7-МО СОУ "СВЕТИ СЕДМОЧИСЛЕНИЦИ" СОФИЯ

  • 26 191
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
За съжаление  трябва да споделя огромното си разочарование от това училище. И на нас така ни обещаваха много неща, преди да запиша детето в първи клас, само за да си съберат паралелка, защото при тях няма особен наплив. Като начало, базата е в отчайващо състояние. Децата стискат по цял ден и не ходят до тоалетна, защото мирише адски. Класната стая на първи клас изглежда горе - долу добре с помощта на родителите, но ако знаете какво ви очаква по-нататък - все по-голяма мизерия. Чиновете за трети клас например са на по 20 години. Не е правен ремонт от времето, когато сестра ми е учила там - тоест над 30 години. Училищният двор е ужасно мръсен и в него се откриват дори счупени бутилки.  В обещаната занималня местата са малко и е ужас - в една класна събират над 35 деца. Няма алтернативи за извънкласно обучение, тоест, по време на занималнята децата си дремят на чиновете целодневно, вместо да се разпръснат по интереси. Преподавателите ни по език до този момент са под всякаква критика. Храната в стола по мое мнение е лоша, но има деца и родители, които са доволни. Често дъщеря ми дори не може да определи какво точно е яла - "червен сос, в който плува нещо". След половин година ядене само на хляб я отписах от стола. Единственото нещо, което при нас е на ниво, е изключителната ни класна. Дълбоко съжалявам, че записах дъщеря ми там, но успокоението ми е, че учителят е най-важен до 4 клас.   

# 16
  • Мнения: 844
Djanni, Ужасно е това, което пишеш. И аз бях потресена от базата. Изобщо не ми допадна - ама то няма и какво да ми хареса. Дано поне учителите си струват.

# 17
  • Мнения: 175
Честно казано, думата "потресаващо" съвсем не е силна за базата в това училище.  Още на входа обърнете внимание не седалките - остатъци от дивани, съдрани, избушени, покрити с мръсни парцали.  Учителките в началния курс обаче определено са добри по мои наблюдения.  Вариант е родителите да облагородяват поне класните стаи, но проблемите  с тоалетните, салона, стола, коридорите и кабинетите остава. Столът се намира в едно мазе и е меко казано отвратителен. Мизерията в  това централно, "елитно" столично училище е много добър признак за състоянието на нашата държава - съвсем ясно тук децата не са приоритет. Много жалко. Но всяко зло за добро - реалността в 7-мо твърдо ме убеди, че като отговорен родител трябва да направя всичко възможно детето ми да напусне тази държава възможно най-скоро. Сори за off-a, но ми е наистина адски мъчно и болно за дечицата

# 18
  • Мнения: 844
Ох, притесни ме много, Djanni. Надявам се поне образованието да е на ниво. И педагозите които работят там. А защо не кандидатства това училище по разни европейски програми за обновяване на материалнта база. Ако учителите са добри, някак жалко е да се погубва всичко заради сградния фонд. Просто недоумявам... разбира се има го и другия вариант - сграден фонд като мол - а като влезеш "отвътре" виждаш само образование - ръжда. Тук визирам висше учебно заведение от Варна, но това няма значение. По мое мнение доста от училищата в БГ са си мизерни. Особено тоалетните. И все пак се надявам на късмет с преподавателите, както писах по-горе - и двете си деца изпращам там. Sick

# 19
  • Мнения: 175
Истината е, че в училището има преподаватели, които са много добри. В началния курс почти всички са отлични. А не кандидатстват по европейски проекти заради липса на инициативност и вероятно заради липсата на подготвени хора, които да правят проектите. Миналата година така изпуснаха един проект, защото им беше "спуснат" късно от министерството и не могли да се подготвят. Но според мен при добро желание и мотивация всичко е възможно.  Просто на никого не му се занимава.

