Веганството - да споделим опит - 10

  • 51 321
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Месото, т.е. протеините дават изключително и само кисела реакция в организма.
А това е вредно, предполагам, всеки знае.
Нормално работещият организъм иска баланс и повече към алкална среда.
Относно хормоните-моята идея е , че месото е не натъпкано, то е претъпкано с всякакви хормони, които няма как да не попаднат и в нашия организъм.
Аз лично, на това отдавам все по-ранното хормонално съзряване при децата и наричието на все повече хора с хормонални проблеми.

# 721
  • София
  • Мнения: 5 190
Някой има ли християнски аргументи, за да не консумира месо (и млечни?)
Моля за търпението му да разкаже!

моля и по моя въпрос за помощ, вече наближава срещата ми с човека, за който тези аргументи единствено имат смисъл.

# 722
  • Португалия
  • Мнения: 3 950
много ви благодаря за подаденото рамо,момичета  Hug/тук е единственото място,където това може да се случи  Heart Eyes/
аз вече говорих с нея,не знам доколко е чула и колко ще послуша,важното за мен е,че не съм си замълчала,когато мога да дам различната гледна точка
ЗаСлон,не мога да помогна,същалявам  Hug

# 723
  • Мнения: 348
Някой има ли християнски аргументи, за да не консумира месо (и млечни?)
Моля за търпението му да разкаже!

моля и по моя въпрос за помощ, вече наближава срещата ми с човека, за който тези аргументи единствено имат смисъл.
Не знам, дали са отговорили по-назад:
"Не убивай" е достатъчен аргумент за месото. Не е уточнено, дали е само за хора - това впрочем май е само едно удобно тълкувание.
За млечните - във фб имаше доста клипчета по въпроса как се отглеждат кокошки и крави за яйца и мляко   - жестокостите не можах да изгледам, а и не ми е нужно. Достатъчно е да ЗНАМ.
Потърсих във фб, не ги намирам.
От друга страна човек сам усеща, когато трябва да спре да яде месо.
Колкото и да е жестоко, животните се жертват, за да праминем и през това познание.
Мои познати, преди да преминат на веге, а после и веган хранене, няколко месеца ядяха почти изключително месо. Гледах ги със смайване, защото им знам интересите и способностите. После си го обясних, било е като "за последно".
Най-важното е да не критикуваме и да не бутаме човек насила по пътя му.

eto tuk нещо https://www.youtube.com/watch?v=9TlHcEcUWUE

Последна редакция: вт, 27 ное 2012, 12:20 от white flower

# 724
  • Мнения: X
Някой има ли християнски аргументи, за да не консумира месо (и млечни?)
Моля за търпението му да разкаже!

моля и по моя въпрос за помощ, вече наближава срещата ми с човека, за който тези аргументи единствено имат смисъл.
Не знам дали моите аргументи са изцяло християнски, не съм дълбоко религиозна, но ще разкажа аз как спрях....
В последните години често се опитвах да спазвам постите, и все не успявах.Не бях кой знае какъв любител на месото, предполагам, консумирала съм го най-вече по навик, но кажех ли "Ще постя!" и не издържах до края на постите....
Малко след Нова година ,търсейки инфо в нета, попаднах на филма за производството на месо, мисля, че и тук в темата имаше линк към него.И видях как отглеждат, как водят на заколение и как убиват животни.И, повярвай, тази картина и досега изниква пред очите ми, като че ли съм я гледала преди секунда....как телето виси на задния си крак, закачено на верига с главата надолу и как касапинът му прерязва гърлото, за да изтече кръвта.Съжалявам за реалистичното описание, но ....фактите са си факти.И животното не е упоено, зашеметено или убито, за да не усеща болка.Не, то се мята в предсмъртна агония до края.....
За да се направят кожени чанти, обувки, колани и други изделия от естествена кожа, животните трябва да се одерат живи.
Има и още.Но доли само тези две картини ми бяха достатъчни, за да не опитам повече месо.
Е, вярно, минали са само 11 месеца, но всеки път като погледна месо, и виждам тези сцени....и няма сила, която да ме застави отново да опитам .
Аз не съм жесток човек.И мисълта, че заради моето удоволствие от храненето едно живо същество е обречено да страда, ме изпълва с угризения.
После потърсих още информация, засягаща и здравето ми.
Оказа се, че днешното произвеждано месо не само не ми дава нищо полезно, а откровено и постоянно ми вреди.
Откакто не ям месо, съм много по-енергична, изчезна почти 35 годишното ми главоболие, изчезнаха ми екземите по ръцете, които имах от дете и нито един лекар не успя да излекува....
Откакто спрях месото, промените са само положителни и нито една отрицателна.
Просто нямам причина да го консумирам.

