Крит

  • 23 364
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 993
Супер! Simple Smile
И аз го харесвам, той ми е един от списъка. Локацията много ми допада.

# 31
  • Мнения: 840
Резервирахме за 15 септември Peace Взехме последните места за чартъра на Астрал Холидейс Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 1 953
Резервирахме за 15 септември Peace Взехме последните места за чартъра на Астрал Холидейс Crazy
И ние сме тогава. Вие в кой хотел ще бъдете? Гувес парк ли?

# 33
  • Мнения: 3 423

 Привет, момичета  Simple Smile Завърнахме се !!! Не смеех да пиша, че тръгваме, че малкият ми се разболя – класическата ситуация с температура и разстройство… част от типичните родителски вълнения преди почивка… Та заминахме ние с една чанта лекарсва да се чуди човек на почивка ли отиваме…
 Слава Богу там той оздравя още от първия ден и се нарадва на ваканцията пълноценно.  Simple Smile
Нощният полет бе много изморителен. Ще напиша повече и за самия хотел, че гледам, че и други ще почивате там. От нашия полет само ние бяхме българите там  - 90% бяха в Стар бийч.. Между другото самолетът беше наполовина празен…
  За хотела:
  Гувес парк е идеалният избор за семейства с палави момченца между 5 и може би 12-13 години. Не е подходящ за влюбени млади двойки, пенсионери или семейства с малки бебенца. Всички почиващи са с деца . Пързалките са жестоки.   Grinning Има ролба, две по бързи и тунел със светещи вътре рингове. Синът ми беше много щастлив, всъщност той ги хареса още на снимка и поиска този хотел,  за пързалките примерно на Стар бийч каза, че са бебешки. Пързалките работят от 12 до 18 часа. При почивка в Гувес се обезсмисля ходенето до аквапарка.
 Голям плюс е, че детските аниматори са две страхотни български момчета Еди и Боби, които занимават супер децата. Аз дето досега държах на почивките в бг именно заради анимацията на български за детето сега я получих и на о-в Крит  Simple Smile Като разбраха, че сме българи отделиха специално внимание на малкият. Страхотни са. Синът ми с удоволствие играеше водна топка с тях, футбол, състезания, само до детската дискотека не издържаше, че от пързаляне и екскурзии рано си лягаше.
 Настаниха ни в стая на първи етаж и прескачайки терасата цопвахме в басейна, това бе много приятно. Иначе самите стаи са скромни и макар и с всичко нужно за мен това не са стаи 4 * . Чистеха ги редовно, много старателно. Оставяхме по 2- 3 евро на леглото и камериерките правеха на детето лодки от чаршафа, много се стараеха жените.
В банята зареждат само с течен сапун и тоалетна хартия. Няма и хавлии за плажа. Дават  хавлии за по 4 евро за целия период. Ние си купихме едни с острова на тях за по 6 евро от магазините извън хотела.
 Обслужването бе добро, много бяха мили с нас.
 Храната е примерно по добра от в Дюни. Наблягат на готвените неща, но поне са с по качествени продукти. Аз на Дюни например нямаше буквално какво да дам на детето да закуси, докато тук не съм имала подобен проблем. В Гувес супер за децата е, че има пещ за пица и пицар, който от 12 до 18 часа прави нон стоп страхотни пици – наистина вкусни и разнообразни. Това което липсва според мен е морската храна. Уж са на морето а риба имаше само готвена или едни малки пържени. Като ни се хапваше морска храна ходехме до плажа в една таверна Зорбас с жива музика. Много приятно свиреха и много сърдечно обслужване. Цените са като в бг ама в евро и маааалко отгоре.( това в заведенията иначе примерно в супермаркетите са по ниски от в бг)
 В ресторанта на Гувес имаше предимно готвено, наистина според мен вкусно готвеха, но не много разнообразно. Имаше по едни вид супа на ден. Имаше над 10 вида хляб, като едни питки ги печеха сутрин и идваха съвсем топли. Наблягаха на свинско, пилешко и вечните там спагети… Салатите имаше и много хубави и странни за моя вкус съчетания тип сбирщайн от каквото е останало от закуска…Десертите бяха много вкусни. Детето се радваше на сладоледа. Има по два готвача които приготвят на място храната имаше ден с гирос, скари, пържени меса, печени зеленчуци. Плодовете бяха нарязани, но под хладилни камери и нямаше риск да се развалят . Също яйцата се правеха пред теб и няма риск да се развалят от топлината. Изобщо гладен никой няма да остане. Добро съотношение цена- качество.
 Анимацията за дамите има аква аеробика и зумба, които ги води един много забавен и артистичен дългокос младеж. Аз не ходех, но гледах, че другите адски се забавляват .
 Плажът на Гувес е много хубав. Чудесен пясък и плавен вход в морето. Но морето бе с много вълни – открит залив. Има и един по на завет плаж, които също е с пясък и е по на изток, но сякаш е по мръсен…

