До Мюнхен с кола

  • 24 975
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 332
Имам предвид за еднодневните ни пътувания от Мюнхен (с регионалните влакове). Единият ден ще е до Оберамергау и Линдерхоф (или Гармиш), другият до Фюсен и замъка. Въпросът е, че единият ден е събота и позволява тръгване по-рано от 9 часа сутринта. И не мога да преценя коя от посоките ще отнеме повече време. За такава промяна говоря. Иначе другото е ясно.
Когато се купува байерн тикет от автомат на гарата, изисква ли се да се посочи маршрута?
До Фюсен е по-дългия път според мен. Доколкото си спомням се пътуваше 2 часа и половина, че и малко отгоре. Така че е по-добре за там по раничко да тръгнете. От друга страна зависи кой влак се вхаща-имам предвид, че този напр. в 8 може да спира на по-малко места или да минава през леко изменен маршрут по пътя от този, който е напр. в 8.45 и така единия път може да стигнете за 3 часа, а с друг влак за 2 часа и 45 минути-дано разбрахте мисълта ми.
Байрен тикета няма нито означени на него часове на влакове, нито градове, само дата и че е байрен Joy-поне тези които ние сме купували от касата на гарата и от автомата на гарата (на автомата беше по-евтин с 2-3 евро доколкото си спомням) от тези на касата. Така че с него може да си пътувате където и в които градове решите в момента из цяла Бавария. Демек може към гарата като пътувате да сте решили да е Нюрмберг, а като стигнете гарата да се качите на влак за Регенсбург или Фюсен, защото така сте решили в последния момент. Мисля, че това беше същината на въпроса на delda , нали? На самата гара има брошурки с разписанието на всички влакове до определен град от Мюнхен-потърсете ги и по тях се ориентирате и за часовете на тръгване и после за връщането-да сте наясно в кои часове има влакове (които са почти на всеки час едва ли не) и само внимавате да са регионални, а не бързи, ако си харесате час за връщане -питайте на гарата или някой местен за конкретния влак дали влиза в билета.

# 76
  • Мнения: 166
казабланка, да, така е разстоянията и времето за пътуване.
След 5 дни заминаваме, а още не мога да си оправя маршрута около Мюнхен(от толкова пътувания за първи път ми се случва).
Даже сега гледах един еднодневен трип от Мюнхен , който включва и двата замъка. 49 евро на човек . Тръгва се от М. в 08:30 и продължава 10 часа. Ето го: http://www.city-discovery.com/munich/tour.php?id=1507 . Има противоречиви мнения, ще го мисля.
Направо се изкушавам, защото  иначе и двата дни ще е бъхтане, а в района на Обергамергау има и ремонтни дейности и смените стават с една повече.
Така и предполагах за автоматите, че "байерн" са само с дата, благодаря!

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 16:16 от delda

# 77
  • Мнения: 1
Здравейте,

За пътуващите из Европа вече има безплатно приложение на български за iPhone – „На път“ Simple Smile

На път позволява бърз, офлайн достъп до подробна информация на български за платени пътища, мостове и тунели в 48 държави от Европа.

http://itunes.apple.com/us/app/na-p-t/id549022420?ls=1&mt=8

# 78
  • Мнения: 166
Е, върнахме се от Бавария Sad
Отсвирих вариантите за организирано еднодневно посещение от Мюнхен до двата замъка Linderhof и Neuschwanstein.
На който ще му е полезно - за Оберамергау и Линдерхоф ни стигна един следобед ( тръгнахме от Мюнхен в 12, прибрахме се в хотела около 21).
Последва един ден, посветен на Мюнхен (с повечко дъжд)
И след това - в събота сутрин малко преди 9 поехме към Фюсен и Хохеншвангау. Там, в  Schlosshotel Lisl Hotel се настанихме около 11 сутринта, и............после - приказка!
Качихме се с автобус до Neuschwanstein, спирката е до Marien brucken, после пеша, ето схемата: http://www.hohenschwangau.de/837.html
До вечерта имахме време за разходка и до Фюсен (с автобуса), и за Швангау (пеша – 2km).

# 79
  • София
  • Мнения: 2 849
Не съм писала, откакто се върнахме, но ако някой има въпроси по темата, насреща съм!

# 80
  • Русе
  • Мнения: 621
Здравейте, някой знае ли дали трябва да си запазвам предварително билети са Нойшванщайн или мога да си ги купя на място в селцето?

# 81
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ние ходихме Юли. Бях с децата. Чакахме около час и половина на опашката за билети. Нарочно не си ги букнахме предварително, но ако не ви се чака по-добре е да го направите.

# 82
  • Русе
  • Мнения: 621
barfly благодаря! Вероятно ще се наложи и аз да чакам ,защото ми е много трудно да предвидя кога точно ще успея да отида.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 572
Влюбена съм в Мюнхен! Това е едно от най-прекрасните места в света! Ходи ми се там отново, че бяхме много за кратко и си оставихме още много неща за гледане.  Grinning

# 84
  • Мнения: 4 936
МОЛЯ, препоръчайте място за спане на около половината път между София и Мюнхен. За предпочитане - в Словения

# 85
  • Мнения: 2 462
  http://www.garten.hr/bg          Ползвали сме този,при пътуване София-Мюнхен.

# 86
  • Софето
  • Мнения: 622
МОЛЯ, препоръчайте място за спане на около половината път между София и Мюнхен. За предпочитане - в Словения
За Мюнхен аз препоръчвам маршрута през Унгария, по-бързо и по-евтино е. 
А за спане в Словния сме спали тук - http://www.terme-krka.com/us/en/destinations/novo-mesto/
В Хърватия сме спали в Славонски Брод - Rooms Levicki

# 87
  • Варна
  • Мнения: 155
Здравейте - дали ще има активни в темата? Искам да попитам нещо за пътуване, но от Memmingen (не намирам друга тема подходяща...). Кацаме със самолет в Меминген и имаме нощувки там. Искам един от дните да отида до Мюнхен, а друг ден до Lindau (Bodensee) - ако за всеки от дните си купувам Bayernticket - ще мога ли да го ползвам в тези отсечки, отиване-връщане?

# 88
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Здравейте - дали ще има активни в темата? Искам да попитам нещо за пътуване, но от Memmingen (не намирам друга тема подходяща...). Кацаме със самолет в Меминген и имаме нощувки там. Искам един от дните да отида до Мюнхен, а друг ден до Lindau (Bodensee) - ако за всеки от дните си купувам Bayernticket - ще мога ли да го ползвам в тези отсечки, отиване-връщане?
Може, но важи само за регио-влаковете и от 9 ч. в съответният ден. Ако сте група, всеки следващ пътник доплаща и така излиза по-изгодно, отколкото всеки със собствен билет.

Общи условия

Активация на акаунт