Крит

  • 23 360
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Тaня67, от разказа ви харесах Елафониси и Агиос Николас. Иска ми се да посетим и двете места но.... аз в кола и рейс и на прав път  Sick, а на завой ... нямам думи, а така обичам да пътувам... ех! Тъй, че Елафониси е под въпрос. Агиос Николас си нямам идея в каква обща екскурзия ще го предлагат и също ще решаваме на място.
Това до Балос с корабче е добра идея! Тамън ще знам после дали правилото за колата и рейса важи и за корабче!  Joy А дали ще има корабче от Ретимно до Ханя, после Кисамос, Балос и обратно?  newsm78 Нещо такова ми се върти за екскурзия!

# 46
  • София
  • Мнения: 13 277
Не е добра идея за корабчета до Ханя и т.н.. Както вече се спомена, екскурзията с кораб до Балос е дълга - 6-7 часа и туристическите кораби са до 12-12,30 от Кисамос. Няма как да се придвижите с друг кораб до този час, дори и да има такъв вариант.

Още един съвет (тъй като сте точно по същото време като нас - 3-4 дни от август и още толкова от септември) - ако сте самостоятелни, използвайте първите дни за корабчето. Сезонът е до 31 август и след това всякакви разписания се разреждат.

Последна редакция: чт, 26 юли 2012, 01:17 от Тaня67

# 47
  • София
  • Мнения: 1 953
Туроператорите организират превозването от хотелите до пристанището в Кисамос с автобус, не мисля че има опция за корабче от Ретимно до Кисамос.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Още един съвет (тъй като сте точно по същото време като нас - 3-4 дни от август и още толкова от септември) - ако сте самостоятелни, използвайте първите дни за корабчето. Сезонът е до 31 август и след това всякакви разписания се разреждат.
Ценен съвет! Благодаря!

... не мисля че има опция за корабче от Ретимно до Кисамос.
Транспорта ще е по суша значи!
Гледам, че пътя изглежда без много завои от Ханя до Кисамос, но дали е такъв и от Ретимно до Ханя?  Sick

# 49
  • София
  • Мнения: 79
Привет! Някой организирал ли е сам пътуване с Райън до Чания и къде препоръчвате да отседнем с малки деца?

# 50
  • София
  • Мнения: 13 277
Привет! Някой организирал ли е сам пътуване с Райън до Чания и къде препоръчвате да отседнем с малки деца?


Извинявай, но не можах да подмина написаното. Градът се казва Ханя.  Grinning Много приятен град. Но за съжаление не мога да дам каквито и да е препоръки. Дори и само затова, че изобщо нямам представа какви са желанията и изискванията за почивката/екскурзията. Не случайно 2 дни никой не е отговорил.

Може би ще получиш повече отговори в темата "На море в Гърция", но все пак при добре формулиран въпрос. http://old.bg-mamma.com/?topic=1107376.msg38637805#new

# 51
  • Мнения: 3 324
Аз съм бил 2 пъти в Крит и двата пъти нощувах около Ханя, втория път в една вила в областта.
Много ми харесва острова, има всичко, от интересни градчета, планини и много хубави плажове, не на последно място е и по-евтино от  Халкидиките и други места в Гърция.

# 52
  • София
  • Мнения: 79
Привет! Някой организирал ли е сам пътуване с Райън до Чания и къде препоръчвате да отседнем с малки деца?


Извинявай, но не можах да подмина написаното. Градът се казва Ханя.  Grinning Много приятен град. Но за съжаление не мога да дам каквито и да е препоръки. Дори и само затова, че изобщо нямам представа какви са желанията и изискванията за почивката/екскурзията. Не случайно 2 дни никой не е отговорил.

Може би ще получиш повече отговори в темата "На море в Гърция", но все пак при добре формулиран въпрос. http://old.bg-mamma.com/?topic=1107376.msg38637805#new

Благодаря! Ще опитам и в другата тема Flushed
По-скоро може би ме интересуват трансферите от летището, наемане на кола и подходящ хотел, в близост до плаж.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 047
За тези които търсят пълно спокойствие .И усещането ,че си на безлюден остров.Защото до там се стига само с корабче или по прохода Самаря препоръчвам http://www.agiaroumeli.com/

# 54
  • София
  • Мнения: 13 277
Привет! Някой организирал ли е сам пътуване с Райън до Чания и къде препоръчвате да отседнем с малки деца?


Извинявай, но не можах да подмина написаното. Градът се казва Ханя.  Grinning Много приятен град. Но за съжаление не мога да дам каквито и да е препоръки. Дори и само затова, че изобщо нямам представа какви са желанията и изискванията за почивката/екскурзията. Не случайно 2 дни никой не е отговорил.

Може би ще получиш повече отговори в темата "На море в Гърция", но все пак при добре формулиран въпрос. http://old.bg-mamma.com/?topic=1107376.msg38637805#new

Благодаря! Ще опитам и в другата тема Flushed
По-скоро може би ме интересуват трансферите от летището, наемане на кола и подходящ хотел, в близост до плаж.

За мен най-лесният начин е предварително наемане на кола, която чака на летището. Накрая пак я оставяте на летището и се качвате на самолета. Не се занимавате с трансфери. От там нататък имате свободата да отидете където поискате и да изберете хотел/апартамент/вила по ваш вкус без да се притеснявате от местоположението.

Общи условия

Активация на акаунт