  Сега за екскурзиите. Ние си купихме организирани екскурзии от един симпатяга местен тур. агент който ни предложи пакети на местната агенция turing club и от него взехме и количка Нисан Микра. Като се излезе от хотела и се мине Спорт кафето на хотела, веднага се завива в ляво и след малко ходене точно срещу един вход към хотел марина има тур. агенция. Човека ни даде много готини отстъпки и в пъти по добри цени от на посрещащата ни тур агенция. Ако имате време може да пообиколите и другите местни агенции и да се договорите.
 Първо посетихме http://www.cretaquarium.gr/indexen.php - горещо препоръчвам. Супер интересно му беше на детето, буквално крещеше от възторг. Много добре е направен, много риби има, много интересно поднесена и за деца информация, има лупи с които да си увеличават там, има на всички езици там електронни табла с информация за рибките – жестоко е. Аз съм била само и в този аквариум в Барселона и ако че там имаше тунел под който минаваш с риби, мисля за Критският аквариум е по добре направен за децата и има повече видове риби. Може да се стигне и пеш от Гувес, тръгвате в посока Ираклион и по плажната ивица някъде 1 км.
 На другия ден отидохме до Агиос Николаус с колата. Много красиво градче, влюбихме се в него. Седнахме в едно ресторантче Дионисос  до бездънното езеро- романтично е. После направихме там плаж. Хубаво е плажчето точно до яхтеното пристанище, случайно го намерихме защото там паркирахме. Паркинга е 3 евро на час.( между другото от Агиос Николаус има екскурзии до Спиналонга за 9 евро, но ние не отидохме точно заради това дето с Диана коментирахме негативната енергия на острова. )
 На другия ден бяхме на организирана екскурзия до Кносос и Лассити с руска група. Хора това не го препоръчвам никому! Никога повече лятно време по гръцки руйни…Опъна ни една многословна екскурзоводка на 40 градусовата жега на оня камънак, да ме прощава историята там и всичко, но спокойно можеше да си го спестим. Чудехме се и аз и другите родители( повечето бяхме с деца) къде да си скрием децата на сянка. После екскурзията стана още по кошмарна, защото тръгнахме към средата на острова към „прочутото” плодотворно плато Лассити . Толкова завои имаше, че до тях  завоите в Родопите ми се виждат като магистрала…През целия тоз кошмарен път екскурзоводката ни изнесе нещо като ода за картофа в Лассити и колко бил вкусен и разбира се как сега ще спрем в био( уж био) ресторантчето на някой си там да сме хапнели там баранина, курица и свинина…  Crazy Тоест за мен целта на заниманието да минем всичките тия завои бе именно да посетим въпросният ресторант. Спряха ни там сред нищото и нямахме избор освен да седнем да ядем… Да ама и на мен и на детето не ни се ядеше там нито баранина нито курица нито свинина и това предизвика неистово възмущение и погнуса, да не кажа и омраза у собственика на ресторанта, как така сме искали само салата… много неприятно усещане ми остави.
После ни заведоха в грънчарска работилница, където да си купим произведенията на грънчаря, които се оказаха точно тези които се продават и по всички сувенирни магазинчета из цял Крит… Иначе грънчарят показа на децата които искат как да си наточат съдчета, което на някои деца им бе интересно.
После пак мъчителен път до пещерата Диктеон Андрон и кошмарно катерене до нея по „полегатия път” . Някои наемаха магаре до горе, но магаретата ги водеха пияни зачервени гърци, които с извинение миришеха по зле и от магаретата си… Качихме се до горе морави от жегата и като почнахме да слизаме към пещерата ни лъхна жесток хлад. Една рускиня която се връщаше ми сподели че вътре било -18 градуса и имало прилепи, съответно веднага се отказахме да слезем. Ако го бях пуснала вътре малкия на -18 градуса ккато беше загрял и изпотен от 40 градуса вън сигурно щях да го разболея.
И накрая единственото хубаво на тази екскурзия бе манастирът Света Богородица. Много красиво и духовно място. Прибраха ни в хотела в 18 часа каталясали.
Между другото настанените в Гувес вместо да си поръчвате кошница за обед за дните в които сте на екскурзия по добре си вземете от сандвичите от бара  през деня, защото така наречената кошница за обед е безумие – бяха ни натикали към 1 кг кивита ( забележете точно кивита които нали се сещата как се белят по път…също необелени краставици) праскови в ала ала презряло разтекливо състояние и меки домати !!!
  В Петък бяхме пак на организирана екскурзия от местната тур. агенция -Грамвуса и Балос.Сега бяхме смесена група- англичани, руснаци, поляци, французи – екскурзоводката говореше на всички езици. Много рано станахме в 6.40 ни взеха, пак се побъркахме от път. Взеха ни по 40 евро допълнително за корабчето и еко такса( ние сме 2 възрастни и дете на 6).
Корабчето бе приятно, има вътре бар, за час стигнахме до Балос и от там с лодки ни закараха до брега. Е, няма такава красота и разкошотия ! Жестоко е. Освен това понеже е отдалечено от брега нямаше навалица – бяхме само нашия кораб. Много е красиво, момичета !!! Малкият цамбуркаше адски щастлив също. Но от толкова красота с мъжа ми се разсеяхме и неусетно сме изгорели а аз и явно слънчасала или получила топлинен удар не знам, но на другия ден бях нокдаун. След Балос ни закараха до Грамвуса- също много красиво, но плажът и входът в морето е по каменист.Може да се наеме чадър от корабчето. Ние не се качвахме до крепостта, но не липсваха ентусиасти. Обядвахме на корабчето и се надявахме да предлагат риба и морска храна но уви пак скара... Прибрахме се буквално като парцали към 21.30…
 И в Събота вече бях буквално труп от слънчасването и топлината. Вдигнах температура и ми се виеше силно свят. Тогава трябваше да сме на екскурзия до Ираклион но не отидохме. Момичета, помислете дали да не повтаряте като нашата грешка толкова екскурзии една след друга- изтощително е.
 В Неделя ходихме пак до Агиос Николаус. Ние всъщност искахме да идем до плажа Вай но нямахме сили и само пихме пак кафе на бездънното езеро и се прибрахме малкия да се пързаля. Много красиви ми изглеждаха рекламите и снимките в сайтовете от Вай, жалко за друг път ще остане.
С колата гледахме дали около Гувес няма някое самотно плажче- не видяхме.
Понеделник и Вторник сутринта само плувахме и се пързаля дечкото.
 Аз се олях в многословие, ама малкия спи преуморен а още ми е прясно в главата и преди да забравя кое - що го написах.
 Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 350
Lo6a mama , виждам че добре сте си изкарали и най-вече детето. Не сте имали време да видите Ретимно, но следващия път.... Очакваме снимки. И аз много харесах  Агиос Николаус. А казват, че вечер е още по-приятно, има и програми на платформата пред езерото.

