Слънчице, курорти и море , Майското дете дупето пече! - Тема 19

  • 37 494
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
Сутринта ви чето...о настръхнах Нанди Tired Просто преживях с теб...и се молех да е завършило всичко със хеп енд...дори да си призная преплъзнах с мишката първо да видя края...просто не издържах. Това с ваксините...ох незнам..хем ме е страх...хем така хем онака дето се вика. Имам приятелка която не бие ваксините на децата докато не дойде време за градина...и тогава ги почва всичките набързо дет се вика.
Нелкаааа мила наистина имам много да се извинявам Tired и много да те черпя...джинчета минчета...каквото кажеш. Когато бяхме по морето една вечер ходихме в Приморско обаче аз предния ден четох че нещо Ели не е добре и още тогава реших да не ти пиша за телефона че сигурно няма да излезеш...и после наистина забравих Blush Извинявам се много...щеше да ми е приятно са видим...ама на ...нейсе...джиновете са от мен Heart Eyes Mr. Green И това с къщата Shocked много пожари...а аз имам много страх от тях.
Душката е с калпав нет и незнам дали въобще ще успее да се включи...но поне ви чете защото точно днес като се видяхме говорихме за Моник милата Hug
Тони значи вече у нас няма скрито - покрито.
Мариетка отиде в Бургас и забрави род и родина дет се вика Mr. Green
Относно оставянето на децата - значи аз не съм в ред  Mr. Green Оставям само да ми се отвори възможност Mr. Green и въобще нямам грам угризения....и децата имат нужда да си починат от мен и аз от тях. bowuu От морето се върнах адски заредена...направо свежа като репичка.....с Борис нямаше да е така със сигурност. Пък може и да не случиха на майка децата ми Mr. Green

DSC_7733-1 by anton.slavi -hera, on Flickr

Марте щях да ти пиша още преди като говореше за дебелината на Маги. Аз диета на бебе не съм чувала...т.е или трябва да я остаиш да се дере или...незнам. Посред мен с времето ще се регулират нещата при вас. По-големичка според мен по можеш да и сложиш някакъв режим. Боример е такава солета та...че до Венци прилича на скакалец....а яде каши и АМ. Важното е да са здрави Hug Остави Магелнака да си хапва...време за диети има

# 691
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Хера, аз пия мента със спрат! Но не знам дали още пия.  Whistling Whistling Whistling А за оставянето на децата - наистина е почивка за родителите, но ако свикнеш така. Поне според мен. Елена на 1 година и 2 месеца, една единствена вечер не спа при мен, а беше в другата стая с майка. Първо - кърменето, после пък нямаше на кого да я оставя и така се научихме и двете. Може би, ако Ели познаваше бабите си, щеше да е друго, но тя със сигурност ги е забравила, това с виждането по скайп не го броим за познанство.
А Борис е един път  Heart Eyes А казвала ли съм ти, че има нещо в него, което много ми прилича на Елена? Челото ли, очите ли, не знам...

Тони, голям хитрец Нико. И браво за усърдието на Рая.  Hug

За нас - еми ето малко снимки...

Ели на 1г. и 1м.. след ваксина
Мама и Ели на въртележката
Ели в парка
Заспало Ели, докато мама вземе пюрето
Ели пред вкъщи

Иначе сме добре, здрави и май е готова, да става кака. Големи грижи полага за нейните бебета. Храни ги, дава им да пия вода, а най-новото е - слага бебето в детската количка и една чанта на дръжката, и чак тогава тръгва да обикаля из вкъщи.  Laughing

# 692
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
Лече щом е готова за кака...действайте. И сержа дава наряди ама на...издебнах го и....Боример ми лъсна на теста Mr. Green Щом е мента и спрайт...туй да е Hug
Ама аз също не ги оставям..т.е не ми ги вземат въобще....Слави съм го оставяла веднъж на 3г. /ходихме на море той с нас 5 нощувки върнахме се на вилата оставихме го и се върнахме на моето за още 6 нощувки/, когато родих Боример защото беше с бронхит майка ми го взе....и още веднъж илил два пъти за по една нощ...това е за 6 години. Боример сегаза първи път това море.
Но когато се навят да ги гледат /казвам навият защото при нас две баби гледат едно дете Mr. Green/ оставям.

