БЕЛГИЯ - 24

  • 48 816
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Ohlaaa, ОГРОМНО ЧЕСТИТО!
Пожелавам винаги да бъдете поне толкова щастливи, колкото сега! От опит ти казвам, че щаститето ти с децата ще расте! Hug
Брюксел, а твоя младеж е невероятен сладур! Много е пораснал наистина!
Да са ви много здрави на всички дечицата и да ви изпълват с любов!

# 16
  • Мнения: 1 069
Нели отпуската ми е от 24.06 и мисля на секундата след работа да излетя за Варна ....

 Joy Joy Joy Апа как благородно ти завиждам ако знаеш  Whistling Whistling Whistling Хайде весело да си изкарате, тен да хванеш и да ми донесеш мидички и рапанчета  Hug Hug Hug

Охлалаа, добре си си дошла  Hug Малчо е страхотен - гледах снимките

# 17
  • Мнения: 0
Хайде привет и от мен в новата тема!
Благодаря Ви момичета за съветите и рецептите с-у гъдинките !
Tsvetik и аз съм с термин 29.06  Joy ходих при друг гинеколог той ми постави 03.07 да видим кога ще се пръкне моя юнак  Grinning  newsm78

lllora благодаря за рецептата, ще опитам всякак че се множат!

# 18
  • Мнения: 505
Здравейте,

Ohlalaa, добре дошла отново сред нас. Доминик е наистина  много сладко бебче. Да ви радва много и батко Алекс все така да се грижи за братчето си.

Tsvetnik, Liota, вие сте на ред. Защо не вземете да родите в един и същи ден  Peace

Tsvetnik, ако родиш нормално и няма никакви проблеми те изписват след 3 дни, ако си със секцио - 5 дни. Поне така беше в Brugmann.

Mur4ica, Hanna, благодаря за милите думи. Цунки от Йоан и голяма усмивка за всички ви.

Блонди, къде си??? newsm78 Надявам се всичко да е наред.

# 19
  • Мнения: 0
Лиота,да ти кажа и аз вече не знам кога ми е термина,защото като си бях в БГ  през април моята гинеколожка пък ми определи 4.07.Вероятно по тогавашното състояние и развитие на бебка това и е дало на видеозона.Като си поразгледах снимките оттук гледам,че датата е варирала от 27.06 до 3.07. При последното ми ходене миналата седмица излезе 27.06.Дребната вече беше станала 3 кг и вероятно заради това датата се измества.Честно казано вече искам да излиза,защото колкото и да ме е срам отново качих доста килограми и вече едвам дишам.
Брюксел и аз така знаех и затова ме учуди толкова това,което ми каза лекарката,но пък живи и здрави то ще се чуе-колкото -толкова,само да минава   Wink
Приятен,макар и отново мрачен и дъждовен ден от мен   Hug

# 20
  • Мнения: 1
Момичета, на мен ли само така ми се струва или БЛОНДИ нещо ни се сърди  newsm78
Всички питаме как е, но нещо не идва при нас, а беше най-активна от всички.
БЛОНДИ  я да дойдеш да разведриш обстановката   bouquet
Майстор   chef си ти, къде ни оставяш!

# 21
  • Мнения: 27 524
Момичета, не се сърдя, чета ви редовно, никой на никого не е длъжен с нищо. Просто в тежък за мен момент (и все още продължаващ) споделих с вас, но никой освен Охлала не се поинтересува защо, как, какво става, или просто поне да каже, че ще стиска палци. Не знам, аз може би сега съм по-чувствителна, може би не съм права, но аз лично никога не бих подминала пост на бременно момиче с подобни сериозни опасения и тревоги, все щях да намеря някоя дума да покажа интерес и загриженост и то нямаше да е изкуствено. Пак подчертавам дебело - не ви се сърдя и няма за какво. Но за мен лично тема само за несериозни неща, новини или клюки, без да има съпричастност и загриженост някаква - ами няма смисъл от такова нещо. Това е, не се сърдя изобщо, наистина  Hug

# 22
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Блонди, миличка  Hug, вярно е че сега всички сме определено по - чувствителни, но това не означава, че не мислим за другите. Мисля, че всички се изредихме да те питаме как е минал прегледа, но от теб не получихме отговор. Мен лично ме навежда на мисълта, че нещо много неприятно ти се случва, за което безкрайно съжалявам и се надявам да отмине без сериозни последици  Praynig! Предполагам, че не ти се говори за това, но ако решиш да споделиш, ние сме тук, и ще те изслушаме, защото едва ли можем да помогнем с друго.

