БЕЛГИЯ - 24

  • 48 820
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 572

Сони,моят опит с пишлето е от преди 13 години и от БГ.Там препоръчваха внимателното заголване.Тукашните мами вероятно ще ти дадат актуално инфо   Wink
Тука казват да не се пипа  Wink

# 31
  • Мнения: 112
Не пипам. И двамата имаха проблеми. При баткото вече кожата се е разтегнала достатъчно и всичко е ок. При бебето отворът е съвсем мъничък, докато къпя масажирам леко края на кожата, за да се отпусне постепенно.
Не се забелва!

Може ли някой да ми прати линка за ФБ групата, моля Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 841
Ето и малко повече инфо за забелването. Дано ви е от полза.

http://marrah.info/%E2%80%9Eroditelite-mi-ne-me-zabelvat-duma-dr … o-na-patilancite/

http://marrah.info/zabelvaneto-nenujna-manipulaciya/

Блогът е на моя приятелка, която вече е и ЛЛЛ консултант.

Блонди стискам палци всичко около теб да е наред. Аз съм нова тук в темичката ви и може би не е редно да коментирам изобщо но,.. лично на мен ми е неудобно да задавам каквито и да е лични въпроси от този тип. Преполагам и не съм единствената. Човек споделя когато е готов и когато сам си реши. Пък и става нахално (според мен) щом веднъж някой е питал да се изреждаме под ред на номерата всички да питаме. Извини ме ако лично аз съм те обидила с нещо.  Не съм имла такова намерение. Стискам палци и ти и детенцето да сте добре и като му дойде времето да си се радвате.

# 33
  • Мнения: 1
За пишоците, аз имам двама с моливчета-"не пипай, не пипай" и накрая айде по бързата процедура в пирогов, че аз не можах сама. Просто на големия около година нещо се повъзпали, зачерви, поду и отидох в пирогов в детската урология и те без и да ме попитат, хванаха 2 марли и хоп за секунда. Плака малко юнака докато пишкаше,ама след 1 ден вече нямаше и помен. Много съм им благодарна и доволна, затова преди да дойда тук с децата заведох и малкия.  При него още по- лесно стана. Иначе и аз бях супер фенка на "не пипаш" ама ....
За документите Нели как те разбирам... и аз има да попълвам документи за детски помощи. някой дали е правил подобни скоро. Искаха ми документ от бг какво съм взимала. Имате ли идея от къде в бг да го търся и дават ли изобщо.
Блонди, всяка жена която е била или е бременна те разбира и съчувства, просто може би в един такъв форум малко сме по пропуснали някоя информация. И аз като Нели те потърсих и като видях, че си писала в другите а при нас не и затова повдигнах въпроса. Аз не съм наясно и не съм прочела какъв е проблема, просто се досещам, понеже изживяхме подобен зверски страх при бременността на моята приятелка, но както ти каза и Нели, мисля че след няколко дена ще може да си отдъхнеш. Стискаме палци за това.  Hug
Ей кажете някой преживявал ли е с децата си такъв вирус, нон стоп кашлица. Моя син за 1 месец втори път го хвана. То и аз го изкарах де, ама той се напъва ли напъва да кашля. Полудявам! Мисля че е от един тънък секрет от носа, стичащ се назад...ама ни направи луди и през деня и през нощта.

# 34
  • Мнения: 1 069
mur4ica, при мен един от тримата (Любчо) беше така... Да ти кажа третирах го с много бабешки лекове и вече не знам кое му помогна от всичките - ама нямах време да чакам да действат и блъсках наред  Embarassed Embarassed Embarassed Че точно той ми е проблемен с ушите - малко да го изпусна със задна хрема и ми прави перфорация на тъпанчето - последно декември месец го перфорира и бяхме на 2 кръстосани антибиотика едновременно -  #Crazy #Crazy #Crazy
Една от рецептите е изпълнима в тукашни условия ако си навита ще я пусна - лесна е - лукчета (или аналог)+орехи+кока-кола - действа вълшебно. Ще дам подробности при интерес. Аз я прилагам от доста време върху децата си - но всеки си решава сам за себе си дали е навит да експериментира  Mr. Green

