РУСЕнският месец юни ще го борим с плажни дюни

  • 35 877
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 841
Моите комшии си правиха миналата година банята, но беше изненада като си тръгнаха майсторите. Бяха им се доверили напълно и им бяха оставили ключовете. Плочките в банята бяха налепени едно към гьотере и не останаха никак очаровани. Аз навремето намерих познат на познат и ми взе нормална цена, но аз си къртих банята до тухла (банята е огромна) и баща ми смени водопровода. За съжаление и аз сега нямам познат, който да се занимава с плочки.

А за боклука никой не гледа. Като си ремонтирахме покрива се изпокарах с майсторите и те така и не дойдоха да изхвърлят фракцията от покрива и я оставиха до блока накамарена. Сигурна съм, че те са звъннали и дойдоха да ни правят акт, но се разминахме с предупреждение, та си намерихме кой да я изхвърли накрая. След това игра защита на потребителя за недовършения им ремонт и при проблем ще ги гоня до дупка мръсниците. Още ме е яд на тях.

В съседния блок има фракция от ремонти на покриви и дори и плочки натрошени наложени по цялото протежение на блока отзад. Никой не е дошъл да им прави акт за боклука. А моя син все едно като магнит го влече тоя боклук и всеки път като минаваме от там е "под каишка" горкото.

# 706
  • Мнения: 1 070
В съседния блок има фракция от ремонти на покриви и дори и плочки натрошени наложени по цялото протежение на блока отзад. Никой не е дошъл да им прави акт за боклука.

Такива има и до нашият вход и когато идваха нас да проверяват ги попитах защо седят от години струпаните камъчки и не санкционират за това, а отговора беше, че затова бил отговорен целият вход и няма как на всички да съставят акт. Подсещаш ме обаче да пратя снимка в общината, защото мръсотията е голяма.

Освен това го смятам и за опасно, защото камъчките са разпилени навсякъде и може някой да се подхлъзне на тях.

# 707
  • Мнения: 4 841
Остави подхлъзването, при нас има и плочки и може да се изпонареже някое дете. Понеже нашата площадка между двата блока отдавна не съществува и децата играят зад блока покрай боклука. Че и ние ходим там понякога и умирам от страх като се забие там.

А акта се поема от целия вход. А се прави на домоуправителя ако не се лъжа. Имат си начини. Моят мъж ми каза, че май си пазели боклука, понеже имало някакъв наклон там под блока, което също е голяма простотия. Ако има наклон, може да се компенсира с друго, а не с камъни и натрошени плочки.

# 708
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Бихте ли споделили как пращате сигнали до община и институции. Имаме си един надвиснал стълб, метален и крив, явно блъснат от някой. Седи си така от доста години. Сега в близост до него са монтирали газоразпределителната ни кутия, отделно, че сами стълб се клати и люшка като задуха малко по-силно. Няма да стане ко знае каква беля ако ни спре газоподаването, но е на тротоар, минават пешеходци, страшничко си е  Rolling Eyes Мъжът ми твърди, че е на Главбулгарстрой, уж се явявал към тяхната кооперация, но не ми се вярва твърде. Друг е въпросът, че и да е техен, няма и да си мръднат пръста, 100% съм сигурна. Кого да сигнализирам, защото вече определено се е разклатил още повече...

# 709
  • Мнения: 4 841
http://www.ruse-bg.eu/kontakt,1.htm  това е контактната форма.

Аз преди малко като се прибирах от разходка видях камионче на фирма Титан да събират промишлен боклук (от баня) оставен до контейнерите до нашия блок. Реших да попитам да нямат опция да извозват такъв боклук и човекът каза, че принципно нямат, но и няма как да го оставят боклука там. Ако хванели собственика глобата била 500лв. Обаче ако сме имали боклук да им звъннем и "на място ще се оправим".

