Слънчице, курорти и море , Майското дете дупето пече! - Тема 19

  • 37 495
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
Херии, венозно джин.... ми аз кът не пия  Mr. Green кво да мятам във вените  Mr. Green
пък за другото - кво да правим, винаги има и ще има набити, ударени, удрящи и бутащи - важното е, ние родителите до колкото можем да реагираме адекватно...
Така е bowuu
А за джина...то за това венозно....за вас..за мен венозно и през устата...за по-голям ефект Mr. Green Hug

# 721
  • Мнения: 23
Херии, венозно джин.... ми аз кът не пия  Mr. Green кво да мятам във вените  Mr. Green
пък за другото - кво да правим, винаги има и ще има набити, ударени, удрящи и бутащи - важното е, ние родителите до колкото можем да реагираме адекватно...
Така е bowuu
А за джина...то за това венозно....за вас..за мен венозно и през устата...за по-голям ефект Mr. Green Hug

ахааа  Mr. Green
 newsm62

# 722
  • Мнения: 660
Малий 4 страници сте изписали - не мога да ви изчета...

100 % ще забравя какво исках да напиша, ама ще карам по спомен, пък друг път ще дописвам.

Нанди, радвам се, че Монката е добре вече - много ви мислих тези дни. С ужас очаквам 22 август, когато е на Нико последната ваксина. Дано е наред всичко и с него. Praynig

Луси, весело ви на почивката. Ей, всички се отпочивахте само ние още си седим на почивка къщи...май ще огледам аз за изгодни оферти в последаната минута и може и ние "дим да ни няма" за седмица до испанско... Sunglasses

Варненки не налудувахте се вие...браво! Щом ви влече - дерзайте Simple Smile

Хера, твой Борис колкото расте все по-хубав става! Да го нацелуваш по сладките бузки. Heart Eyes

Малката русалка на къщичката е приказна! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

SYMa, прегръдки за малкия герой.  Hug Неговия адаш снощи за пореден път ми изправи косите, докато режех краставица да правя таратор, а баща му спокойно си гледа филм, той си избутал стол до неговия и го виждам как от там се качва в неговия си стол за хранене... ooooh! Метнах и нож и всичко и с 2 скока бях до него когато той си седна чинно в стола. ooooh! Овиках мъж ми, че не го гледа, щото само при мисълтта как пада с главата надолу от метър и нещо върху теракота още ми се обръща стомаха. Confused

Нелка, четох и вашите перипетии. Какво да ти кажа - мога само за съжалявам за това детенце и незаинтересоваността на родителите му. Hug

За колички за кукли - имахме от Рая, ама тя се возеше в нея мноого време и я потроши подобаващо, та я изхвърлих, но сега ще се купува нова. Нико също много им се радва - дори повече от сестра си, та изобщо не смятам да го лишавам от това удоволствие. Wink

Муше, аз също като Жени гледам да го отстранявам само от някакви наистина опасни неща – това, че (се) цапа или мокри мен също не ме вълнува. Ако толкова не ми харесва да прави нещо определено, просто го отстранявам напълно, така че да няма изобщо достъп и да не трябва да му се карам или забранявам, а и той да не се дразни. “Не”-то на този етап не действа и няма нужда да се трошат нерви. Аз до момента може би съм казвала 4-5 пъти “не”. Ако нещо не трябва да го прави, както казах, просто го отстранявам и не повтарям “не” повече от веднъж.

За пишкането, акането и казването – мисля, че са още малки, за да има истински ефект.

SYMa е написала това все едно съм аз - та това е от мен. Wink

# 723
  • Мнения: 251
И аз много се ядосвам на определенията-камиончетата са за момчетата,количките за кукли-за момичетата.
Ама,че глупост!
В нашата градинка има много момченца,на които са им купили колички за кукли и хич не го намирам за странно.Ако пък някой не иска да го приеме,за момченце може да се купи количка тип"супермаркет",тя поне е сто процента унисекс Mr. Green

# 724
  • Мнения: 22
Херии, венозно джин.... ми аз кът не пия  Mr. Green кво да мятам във вените  Mr. Green
пък за другото - кво да правим, винаги има и ще има набити, ударени, удрящи и бутащи - важното е, ние родителите до колкото можем да реагираме адекватно...
Така е bowuu
А за джина...то за това венозно....за вас..за мен венозно и през устата...за по-голям ефект Mr. Green Hug

Абе знам си аз, че ти ще му намериш цаката и ще споделиш........ Е, да започвам с преливанията  Joy
Гери, ти го мисли като не пиеш  newsm78

# 725
  • Мнения: 299
Уф,и на мен хич не ми се пише!
Започвам с управданията-най-голямото-мързел!
Компютъра ми работи когато си иска!Нараво подивявам!Май и на него му е много жега.Чета ви редовно от телефона,ама от него ми е ужасно неудобно да пиша.

