Как да преодолея ревността си?

  • 16 526
  • 218
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 846
Човека бил на наборна среща явно се е забавлявал и на някой това му се струва ненормално newsm78 а е нормално жена му да не мигне цяла нощ от притеснения да не и го отмъкне някоя ?
Що и наливате масло в огъня ?
А тя какво прави далеч от него!? Нищо не наливам, а питам!

# 46
  • Мнения: X
Гледа си децата.
А може и срещата да е без половинки....
Това не е основното обаче.

# 47
  • Мнения: 12 695
По майчинство ли си или работиш? Защото ако седиш по цял ден с децата , е нормално да изперкаш.

# 48
  • Мнения: 6 648
Човека бил на наборна среща явно се е забавлявал и на някой това му се струва ненормално newsm78 а е нормално жена му да не мигне цяла нощ от притеснения да не и го отмъкне някоя ?
Що и наливате масло в огъня ?
А тя какво прави далеч от него!? Нищо не наливам, а питам!
В смисъл  newsm78
Задължително е да е с него ,за да го държи изкъсо да не вземе да залитне или защото не е редно той да се забавлява ,а те да е в къщи ?

# 49
  • Мнения: 1 846
Човека бил на наборна среща явно се е забавлявал и на някой това му се струва ненормално newsm78 а е нормално жена му да не мигне цяла нощ от притеснения да не и го отмъкне някоя ?
Що и наливате масло в огъня ?
А тя какво прави далеч от него!? Нищо не наливам, а питам!
В смисъл  newsm78
Задължително е да е с него ,за да го държи изкъсо да не вземе да залитне или защото не е редно той да се забавлява ,а те да е в къщи ?
Не, просто мястото на жената е до мъжа нали са женени все пак!? Laughing

# 50
  • Мнения: 6 648
Бъзикаш се нещо ,май?
Все едно правя нещо нередно като излизам ,а милото си остава в къщи . Thinking

# 51
  • Мнения: 1 846
Бъзикаш се нещо ,май?
Все едно правя нещо нередно като излизам ,а милото си остава в къщи . Thinking
Ти май се бъзикаш?!  Shocked
Твоя си воля къде излизаш, а мъжа ти си стои сам. Това си е ваш проблем, не мой.

# 52
  • Мнения: 45
Бъзикаш се нещо ,май?
Все едно правя нещо нередно като излизам ,а милото си остава в къщи . Thinking
Ти май се бъзикаш?!  Shocked
Твоя си воля къде излизаш, а мъжа ти си стои сам. Това си е ваш проблем, не мой.

Това може да е проблем само за някой който има проблем със себе си.

За нормална двойка самостоятелни излизания и пътувания не могат да са причина нито за ревности, нито за недоразумения.

# 53
  • Мнения: 481
Винаги когато изведнъж съм започвала да ревнувам (а дотогава не съм била такава) е било с причина. Подсъзнанието ми е улавяло нещо, което очите ми все още не са видели.
В този ред на мисли, изобщо не бих пренебрегнала интуицията си, ако се появи.
Никога не съм ревнувала от ниско самочувствие, аз винаги си имам ниско самочувствие, такава съм си по принцип. Ревност когато се е появявала е била по други причини.
И сори, ама като съм затворена с две малки деца у дома, ще очаквам съпруга ми да е затворен там с мен и да излизаме или когато можем да си го позволим и двамата, или с някаква реципрочност той и аз по отделно. Тука малко нещо ми се вижда изкривена тая реципрочност. Не мога да си представя мъжа ми постоянно да се развява на "излизания, наборни срещи, ски с приятели, все банкети" и честичко да не преспива у дома и аз спокойно и преспокойно да си спя с децата сама - как пък няма да се случи.
Много ясно, че ще има ревност като има нощи, прекарани навън, особено ако са зачестили напоследък. Ай стига внушавали на авторката колко е виновна и с ниско самочувствие, така ми пееше и на мен бившия, пък през цялото време докато ми го е пеел, си е имал мацка настрани.

точно това е и моето мнение!

# 54
  • Мнения: 1 788
Това с излизанията въобще може и да не значи непременно изневяра.
Ако беше така, то приятелят ми да е откачил до сега. Аз просто не се спирам.
Има случаи, в които е много по-добре да излезеш сам, с приятели, с компания, отколкото навсякъде заедно с партньора. Последното, лично мен, ме задушава дотолкова, че чак се изнервям и ставам раздразнителна.
Да не говорим, че изневерите не е задължително да са само вечер. Ако някой е решил да изневери и за хляб ще ти каже, че отива и пак ще го направи...

# 55
  • гр. Варна
  • Мнения: 317
Пуснах темата като имах предвид как да се справя с ревността и наистина получих за себе си отговор. Коментарите ви обаче отидоха в съвсем друга посока. Аз не се оплаквам, че излиза, защото той наистина не излиза много без мен, просто излиза по-често от преди. Проблемът е в моето чувство на ревност, което на моменти ме изкарва извън релси. Пречи ми, разбирате ли?Думите, които изричам в такива моменти не са мои, сякаш са на друг човек. Това може да попречи сериозно на отношенията ни, ако продължавам така. Затова ще се контролирам. Мислите ли, че беше правилно да звъня посред нощта да го питам кога ще се връща, защо не се връща и т.н. Всички са стояли до край, аз му развалих нощта с моето обаждане. Още на мига ми стана тъпо, че го направих. Това е!

# 56
  • гр. Варна
  • Мнения: 317
Аз не казах най-важното обаче - една от съученичките му е била първата любов и тя организира срещата като цяло. От тук май трябваше да започна. Говорили сме си много, за него тя е минало, а той назад не се връща.

# 57
  • Мнения: 116
Е,и какво като си звъннала?Не му звъниш всеки ден,надявам се?Но е важно да се контролираш.

# 58
  • Мнения: 2 723
Добре де и аз съм ходила по срещи на випуска, ама чак пък 5 часа е малко прекалено.

Ти що не отидеш на среща на класа?

# 59
  • гр. Варна
  • Мнения: 317
Добре де и аз съм ходила по срещи на випуска, ама чак пък 5 часа е малко прекалено.

Ти що не отидеш на среща на класа?


Ами и аз имах среща в началото на май. Прибрах се в 1 часа. Аз също излизам, не си мислете, че само с него са излизанията ми.

Общи условия

Активация на акаунт