# 20
  • Мнения: 1
скъпи майки, 7мо соу предоставя едно от най-добрите начално и гимназиално образование .Аз уча вече 12-та година там и мога да кажа .4е имам стипендия за чужбина.Въпросът е в това дали учениците ще слушат госпожите или музика в час .Аз например не уча в къщи и само от внимание в час изкарвам добри оценки .Материалната база може да не е най-добрата ,но е изпълнена с живот.Едни от най-хубавите си ученически моменти съм изкарала по коридорите. Където ,свободно можеш да се разходиш .Тоалетните не са в кой знае какво състояние но ... чистачки минават непрекъснато .Училището разполага с 7 или 8 компютърни зали 3 от който с лаптопи 2 с професионални компютри. Наистина ако искате детето ви да отрасне в нормално училище това е мястото ,тук то може да намери много приятелства ...

# 21
  • Мнения: 175
Компютърните зали едва ли интересуват вече някого, не сме 90-те години, всички деца си имат компютри вкъщи. Тези зали имат смисъл само ако компютрите са част от обучението, но те не са - няма разработена и внедрена такава система. Важно е също какви са преподавателите, които обучават в ИТ и тук ще дам един единствен пример -  децата ги караха да рисуват дискети в час по "високи" технологии. Учеха какво е клавиатура, какво е мишка и монитор във втори клас - на една картинка имаше нарисувани съответните неща и те трябваше да разпознават кое какво е Simple Smile В по-голяма част от часовете играеха на компютърни игри, което, предполагам, никой от родителите не одобрява, при положение, че това е новата болест по децата. Може би в по-горен курс обучението в ИТ е по-сериозно. А може и да съм субективна и наистина някой все още използва дискети, а децата не знаят какво е клавиатура на 8 години.  
За да не съм несправедлива, трябва да отбележа, че класната ни е уникален преподавател и вероятно има и други учители в училището, които заслужават уважение.

Последна редакция: ср, 15 авг 2012, 21:33 от Djanni

# 22
  • Мнения: 2
Училището дълги години участваше в международни проекти, включително обмен на ученици за 1-2 седмици. По този начин български деца видяха как се обучават връстниците им в Италия, Полша, Швеция и мой Белгия. А по повод материалната база ще кажа на всички във форума едно - директорката е много амбициозна, чак прекалява може би, но откакто училището заведе дела срещу реституцията на части от двора, явно развали нечия далавера, поради което Столична община изобщо не отпуска пари за ремонти. Поразровете се и ще се убедите, че за съжаление е така. Което пък доказва, че в 7мо има изключително принципни хора, които се борят за истинските неща. Естествено е, че има проблеми, както навсякъде. Вижте, обаче, резултатите на учениците във външното оценяване след 7-клас: по математика - шесто място в София, по български език - двадесет и второ, с 11 частни училища преди това, където не се знае знае ли се! още от времето, в което аз учех там, почти всички успяват да продължат средното и висшето си образование там, където са пожелали.

# 23
  • Мнения: 844
Започнахме, започнахме учебната година! Сега съм едновременно и шести и първи клас! И съм доволна. Приетесненията ми за щерката, че по-трудно ще се адаптира за сега са неоснователни. Даже, новият клас й харесва повече от стария, тук момчетата общуват с момичетата, а не враждуват, намери си бързо приятелки, не се връща всеки ден травмирана, ревейки, че й се присмивали - не мога да обясня точно на какво, но всеки ден имаше нещо ново, за сега нещата при не се развиват плавно. При малкия съм повече под притеснение, дали ще се справи с материала, с дисциплината - много е разговорлив и вече беше наказан два пъти, но да видим. А иначе за тези показатели, за които пишеш "shenga", тя и директорката се похавли на родителската среща, а и аз усещам по дъщеря ми коренна промяна в отношението към математиката. До сега я мразехме, а сега поне омраза няма. Налага й се да решава повече задачи, поне такова чуство имам, а то така се става добър. За базата, подписвахме се на РС за това, че сме съгласни да се напрви ремонт на фасадата и на тоалетните, за финансови средства никой не говори. Разбира се се отчетохме с 2 по 20 лева за дарение за училището, дано наистина помогнем поне малко за базата. Иначе правилата, организацията на работа, особено за най-малките - нямам никакви забележки.

