РУСЕнският месец юни ще го борим с плажни дюни

  • 35 879
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 864
Мога да ти препоръчам да отидете на Норд, но не знам каква точно музика ще свирят в събота... хубавото е,че е открита механа и на мен лично ми е приятно като обстановка...

Исках да ви питам нещо...забелязали ли сте,че от КООРС са тръгнали едни мили дами с един кочан актове и пишат за щяло и нещяло актове?? Онзи ден писаха на една девойка, че спря пред кино Аврора, за да купи цвете от магазинчетата за цветя...Или аз се бъркам или общината е огладняла!!!

# 721
  • Мнения: 4 841
Това с актовете не е ли работа на полицията?  newsm78

Аз пък да похваля спешния кабинет и сие. Малкия тая вечер ме удари с нещо по окото и аз чак като се прибра мъжът ми усетих че боли. Траях, траях ама стана нетърспимо и айде в Мобил мед. От спешното ме пратиха в очното отделение и там ми капаха нещо в окото и ме гледаха. Много мила сестра и съм много доволна.  Малко скептично тръгнах от нас, че не съм баш спешен случай, но останах доволна.
В крайна сметка червата ми си остават на мястото и не се показаха от окото, но хич да не е понаболява здраво.
Утре ще ме питат що ме е бил мъжът ми, че съм с кървясало око  rotfImbo

# 722
  • Мнения: 4 864
Именно,защото е работа на полицията се питам..нормално ли е?

# 723
  • Мнения: 4 841
Именно,защото е работа на полицията се питам..нормално ли е?

По принцип си има обозначени платени паркоместа. Там се паркира и се плаща левче за час. Ако не платиш идват и скобират. Тогава трябва да имаш глоба за махане на скоба. Обаче за паркиране извън обозначената зона за паркиране...  newsm78 Пък и покрай кино Аврора баш на никъде там  newsm78
Те там да глобяват, че има спрени коли по тротоарите, че няма от къде да се мине.

# 724
  • Мнения: 1 070
Цитат
Глоба за неправилно паркиране могат да ви наложат и служителите на общинска полиция от съответната община, но няма право да ви спират, когато се движите.
За проверка могат да ви спрат всички служители на Полицията, вкл. охранителна полиция, гранична полиция и т.н.

# 725
  • Мнения: 4 864
ама те днес бяха по Борисова пред Рила, пак с кочана в ръка Simple Smile


Цитат
Глоба за неправилно паркиране могат да ви наложат и служителите на общинска полиция от съответната община, но няма право да ви спират, когато се движите.
За проверка могат да ви спрат всички служители на Полицията, вкл. охранителна полиция, гранична полиция и т.н.

по тази логика защо трябва да има полицаи с паяка, а не КООРС?

# 726
  • Мнения: 4 841
Принципно паяка трябва вдига коли, които пречат на движението. За неправилно паркиране би трябвало да има само глоба.

# 727
  • Мнения: 1 070
ама те днес бяха по Борисова пред Рила, пак с кочана в ръка Simple Smile


Цитат
Глоба за неправилно паркиране могат да ви наложат и служителите на общинска полиция от съответната община, но няма право да ви спират, когато се движите.
За проверка могат да ви спрат всички служители на Полицията, вкл. охранителна полиция, гранична полиция и т.н.

по тази логика защо трябва да има полицаи с паяка, а не КООРС?

Цитат
Присъствието на униформените във всеки паяк е задължително, тъй като само те имат право да санкционират за неправилно паркиране.

 google

# 728
  • Мнения: 1 070
Пак според Гуглето столичен полицай придружаващ паяка взема 1700 лв заплата.

# 729
  • Мнения: 4 864
Тъй...сега... мисля,че нещата нещо не си съвпадат..хем само те имат право да налагат глоби, хем тия от общината също могат.. Я да питаме някой мъж Simple Smile

# 730
  • Мнения: 4 841
Естествено, че ще взема. Това си му е баш командировка. Сложи и командировъчните отделно и ей го на, да си на паяк е мечта  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 731
  • Мнения: 1 070
Тъй...сега... мисля,че нещата нещо не си съвпадат..хем само те имат право да налагат глоби, хем тия от общината също могат.. Я да питаме някой мъж Simple Smile

Може би имат предвид в закона, че шофьорът на паяка няма право да съставя акт, затова го придружава полицая и "само той може да съставя акт". Служителите на КООРС може да са упълномощени да съставят актове на спрели автомобили, но предполагам нямат право да придружават паяк, т.е. са отделно звено така да го нарека. Това са си мои разсъждения де... Иначе горните цитати ги изнамерих в законите. Но нищо, нека посъставят малко актове,  малко шофьорско възпитание и приходи в общината.

Ех, ама какви ги нищим посред нощ  Laughing

По повод моите оплаквания в общината досега:

-писах им за пешеходните пътеки. Случайност или не, но следващата седмица ги "оцветиха". Само че много им е некачествена боята, изобщо не се виждат вече или може би причината е, че не мият качествено или недостатъчно улиците.

-за кошчетата в малкият парк - изхвърлиха ги, а случайно или не поставиха даже нови.

-писах предложение за да влязат повечко пари в хазната да поизлязат малко служители да съставят актове, трябва да има и респект, така мисля по ще се спазват законите. Сега дали случайно или не - факт е, че паяка стабилно си бачка, постоянно го виждам да снове с вдигнати автомобили, даже дано съберат парички, че да купят още.

# 732
  • Мнения: 4 864
И аз съм за контрола..в определени граници...ама да глобиш човек,че е слязъл да си купи цвете..еми, извинявайте!

# 733
  • Мнения: 1 070
Аз не разбирам защо се сърдиш. Какво значение има за какво е спрял, дали да си купува цвете или по друга причина? Има определени места за паркиране, да си спре там. Ако всеки спира където си иска за да си купи цвете, то представяш ли си какво ще стане?

# 734
  • Мнения: 4 864
Защото е въпрос на 5 минути...Колко други спират като идиоти по тротоарите и по невъзможни начини и никой нищо не им казва... Мисля,че градът ни е достатъчно малък и знаете какво имам предвид.. Съгласна съм да се глобява(както вече казах), но да се прави както трябва..

Общи условия

Активация на акаунт