Крит

  • 23 087
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Не видях такава тема, затова пускам.
Кои допълнителни екскурзии там си заслужават ?
Ще сме с 6 годишно дете.
Гледам на тур. агенцията списъка с допълнителни екскурзии и се чудя кое си струва  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 350
Много е хубава екскурзията до Санторини, но ако морето е по-бурно на детенцето може да му стане зле на кораба. Ретимно е хубаво, кокетно градче и разбира се двореца Кносос. Археологическия музей в Ираклион е от доста време в ремонт и показва малка част от експозицията си, но тя включва всички известни символи на Крит. А в коя част на Крит ще е хотелът ви. Избрали ли сте вече кой ще е той? Някои хотели са без плаж или много каменист и направо да го кажем, лош плаж.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 178
Много хубаво е в двореца Кносос. Ираклион е много хубав и спретнат град, Хания също. Може да си наемете автомобил и да разгледате южното крайбрежие. В Ретимно имаше също някаква кула, но не си спомням какво беше...Но в Кносос ще видите много за минойската култура .

# 3
  • Мнения: 3 423
Много ви благодаря Simple Smile
Аз изчетох руските отзиви и доста се ориентирах .
Задължително ще наемем кола. Може ли да препоръчате плажове ?
Близкият плаж до хотела бил хубав, но по скоро ми се иска да потърсим някакви по диви.
Ще отидем организирано до Кносос и Ираклион( то е в обща екскурзия)
Видях че има Аквариум с акули, където също ще заведем дечко.
Аквапарка ще го посетим.
Чудя се за този остров Chrissi струва ли си ? Ходили ли сте ? А до Спиналонга ?
Ходи ми се и на някое красиво островче.

# 4
  • Мнения: 3 423
Ето това като го намерих май се ориентирах за всичко. Давам линк в случай, че и друг планира Крит за лятото.
http://www.tripadvisor.com/Attractions-g189413-Activities-Crete.html

# 5
  • София
  • Мнения: 350
Видях го само от брега, изглеждаше чудесно, но като разбрах че "той е последната активна колония на проказно болните в Европа от 1903 до 1957 година" ми се отщя да ходя. Не обичам места с толкова негативна енергия. Вероятно не съм права, но има доста други красиви места, които да не те карат да мислиш за болести.
Ако искате, отидете до градчето Agios Nikolaos. Там има малко сладководно езеро, допълнително свързано с морето. Езерото е много дълбоко - наричат го "бездънното". Около него има ресторанти и кафенета, а вечер има и шоу-програми. Приятно място!

# 6
  • Мнения: 3 043
И аз се записвам да следя темата, защото видях, че доста фирми пускат чартъри, а есента, мисля, че е подходящ сезон за там. Дано още някой се включи с инфо и препоръки - знам, че съм виждала и чела постове за острова, но не мога да си спомня в коя тема - може би гръцката.

# 7
  • Мнения: 3 423
Diana_Don, права си за негативната енергия и аз мисля като теб.
Мерси за съвета за Agios Nikolaos  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
И ние през септември ще ходим на Крит. Майка ми с голямото дете бяха през май с първия чартър. Бяха в хотел St. Constantin village в Гувес и са доволни. Стаите, по-скоро може би студиа били много просторни, храната им харесала. Управителят на ресторанта бил българин и някои камериерки също. Единствено от пътуването до Санторини имаха оплаквания. На отиване всички повръщали, а на връщане отменили Flying cat-a, защото имало силно вълнение и чакали до 4ч. сутринта да дойде голям ферибот от Пирея и да ги върне обратно.
Ние сме си избрали хотел в Ретимно, за да бъдем в максимално западната част на Крит, която се предлага от БГ тур-операторите. Искаме да сме по-близо до Елафониси, Балос и др., които да посетим с рент-а-кар. Мисля да пропусна двореца Кносос, защото всички казват, че бил реставриран много зле. О-в Грамвуса също не ме влече особено. Много се чудя за каньона Самария с рент-а-кар дали е много удачно да се ходи, защото при екскурзиите с рейс се спира в северната част на каньона и се преминава пеша, а в южната част се взема ферибот до Sfakia. Ако ходим с кола трябва да стигнем до Сфакиа и да вземем ферибота, да стигнем до най-тясната част на каньона и да се върнем обратно пак с ферибота. Май не си струва усилията, а и не се знае какво е разписанието на ферибота. И аз се чудя за о-в Хриси, малко далечко ни е от Ретимно де.
В предишната тема "На море в Гърция" Тania67 беше разказала подробно за тяхното пътуване до Крит миналото лято. Имаше и препратка към пътепис от съпруга й, много полезен.
Lo6a mama, вие в кой хотел ще бъдете?

# 9
  • Мнения: 3 993
Lo6a mama, благодаря за темата! Hug Избрала ли си тур. агенция и хотел?

И аз мисля за Крит през септември, всъщност с мъжа ми сме се навили, но смятаме да не резервираме по-рано от август. Най-малкото ще минат изборите в Гърция.  Simple Smile
Доколкото знам, тази чартърна програма е на Астрал Холидейс, и миналата година беше тяхна, техен е договора с България Еър. Ако някой има друга информация по този въпрос, моля да я сподели.

dechy, чрез коя агенция резервира?