# 725
  • Мнения: 1 732
ЗаСлон,
не написах нищо, защото не съм компетентна. Въпросът е много сериозен и не мога да си позволя да пиша наизуст. Иначе, да, според християнската вяра има много и сериозни пости, въздържание и т.н. Надявах се Фотина да се включи, като теолог, сигурна съм, че има какво да каже/напише. Peace

# 726
  • София
  • Мнения: 5 193
Вчера си купих от Био магазин  пушено тофу.  Sick Е няма такава гадост! Препоръчайте някое вкусно тофу, моля!

# 727
  • Мнения: 1 708
Преди време Щастливата сподели много добри отзиви за това Био тофу с магданоз
Пътувах тези дни и имах възможност да отида в Балев био маркет, но като забравих какво точно беше тофуто и не посмях да го купя, а се оказа, че било същото  Simple Smile Сега можех и аз да дам мнение.







Току-що гледах това видео  Simple Smile Гледали ли сте го?

Последна редакция: ср, 28 ное 2012, 10:23 от Palia

# 728
  • София
  • Мнения: 5 193
 Hug Мерси!

# 729
  • Мнения: 5 713
Току-що гледах това видео  Simple Smile Гледали ли сте го?


Joy
Не...
Ама какви са тия шамари от веганите?!  Joy

we don't have guru - да бе...
my shit smells better - ей, това е истината  Joy

# 730
  • Мнения: 5 713
Току-що гледах това видео  Simple Smile Гледали ли сте го?
Joy
Не...
Ама какви са тия шамари от веганите?!  Joy

we don't have guru - да бе...
my shit smells better - ей, това е истината  Joy

PETA разкри Avon, Estee Lauder и Mary Kay, които са плащали на лаборатории за експерименти с животни в Китай, докато са се обявявали за cruelty-free.
http://attualissimo.it/la-peta-smaschera-3-colossi-in-cosmetica- … ee/#ixzz2DMCGgJ5C

Последна редакция: ср, 28 ное 2012, 13:23 от Вери

# 731
  • Мнения: 1 708
Joy
Не...
Ама какви са тия шамари от веганите?!  Joy

we don't have guru - да бе...
my shit smells better - ей, това е истината  Joy
Joy
This is vegan style  newsm35   Wink


Забравих, че искам да попитам нещо. Търся една книга "Въведение в пермакултурата" и моля за съвет откъде да я купя. Изчерпана е на повечето места, където съм я търсила.

# 732
  • Мнения: 685
Мерси за идеите за магданозените кюфтенца. Ние не консумираме яйца, така че остава вариант с овесени ядки или някое зърнено брашно Wink Ще експериментирам и ще дам отзиви. Simple Smile

За апетитно тофу, поне според моя вкус мога да препоръчам с босилек: http://www.balevbiomarket.com/bio-tofu-s-bosilek.html пак е от БиоБалев.

За Avon, Estee Lauder и Mary Kay нищо ново под слънцето... PETA имат едни списъци на сайта им и специално за Estee Lauder винаги се е знаело, че са very cruelty company  #Cussing out дори се учудвам за обратното.
Tо в Китай и тази част на света с чиста съвест си похапват кучета и котки #2gunfire какво остава на опити върху животни.

Palia, ти да не си идвала към София? Щото другите възможности са Пловдив и Варна.. Wink

# 733
  • Мнения: 5 713
За Avon, Estee Lauder и Mary Kay нищо ново под слънцето...
Рекох да се засегне друг важен и малко дискутиран аспект на веганството. Simple Smile

# 734
  • Мнения: 1 708
Cantariny, в Пловдив бях  Wink

Разполагам с време и мога да пусна новата тема скоро, ако няма други желаещи.
Ако някой е събирал линкове, ще ги добавя.

За Avon, Estee Lauder и Mary Kay нищо ново под слънцето...
Рекох да се засегне друг важен и малко дискутиран аспект на веганството. Simple Smile
Тук се обсъжда този аспект, темата естествено мина през периода За и Против, а напоследък и рядко се пише там: Кои козметични фирми правят тестове върху животни? Не ги подкрепям! - има списъци на фирми и друга полезна информация.
Аз съм ЗА да коментираме и във веганската тема.

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 16:56 от Palia

Общи условия

Активация на акаунт