# 35
  • Мнения: 3 993
Lo6a mama, благодаря за хубавия и подробен разказ!  Hug
Наистина е трудно човек да нацели баланса между почивката и екскурзиите на такива места като Крит, особено заради малките деца. Аз затова си мислех да наблегнем на повече почивка и по-малко изтощителни екскурзии, но пък смятам, че Крит си заслужава едно посещение, не повече. Ти какво мислиш по този въпрос, би ли се върнала на Крит, за да го доразгледаш да кажем - Ханя, Ретимно, минойските центрове и т.н.?  

# 36
  • София
  • Мнения: 1 953
Lo6a mama, благодаря за споделеното. Потвърждават ми се очакванията, че екскурзиите трябва да се купуват от местните туристически агенции. Аз смятам да ползваме организирана екскурзия само до Санторини. За останалите - с рент-а-кар. Като мисля до Балос да стигнем по черния път и после надолу пеша, защото не ми се ще да ме ограничават в престоя на плажа на Балос и да ходя до Грамвуса и крепостта й. А колко ви излезе тази екскурзия до Грамвуса и Балос - отделно цена за екскурзията, отделно такса за корабчето, така ли?
Ние ще бъдем без деца, така че смятам основно да обикаляме.
Някой друг ще пътува ли преди 15.09., за да чакаме отзиви?

