До Мюнхен с кола

  • 25 031
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 93
Punch,как ти се видя Мюнхен,оправда ли очакванията ти?Моето пътуване наближава и много се вълнувам.Доволна ли си от хотелите и изобщо къде е хубаво (в кой район ) да отседне човек?И ако може да казеш как да се придвижа до зоопарка?

Лично аз сега бях за трети път в Мюнхен. Първият път ходих преди доста време- 2001 година и разполагах само с 4-5 часа из града (минавахме транзит оттам по време на командировка). Вторият път бяхме с мъжа ми там за 1 нощувка през 2010 на път за Доминиканската. Беше през ноември- мрачно и дъждовно. Тъй като Мюнхен ни беше пленил, решихме този път да му отделим 3-4 дни. Този град има един особен чар, който привлича като магнит и определено ще ходим отново там. Твърде много неща има,които си заслужава да се видят, а дори и безцелна разходка из града би ни завела към нови и нови открития и впечатления.
Относно хотелите- през 2010 нощувахме в Sheraton Westpark 4*. Доколкото си спомням, нощувка за двама с вкл. закуска беше от порядъка на 95 евро. В Германия трудно ще видите натруфени хотели (имам предвид тези, които наричаме мутро-барок). Там всичко е по-изчистено.
Този път спахме в хотел Drei Lowen, който е на 2-3 минути пеш от Hauptbahnhof (Централната гара) в Мюнхен. Нарочно избрах това местоположение, тъй като е удобно като отправна точка за всяка една дестинация- до летището, до всяка една спирка на U-Bahn, S-Bahn и т.н. В хотела реновираха лоби бара, предполагам, че ще стане още по-хубаво. Имаше си дворче към ресторанта, стаята беше чиста, достатъчно просторна и с всички необходими удобства. Обслужването беше перфектно- любезен и учтив персонал. Всеки ден почистват, сменят кърпи и т.н.
За района, в който да отседнете, може би самите вие трябва да решите- зависи какъв е вашият план (за пътуване, за разглеждане на забележителности и т.н.)
Относно придвижването за зоопарка- ако сте някъде близо до центъра , можете от Karlsplatz (Stachus) или от Marienplatz да хванете U-Bahn 3 и да слезете на спирката Thalkirchen (Tierpark) http://www.muenchen.citysam.de/stadtplan-muenchen/stadtplan-tier … rk-hellabrunn.htm . От тази спирка сте директно на пътя за зоопарка, минавате по моста и сте там. Всичко е супер добре организирано- можете да влезете в сайта на MVV и да си направите план за придвижването, който да разпечатате.
Първия ден в Мюнхен ние разполагахме с Bayern-ticket (идвахме от Залцбург). Този билет важи за цялата транспортна мрежа на Бавария. За втория ден (когато ходихме до зоопарка) си взехме Partner-tages-karte за т.нар. "вътрешен кръг" на транспортната мрежа (inner raum), струва 10.50 евро, с нея пътувахме аз, мъжът ми и дъщеря ни (13 г.)
На третия ден се разхождахме изцяло пеш (в повечето време бяхме по магазините).
Зоопаркът е уникален, ще ви хареса много. Разделен е на континенти, както във всеки континент ще видите характерната за него фауна. Няма да ви издавам друго, за да не ви развалям изненадите  Wink Разходката ни там продължи 8 часа, не усетихме кога са изминали Simple Smile Билетът за нас тримата струваше 23,50 евро, заедно с него ви дават и карта на зоопарка, по която да се ориентирате. На картата е посочено и къде и в колко часа има представление с животни (например: с тюлени, морски лъвове, слонове, гълъби и т.н.). Има и доста заведения в зоопарка, където можете да седнете, да похапнете, да пиете кафе. Има нещо като мини-лунапарк за деца. Има и "скаутски" съоръжения- ако сте с по-големи деца, ще им харесат. Има магазини за сувенири вътре в зоопарка, в които има интересни неща. Подгответе си фотоапаратите и няколко чифта батерии  Grinning
Май постът ми стана доста дългичък  Embarassed. Но ако някой се интересува от още нещо и ако мога да помогна- насреща съм Simple Smile

# 61
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 367
О-о-о,страхотен пост!!!Много ти благодаря за изчерпателния отговор!Нашето пътуване е с цел да запишем дъщеря ми в LMU,но решихме да удължим малко престоя си и да поразгледаме и града.Отново ти благодаря!!!!

