Слънчице, курорти и море , Майското дете дупето пече! - Тема 19

  • 37 489
  • 737
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 23
Привет, привет момичета  Hug

Нанди, радвам се че вече е добре Моник!  Hug
Тез ваксини - хем така, хем така.... същото мисля като Хера.... луда работа са еййй  Crazy

Чакам с нетърпение аз следващата сбирка... и двудневното  lalalala newsm41 cheers

Джиджиии, и тук да ви пожелая весел празник! И чакаме с нетърпение снимков матриал... Hug Heart Eyes

Ели, Габи и Боример са страхотни... Heart Eyes Хера, айде честита ви количка  Mr. Green

За нас - ами прибрахме се от почивката, добре си прекарахме, Нелкааа, жалко че не сме се засекли,   Sad  другата седмица във вторник изпращам ММ и ще го чакаме да се завърне за Коледните и Новогодишните празници... Crazy
Тези дни сме младоженци (с бебе), Све отиде на почивка малко, тааа така изпращаме си се подобаващо  Mr. Green

Нелка, айдеее чакаме вести - в априлската или в майската ще те записваме? Mr. Green Стискам ви палци! Hug fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 706
  • Мнения: 5 622

 Херко, Къщичке..забравих да ви отразя децата  #Cussing out Голяма съм зАспа  Crossing Arms

Русалката е много красива..аз рядко я виждам, но не мога да го отрека, факт е, всеки път като я зърна е..прекрасна  Flutter

Борис...тез деца са правени с много лИбов..само те са така красиви  Wink Обожавам деца с големи изразителни очи..За съжаление моите са с дребни черти, то и няма на кого да приличат и двамата с мъжа ми сме такива и съответно и очите не изпъкват. (поне да бяха сини?!  Crossing Arms )
Такива големи и хубави очи имат също така Десимонка и нейната Симона  Blush Прави впечатление, просто  Wink  Hug

Герко..всички чакаме двудневното, пък и идното вечерно, то се знае  Mr. Green  Hug

# 707
  • Мнения: 23

 
Герко..всички чакаме двудневното, пък и идното вечерно, то се знае  Mr. Green  Hug

ииииии аз защо не знам за него?????? Crossing Arms
мммм аз пък изпращам мъжУ....  Tired

# 708
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001

Муш, не остана до следващото събиране, а скоро след него идва и двудневното парти, така, чеее  Party
е оляхте се, то бива парти, бива ракийка, ама чак и двудневно..... тц, тц, тц Crossing Arms

# 709
  • Мнения: 451

 Герко..всички чакаме двудневното, пък и идното вечерно, то се знае  Mr. Green  Hug

пфууу,нИ сЪ находихте,брЯ Mr. Green Mr. Green Mr. Green

бтв,почти съм ви изчела,но желание за писане - нихт Mr. Green нета е скапан отвсякъде,което ми се явява чудесно оправдание за неписането Naughty
включвам се само да кажа да си почивате от мен докато можете,щото края на август ви захващам с нови сили Mr. Green сЯ не си давам мноУ зор,за да не сменяме заглавието скоро,че е доста актуално Sunglasses

Нандиии,радвам се че при Моник нещата са овладени Hug а вие ква ваксина сте били по никое време Thinking бтв,вашите там същите ли са като нашите Thinking септемврийската я чакам със свито сърце и се надявам да се разминат нещата по живо по здраво,че после чак на 6 доколкото разбраФ Whistling

снощи бЕхме на женско - за пореден път се оказа,че с душката не ни е писано да бъдем заедно Joy затвориха заведението Twisted Evil Муше,удари един завой към СЗ,къде си се засвяткала в тая София, да си направим едно подобаващо излизане с тебе Wink ти поне си силен играч Sunglasses

хмм,дали нЕмаше нЕкви въпросчета Thinking ама шЪ мЪ прощавате,щото ако тва дето изписах,а уж нищо нЕмаше да пиша,не моА го постна,ще съдя собственика на нета,който крадЪ за нанесени морални щети Mr. Green

другата седмица стягам багажа и наистина дим да ме няма този път,щото ми писна на шапката вече -  вие обиколихте планетата,аз до едно море не моА се добЕра Mr. Green

п.п.лелеее,сЯ се присетих и за още куп други коментирани неща и така ме засърбяха пръстите,но аре нЕма повече,че да може после да ви е по-сладко Mr. Green

# 710
  • Мнения: 22

Муш, не остана до следващото събиране, а скоро след него идва и двудневното парти, така, чеее  Party
е оляхте се, то бива парти, бива ракийка, ама чак и двудневно..... тц, тц, тц Crossing Arms


хиихихих, Буба пак да разбуни духовете, лекинко ги подхвърля. Ама си е така де....... замислили се ги ние едни... пък да видим Simple Smile) И женска вечер и семейно уикендче Simple Smile Ми така де, като отпадна таЗ национална среща, ние веднага сме си заформили тук наблизо такава.
Та завиждайте  Mr. Green(сигурна съм,че ще има за какво) Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Наварова, аз веднагейшън бих се отбила в СЗ, бърза съм, ама няма да стане бе, пууу Sad А как ми се идва да ударим по едно....... ама никак не си ми близо. Ти къде отиваш на море?