# 693
  • До морето :)
  • Мнения: 328
То и аз децата е хубаво да се отделят, да не свикват само с майка си, все пак това са бабите, не ги оставяме на чужди хора, ама пуст егоизъм  Mr. Green
Иначе действаме ние, действаме, че да видим. При априлките ли, при майските ли...  Whistling

# 694
  • Мнения: 331
Пък може и да не случиха на майка децата ми Mr. Green
А, добре, че си призна, че от мойта уста не знам как щеше да прозвучи!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

П.п. Страхотно е да е лято и човек да е в отпуска - аз не мога да спра да го повтарям!  hahaha

п.п.п. Нандичка , сега те прочетох  newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 Много, много гушки за малката ни поничка,  плаках за детенеце, дано бързо забравите и двете през какво сте минали!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 14:56 от Норе

# 695
  • Мнения: 1 675
Нанди  Hug Hug Hug за теб и Мони. Много ми станан мъчно и на мен за нея, а и за теб, не ми се мисли какво ти е било. Ваксините са нож с две остриета, това е ясно  Confused Ние сме сложили само задължителните и така ще е и занапред. Помните ли епидемията от морбили сред ромското население в отпреди няколко години? За мен това беше доказателство, че ефект от ваксините има и той не бива да се пренебрегва с лека ръка. Naughty
Нелка, давайте бебе на Ели, за което да се грижи. След като ще ти е такава отмяна не се чуди. Али няма такива изблици на грижовност Rolling Eyes Нито си грани куклите, нито ги пои, не го вози или люлее Crazy
Мента със спрайт пия и аз, хайде да се разхладим с по едно коктейлче тогава
Много хубави Ели и Борис Heart Eyes
При нас нищо ново, нали ще ставам леля научих се на някои елементарни неща и плета одеало на бебето...Обаче става бавно, бавно, започнах да се съмнявам дали наистина ще се справя до края на септември  Thinking...Като е готово ще се похваля  Mr. Green
Чакам и аз Али да прояви желание да готви като Рая на Тони, ама ще си почалам...Толкова идеи имам за игри и за майсторене и готвене  Joy Joy Joy

# 696
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Толкова идеи имам за игри и за майсторене и готвене  Joy Joy Joy

Аз пък нямам търпение да дойде Коледа и Елито да намери под Елхата готварския комплект, за да си играя с него  Joy

# 697
  • Варна
  • Мнения: 302
Нанди, прегръдки и от мен. Дано всичко лошо е зад гърба ви Hug Hug Hug

За оставянето при бабите - вярвайте ми, много имам нужда да съм поне 24 часа без дете, обаче някак си им нямам доверие, отделно, че той не е свикнал с тях и сигурно би плакал. Ето, примерно този месец бяхме канени на сватба в София, идеята беше да отида аз, докато ММ гледа бебето /вечерна е сватбата и няма хотел към ресторанта, та няма как да сме и тримата там/, ама ММ като замина и отпадна ходенето. Знам, че мога да помоля майка ми да дойде във Варна за 2 дни и да гледа малкия, а аз да отида, ама няма да ми е добре, той никога не се е отделял от мен, бабите ги вижда веднъж в месеца и до другия месец ги е забравил и не бих понесла, ако плаче за мен, докато аз се развявам по сватби. Като поотрасне, може би бих се навила.

Нелка, Бисквитке, ей затова ви завиждам най-много на момичешките майки - имате хубави играчки Joy. Аз с количките на Валентин какво да си играя, не са ми интересни. Между другото, него го влече да бута бебешки колички за кукли - в нашия квартал понеже са само момиченца на неговата възраст и всички имат такива колички, та наш Валентин постоянно иска и той да бута. Бях решила даже да му купя, обаче скандализирах продавачката с въпроса дали имат нерозови колички и тя ми се скара, че какъвто и цвят да е, пак било женска играчка и взе да ми държи сметка как така ще купувам за момче Crossing Arms. Много ме ядоса бе, вие какво мислите по въпроса? Момчетата ни нали и те ще станат татковци и ще бутат колички, какво му е толкова скандалното да купя на детето една?!

Нашият тати се обади днес, че е пристигнал благополучно в Тексас, имало е забавяния на полети, но иначе всичко е ОК, утре вероятно вече ще има нет и ще можем повече да си говорим по скайп.