# 62
  • София
  • Мнения: 2 856
punch, кажи нещо повече за шопинга и кръчмите. Съвети някакви, че ние тръгваме в средата на август?

# 63
  • Мнения: 102
Здравейте,
Кроя планове да се организираме за едноседмична разходка в Германия, като кацането и излитането смятам да е от Франкфурт Хан, а самата обиколка да е до Мюнхен и околности. Може ли да ме ориентирате дали има някакъв влак, който мога да ползвам от летището примерно до Мюнхен, и съответно после за различните селища да ползваме автобус/влак, или да си наемем автомобил директно от летището. Кой би бил по-изгодния според вас вариант за една такава почивка? Thinking

# 64
  • Мнения: 2 124
Мога само този сайт да ти дам като инфо - автобусен трансфер до Франкфурт, Кьолн, Дюселдорф (вж. падащото меню) - http://omnibusse.bohr.de/de/fahrplan.php?akt_linie=24&zuk_linie=0
(Имай предвид, че времетраенето на трансфера е доста повече от посоченото в сайта поради огромните и неизменни задръствания;автобусът спира точно пред терминала на летище Франкфурт Хан, там е и гишето за билети /14 евро/, хубаво е да се побърза с купуването на билет, защото щом се напълни автобусът и тръгва, нищо, че напр. по разписание има още 10 минути (10:30 Flughafen Hahn за сутрешния полет на Уиз еър).
Спира на летище Франкфурт, а после на Централна гара. По-добре е да се слезе на гарата, тъй като тя се намира в центъра така да се каже. Оттам със сигурност има влакова връзка за Мюнхен.
Автобусът за обратно тръгва пак от спирка до гарата (03:45 Frankfurt Hbf, пристига на летището 05:30 Flughafen Hahn)

Hbf - Hauptbahnhof - Централна гара)

Предполагам, че с влак е по-икономично, но нямам идея дали има директен влак от Франкфурт Хан.

Може да се обърнеш с въпрос в германските теми, там вече са им рутинни тези пътувания от и до БГ и със сигурност ще те насочат.

# 65
  • Мнения: 60
 С влак определено е по-икономично! Естествено, че можете да използвате влакове за превоз до различните селища. И то какви влакове само... На нас в края на ноември ни предстои десетдневно пътешествие, което планираме от година, но нямаше как да стане от финансова гледна точка. Всички билети са купени, дори мъжа ми за малко да загуби някои от тях, но късметът е с него и още е жив! Само дето ние ще съчетаем самолет, влак и кола, защото стартовата ни точка е Москва, а разстояние е много голямо... цени няма да казвам, защото едва ли нашият маршрут ще съвпадне. Та, от Москва до Минск сме със самолет, спим вечерта и на следващия ден разглеждаме Минск. Вечерта пак със самолет отпрашваме към Варшава, с разликата, че полетът ни към Прага е сутринта, ама ние и без това сме ходили там, та не съжалявам. В Прага сме два дни и после към Мюнхен сме с влак, уж с цел да разгледаме Германия пътувайки... не знам как ще стане това, но ни посъветваха. Там сме в хотел за 4 дни и после с приятели и с колата им Mr. Green към Виена. Преспиваме, разглеждаме и на другия ден със самолетчо към Киев, понеже мъжа ми е украинец. Там не се знае колко ще стоим, ама определено се знае, че за 24 декември ще сме в ледената Москва. Досега не съм ходила в Германия и съм адски ентусиазирана... с думи не може да се опише! Rolling Eyes

# 66
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 367
Брей,голямо приключение ви се очертава,браво на вас!!!А пък аз се тръшнах ,че полета ни до Мюнхен е с прекачване.