Цветик, не съм вдигала кръвно  newsm78 Днес ходих да го видят - доктора каза, че както спонтанно се е появило, така спонтанно ще отмине за около 5 дни - според него не са необходими медикаменти за лекуване и т.н. Слаби капиляри - според мен обаче има връзка с бременността, ама според него нямало - здраве да е, нали не ме боли... Само където изглеждам като вампир - с кървясало око  ooooh! Whistling ooooh! Mr. Green

БЛОНДИ,  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover ти си знаеш за какво... И те чакаме с добри новини  Hug Hug Hug


Еййййййййй, къде се скрихте всички? Я да минете на отчет бързо - да не ви изброявам по именно и да не ви посочвам с пръстче  smile3515

# 35
  • Мнения: 4 841
Кашлицата вече я боря с инхалации. При нас започне ли кашлица и стига до бронхит. По нататък мисля и с инхалатор да се сдобия понеже е вълшебно нещо. Иначе като се раболее инхалацията при педиатъра е 3лв/бр.

# 36
  • Мнения: 41
Блонди  Успех утре и да питаш доктора , който ще те гледа на ЯМР какво е видял. Няма право да ти откаже информация , недей се наказва да 4акаш още докато инфото стигне до твоя гинеколог.  Peace. а ние ще се молим Praynig вси4ко да бъде наред

Аз днес бях на междинен преглед (така  си го нари4ам аз , защото нормално са на по един месец , но аз си искам на всеки две седмици да си ходя и гинеколожката ми не ми отказва) Просто не ме гледа на ехограф тогава, а само кръвно , урина, слуша сърцето на бебето, мери ми корема  и отговаря на въпросите ми ако имам такива. Та днес ми взе и вагинален секрет за изследване и ме прати да дам кръв май за последен път доколкото 4ух.

И да се опла4а от срашни болки в ръцете. Не мога да спя ве4ер изтръпват и така ме болят направо ми се пла4е от болка ужасно 4увство. Cry А сутрин не мога нищо да хвана , вси4ко изтървам. От болка не мога филиите на детето да намажа за у4илище. И това така около 4ас и половина . После 4увството намаля докато не стане ве4ер и трябва да лягам Sad Cry И най-лошото от вси4ко е , 4е днес гинеколожката ми каза 4е няма лек докато не родя. Изписа ми Витамин Б комплекс и каза пий го но не о4аквай 4удеса  Tired Naughty С две думи не помага. Така ще си откарам явно. Дано другите бременни моми4ета в теми4ката ни да са се разминали с тази екстра 4е наистина е много болезнено Peace Sad


Опс Embarassed незнам какво да напиша Лека нощ или Добро утро. Сега погледнах 4е пиша по среднощ. Нещо не ми се спи днес  newsm78

# 37
  • Мнения: 240
Едни посреднощ пишат, а други в ранни зори  Laughing Ние тази нощ почти не спахме - първо Алекс будува, после бебето, после Алекс от 5ч започна да ми скача по главата  Crazy Ще оцелеем, ама кога не се знае...

И аз имах изтръпване на ръцете последните месеци. Ето вече го няма този проблем  Wink Имах и ужасни болки в хълбоците и подути крака, и това вече е в миналото...По време на тази бременност наистина бях подложнена на минимален брой прегледи и изследвания. Благодарна съм, че всичко е наред, защото това е най-важното, но биха могли да наблюдават бременните малко повече ми се струва  Thinking

Блонди, стиснати палчета и от мен! Ще чакаме да се похвалиш с добри новини!

Другите мамчета къде се скриха?

# 38
  • Мнения: 305
Блонди, и аз стискам палци днес! Лошото е, че при ЯМР нямаш контакт с лекаря по време на снимката, а после като попиташ за инфо и ти казват, че ще изпратят всичко на лекаря, който го е поискал. А и не знам дали този който го провежда е този който го разчита. Но би трябвало утре да е при лекаря, ако е в една болница.

Охлалаа, ще имаш още доста бели нощи. Кураж!  Laughing

мур4ица, моето дете имаше един период в който много боледуваше. Една пролет след 2 антибиотика и 3 месеца коктейли от сиропи против кашлица, инхалации и всякакви бабешки лекове я заведохме на хомеопат, той и даде някакви водички, някакви бонбончета да смуче и след 5 дена бяхме забравили, че е кашляла.