# 37
  • Мнения: 3 423
Благодаря ви  Hug
 dechy  Hug, то на Балос е 3 часа престоя и един час на Грамвуса. За 3ма- ни екскурзията до Балос и Грамвуса в местната агенция беше 95 евро и отделно 40 евро билета за корабчето и еко таксата( която е само 1 евро за възрастен), които ни събра екскурзоводката в бусчето. Адски е красиво там. По хубаво от на снимките. И на Грамвуса е красиво.
 Little wingels  Hug, да точно така е, много е труден баланса с детето. Иначе и той още на тръгване попита, кога ще се върнем в Крит Simple Smile Аз също бих се върнала, не толкова за да разглеждам, колкото заради атмосферата, усещане за свобода и възможността да се съчетае умерена екзотика( на Балос беше наистина екзотично) и европейска сигурност. А и краткият полет също е предимство при почивка с дете.
 Diana_Don  Hug, благодаря ти за препоръката за Агиос Николаус, наистина има страхотна атмосфера. Виж до вечерта покрай детето не останахме, но може примерно dechy или друг който пътува без дете да се възползва. Аз съжалявам не толкова за Ретимно, колкото за остров Криси и плажа Вай, но след тези тежки екскурзии просто нямахме сили и най- вече след топлинният ми удар... Снимки тук не ми се иска да качвам лични, но като направя албум ще ви пратя линк на лични или по мейла.

# 38
  • Мнения: 1 263
Много албуми със снимки и обяснения за Ханя и околностите:
https://www.facebook.com/ChaniaCreteByNikos/photos
Воден парк близо до Ханя:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.378486248842615.93148. … 843612&type=3
Една таверна-кафене с невероятни постройки и градини от камъни разположена на площ  няколко хектара:
http://koumos.gr/
За тези , който са в Ираклио интересен е да се посети плажа Vai, който е с палмова гора.
http://www.explorecrete.com/crete-east/EN-Vai.html

Един много добър и пълен с информация разказ:
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=54274.0
Каньона Самария, за който обясняват в разказа също си заслужава да се посети:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.94767713961.87339.8983 … 568961&type=3
Това е църква, на чието място в древни времена апостол Павел е кръщавал християни по пътя си за Рим.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150239810008962&se … ype=3&theater

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 10:53 от basis

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Здравейте!
Аз, мъж ми и синковеца, който е на 7 год. тази година най-неочаквано решихме почивката ни да е на о. Крит. Важното за нас е хотела да е с лесно достъпна локация,  добър басейн и да е на самия морски бряг с хубав плаж.  Харесахме си местност с няколко хотела на 16 км. от Ретимно. Нашия е Kavros Beach. Резервирахме го по програма с чартърен полет за 8 нощувки от 27.08.2012 г. Предлага се в пакет с AI или HB (закуска и вечеря). Избрахме за нас HB, тъй като цената е с 200 евро по-ниска от AI. За тези пари може да си пазаруваме спокойно от супермаркета, който е срещу хотела, а и както мислим за екскурзийки из острова - нама да сме по цял ден в хотела.
Сега събирам инфо къде и какво да посетим и колко ще ни струва. Туроператорката, която ни прави резервацията ни разказа за някакъв ресторант в планината наблизо, в който доматите ги късали от градината, преди да ги нарежат за салатата, която си поръчал и че такива вкусни домати не била яла! Каза, че за 50 евро бензин, с кола под наем (около 50 евро на ден според колата) може да се обиколи доста. Само, че ние не сме шофьори и ... ще търсим нещо организирано или с градксия транспорт. Давайте идеи! Simple Smile
Някой от вас тук, ще пътува ли за о. Крит на 27.08.2012 г. в 23:10 ч. терминал 2 ?