# 710
  • Мнения: 80
Някой знае ли къде бродират върху спално бельо? Искам да направя подарък на едно бебче като на плика да е избродирано името му? Мисля, че имаше някъде, но не мога да се сетя  newsm78

# 711
  • Мнения: 11 909
На Борисова на м-н Щъркела съм виждала хавлиени кърпи с бродирано име и дата подготвени за кръщене, но вероятно могат да бродират и върху спално бельо.

# 712
  • Мнения: 55
Някой знае ли къде бродират върху спално бельо? Искам да направя подарък на едно бебче като на плика да е избродирано името му? Мисля, че имаше някъде, но не мога да се сетя  newsm78
Има магазин, където правят точно това, намира се в близост до магазин Стемо - като тръгнеш по бул. Цар Освободител, от Халите към пазара, по десния тротоар, и стигнеш до високия блок, в който на приземния етаж е Стемо - то /има и една аптека/, и свиеш в пресечката покрай блока, напред в една бяла кооперация има магазин, на витрината ще видиш точно избродирани възглавнички и разни други подобни, ако има нужда от още упътване пиши на лични, ако искаш.

# 713
  • Мнения: 429
*MaGiKa*, със сигурност беше Щъркел. Малко след като се роди Берк именно там бях видяла, а материята беше изключително мека, за разлика от Слънчо, от където вече бяхме поръчали за Берк  ooooh!

# 714
  • Русе
  • Мнения: 7 091
Някой знае ли къде бродират върху спално бельо? Искам да направя подарък на едно бебче като на плика да е избродирано името му? Мисля, че имаше някъде, но не мога да се сетя  newsm78
Има магазин, където правят точно това, намира се в близост до магазин Стемо - като тръгнеш по бул. Цар Освободител, от Халите към пазара, по десния тротоар, и стигнеш до високия блок, в който на приземния етаж е Стемо - то /има и една аптека/, и свиеш в пресечката покрай блока, напред в една бяла кооперация има магазин, на витрината ще видиш точно избродирани възглавнички и разни други подобни, ако има нужда от още упътване пиши на лични, ако искаш.
И аз онзи ден го видях този магазин. Мисля, че преди беше по Иречек някъде до кабинета на д-р  Константинова.

# 715
  • Мнения: 55
Ами не знам viki_1974, аз сега го открих  Simple Smile

# 716
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 471
Здравейте, Русенки!


Нахлувам в темичката ви с молба за съвет. Имам рожден ден в събота и искам да направя изненада = бихте ли ми препоръчали хотел и механа с жива музика във вашия град!   Praynig

Гледайки в нета се спирам на х=л Европа и механа "Весело село". Да поясня, че въобще не познавам града , още по=малко заведенията там....

Благодаря предварително!

# 717
  • Мнения: 61
Здравейте, Русенки!


Нахлувам в темичката ви с молба за съвет. Имам рожден ден в събота и искам да направя изненада = бихте ли ми препоръчали хотел и механа с жива музика във вашия град!   Praynig

Гледайки в нета се спирам на х=л Европа и механа "Весело село". Да поясня, че въобще не познавам града , още по=малко заведенията там....

Благодаря предварително!


Тя не съществува вече механата...

# 718
  • Русе
  • Мнения: 656
Здравейте, Русенки!...
... Да поясня, че въобще не познавам града , още по=малко заведенията там....
Нито съм русенКА, нито пък мога да се похваля,че познавам кой знае колко повече от теб заведенията в Русе  Mr. Green (ако изключим "Стъргалото" на "Ла@ното" Laughing), но ми стана интересна инициативата: "рожден ден на непознато място"  Mr. Green.

# 719
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 471
Здравейте, Русенки!...
... Да поясня, че въобще не познавам града , още по=малко заведенията там....
Нито съм русенКА, нито пък мога да се похваля,че познавам кой знае колко повече от теб заведенията в Русе  Mr. Green (ако изключим "Стъргалото" на "Ла@ното" Laughing), но ми стана интересна инициативата: "рожден ден на непознато място"  Mr. Green.

Еее, рождения ден го правят предимно присъстващите, обстановката само допринася Wink

Общи условия

Активация на акаунт