Аз да се похваля.... В сряда пристига свеки. Ще види внукът си за първи път. Аз се вълнувам доста и се радвам Simple Smile А и се надявам, че ще имам така отмяна за игра, да си почивам и аз Simple Smile)))

За снимките на Боример, Къщичка и Ели- Много са яки Heart Eyes

Днес имах критичен ден с Максито. Явно го дразни поредния избиващ зъб и е стаанал малка кривотия, сътвори какви ли не глупости......... Финалът бе- изпрано дистанционно за ТВ
 
Направо откачих.
Как се справяте вие с нервните ситуации?
Аз да речем, днес усещах как не знам какво да направя. Веднага давам пример: Набарал на балкона една саксия без цвете с пръст, започна да рови и да хвърля навсякъде, включително и по себе си, по главата си и т.н. Всичко беше мазало. Като му се скарам и му кажа "Не", той много добре разбира и го повтаря"нееее" и продължава да хвърля и се смее. А иначе знае, че "НЕ" са други неща, които не трябва да пипа и не ги пипа.
Но на последък всичко хвърля, което ме подлудява. Започна да хвърля и храна (когато се е нахранил), шишето с вода, играчки.. абе всичко. И колкото и да казвам, че не трябва не спира. Прави ми напук.  #2gunfire Тогава вече се ядосвам максимално. #Cussing out Кажете вие какво правите?

# 711
  • Мнения: 1 328
Как се справяте вие с нервните ситуации?
Аз да речем, днес усещах как не знам какво да направя. Веднага давам пример: Набарал на балкона една саксия без цвете с пръст, започна да рови и да хвърля навсякъде, включително и по себе си, по главата си и т.н. Всичко беше мазало. Като му се скарам и му кажа "Не", той много добре разбира и го повтаря"нееее" и продължава да хвърля и се смее. А иначе знае, че "НЕ" са други неща, които не трябва да пипа и не ги пипа.
Но на последък всичко хвърля, което ме подлудява. Започна да хвърля и храна (когато се е нахранил), шишето с вода, играчки.. абе всичко. И колкото и да казвам, че не трябва не спира. Прави ми напук.  #2gunfire Тогава вече се ядосвам максимално. #Cussing out Кажете вие какво правите?
Аз нищо гледам да не правя, не се тормозя за такива неща изобщо. Единственото, което ме вълнува е да не му е застрашен живота. Другите неща - дали ще се мърля, дали ще освини всичко около себе си.. грам не ми пука.
Митко се научи да казва "ака" като ще ака или като ще пишка. Не го уча на гърне, просто го оставям да не е по памперс, ми по обикновени гащи и само нощем слагаме памперса. Не съм го улучвала нито да се изпишка, нито да се изака като го питам.. а ходи така гол почти от месец. Но и аз не си давам никак зор де, просто не ща да е спарен лятото. Днес се научи да сяда на гърнето като го питам има ли да ака Simple Smile много е смешен - сочи го, вика ака и сяда, става след това до 1 секунда и се залива от смях Simple Smile)
Друго другооо.. няма много какво. По цял ден с двамката, утре на един язовир ще ходим живот и здраве, малко разнообразие от парка.
Виждаме се с Ники и Сима, той голям танцьор се оказва Simple Smile
Хайде, че се олях днес  Mr. Green
Нанди, четох те за неходенето.. Сашко имаше подобен проблем след една хрема - оказа се нещо като артрит, от някакви бактерии в носа. След 2-3 дни всичко отшумя, но и ние ходихме в Пирогов. Щото детето ми не сядаше за секунда, а тогава си лежеше само и плачеше, казваше че не може да ходи.. абе гадна работа. Та да не е нещо в тази връзка?! хрема.. друга болест скоро??