# 67
  • Мнения: 60
Брей,голямо приключение ви се очертава,браво на вас!!!А пък аз се тръшнах ,че полета ни до Мюнхен е с прекачване.
Ти си като мъжа ми. Аз все се моля да сме с прекачване, та да казвам, че съм била някъде. Mr. Green

# 68
  • СОФИЯ
  • Мнения: 860
Здравейте,
И на нас ни предстои да пътуваме август с кола до Мюнхен. Хотелът ни се намира в центъра и прочетох, че трябва да разполагаме с т.нар. зелен стикер(Umweltplakette).
http://www.booking.com/hotel/de/haberstock.bg.html?aid=323176;la … 4QS3130019544;ws=
Знаете ли от къде можем да си го купим и наистина дали е задължителен?

# 69
  • Мнения: 166
Здравейте!
Искам да попитам за Байерн тикет дали 1 билет важи за двупосочно придвижване в рамките на деня - примерно Мюнхен-Фюсен-Мюнхен.
Благодаря!

# 70
  • Мнения: 332
Здравейте!
Искам да попитам за Байерн тикет дали 1 билет важи за двупосочно придвижване в рамките на деня - примерно Мюнхен-Фюсен-Мюнхен.
Благодаря!

абсолютно! Не само това, но билета важи като билет за градския транспорт (метро и т.н.) за деня в самия Мюнхен и ако ходеното до Фюсен е заради замъка, билета важи и за автобусите, които извозват от гарата до самия замък също и на отиване и ва връщане. Само внимавайте за часа от който важи билета-през седмицата май е от 9 часа нататък, а през уикенда е от по-рано или обратното-не помня вече. Това обаче е коментирано вече в темата по-напред-вижте си го да не сгазите лука Joy

# 71
  • Мнения: 166
казабланка , благодаря ти! Четох аз назад няколко пъти, но взех да гледам под лупа детайлите.
Току що купих онлайн билет Нюрнберг-Мюнхен. Така или иначе това е по маршрута ни, свързано с резервации на хотели. Изписва на билета началната и крайната точка.
Ако се купят билетите от http://www.bahn.de/regional/view/regionen/bayern/freizeit/bayernticket.shtml , няма да има точен маршрут - ще си важи само датата.
Чуденка ми е дали ако има посочени градове, ще е проблем при промяна на плана.

# 72
  • Мнения: 558
какво озна4ава промяна на плана? билетът с на4ална и крайна то4ка по принцип е обвързан и с 4ас на пътуване и определен влак. Ако го изпуснеш, имаш право да ползваш следващия влак, но само ако билетът е купен на регулярна цена, ако си го купила с някакво намаление, трябва да си спазиш разписанието, ина4е е невалиден.
Всъщност на самия билет трябва да пише какви са му условията.

Ве4е бях писала, 4е Байернтикет важи за вси4ки превозни  средства (без скоростните влакове- IC i ICE и 4астните автобуси) във всякакви посоки в рамките на един ден в провинцията, т.е. не е обвързан с 4ас и маршрут на пътуване.

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 12:02 от Azalee

# 73
  • Мнения: 166
Имам предвид за еднодневните ни пътувания от Мюнхен (с регионалните влакове). Единият ден ще е до Оберамергау и Линдерхоф (или Гармиш), другият до Фюсен и замъка. Въпросът е, че единият ден е събота и позволява тръгване по-рано от 9 часа сутринта. И не мога да преценя коя от посоките ще отнеме повече време. За такава промяна говоря. Иначе другото е ясно.
Когато се купува байерн тикет от автомат на гарата, изисква ли се да се посочи маршрута?

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... минаваме зелия път за 11-12 часа без проблем т.е. тръгване в 5-6 и стигане при дълъг ден към 17-18 в Мюнхен.
Не знам как го правите този фокус, но ние тръгнахме в 8.30 и в 18.30 бяхме едва в Загреб, като спирахме 2 пъти за 10-15 мин. Още един ден пътуване и пристигнахме в Инсбрук. Пътя на места е доста натоварен, образуват се колони от коли на границата или за плащане на пътните такси. Забелязах, че колите с българска регистраця масово ги спират след словенската граница за проверка на винетките. Пред нас точно съставиха акт на едни софиянци.
Пътят през Алпите е наистина невероятно живописен, останаха ми очите в този пейзаж. И Загреб е много красив град и си заслужава разглеждането, та не виждам смисъл от бързането.

Общи условия

Активация на акаунт