Лусинда приятна почивка!
Искам и ааааааазззззз!А като гледам,че ММ няма да почива до октомври,май накрая ще трябва да си ходя сама.
Варненки евала на вас!
Нанди ужасна история!Радвам се,че вече всичко е наред!
Нелка Много нериятно!И от нашата компания бутнаха едно детенце.А онзи ден едно хванахме на косъм!Само,,че говоря за големи момчета,които са суер нагли и след като им се скараме заочват на пук да минават.А до нас има едно хълмче и те се спускам от там-съответно с подобаваща скорост.
За играчките- и аз не деля на мъжко-женско!Голяма глуост!
За нервите-рядко ги изпускам,въреки,че не съм от най-сокойните.Нали ми е сравнително добричко детето...А за нещата които не трябва да пипа-гледам просто да няма достъп.А дистанционните и телефона му ги давам и интереса вече е почти никакъв.

ох,със сигурност изпускам неща,ама вече кръстосах погледа!Ще ме извините!

За нас най-голямата новост е ,че Марти вече ходи!От зор да хвърля в кофата разни неща не се усети,че го пускам и така започна да увеличава крачките.А вчера започна и сам да се пуска.

това е хубавото!Лошото е,че пак сме със сополи!Явно от зъбите.Гърдите и гърлото са чисти.Не е вдигал температура.Кашля,но било от секретите.Онзи ден в такава криза изпадна,че за първи път го видях такъв(Марта също го видя),явно много го боли детето!Намазах му венците,дадох му нурофен и след 10 мин беше пак моето дете.

Ааааа забравих да кажа за оставянето.За една нощ съм го оставяла два пъти-единия на баща му,другия на баба му.А за по 2 часа като ходя на работа-редовно!Емиииии....никакви угризения не изпитвам!Особено като съм на работа,забравям,че имам дете.Даже си озволих в сряда преди моя час да отида на латино танци и беше супер!Та и аз съм човек Laughing
Но,той много слуша.Ако ме види,че тръгвам реве малко,но после е дете за пример-играе си,смее се,яде...всичко е ок.А ако не ме види като тръгвам пък въобще не се сеща за мен,докато не ме види.Дано да е така и в яслата....

Улях се!Лека от мен момичета!.

# 726
  • Мнения: 32
Здравейте Simple Smile

Мерси за милите думи  Hug много са ни хубави децата а сега са в много забавн период - само нерви да имаш Simple Smile

за почивката - завид Simple Smile на всички
за не-то - на мен ми се отговаря "такай" - разбирай да чакам ... всъщност така ми се отговаря за всичко. Пресен пример:  
"-Габика айде да лягаме, мамо, 11часа е!
 -Такай!!!

 - Габи не си чопли пъпките! - от комари два броя на краката.
 - Такай!!! - и продължава изключителното си занимание.
"
и така ...
за гърнето - имаме две и си ги ползва като столчета ... когато си реши тогава да сяда Simple Smile

за камиончетата - Габи си играе повече с тях отколкото с количката, макар че напоследък храним и приспиваме куклите така че да кажем че я занимават еднакво Simple Smile

за джина - с малко ананас и много щастие ...

а за мен -  Tired скоро остарявам ... и ми е едно депре ...  ooooh! малко са ми ананасите в джина

# 727
  • Мнения: 5 622

 Стига с тоя джин, бе..та чак и венозно  Mr. Green
Някои пием водка. С касис. Или с кола. Или с доматен сок

 Mr. Green

# 728
  • Варна
  • Мнения: 302
Добър ден!

Голяма неактивност в темата нещо. Как сте в жегите?