# 23
  • Мнения: 240
Някой питаше за престоя в болницата. На мен ми казаха, че максимум 5 дни държат ако всичко е наред. Моят доктор ми каза, че ако искам мога да си ходя още на 3-ти я и така стана. Имам алергии от болници. Точно преди изписването се установи, че имам 37,5 температура и сега пия антибиотик за всеки случай.

Блонди, и аз бях по време на бременността и още съм много чувствителна. Това е напълно нормално явление. Когато си готова можеш да споделиш с нас  Hug

Момичета, давайте идеи за лесни манджи да готвя на Алекс за обяд, че 4 дни са го хранили със сандвичи и ми се вижда доста напълнял (или аз се вкарвам във филми, но ми се иска нещо топличко да му давам да хапне  Laughing). А междудругото вече започна малко да ревнува, но гледаме да контролираме нещата  Wink

# 24
  • Мнения: 27 524
Сони, благодаря ти  Hug Засега нищо неприятно няма, но не съм прочела след моя пост за ЯМР някой да ме пита нещо  Simple Smile (освен Охлала - а аз бях готова и споделих, (защото хубавото се споделя лесно, но трудното - не) ама никой не реагира. Тогава какво тепърва пак да споделям  Simple Smile) Както и да е  Hug

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 16:01 от Блонди

# 25
  • Мнения: 1 069
Блонди, не се сърди  Hug Не всеки разбира съкращението ЯМР  Embarassed (като мен например, ама ме беше срам да си призная). Охлалаа те пита и аз чаках разяснение, ама.... като не дойде те проследих - в другата тема си описала доста по-подробно проблема и ми стана ясно за какво иде реч, но освен едно гуш  Hug нищо друго не можем да направим. Не знам защо, но съм сигурна, че всичко ще е наред с момата.... Хайде останаха още само 3 дни и ще видиш как ще се похвалиш с хубави резултати  Praynig Praynig Praynig  Hug Hug Hug Ако не при нас, то при "другите" ще споделиш, пък аз те следя  smile3534 newsm08

Охлалаа, освен за супички друго не се сещам.... - зеленчукова крем супа, пилешка, спаначена и т.н.

Аз имам ядове с едни документи, които трябва да попълня за болницата, ама пусто като не ги разбирам  Blush Ужас....

Момичета обсъждахте някакви пари за бебето. Аз сега да питам на мен като неработеща тук и с временен статут дали ми се полагат?!? От митюалитето бяха казали на мъжа ми, че щяли да му дадат само еднократна помощ от около 300 евро май за бебето, може и да бъркам за сумата... Но това след като се роди според мен ще е, и сигурно като се подадат документи за самото дете...  (размишлявам на глас  Whistling ooooh!)

# 26
  • Мнения: 1 069
Нели,ако има инфо за с4етоводител или правист  Praynig

Rosi DIMITROVA - Експерт счетоводител и данъчен съветник mail: rosidimi@gmail.com

 Hug

Вече е добавена и на първа страничка!

Последна редакция: вт, 12 юни 2012, 08:51 от NellyDi

# 27
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Нели Ди, не съм много запозната относно статута ти тук, но ако получавате детски за другите деца, би трябвало да получиш и бейби премия. Още в седмия месец твоят гинеколог трябваше да ти даде атест, който да изпратиш във фонда, който ти изплаща детските /пак казвам - незнам дали получаваш такива/ и до 2 - 3 седмици ти  превеждат на сметката премията. Ако не си я получила сега, а пък ти се полага, можеш да си я получиш и след раждането мисля че до третата година беше  newsm78. А от мутуалитета премията е наистина около 300 евро и се получава при всички положения след раждането - изискват там някакви документи + един документ, който ти се издавал от болницата.
 Praynig дано имаш право и ти! Това си е една солидна помощ за бебето  Simple Smile!
Аз писах в групата във ФБ, но да питам и другите мъжки мами тук  newsm78, как процедирате с пишлетата на малчовците - заголвате или не пипате ??? Какво прпепоръчват тукашните педиатри ???

# 28
  • Мнения: 1 069
Мда, благодаря за отговорите. Не, не получаваме детски нито тук, нито в БГ. Значи си остават само тези 300 евро след раждането. Аз така и предполагах де, ама пусто да питам

Сони, аз ти писах във фейса на въпросчето. Дано се включат тукашните мъжки мами да ти споделят опита си

Аз от днес съм със страшен кръвоизлив в окото  #Cussing out от къде се появи това чудо - нямам представа!  Thinking

# 29
  • Мнения: 0
Нели,да не си вдигнала много кръвното?
Сони,моят опит с пишлето е от преди 13 години и от БГ.Там препоръчваха внимателното заголване.Тукашните мами вероятно ще ти дадат актуално инфо   Wink

Общи условия

Активация на акаунт