# 24
  • Мнения: 18
Училището дълги години участваше в международни проекти, включително обмен на ученици за 1-2 седмици. По този начин български деца видяха как се обучават връстниците им в Италия, Полша, Швеция и мой Белгия. А по повод материалната база ще кажа на всички във форума едно - директорката е много амбициозна, чак прекалява може би, но откакто училището заведе дела срещу реституцията на части от двора, явно развали нечия далавера, поради което Столична община изобщо не отпуска пари за ремонти. Поразровете се и ще се убедите, че за съжаление е така. Което пък доказва, че в 7мо има изключително принципни хора, които се борят за истинските неща. Естествено е, че има проблеми, както навсякъде. Вижте, обаче, резултатите на учениците във външното оценяване след 7-клас: по математика - шесто място в София, по български език - двадесет и второ, с 11 частни училища преди това, където не се знае знае ли се! още от времето, в което аз учех там, почти всички успяват да продължат средното и висшето си образование там, където са пожелали.

shenga, сигурно си права. Аз самата го завърших през 96 и имам в общи линии само положителни спомени. Учителката ми по математика беше пълна изтеричка и аз така и не пожелах да науча тази иначе ценна и хубава наука. И до ден днешен сънувам и се будя, че не съм успяла да завърша, защото са ме зацъфарили.. Wink

Ранова- по английски я обожавах! Невероятен преподавател, още тогава беше много иновативна и ни обичаше всички- и тези, които учеха и тези, които не го правеха.

Двете си деца обаче назнам дали бих дала там. Просто не може базата да е в това състояние. Не от снобария, заради дечицата.
Може би в по-горните класове..

# 25
  • Мнения: 175
shenga, би ли пуснала линк към резултатите от външното оценяване, защото аз 7-мо не го видях  в първите 20, не знам какво съм гледала

# 26
  • София
  • Мнения: 401
скъпи майки, 7мо соу предоставя едно от най-добрите начално и гимназиално образование .Аз уча вече 12-та година там и мога да кажа .4е имам стипендия за чужбина.Въпросът е в това дали учениците ще слушат госпожите или музика в час .Аз например не уча в къщи и само от внимание в час изкарвам добри оценки .Материалната база може да не е най-добрата ,но е изпълнена с живот.Едни от най-хубавите си ученически моменти съм изкарала по коридорите. Където ,свободно можеш да се разходиш .Тоалетните не са в кой знае какво състояние но ... чистачки минават непрекъснато .Училището разполага с 7 или 8 компютърни зали 3 от който с лаптопи 2 с професионални компютри. Наистина ако искате детето ви да отрасне в нормално училище това е мястото ,тук то може да намери много приятелства ...
Гери,за съжаление няма как да ти повярвам, защото не спазваш елементарни правила за пунктоация и правопис Sad .....

# 27
  • Мнения: 186
Позволявам си да активирам темата, за да събера нови впечатления за 7-мо.
Подадох заявление за 1-ви клас за 2013/2014 (и в други).

# 28
  • Мнения: 175
Вече съм с опит в училищните патила и мога да кажа със сигурност едно - най-важното от 1 до 4 клас е учителят. Той трябва да е либерален, но и с характер, интелигентен и ведър. Да не пресира и стресира децата - това е най-важното за началния курс, защото иначе завинаги намразват училището. Потърсете отзиви за учителя и не избирайте този, за когото казват, че поддържа отлична дисциплина - може да се окаже цербер. По-добре да е човек, когото децата обичат и който предизвиква уважение, не страх. По отношение на избора на 7-мо - решете дали можете да преглътнете ужасно лошата материална база и липсата на допълнителни занимания, защото ще ви се налага сами да водите децата по курсове и спортове из цяла София. Успех пожелавам в избора и не забравяйте - най-важно е детето да е щастливо. Успяват щастливите деца, а не отличниците.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4
Здравейте на всички от тази тема. Искам да я активирам към днешна дата защото дъщеря ми е записана в 1 Б клас. Може ли майки и бащи на по -големи деца да изкажат мнения относно това какво ни очаква и най - вече дали да продължавам да искам това училище за дете си или да се ориентираме докато е време. Предварително благодаря на всички активни които отговорят и дадат мнение.

Общи условия

Активация на акаунт