Аз моря нервите с биричка, мохито или бейлисче Laughing. Зимата с вино. Нещо твърдия алкохол не ми върви последните 2 години, нетипично за мен, ама това е положението. Но моето дете е много спокойно, та ако имам нерви, са или от ММ /който сега пък го няма/, или аз си ги образувам като приема повече работа, отколкото мога да свърша и се наложи да работя по нощите.

Относно гърнето - да си призная без бой, като родих имах едни амбиции да махам памперса около годинката. Да, ама не - Валентин не ще да седи в гърнето, аз пък нямам време и нерви да се боря с вятърни мелници. А и по мое мнение хич не е готов - нито може да казва, нито според мен може да стиска. Факт е, че има и деца, които на тази възраст са готови, но уви, моето не е от тях. С майките около мен като говорих - повечето около 2-годишна възраст са махнали памперса, за около седмица-две, бързо и лесно, дневен, нощен, всякакъв. Та май напролет ще започна със сериозните опити, даже си мисля да не слагам на гърне, а направо да взема един адаптор за тоалетната чиния, поне ще му е по-интересно.

Друго, какво да кажа, а, да се похваля - Валентин вече се пуска все повече и все повече ходи. Ние направихме прощъпулника още като правеше по 5-6 крачки само, за да може ММ да присъства, ама чак сега мога да кажа, че си имам ходещо дете, макар че още не е съвсем уверен и стабилен. Успокоих се вече, че бях започнала да се притеснявам. При моето дете обаче това късно прохождане е от мързел според мен - ми то на него му дай да спи и да се търкаля по дивана и спалнята. Научи се да се качва по мебелите още преди да направи самостоятелна крачка и то защо - за да лежи на тях Joy. Не знам защо ми е такъв мързел.

# 729
  • София
  • Мнения: 153
Хайде още 2-3 поста и нова тема, та да се оживим малко! bowuu
В тези жеги къде се изпокрихте бре newsm78 Не сте ли някъде на климатиче и с лаптоп в ръка?
 Гледам ...май не останали вече неходещи дечица в темата? Супер- сега всяка от нас се е сдобила с "ходеща беля" и д*пе да и е яко поне до две годишна възраст! Peace
Къщи: Страхотна морска сирена-направо очите ми останаха в нея! Peace Hug
Лусинда: Мина РД-то, мина и депресията и сега малко на моренце? Ама защо не се похвалиш повече-къде ще ходите, колко време ще отсъствате-ще чакаме отчет като се върнеш! bowuu
Аз, гледам да пиша от време на време, че да не ми лепнеш някоя черна точка като се върнеш Mr. Green
Много пиене обсъждате напоследък-как ви се пие в тази жега друго, освен бира се чудя аз! Разказвала ли съм ви една година на Приморско на плажа решавам аз да видя що е то коктейл на плажа и отивам на бара и казвам " Един алкохолен коктейл от най-хубавия" Laughing(Нали не разбирам от алкохол Crazy) Дават ми нещо, много красиво изглеждащо, сядам аз на шезлонга и нали е сладичко-го изпивам за секунди-е , какво се случи след това не питайте ooooh! Целият плаж се въртеше на всички страни, имах чувството, че морето иска да ме "габне", стори ми се, че чувам някакви зловещи звуци от гларусите на плажа- ММ едва си ме прибра и от тогава не повтарям! Peace
Някой питаше за ядосването: Абе с третото мислех да не се ядосвам, ама май не става-дразни ме много като се маже и като обръща цветята и като ми изяде дистанционното и все с неща от този род! Аз съм от майките, които казват "не" и то понякога на висок тон! Много я обичам тази малка белалийка, но и цветята си обичам  Naughty-вчера направо ми изкорени едно и ми го донесе победоносно като трофей ooooh! А, освен нея има и кой друг да ме ядосва-Кики се опитва наполедък да ме лъже и това ме побърква-питам го аз вчера в парка "Кики, излиза ли на шосето с колелото?"- "Не!"  ми казва той, а баща ми го видял преди малко там Twisted Evil Много се ядосах-"Защо ме лъжеш?" Питам аз- "Еми, като не ме пускаш доброволно ще те лъжа" ooooh! Днес е наказан да не излиза с колелото-вярно е това за "Малки деца-малки проблеми!"
Нелка: Разбрах и аз за вашата  неприятна случка- то бели винаги могат да станат на площадката, но когато родителите отсъстват си е пълна безотговорност! Naughty
Сима: Много целувки на контузения Ники от контузената Маги-разликата е само в това, че Маги е с цицина само на едно място на челото! Hug
Хайде толкова от мен днес и да пишете момичета bowuu

# 730
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
МНого жега много нещо тук при мен! Изпукахме...ама от утре сякаш го дават малко по-така...че и ние да сме малко по-така Crazy
При мен една и съща с тази разлика че си имам компания...която обаче ще ме напуска в петък да си пече дупето по плажа Twisted Evil а аз да гния туканка Crossing Arms
БУБЕ джин, водка...всеки намира начин за успокоение Mr. Green аз предложих моя венозен Mr. Green
Марте и аз имам такъв проблем със Слави...лъжи ме най-нагло и незнам какво да правя. Наказвам също!
Боример е пич.....та дрънка Mr. Green от както се върнах от морето карам по друго направление и сякаш ми е по ок на мен...ама щом на мен...значи и на него му е ок. Става въпрос пак при нас за прословутото ни ядене Twisted Evil Не тъпча, не гоня....яде като мишка ама на кратки интервали...водата ни е както преди...доволно количество.

# 731
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Пфффф, жега, ама кеф.  Laughing Днес бяхме на плаж и Ели беше на 7-мото небе. Не иска да излиза от водата. Не признава нито пояси, нито лодки. Да скача, да рита, да пляска, да я тегля, да крещи от кеф.  Crazy Ама намерих цаката. Седнахме далеч от морето и се седеше в басейна или се ровеше в пясъка. Иначе близо ли сме - все към морето бяга.

Къщи, на мен пък ми отговарят с "ДА!" Аз: НЕ!, тя: ДААА! Наистина се раждат с висше образование.  ooooh!

Теди, аз също давам на Елена телефоните и дистанционните и сега не ги иска, ни компютъра. Подминава го като малка гара.  Laughing И браво за разпускането. Друго си е, за 1 час може да е, но е пълен релакс.

Херич, и ние сме така, не иска да яде, но само пюрета. Всякакви други боклуци мели като невидяла, по цял ден може да яде. Одеве й направих филийки с яйца и сирене за следобедна закуска, а тя ги изяде и 3-те.  ooooh!
ЧЕСТИТИ ХОДЕЩИ КРАЧЕТА НА МАРТИ И ВАЛЕНТИН!

# 732
  • Мнения: 251
Никой не пише,къде сте,бе хора?     

# 733
  • Мнения: 111
Тишина и спокойствие цари тук.

Деси,аз лично съм на работа,и не ми остава много време.Успявам да ви  изчета,но докато дойде време за писане и съм забравила всичко.

Тук се прелива венозен джин за успокоение.....  Drunk От толкова време ми се пие,и все не си купувам.

За "НЕ" опитвам се забранените неща да са малко и наистина опасни,опитвам се да обеснявам защо дадено нещо е забранено и т.н,не винаги се получава,а и вече прекарвам доста малко време с Мариела,така че нямам много време да забранявам.

# 734
  • Сливен
  • Мнения: 4
Привет и от нас Wink
 Embarassed Embarassed Embarassed Толкова време не съм писала, но успявам да прочета понякоя страничка...
Но вече реших да се включа и да се старая да съм по редовна, макар че с тази малка пъргавелка не остава много време (освен когато спинка) Simple Smile

Нанди прочетох ти поста и ми стана много мъчно за Моника, но се радвам, че всичко е отминало и вече сте добре  Hug Hug Hug

И Ели изкара един ужасен вирус (Коксаки вирус - херпангина) както повечето са видели във фейса, но вече е добре и се надявам това лято повече да не ни закачат вирусчета...

Утре решихме с ММ да пътуваме за Троян - на гости на моята леля за няколко дни и малко спокойствие... Това ще е второто пътуване на Ели, но ме притеснява как ще издържи в последните километри през прохода Троян-Кърнаре, че там има много завои... Дано всичко е ок!

За "НЕ" и аз се старая да обяснявам за забранените неща, но тя в повечето пъти ми прави на пук и се смее Simple Smile

Следващия път ще се включа подобаващо Wink
Лека и спокойна нощ Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 авг 2012, 08:40 от juji2704

Общи условия

Активация на акаунт