по единия от АЕ. Класът е разделен на групи. Освен оценка има и състезателен характер.

# 146
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Учениците от гимназията само в новата част ли учат или продължават да делят и сградата на средното училище? Една смяна ли са или 2?

Новата сграда си е нова сграда...стаите са симпатични, имат интерактивни дъски. Има два салона - малък и голям. Към малкия салон си има съблекални и бани, които не знам обаче дали работеха. Предполагам, че и към големия също има. Аз направих една почетна обиколка за кратко миналия септември, точно като я откриваха. Моят син беше 8-ми клас тази година. Всички осмокласници учат в новата сграда само. За по-горните класове знам, че си учат в старата сграда. Новата сграда няма достатъчно стаи, за да може цялата гимназия да учи само в нея. Тя просто позволи всички от Първа да учат в една смяна, но се редуват с основното училище. Първия срок бяха втора смяна, а втория - първа.
Относо клубовете - имат и клуб по дебати.

Общи условия

Активация на акаунт