# 712
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Муше, по твоите 2 въпроса:
 - За играчките - вече само 1 топка ще нося. Нося играчки, мъкна и накрая дугите деца на площадката си играят с нашите играчки, майките им седят спокойно по пейките, а аз бягам след Елена, защото твори беля след беля. А ма ха, да не съм най-голямата будала. Не, че Елена ще си играе с нейните си играчки навън, но би играла с чужди, но няма такива... Сова за следобедното излизане. Сутрин се виждам с други майки, които носят, та и аз нося.  Mr. Green
- За истериите - Болна тема. Елена два дни поред ми къса цигарите. Уж ги слагам да не ги стигне, но нееее, докопва ги и докато ги взема, ги прави дармадан.  ooooh! Днес пак ги беше допокала и побеснях. Сложих ѝ ги пред нея и й се карам. Тя посяга, аз "НЕ!", тя пак посяга, аз "НЕ!" Разбира се, тя побесня, започна да ме бие и да вика: "ДА!" Накрая като видя, че няма да стане нейната, започна да си чопли крака едно тъжно-тъжно, ама след 10 секунди пак започна с крак да ги побутва. Разбрах, че просто трябва да ги крия някъде другаде. А саксиите - и моите са вечно разкопани.  Laughing

Къщичке, русалката е страхотна.

Мария, купи ли вече количка на Валентин?

Нанди, радвам се, че Моника вече е добре.  Hug

Жени, и Ели в къщи е без памперс вече 2 месеца, но ефект никакъв. Но навън й слагам памперс, остава още 3 чифта дрехи да мъкна.  ooooh!

Луси, приятна почивка!

# 713
  • Мнения: 22
Опи, здравейте Simple Smile

Прибирам се от плажа аз по късни доби и реших докато си чакам пицата, да драсна някой и друг ред.

Това за истериите ( което обясних на бълго и широко) исках да питам, дали е някакъв период, през който преминават, или е момент, в който трябва да се направи нещо. В смисъл- той много добре разбира, когато хвърли нарочно и аз кажа "НЕ" и ме гледа с игривия си поглед и иска да хвърля пак. Тогава го прави нарочно и това ме изнервя мен. Та не знам какво да правя, с каране и НЕ не става. Но ината е голям и се тръшка навън и сяда по земята и реве... А принципно не е такъв. Понякога го отдавам, че може да е нервен от никненето на някой зъб. Но ако не е така, не ми се иска да се научи да ме юрка от сега Simple Smile
За останалите неща и аз гледам доста да не обръщам внимание, но всичко се превръща в едно безспирно чистене и ходене след него, да видя кое къде е прибрал/скрил....
И аз вкъщи го държа по гащи. Ефект също няма. Започнах, когато беше с този коксаки вирус и избиха пъпките. Цялото дупе беше в пъпки и от тогава в нас си е по гащи. Обаче като го сложа на гърнето, седи и си строи с конструктора. Не се светва да свърши нещо там. Като стане се разходи и се изпикае. Върши всичко прав де... Не се стремя аз да го науча, но поне, както казва Женито, да не се спарва Simple Smile))

Хайде пицата дойде....... Аривидерчи Simple Smile

# 714
  • Мнения: 1
Я да взема да се разпиша преди пак да забегна.

Нанди, това, което е станало след ваксината е ужасно! И аз четох на един дъх и се молих края на постът да е хубав. Въпреки че не е установено от какво е, и на мен ми изглежда да е реакция от ваксината. Мисля си, че може по някакъв начин да е имало реакция (може ми в редки случаи, но все пак) върху ставите, мускулите или пък на някакви нервни окончания... Ужас, и ръката как се е била подула и почервеняла. Добре, че вече всичко е наред! Да цункаш малката мишелинска беладжийка.

Муше, аз също като Жени гледам да го отстранявам само от някакви наистина опасни неща – това, че (се) цапа или мокри мен също не ме вълнува. Ако толкова не ми харесва да прави нещо определено, просто го отстранявам напълно, така че да няма изобщо достъп и да не трябва да му се карам или забранявам, а и той да не се дразни. “Не”-то на този етап не действа и няма нужда да се трошат нерви. Аз до момента може би съм казвала 4-5 пъти “не”. Ако нещо не трябва да го прави, както казах, просто го отстранявам и не повтарям “не” повече от веднъж.

За пишкането, акането и казването – мисля, че са още малки, за да има истински ефект.

Иначе покрай нас какво... Ходим всеки ден в парка, виждаме се с Жени, както ни е издала (ние сме от стабилярките – жега, студ, празно, пълно, ние сме там и ни мързи да си тръгнем), а Ники и Митето шляпат боси по асфалта и им е кеф (Жени, определено има нещо брейкаджийско в Ники, май ще е наследил страстта на майка си танцьорката).