# 39
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Блонди    fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed, надявам се че всичко ще бъде наред с ЯМР и бебка е добре !!!
Охлала с малките сладури е трудно да се спи, но да са живи и здрави и този период бързо ще отшуми.
muyldermans при мен схващането също е само нощно време, само че в краката. Сутрин куцам  ooooh! и съм като патка. Аз също сэм на вит. В комплекс, уж има малко ефект, поне пропускам нощ, но като не го пия даже и през деня се схващам.
Относно кашлицата  ooooh!, мога да изпиша научна тема по въпроса. За 8 месеца изпихме цялото разнообразие на фармацефтичните компании от сиропи и хапчета + бабешки рецепти, докато не стигнахме до Сингуляр. Той прекрати всякаква кашлшлица за 1 седмица. А откакто сме в Белгия, кашлящите дни се броят на пръсти. ЕЕЕЕ, щом види Стара Загора и започва отново.

# 40
  • Мнения: 600
Soni,това сироп ли е?Ако е сироп,даи ни латинското име...

# 41
  • Мнения: 1
Мамчета, едно голямо благодаря за споделеното  Hug
Поне да се успокоя, че нещо не се случва само с моето дете, явно ще си го минем и ние. Вчера бяхме на лекар. Оказа се че има полипи  носа и малко секрет зад някаква тръба в ухото. Даде един сироп да пие 1 месец да разреди секрета и да пръска противоалргично 1 път на ден в носа, явно лигавицата да свие. Ама пусто аз съм по- фенка на бабините лекове на Нели и супер фенка на хомеопатията, както посъветва Бонни. Успявам с хомеопатия и моите познания да приключа всичко за 1 ден, но явно си седи някаква задна хрема и прави проблем, а май да е от полипите, както казва лекаря newsm78.
Предполагам че и в бг сме си имали полипи, просто там никой не прави снимка, аз даже се учудих защо тук искат... Thinking, но се оказа че имало защо.
Много ви разбирам с тревогите и болежките всички ви, в момента най-разбирам тия с неспящи и катерещи се деца по главите в 5час   Joy
Нели това сиропче е за кашлица нали, колко често го даваш, моя младеж не кашля сега а само сутрин като стане за да отлепи храчките от нощта, дали ще помогне според теб. Много съжалявам за притесненията с сина ти покрай ушите, аз като малка бях много зле с тях, много боли, милото дете Sad. Вече само да сте добре!
И аз чакам Блонди да се усмихне  Praynig

# 42
  • Мнения: 600
Soni,аз преди време имах сва6тане в краката и ми откриха лека дископатия...През бременност е нормално да има болки в краста,но ако са по-силни може и това да е...
Мур4ица,искам да попитам при тези налепи,мири6е6е ли секрета?...На6ият сутрин осезаемо мири6е на гной...така бе6е и при баткото,откриха 3 слижица,,,като ги махнах вси4ко се оправи...това ж БГ...тук незнам...другата седмица 6те го водоме някаде..

# 43
  • Semmerzake, Белгия
  • Мнения: 46
Hanna71, не е сироп, хапчета е, но не можеш да ги пиеш на своя глава. Това е лекарство за деца болни от астма. Ние нямаме такава, но кашлицата ни беше супер упорита и лекарката прецени, че може и да сме тръгнали натам. Затова я включиха в листата на деца с хроничен бронхит, за да можем да го пием. Тогава това лекарство се изписваше по здравна каса. При нас подейства, но не бих го взела без консултация с лекар.
Мен кръста ме болеше към шестия месец, сега като че ли не, но схващането е ужасно неприятно и болезнено.
mur4ica, за хомеопатията гласувам с двеста ръце  newsm10, на нас ни помогна в невероятна битка с атопичен дерматит. Нямахме място без обрив и рани. Сега няма и помен от това.

# 44
  • Мнения: 4 841
Вече за втори път лекуваме малкия със Инфлуцид. Задната му хрема имам в предвид. Януари педиатърката му го изписа, а миналия месец аз самата на своя глава започнах да давам. Хомеопатични хапченца са и са както за деца така и за възрастни. Само дозата е различна. Моя ин го усетих, че има нещо когато забелязах, че нощно време спи с отворена уста и диша през нея, все едно носът му е запушен. Започнах ги на време и нищо друго не е пил.

Общи условия

Активация на акаунт