# 698
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
Между другото, него го влече да бута бебешки колички за кукли - в нашия квартал понеже са само момиченца на неговата възраст и всички имат такива колички, та наш Валентин постоянно иска и той да бута. Бях решила даже да му купя, обаче скандализирах продавачката с въпроса дали имат нерозови колички и тя ми се скара, че какъвто и цвят да е, пак било женска играчка и взе да ми държи сметка как така ще купувам за момче Crossing Arms. Много ме ядоса бе, вие какво мислите по въпроса? Момчетата ни нали и те ще станат татковци и ще бутат колички, какво му е толкова скандалното да купя на детето една?!
Когато родих Слави и той проходи...само гонеше деца с такива колички обаче сержа не та не Twisted Evil женска играчка била Twisted Evil и аз носех цялата ни покъщнина навън за да давам на децата играчки та те да му дават количките. И му бях казала че ако Боример така преследва децата хич не ме интересува...ако ще и до развод ще стигна ама ще купя Twisted Evil и...купих днес Mr. Green Зелена чудесна...даже е в тон и с количката Куини Mr. Green Има и други цветове Миме...жълти зелени сини. Днес я купих...за 4,50лв.! Та мъжка женска....тя тая лелка дето ти е развила тая теория що не я пита като бута сина и количка на детето си дали е женчо Twisted Evil Айде в ляво Mr. Green

# 699
  • Мнения: 32
здравейте, помните ли ни  Mr. Green
редовно четем с габи но не остава време за писане че вкъщи е лудница ooooh!

Нанди - бързо да остава зад гърба ви тая ситуация и никога вече да не се повтаря подобно нещо с никое детенце Praynig
Хера - зетя много убав бре Simple Smile не го показвай така  Mr. Green ето и адна русалка -
Скрит текст:

в общи линии сме добре Simple Smile  Heart Eyes

# 700
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
Сваткеее да си имаме уважението мила моя Twisted Evil тези голи бедра да се скрият на снахата Crossing Arms Много хубава Heart Eyes точим от сега лиги по нея Mr. Green

# 701
  • Мнения: 22
Здравейте мили мои Simple Smile))

Да не мислите, че съм ви забравила....... абсурд. Просто настроение нямам да пиша. Сега съм си сипала една домшна сангрия и ела да видиш какъв ми е кеф Simple Smile))

Но моята е с бяло винце Simple Smile))

Първо да кажа на Нандисима, че всичко това е отвратително. А каква връзка намираш ти с Неходенето и ваксината? Видно е, че има доста силна реакция на ръчичката... но каква може да е връзката с болката при ходене? И след всички тези прегледи и излседвания, пак не се знае Sad
Прегръщаме ви много  Hug и Моник да си е пак същто лудо щъкащо човече  Heart Eyes

Гледам, разисквали сте оставянето на бабите. Е, аз до сега една нощ съм била без Максим- наскоро отидохме на язовир за една вечер. ММ не искаше да го вземем, за да не го мислим. Е, да ви кажа, никак не ми беше гузно и не го мислих. Той си беше вкъщи с майка ми, в неговото си легло. Нито е плакал, нито е страдал за нас. А пък аз.......... още докато спряхме си сипах една биричка и изиграх 1-2-3-4 табли Simple Smile)) Пуууу, разкош Laughing. Само цигарка дето не запалих (никога не може да ми се случи и това де) Нямам угризения аз, обаче тва не ми се е случвало до сега, да сме някъде без детето. Та, както са казали, който си има ремарке да си го дърпа  Mr. Green И аз си го дърпам, кВо да правя.

Да ви кажа, гледам снимки У фейса и ми е домъчняло и за душките (Хера и Луската) и за Софиянките (писах ви въпрос за среща, че пристигаме скоро). Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Мария, тази продавачка на детските колички..........(дето вика Хера) дай и път вляво и да си кротува  Mr. Green
Херич, всичко съм забелязала аз, че ти е в тон и едната и другата количка. Аз още скатавам да купя. Употребяваме чуждите навън  Mr. Green Най-вече чакаме Едито да се появи с неговата - СИНЯ и става бой  Laughing  Joy
Аз пък не нося много играчки за навън, вие какво носите? Аз едно за дърпане, едно за бутане и 2 топки- от мен толкоз......от другите деца останалото Simple Smile))

Друго...

То вие разбрахте, че имахме женско соаре.... с ракийка  Whistling и да ви кажа много добре ни се получават тези неща Simple Smile))

Отплеснах се аз, забрвих си и мисълта........ та офейквам......или както е модерко "дим да ме няма..."