Гледах офертите на Солвекс, едни познати пътуваха до Крит с тях сега през май по програмата 55+ и са много доволни от организацията. Изчетох доста и реших, че западната част на острова е по-интересна, ако мога така да се изразя. Затова мисля да избера хотел между Ретимно и Ханя, там има една голяма и чудна плажна ивица, която се казва Каврос, там харесах няколко хотела, които се намират по средата на разстоянието между Ретимно и Ханя.
Познатите ми са посетили трите минойски центъра Кносос, Фестос и Малиа. До Ефалониси не са стигнали, но аз не си представям да отида на Крит и да не видя този рай...същото важи и за лагуната Балос.  Simple Smile За каньона Самария категорично съм решила да не ходя, не си падам по такива преходи.

За археологическия музей в столицата Ираклион предполагам знаете, че е в ремонт, мисля до 2013 г., има временна експозиция в няколко къщи разпръсната.

Някой смята ли да бъде в залива Елунда (до Агиос Николаос), където са скъпите луксозни хотелски комплекси?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Ние сме с Астрал холидейс, но майка ми беше с VS-travels, защото Астрал вече нямали свободни места за полета.
Little wingels, ти само чартъра ли смяташ да ползваш от БГ - туроператора? Защото при този полет до Ираклион бълг. туристически фирми не предлагат хотели в Ханя и въобще по-назапад от Ретимно. Ако смятате да ползвате само чартъра, как ще се трансферирате до Ханя? Иначе и аз й бях хвърлила око, ама не би...

# 11
  • Мнения: 3 993
dechy, не! Мисля да си ползваме цялата програма вкл. хотел. Видях, че Тез Тур предлагат по-различни хотели от Астрал, има и други агенции, които предлагат различни хотели от тези на Астрал. Общото в предложенията на разните агенции е чартърния полет в събота.
При Тез Тур предложенията са разделени в категории: Крит-Ханя, Крит-Ретимно, Крит-Ираклион, Крит-Ласити. Хотелите, които харесах в близост до Ханя, са stop sale в момента. Още не съм питала какво ще предложат за септември.
Между другото и в предложенията на Астрал има един хотел със студиа - Ferenity hotel - до селцето Georgioupolis, по средата на разстоянието между Ханя и Ретимно. Там е само нощувка със закуска и по желание може доплащане за другите хранения. Удобно е за активна почивка, в която ще преобладават разходките с кола. Аз лично повече клоня към мързелуване на плажа/басейна и разходки чат-пат спрямо моментния кеф. Още не сме избрали нищо окончателно, все пак трябва да се съобразявам и с предпочитанията на домочадието. 

# 12
  • Мнения: 840
Здравейте, и аз се глася за Крит през септември. Усилено разглеждам и избирам, но за сега нищо конкретно. Мисля с Астрал да ходим, но който и от хотелите им да харесам, все се намират известно количество негативни отзиви, та търсенето продължава Laughing
Сега ще разгледам и офертите на Тез.

Lo6a mama, ти към кой хотел и агенция си се ориентирала?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 178
Почивали сме точно в Каврос, хотела се казваше Каврос гардън. Малки спретнати къщички, просторни стаи. Плажът е хубав. На няколко километра е от селцето Георгиополис, даже бяхме взели велосипеди под наем, да ходим до селцето - 5евро/ден. Беше супер почивка. А там на близо има и едно езеро, но съм му забравила името.

# 14
  • Мнения: 3 423
Привет, момичета Simple Smile
Малкият ми вдигна температура и се притесних, затова чак сега отговарям...
Ние ще пътуваме с Астрал( от край време с тях почиваме и съм спокойна ) и избрахме хотел Гувес Парк основно заради тези пързалки http://www.facebook.com/media/set/?set=a.256538181092591.63444.1 … 91483&type=3#!/photo.php?fbid=322046291208446&set=a.256538181092591.63444.100549276691483&type=3&theater
От агенцията ми казаха, че е трудно да се намери на Крит хотел с такива пързалки, а предполагам знаете, че за 6 годишните момчета е важно пързалките да ги има и да не са бебешки Simple Smile Това ми бе основното искане и също хотелът да е близо до летището и с възможно най- кратък трансфер, защото полетът на отиване е нощен. Хотелът има много добри отзиви и в руските сайтове http://tophotels.ru/main/hotel/al28869/ и в http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g655745-d1013419-Reviews … Gouves_Crete.html , пише че е добро съотношение цена качество. Хвалят много храната. Плажът бил с плавен преход в морето, хубав пясък и разбира се най важното за дечко -пързалките Simple Smile
Ако бяхме без детето сигурно щях да се спра на хотел в района на Ханя, но с него ми е по важен бързия трансфер от летището.
Слънчев ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт