ЕПИЛЕПСИЯ - ТЕМА 16

  • 57 935
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 85
Честит празник на всички именници -да сте живи и здрави -вие и вашите семейства!! Hug

# 61
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
Момичета в неделя заминава ме за София,стискайте ни палци всичко да е наред!

# 62
  • Мнения: 158
За доц. Димова да кажа - не й вярва. Радвам се, че детето е добре, но не вярвам, че това не е експеримет. Да, успешен, но можеше и да не е. Съжалявам, че имам такова мнение, но това което чухте за синдрома на УЕСТ от нея, никъде на запад няма да го чуете. Тяхните прогнози щяха да ме вкарат в лудницата.

Ако някой е излекуван от Божинова и Христо, това е случайно. И много се радвам за късмета на майките и децата.Успех и на другите!

Веси, ти направо ме стресира с това мнение, а ние в понеделник отиваме при Божинова точно и направо изстръпнах, защо си разочарована, сподели моля те, ако искаш и на лични.
Нас ще ни приемат за 3 дни там, заради сънното ЕЕГ, мн се разочаровах като разбрах, че не е възможно да го направим само и да си тръгнем, просто отсега ми е свито сърцето да ви кажа честно,като знам колко травмиращо ни беше миналата година ,3 нощи направо ще изкукаме с моя син,а и на едно легло спим,а той е по висок и от мен вече ,как може такова нещо ,не им било разрешено само да се заплати изследването,а трябвало да се лежи 3 дена/3нощувки/, голяма тъпотия, ще пукнем и от жега и комари, кой знае какво ни чака, а малката тук едва ще се оправя мъжа ми с нея, че ходи на работа, ще има и тях да ги мисля ooooh!
някой друг ходи ли при доц.Божинова да сподели мнение,засега сме доволни,ама мн са сопнати всички в отделението ми направи впечатление
daqna_diqnova ,стискаме палци на тази хубавица!

# 63
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
За доц. Димова да кажа - не й вярва. Радвам се, че детето е добре, но не вярвам, че това не е експеримет. Да, успешен, но можеше и да не е. Съжалявам, че имам такова мнение, но това което чухте за синдрома на УЕСТ от нея, никъде на запад няма да го чуете. Тяхните прогнози щяха да ме вкарат в лудницата.

Ако някой е излекуван от Божинова и Христо, това е случайно. И много се радвам за късмета на майките и децата.Успех и на другите!

Веси, ти направо ме стресира с това мнение, а ние в понеделник отиваме при Божинова точно и направо изстръпнах, защо си разочарована, сподели моля те, ако искаш и на лични.
Нас ще ни приемат за 3 дни там, заради сънното ЕЕГ, мн се разочаровах като разбрах, че не е възможно да го направим само и да си тръгнем, просто отсега ми е свито сърцето да ви кажа честно,като знам колко травмиращо ни беше миналата година ,3 нощи направо ще изкукаме с моя син,а и на едно легло спим,а той е по висок и от мен вече ,как може такова нещо ,не им било разрешено само да се заплати изследването,а трябвало да се лежи 3 дена/3нощувки/, голяма тъпотия, ще пукнем и от жега и комари, кой знае какво ни чака, а малката тук едва ще се оправя мъжа ми с нея, че ходи на работа, ще има и тях да ги мисля ooooh!
някой друг ходи ли при доц.Божинова да сподели мнение,засега сме доволни,ама мн са сопнати всички в отделението ми направи впечатление
daqna_diqnova ,стискаме палци на тази хубавица!
Благодаря,аз като гледам и ще се запознаем и ние в понеделник сме там.

# 64
  • София
  • Мнения: 389
Момичета малкият направи 1 месец, от както почна да пие Конвулекс и сега се връщам от лабораторият с резултатите, обаче много съм притеснена защото има доста завишени показатели и накрая пие диагноза ХЕМОЛИЗА. Ще ви ги покажа да си кажете мнението, че лекарката ще се появи чак в понеделник и незнам дали тези резултати са в резултата на Конвулекса? да го спирам ли.....
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
ПКК 22 показателя                       
     Левкоцити       6       G/L    3.5-10.5    
     Неутрофилни левкоцити-%   L    30.2       %    44,0-76,0    
     Неутрофилни левкоцити-бр.       1.8       G/L    2,0-7.8    
     Еозинофилни левкоцити-%   H    8.3       %    0,00-6.00%    
     Еoзинофилни левкоцити-бр.       0.5       G/L    0.00-0,700    
     Лимфоцити-%   H    50.7       %    20-40    
     Лимфоцити -бр.       3       G/L    0,6-4,1    
     Моноцити-%       9.6       %    3-13 %    
     Mоноцити-бр.       0.57       G/L    0,2-1,5    
     Базофилни левкоцити-%       1.2       %    0,00-2,00    
     Базофилни левкоцити-бр       0.1       G/L    0.00-0.2    
     Еритроцити       4.57       T/L    М 4.2-6.2 Ж(F) 3.7-5.4    
     Хемоглобин       130       g/L    M 130-180 Ж(F) 115-160    
     Хематокрит       0.36       L/L    М 0.37-0.55 Ж(F) 0.35-0.44    
     Ср. обем на еритроцитите   L    78.5       fl    82-98    
     Ср. Hgb. конц. в ер.       28.4       pg    26.5-32.0    
     Ср. Hgb. съдърж. в еритр.   H    362       g/L    295-360    
     Девиация на ер. разпред.   H    16.1       %    11.5-14.5    
     Тромбоцити       259       G/L    130-440    
     Ср. обем на тромбоцитите   L    7.2       fL    7.5-11.5    
     Девиация на тромбоцитно разпределение       16       %    15.5-30.5    
     Тромбокрит       0.186       L/L    0.002-0.450    

Биохимия   
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод   
АСАТ(ГОТ)   H    53       U/l     < 44    

АЛАТ(ГПТ)       12       U/l     < 44    

Други тестове   
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   
Валпроева киселина       95       микрогр./мл     50 - 100 микрогр./мл.    

 
ХЕМОЛИЗА!

# 65
  • Мнения: 2 860
За хемолизата незнам, но повишаването на АСАТ е от конвулекса, макар че на нас ни казаха че тая референтна стой ност е за възрастни, за деца беше друга по-висока, но не си спомням колко. Моето мнение е да не спиаш конвулекса, да не стане някоя беля, изчакай до понеделник, няма да се промянат дотогава нещата.

# 66
  • Мнения: 1 070
Маминка сладинка, ще спите 3 нощи заради клиничната пътека, нали трябва да напълнят хазната на болницата. Тъпа държава.

Нашите нива на АСАТ са били над 70, вашите са 53, няма нищо притеснително, нормално е да са завишени при Конвулекса. Зависи също колко време преди изследването е пито лекарството, най-точно е сутрин на гладно при последен прием предната вечер на лекарството. Сама не спирай Конвулекса, още повече, че той не се спира изведнъж, а постепенно.

# 67
  • Мнения: 15 301
И при моето дете са завишени и АЛАТ, и АСАТ, но като показаното т.е. от порядъка на единици. За хемолиза или друг сериозен проблем се мисли когато завишението е в пъти. Специално двата показателя се влияят от храни или хранителни добавки, освен от конвулекса. Просто лекарката  ти ще ти предложи да ги следите по начесто и по леки храни.
Конвулекса не се спира просто така. Не прави нищо без лекарско мнение. 5 дни не са фатални с конвулекс, но всяка самоинициатива е рискова.

Маминка сладинка, ще спите 3 нощи заради клиничната пътека, нали трябва да напълнят хазната на болницата. Тъпа държава.

 Peace

Нас ни държаха 5 дена за кръвно изследване, ЕЕГ, скенер. На 5 ден ни пратиха на психолог, но чистосърдечно лекарят си призна, че е за клиничната пътека.

Даяна, пожелавам всичко да ви е наред!  Hug

Последна редакция: чт, 05 юли 2012, 12:06 от Mama_Nana

# 68
  • Мнения: 158
офф, момичета знам ,че е заради клиничната пътека и това още повече ме вбесява, толкова ще ни е трудно с организацията, те поне малко от малко условия да имат там, сутрин до обяд се избутва  някак ,влизат излизат , ходиш по изследвания насам натам,ама след обяд няма кой да ти отвори вратата, в тази стая като затворници,ама какво ли се оплаквам ,всички сме минали по този път не веднъж и знаем за какво говорим, притеснява ме,че ще е много горещо и това ,че на едно легло ще спим, то не ,че ще се спи там ,поне аз не мога да мигна въобще, не знам може ли да си заплатиш легло,някой знае ли,или нещо като вип стая- не съм забелязала миналия път да е имало такава, то и аз бях много шашната.
daqna_diqnova и вие ли в св.Наум ще лежите, в детското отделение, ако сте там да, може да се запознаем, стига да се разпознаем Grinning, в неделя ли ще ви приемат, има ли кой, ние рано в понеделник влизаме, даже сега след 1час ще ходя да взимам направлението от ЛК
After , радвам се да си пишем отново, не съм влизала в темата от мн месеци
Mama_Nana, сериозно ли 5 дни ви държаха,мале тия хора само ни губят времето, никой не го интересува как ти се усложнява живота, за съжаление

# 69
  • Мнения: 94
Не мисля, че в "Св. Наум" губят времето на пациентите и техните близки. Там лекуват и помагат! Може лекарите да изглеждат "сопнати" , но са отлични професионалисти и специалисти, едни от най-добрите в областта на детската неврология. Там се лекуват деца от цяла България, винаги отделението е препълнено и няма ВИП стаи.

# 70
  • София
  • Мнения: 389
Момичета благодаря ви за отговорите - относно резултатите след Конвулекса. Малкият го пие от 20 дни, аз не мисля, че за това време е привикнал кой знае колко, че да се налага дълго време да намалявам дозите докато го преустановя, мисля за 2-3 дни да намаля и толкова. Конвулекса му е изписан защото е правил 2 фибрилни гърча в рамките на 2 години и както лекарката каза, ами то сега има много летни вируси и по добре да му изпиша Конвулекс, за да сте спокойна, ако се разболее и вдигне температура! Та се питам сега - бива ли заради едната профилактика да го тъпча с лекарство, смятам КОГАТО се разболее и е с температура тогава да давам Конвулекс за 2-3 дни, а не сега профилактично, чакайки да вдига температура. Също така се запасих и със свещички Диазепам, пак за всеки случай, ........ въпреки че то май е невъзможно човек да е подготвен за такова състояние, но пък си мисля, че може вече никога да не се случи, защо да му натоварвам черен дроб и друго ей-така за всеки случай. ЕЕГ-та са добри. Разбирам ако Конвулекс е изписан, защото е абсолютно необходим, но в случай не е така...... нали се казва че децата до към 5 години и малко може да имат такъв гърч и че след това се израствало...... незнам...... решавам да го спираме, дано съм права!

# 71
  • Мнения: 2 206
Поне се консултирай с лекар как да го спираш...не знам какво друго да кажа.

# 72
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
офф, момичета знам ,че е заради клиничната пътека и това още повече ме вбесява, толкова ще ни е трудно с организацията, те поне малко от малко условия да имат там, сутрин до обяд се избутва  някак ,влизат излизат , ходиш по изследвания насам натам,ама след обяд няма кой да ти отвори вратата, в тази стая като затворници,ама какво ли се оплаквам ,всички сме минали по този път не веднъж и знаем за какво говорим, притеснява ме,че ще е много горещо и това ,че на едно легло ще спим, то не ,че ще се спи там ,поне аз не мога да мигна въобще, не знам може ли да си заплатиш легло,някой знае ли,или нещо като вип стая- не съм забелязала миналия път да е имало такава, то и аз бях много шашната.
daqna_diqnova и вие ли в св.Наум ще лежите, в детското отделение, ако сте там да, може да се запознаем, стига да се разпознаем Grinning, в неделя ли ще ви приемат, има ли кой, ние рано в понеделник влизаме, даже сега след 1час ще ходя да взимам направлението от ЛК
After , радвам се да си пишем отново, не съм влизала в темата от мн месеци
Mama_Nana, сериозно ли 5 дни ви държаха,мале тия хора само ни губят времето, никой не го интересува как ти се усложнява живота, за съжаление

Ние в понеделник в 9 искат да сме там,а иначе в неделя тръгва ме за София.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 824
Маминка, ние се отказахме от Св Наум, точно заради това губене на време. Не мога да си позволя да отъствам от работа цял ден заради едно ЕЕГ, което става за 20 мин. Как да не е губене на време. Като добавка към това, че са сопнати, никой нищо не ти обяснява, без да му вадиш думите а ченгел.

# 74
  • Мнения: 158
Ел, то ако беше 1 ден добре, ама 3 дни и на 4-тия те изписват, заради това изследване, ние искаме сънно ЕЕГ и затова ще трябва да лежим , мерси много за информацията  bouquet, поне ме успокоява факта, че не е по некомпетентност негативното мнение Hug

Общи условия

Активация на акаунт