# 702
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Боример ме усмихна, поглед трепач Heart Eyes
Малкото Ели как е заспало на стола за хранене, милинкото, това при нас е невъзможно, Мончо е сМукалче и не заспива без мен.
А русалката с тея къдрици е приказна Heart Eyes

Тук съм дами,  благодаря ви за милите думи и за дето ни мислите  Hug Heart Eyes Hug, аз нещо не стигам до компа тия дни.

 Мончо е добре, всъшност откакто ни изписаха си е предишното дете, дивачето ни малко-тича, скача, прави бели и танцува. В епикризата пише рреакция от ваксината, другата седмица смятам да взема официалнте документи по случая и да изчета какво са писали за неходенето. Има вариант да се отакжем от ваксините, но има вариант и да ги разредим/доколкото разбрах тази за трите шарки, може да се поставя поотделно за всяка една, т.е. да не се натоварва толкова организма/. Не знам какво да мисля , като пристигнахме тук соник отнесе 4 ваксини накуп и не е имала никаква реакция, хубавото при нея е че до 7ми клас няма да я търсят за реваксинаций, има време да му мисллим. За Мончо ще се видим другата седмица с педиатъра и ще говорим, интересно ми е той какво ще предложи.
Мушенце, не знам каква е връзката, но е факт че всичко започна след ваксината, още в петък детето се промени, тогава го отдавах пак на ваксината, че е крива и иска да е гушната, че не иска да играе в парка, а само да се вози в количката. Имам близка позната, която поставя ваксини, споделила е с колежйката си за нас и тя и е казала ,че и при тях е имало случай на същата реакция с неходене след поставяне на такава ваксина.

За оставянето на децата , соник е спала отделно от мен два пъти. Сега когато бяхме в болницата с Моник и преди година, когато раждах бебочето, това е за 6 години. Оставяли сме я за час -два да си играе някъде в прителско семейство, но това след 3 годишна възратст. Мончо се е делил от нас за по час -два , когто излиза тук с баба на разходка.

За играчките навън. Едно време със Сончо носех цяла раница на гърба си, в нея по спомени се помещаваха: тебешири в кутийка от нес кафе; шишенца за сапунени балони; кофички и лопатки; надуваема топка; хилки + топчета за тенис на маса; няколко дребни кукли;онова щракалце за бутане закачено отстрани; сигурно има още но ми се губи. Сега живеем на две минути от парка, и излизаме само с една малка топка, ако ни дотрябва нещо се връщаме да го вземем, но тук рядко се изнасят играчки от децата по площадките.

ПП С пакости и весели игри, Майчето светът ще покори!

# 703
  • Мнения: 1
Нанди радвам се, че всичко е наред със най-сладката мишелинка Hug Hug Hug

Муше, излагаме се нещо ми се струва варненската дружинка. Трябва да правим по-честички соаренца на по ракийка, че да вдигнем градуса на настроението. Моето напоследък е някъде под нулата Sad

Днес ще кръщаваме малкото моряче. От сутринта си повтарям м**ната им на всички дразнители, днес няма да ми развалят настроението. Има няма още 10 дена, гостите ще си идат и ще се поуспокои положението. Надявам се да има хубав снимков материал, че да ви се показваме после Wink.

Хубав и усмихнат ден на всички Hug!!!

# 704
  • Мнения: 5 622
Нанди  Hug
 Последните ваксини на Рафаел му ги слагаха на два пъти, през две седмици (при нас мина повече време), точно защото са много наведнъж. По две слагахме на всеки прием. И въпреки това той също направи реакция към едната от ваксините, които се слагат за пръв път на годинката. Подуха му се лимфните възли, вдигна Т и много ме уплаши  Confused Мисля, че бях споменала, но по този повод и ние посещавахме спешното...
Сега като се върнем предстоят още ваксини и вече...ми писна. Ама няма как..Започнали сме вече, хванали сме се на хорото (не по избор!), минала е най-голямата част и се надявам всичко да е наред и за оставащите  Praynig

Джиджонка, прекрасен ден днес ви пожелавам, горе настроението и чакаме снимки  Wink  Heart Eyes  Hug

Муш, не остана до следващото събиране, а скоро след него идва и двудневното парти, така, чеее  Party

Общи условия

Активация на акаунт