А днес милия Ники много контузен. Първо падна навън на един ужасно напукан асфалт и така се търкулна, че главата му попадна директно върху един остър камък. Направо лошо ми стана като се захласна, докато още не бях разбрала какви са щетите. След малко челото се поду на 4-5 места (като отделни бубунки, много странно как точно се е ударил) и в момента са синьо-лилави.
Сега пък преди да легне, си играеше спокойно на земята  и както си държеше едно гърненеце, така и не разбрах какво стана, изведнъж писна, пак се захласна от рев и гледам, гледам, не можах да разбера какво си е направил (Мартина също не разбра, която беше наблизо). По едно време гледам устата му в кръв, отварям, горните зъби и венец целите в кръв. Така и не ми даде да погледна в устата какво е станало, но доста кръв имаше. Пи вода, после лапна биберона и повече не ми даде да погледна. След известно време спря да кърви. Дано не се е разклатил зъб, утре ще гледам.

Мартина пък този уикенд беше с баща си на палатка в планината. Бяха се разбрали с приятели да ходят само по мъжки – 5 бащи с 5 деца. Много готино им било без жени, казаха. Само дето Мартина баш уцелила момента и първата нощ повръщала, а втория ден била като парцал. Вечерта се поосвестила, ама на следващия ден (тоест днес) трябваше вече да си тръгнат. Явно от тея летните вируси е хванала, ама баш там ли? И както били в палатка, без течаща вода, ММ ми разправя как в 5 часа сутринта като повърнала и всичко омазала около себе си, я носил в кучия студ (било 9 градуса) на реката да й мие косата с ледената вода, щото цялата й коса била в кренвирши и лютеница. Тя треперела цялата от студ и после влезли да спят в колата, за да пусне климатика и да успее да я стопли. Ужас!
Мартина вече е добре, но сега всъщност се моля Ники да не го лепне, че живот и здраве след няколко дни ще ходим двете с Мартина сами на почивка (на гости на кумата ми/нейна кръстница, която е бременна) и ще оставим Ники на баба за 1 седмица. И трябва да е здрав! Дано всичко е наред и да няма вируси, болести и т.н. Таткото остава сам и хич няма и да го мисля - така като гледам сигурно ще забегне на морето, ако се появи прогноза за вятър..

Целувам ви и до скоро!
Приятна почивка на всички почиващи!

Последна редакция: нд, 05 авг 2012, 23:07 от SYMa

# 715
  • До морето :)
  • Мнения: 328
ООооо, SYMa, ти си жива. Много неприятно с падането на Ники. Дано скоро му минат геройските рани и да не се зарази с летния вирус, че е ужас.

Днес блъснаха Елена с колело. Бясна съм. Това лапе как не го набих, не знам, както ми падна пердето... Нямаше  да съм толкова бясно, но 15 секунди преди да я блъсне, му казах, да отиде на широкото и да кара там, защото тука има малки деца и ще удари някое. Все едно му казах заобиколи пързалката и се върни да ми блъснеш детето. Елена падна на земята, удари се, ревна, уплаши се, ужас. А ми беше на 1 ръка разстояние. И не е виновно детето, а майка му и баща му, защото не бяха там. Взех Елена, грабнах му колелото и към тях, да вдигам скандал на родителите, как може 5-6 годишно, палаво дете, да го оставят без надзор. Но по пътя ми стана жал, защото най-вероятно детенцето щеше да го отнесе, а не беше правилно. Пък и изглеждаше много виновно и уплашено. Ами как няма, така му се разкрещях. Пратих го, да се прибира и без някой от родителите си, да не е посмяло да стъпи в парка. Но не е само той, много други деца така пускат. Вярно, че сме на село, вярно, че  е по-спокойно, но как може 2-3-4-5 годишни сами на площадката. А и те не са някои кротки деца, а ходят да се блъскат, бутат, удрят.  ooooh!

# 716
  • Мнения: 251
Оле,Нанди,какво сте преживяли ooooh!Милата,сладка Моника,много ми стана мъчно и си поплаках за хубавото ни детенце.Слава Богу,че всичко е свършило!Никога повече да не се повтаря Praynig

Аз съм особено чувствителна на тема ваксини,Ева разви АД след ДТКваксина.Какво ходене по мъките беше,не е истина.Реваксинацията,която беше на 6г. я отлагах 8-9м.,издирваха ме от Здравната каса.Накрая я заведох,целия крак ужасно се поду,направо не бях на себе си 2 седмици.

Само да ви кажа,че ако някое от децата изкара шарка,не е добре да се слага каквато и да е ваксина, в рамките на следващите 6 месеца.Лекарите отричат,но може да има ужасни последствия.Аз разреших да сложат ваксина близо година след шарката.