# 40
  • София
  • Мнения: 1 953
Nezabravka, жалко, че не сте шофьори. Наистина е най-изгодно да се обикаля острова с рент-а-кар. Има и по-евтини коли. Най-ниският клас започва от около 35 Евро на ден, а бензина е по 1,70 Евро/литър. Нямам все още лични впечатления, само от разкази на мои близки, които бяха през май на Крит и от форума. Ние ще пътуваме през септември.
Вие с On travel ли ще бъдете? Видях изненадващо за мен, че Оn travel предлагат хотел близо до Ханя. Ако не бяхме резервирали вече, най-вероятно бих избрала него.
Съветвам те да купите екскурзиите на острова на място от агенциите около хотела, а не чрез тур оператора, защото е доста по-скъпо. По-назад Lo6a mama също е писала. Според мен непременно трябва да посетите Балос. Дано да не е много натоварващо за детето.
Иначе до Ретимно и Ираклио предполагам, че ще има градски транспорт. До Ретимно може и шатъл от хотела да има, щом е наблизо.
Да не е ресторантът, който туроператорката ви рекламира, този описан от Lo6a mama? Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 1 185
Nezabravka , точно в този хотел почивахме преди няколко години. Плажът е много близо, има много магазинчета, супермаркет, дори фурна наблизо. Правят много вкусен хляб. След като не сте шофьори, може да си наемете велосипеди...Ние си бяхме наели срещу 5 евро/ден и ходихме до близкото езеро а там е и този ресторант с градината. Не помня  името на езерото, даже в персонала имаше българи. До Ретимно минава маршрутка , спирката е пред хотела - много е удобна. Определено ще ви хареса. А и есента е чудно време - сега е жега голяма. Много близо е до Африка. Ние бяхме в началото на юни и беше много топло...

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 292
dechy, да, с Он Травел сме. Благодаря за съвета за туровете от местните там. Ние сега си избираме кои места да посетим и приемам съвети.  Не ни се иска да прегряваме по камънаците или да оставаме без дъх по баирите, а ми се струва, че дестинациите по острова са предимно такива.  А Балос е точно това -  път пеша по тясна пътечка с червен прах и трънаци надолу, а след това баир за изкачване по същия този път, което изкачване трае има - няма час. (по разказ на очевидци). Гледката е невероятна на плажа, но ... аз от толкова слизане и качване по козите пътечки, по жегата дали ше мога да гледам докато стигна  Crazy
А за еко-ресторанта, то май ще излезе, че е задължителна дестинация на всички туристи и навярно става дума за един и същ!  Joy
Нашия хотел Kavros Beach е точно между Ретимно и Ханя, с добър плаж, на сравнително чисто и спокойно място, но едновременно и с добра локация. Ето го ТУК.

hris.g, доколкото разбирам, вие сте били в Kavros Garden, който е от другата страна на пътя, а не на самия морски бряг, на който е нашия Kavros Beach. То разстоянието между двата хотела е май около 150 метра! Simple Smile Знаеш ли там наоколо местна агенция за екскурзии?
Езерото е Kournas Lake, ако не се лъжа и било единственото сладководно естествено езеро на острова. До него с колело за колко време се стига? И как да разпозная тази био-кръчма, да им видя аз вълшебните домати! Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 13 277
Незабравка, това с козите пътеки на Балос сами си го причинихме.  Wink  Както сте близо до Ханя, а не някъде в източния край на острова, спокойно може да отделите цял ден и да отидете на спокойствие с кораб до плажа. Заслужава си. До Елафониси и Ваи се стига с кола до самия плаж. Просто пътя е доста дълъг. А особено на Елафониси е вълшебно.

Сега видях, че не сте шофьори, но поне до Балос има екскурзии. На паркингите до плажа Елафониси имаше доста автобуси и сигурно също се предлага от местните агенции.  newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 1 953
dechy, да, с Он Травел сме. Благодаря за съвета за туровете от местните там. Ние сега си избираме кои места да посетим и приемам съвети.  Не ни се иска да прегряваме по камънаците или да оставаме без дъх по баирите, а ми се струва, че дестинациите по острова са предимно такива.  А Балос е точно това -  път пеша по тясна пътечка с червен прах и трънаци надолу, а след това баир за изкачване по същия този път, което изкачване трае има - няма час. (по разказ на очевидци). Гледката е невероятна на плажа, но ... аз от толкова слизане и качване по козите пътечки, по жегата дали ше мога да гледам докато стигна  Crazy
Nezabravka, значи за Балос има 2 възможности, тъй като вие сте без кола, остава само 1 - тази която предлагат тур-операторите. А тя не включва прашната пътечка. Там се пътува с корабче от Кисамос до Грамвуса и до Балос, после обратно. Ти сигурно си чела пътеписа на Таня67, но те са пътували самостоятелно с кола до там.

Общи условия

Активация на акаунт