Първокласници - набор 2005 (Предучилищна - набор 2005) - 5

  • 40 639
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 073
Вчера разгледах сайта на Габол. Има много симпатични раници, сега остава да ги намеря в някой магазин.

аз взех раница на Габол от един магазин за чанти в подлеза зад НДК, този подлез, който е под кръстовището на Фритьоф Нансен и канала. Понеже има няколко магазина за чанти, този конкретно е по в центъра на пространството, а не в близост към стълбите. Освен наличните чанти е възможна и поръчка, като поръчаното пристига в рамките на два-три дни. Взех я доста евтино, по мое мнение - към 45 или 47 лв мисля беше (не помня точно), поръчах и несесер, той ми излезе 10 лв, направиха ми отстъпка заради раницата. Същия модел раница в сайтовете с поръчка не видях за по-малко от 65 лв. Просто за информация.

Стискам палци на всички, които чакат класиране!

# 16
  • София
  • Мнения: 384
Като запис- ние вече се записахме за кварталното училище. С пазаруването засега ще изчакаме.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 097
Дрина, благодаря за темата и за стихчето Hug
Момичета, следващата тема да е - в очакване на първи клас? Или направо за първи клас... newsm78 Да отстъпим място за другите Heart Eyes

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
etomira, аз съм купувала една от раниците на баткото, на Габол, от магазин за чанти и колани в New Avenue до 54ти блок в Студентски град. Скоро не съм ходила, дано още го има. Ще проверя.

Аз ще изчакам с пазаруването - през юли, на спокойствие ще е Simple Smile

Надявам се пак да има възможност физическото да се носи първия ден от седмицата, когато имат час и да се прибира след последния за седмицата час. едно е да се мъкне само една тениска, друго е целия екип. Иначе - в торба, отделно от раницата.
С баткото можеха да си оставят физическото и част от учебниците, примерно музика, рисуване и трудовото, както и четки, бои, блокове в класната стая. Дано и сега да е така.

# 19
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Дрина, благодаря за темата и за стихчето Hug
Момичета, следващата тема да е - в очакване на първи клас? Или направо за първи клас... newsm78 Да отстъпим място за другите Heart Eyes

Изобщо не съобразих... и понеже ще си я пишем известно време, още сега ще сменя заглавието. Ще оставя в собки старото заглавие, за който така помни темата.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 098
Светкавица -  то общо взето помагалата са си едни и същи,  в смисъл пластелин, моливи, фулмастри, водни бои и блокчета трябват във вс у-ща Simple Smile вече ако има нещо по-специфично - докупува се...
а и на  нас списък ни дадоха, не че са ни приели Simple Smile

Чанта за физическо мисля от този тип чантичка - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/gabol-210114.jpg с подобно нещо си носи нещата за айкидо и   е удобно.

А какво мислите за първи клас и GSM? на мен мн ми се иска да си носи, понеже съм голяма паника, ако нещо стане да може да се свързва... но дали не прекалявам?

# 21
  • София
  • Мнения: 35 097
Аз съм за GSM-а. Бях много против, сега съм склонна да взема.
Дрина, благодаря за бързата реакция Hug

# 22
  • Мнения: 4 073
А какво мислите за първи клас и GSM?

Сигурно ще й вземем, като ще ограничим изходящите обаждания.
И аз съм паника.

# 23
  • Мнения: 1 881
Аз ще взема със сигурност телефон, за мое и нейно спокойствие...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
Благодаря за темичката!  bouquet
Ние раница избрахме (Херлиц), само остава да я купим. Иначе сега съм на вълна
кутии за обяд, термос за храна, безвредни шшишета, чанта
за храната и всичко в тази връзка...Открих една доста интересна темичка тук от 2009 година.

Предстои да се запишем в 127-мо СОУ Иван Денкоглу. Ако има някой там да свирка!
Училището ни няма стол за хранене и ще трябва да изберем най-добрия вариант.  Mr. Green
Идеи и коментари приемам всякакви. Hug Не занм как би се приела все още идеята за общ кетеринг за децата.


Оф, за телефон още не знам. На родителската среща ще ни кажат може би, ако имат някакви забрани или
пък не.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 098
аз съм харесала раница към която си има термо изолирана кутия за храна, но пък детето ми най-вероятно ще си е до обяд и няма да трябва, за шише - ще си взима  както и до сега просто малко девинче розаво, метални, стоманени, пластмасови  шишета - ужасно са ми гадни...

успокоихте ме за телефона, че не съм най-лудата Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 881
Проблема с водата в някои от първите класове на нашето училище е решен с диспенсър за вода. Аз също харесвам този вариант, дано и другите родители го одобряват и да вземем такова решение и за нашия клас...

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
......

Оф, за телефон още не знам. На родителската среща ще ни кажат може би, ако имат някакви забрани или
пък не.

И аз ще видя какво ще кажат на родителската среща, но се надявам да не даваме още от сега телефон - най-малкото да не го загуби....

# 28
  • Мнения: 5 997
А какво мислите за първи клас и GSM? на мен мн ми се иска да си носи, понеже съм голяма паника, ако нещо стане да може да се свързва... но дали не прекалявам?
Аз съм против,баща му е за , ама ще видим ,зависи и какво ще кажат учителите на родителската среща,със сигурност ще сме на занималня сутрин с една госпожа ,следобед с друга , имат стол в училището.Доста разпитвах тазгодишните родители на 1-класници всички са много доволни чанти само в петък се носят и тогава се учи в къщи.
Лавката имах удоволствието вчера да разгледам,доста се чудих дали да не снимам ,но се отказах ooooh! табелка че се предлага здравословна храна и наредени пици,принцеси с кайма, кроасани ,солети и сокове, и отпред до самото прозорче отворена лютеница с лъжица ( без капак) ,лавката в него момент беше затворена и дечица чакаха.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 094
Потребността от кутии, шишета ... зависи от режима, на който ще са децата. Дъщеря ми ще е на училище от 8:30 до 16:30ч. и след това на тренировка В нейното училище не се толерира ходенето на първокласниците до лафката, а и аз предпочитам да не пазарува оттам. Следователно трябва да носи една малка закуска и плод. Ябълката може да се пъхне и така в чантата, но за грозде, сливи, домат трябва кутия. Надявам се с родителите да се организираме и да купим автомат за вода, но в шишето мога да налея мляко, айран, компот, чай.
Муци, ако не се организирате с кетъринга, ще обменяме опит. Hug  Моят син категорично отказва да ходи в училищния стол и вече ми е писнало да приготвям подходящи за носене храни.

Общи условия

Активация на акаунт