Мъчно ми стана за Ели и Ники,как са се контузили сладичките...

Ние бяхме за 5 дни при моята баба,много си починах Heart Eyes

# 717
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,  Hug

Ей, много жега бе,  sweating

Муше, знаеш аз във каква фаза бях изпаднала покрай Еди... даже педиатърката ми предписа успокоителни хапчета и да пия чайче от мента и маточина за успокоение... Тез малките съкровища искат търпение и спокойствие...
За "НЕ"-то ми кво да кажа, казвам си го, в повечето пъти знае и разбира за какво иде реч, ама просто иска пак и пак да докопа, докосне, хване, дръпне и бутне "Нещото", което не разрешавам... често пъти ние родителите оставяме "ценностите" си на места, на които децата лесно могат да ги хванат, а те са любопитни и искат да разучат "какво е това", "я издава звук и светлина" и т.н.
За ГЪРНЕТО - ми според мене не бива да се мъчат децата, "седи, че седи", Еди така го пробвах и установих, че няма да стане и го оставих... И ето имаме напредък - Еди сам си взима гърнето и сяда сам, а това беше "мисия невъзможна".
Но пък няма как да искаме от дечицата да си казват кога има "пиш" и кога "аки", ми че те още не могат да говорят и ходят дори като хората, а ние искаме да се съобразяват с това, кога да си вършат нуждите... те сами ще си покажат кога са готови..

Нелка, кво да ти кажа, положението те първа ще става все по страшно с бутането, удрането от други деца...
Еди също вчера едно четиригодишно го блъсна и то  както то си знае, Еди падна на земята, удари си главата в земята и се разрева, стресна се... гушнах си го....  Rolling Eyes Бабата на другото дете дойде и го наби... ама тя го бие за какво ли не, тааа то горкото знае, че това е начина и го прилага върху другите деца...  Tired

Много прегръдки за контузения Ники! Hug

Люсиндаааааа, къде ще ходите на моренце?   grinning039 - ей така си те представям аз....  hahaha
Мистър В. с вас ли ще е или ще го оставите на бабин дом?  Sunglasses

# 718
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
Мистър В. ще е с тях...ама то катоес баба и дядо...кеф ти джинче, кеф ти мохито Mr. Green Та душката отива на почивка...почивкааа Mr. Green Тази година и аз мълча...щото си починах наистина.

Еди също вчера едно четиригодишно го блъсна и то  както то си знае, Еди падна на земята, удари си главата в земята и се разрева, стресна се... гушнах си го....  Rolling Eyes Бабата на другото дете дойде и го наби... ама тя го бие за какво ли не, тааа то горкото знае, че това е начина и го прилага върху другите деца...  Tired
Гери между бутане и биене има различка Laughing и бабата не е права. Искам да кажа, че удряние деца не са винаги агресивни. В случая ако аз съм на бабата..дърпам си син/внука и говоря. На Слави винаги много му говоря...баси 6 години не спирам бе...дето обичам да говоря..ми то ми писна бу Twisted Evil обаче чува когато си поиска и когато му оттърва. Слави беше от онези деца дето бутаха и блъскаха /ама неговата игра беше такава..отиде и бутне неговото леко някое детенце..ама то пада милото - моя е много здрав във ръцете/ и винаги ходех след него защото незнаех кое чуждо дете ще има нужда от моята помощ - т.е да го спася от моя си син. Сега като гледам душката...все едно виждам себе си преди 5 години...само дето бях дебела е душката ще се счупи Mr. Green
За Ники и Ели  Hug и майките им Heart Eyes
Радвам се, че Моник е ок вече, че доста се притесних и аз...незнам нанди как е оживяла Heart Eyes Hug
Гърне - не ползваме...ще изчакам още малко макар, че той като е наакан или много напишкан идва при мен и си дърпа истории  Crazy но неможе да говори...та за това изчеквам....щото как ще ми каже!
Муше питаш за успокояване на нервите...незнам...освен венозно джин...друго немога да предложа Mr. Green Има дни в които имам чувството че нямам сили...разбираш ли - че съм на ръба и...край. Но хубавото е, че ние майките винаги намираме сили пак и пак...нали сме дебили hahaha
Още щях да пиша ама ми е жега....

# 719
  • Мнения: 23
Херии, венозно джин.... ми аз кът не пия  Mr. Green кво да мятам във вените  Mr. Green
пък за другото - кво да правим, винаги има и ще има набити, ударени, удрящи и бутащи - важното е, ние родителите до колкото можем да реагираме адекватно...

Общи условия

Активация на акаунт