РЪЧНО ИЗРАБОТЕНИ ИГРАЧКИ 5

  • 78 454
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 388
Мишел, много е сладка куклата! И дрешките също!

*Black cat*, дано ти свърши работа:

http://www.liveinternet.ru/tags/%EE%E4%E5%E6%E4%E0+%E4%EB%FF+%F2%E8%EB%FC%E4%FB/

Последна редакция: вт, 23 апр 2013, 20:05 от cveta3

# 691
  • Мнения: 555
мишел, много е готина куклата! Като жива. Устните много ми харесват  Heart Eyes  bouquet Продължавай в същия дух.

На куклите аз шия дрехите по кройката на куклата като пускам повече см и си доизмислям модела. Не знам до колко е разумно и лесно това, но аз така свикнах.

# 692
  • Мнения: 2 142
Благодаря! И аз си ги харесвам, така се забавлявам докато ги правя, но аз съм абсолютен лаик шивач, сама си правя кройките и на куклите и на дрешките, затова и нямам точна кройка. Сядам пред белия лист и започвам да рисувам, в общи линии големината на главата ми определя големината на куклата. Кройката е горе-долу тази: http://knit5together.typepad.com/.a/6a0147e3c19037970b0176151f5586970c-400wi с някои подабрения

# 693
  • Мнения: 4 359
Благодаря,момичета,за линка и съветите!  bouquet

# 694
  • Мнения: 2 142
Ето още една, която дори не можах да снимам хубаво, защото я взеха веднага след като я облякох Simple Smile https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/931173_10 … 9_981962733_n.jpg

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 26 606
И тази е много хубава !

# 696
  • Мнения: 434
Здравейте, ето някои мои кукли.Трудно ми е с ушиването на дрехи за по-големите. По-скоро с блузки, палта , горна част на рокля Simple Smile

         

# 697
  • София/Варна
  • Мнения: 105
Бях обещала нещо, но покрай олелията с детските градини... Добре, че се класирахме Praynig
Ето я Бианка, с временна прическа, за да ми е по-удобно да пробвам дрехите, докато шия:




Когато я облека, ще видя каква прическа ще стои най-добре. И вероятно ще сложа още малко руж - сега на по-ярка светлина изглежда бледа.

# 698
  • Мнения: 555
И косата и лицето и всичко е перфектно! И небрежната прическа дори  Hug Heart Eyes

Искам кукла с такава косаааа Crazy

sissak , продължавай да опитваш. Сама ще откриеш къде бъркаш и какво пропускаш  Peace

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 26 606
Много са красиви всички нови куклички  Hug

Преди известно време някоя от вас беше правила много сполучлива кукла Монстър Хай,но не мога да я намеря сега...Искам да се опитам да я направя за една малка фенка на филмчето

# 700
  • Мнения: 1 291
Тази ли? Снимката е линк към блога.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 26 606
Да,много благодаря   bouquet

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 381
Amabilis, Бианка е разкошна! От какво направи косата? Като истинска е  Heart Eyes
И за да не съм с почти празен пост - да представя последните зверчета . Toва са Адам и Ева:
 
Следващата е Теодора - с панталон брич от червен лен и брошка и шал които плетох сама  на една кука, което за мен си е чист подвиг  Grinning

Още една мецанка, която е за подарък - не съм и дала име - нека да си я кръсти новата собственичка

И последно - първия ми опит за миниатюра - не се получи много добре, но ще се усъвършенствам. Висока е само 15 см

# 703
  • Мнения: 2 142
Писах, писах, писах... и накрая си изтрих поста  ooooh!

Здравейте, момичета!
Радвам се, че пак има раздвижване в любимата ми темичка.

Amabilis, Бианка е такъв сладкиш! Много, много много гушлива. Косата ти се получила чудесно, аз не мога да се похваля със същото. Не ми се получи свързването с трикото отдолу. В смисъл, отпред над челото не ми харесва. Как скрои скалпа, от колко парчета? Самата кройка която направих стана ок, но отпред ми се иска някак да обърна около 1см коса в обратна посока. Уф, и аз какво обяснение направих...

m_rija , дъщеря ми туку-що видя меченцата и каза: "мамо ти не си шила меченце, откакто бях малка. Искам такова мече! Simple Smile" Много са хубави, изпипани и дрешките им са чудесни.

sissak, много хубави играчки.

За монстърката на Слабе, отдаван съм я коментирала- страхотна е!

# 704
  • София/Варна
  • Мнения: 105
m_rija, косата е от кожа на тибетска овца.
мишел, мерси! Кройката е за три парчета, но поради тясното парче кожа се наложи двете странични парчета да ги съедина от две части. При свързването с трикото подгъвах по около 0,5-1 см навътре. Голям зор видях! Там, където конецът захапваше кичурите после внимателно ги издърпвах с една топлийка. Посоката на растеж на косъма на централното парче си върви от челото назад, а на страничните - от ушите назад. Може би ако искаш да се разделя косата нанякъде би трябвало да гледаш накъде е посоката на косъма. Между другото,  Wink честита продажба!

Общи условия

Активация на акаунт