Веганство/вегетарианство-За и Против

  • 20 107
  • 228
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 761
Чакрата не е материално проявление, да не говорим, че нещата с чакрите са доста особени и това, което е било преди 5 хиляди години вече не е така и древните текстове са не особено актуални.

Да,тука уцели.Обаче имат материално проявление в тялото-както преди 5 хил. години,така и днес.
Древните текстове са много актуални,но на някои им е писано да не стигнат до тях,което намирам за много добре.Още по-добре намирам,че в миналото са били скрити.
Иначе ника ми е наистина много интересн,когато няма какво друго да се каже по темата.Особено за дълбоко веруищи хора-някои даже не го изписват,щото им се вижда адски дяволски  Laughing.
Ти какво искаш от тази тема-ти да се заяждаш,а другите да мълчат ли?Еми няма как да стане-каквото повикало,такова се обадило и тук и навсякъде  Peace
Що не си потърсиш малко актуално инфо за всичките химии,с които обгрижват растениятa,които хрупаш?Направо ще ти се отще изобщо да ядеш.

# 61
  • Мнения: 245
Ом-ке да се говори с теб е малко по-зле от това да се спори с радиоточка. Laughing Намери си събеседници на твоята честота. Без мен.

# 62
  • Мнения: 14 654
Благодаря за осветляването по въпроса за саламите, нямаше как да знам това ако persimon не беше го написал  Laughing
Да приемем, че говоря за меса без изкуствени овкусители: пържоли, кюфтета, риба, пилешки бутчета.
Бобовите и житните ако не ги обработваме термично и вкусово бая повече от месата, няма да стават за ядене от хора ни най-малко Simple Smile Една пържола е готова за 8 минути, бобът се вари 4 часа най-малко.

# 63
  • Мнения: 2 761
Перси,повредата не е в моя телевизор...
Къде бяха изкуствените добавки  докато си се вта(Е)лявала "тип дюкан"?Или са били от "натурален растителен" произход?

Аз съм опитвала различни начини включително анти-вегетариянски и кетогенни диети тип дюкан

постинг от « #1 Ср., 13 Юни 2012, 14:10 »

# 64
  • Мнения: X
Явно на някои с екстремни разбирания им е възможно да правят единствено връзката месо-салам.

Т.е. още едно доказателство как липсата на някои храни съсипва мозъка

Бтв, информирах модератор за "контруктивната" критика на авторката

# 65
  • Мнения: 245
Благодаря за осветляването по въпроса за саламите, нямаше как да знам това ако persimon не беше го написал  Laughing
Да приемем, че говоря за меса без изкуствени овкусители: пържоли, кюфтета, риба, пилешки бутчета.
Бобовите и житните ако не ги обработваме термично и вкусово бая повече от месата, няма да стават за ядене от хора ни най-малко Simple Smile Една пържола е готова за 8 минути, бобът се вари 4 часа най-малко.

Не само саламът има боклуци в него. Същото има и стандартното месо, слагат им различни консерванти, да не говорим с какво са хранени и лекувани и съответно какво поглъща консуматора. С това не искам да кажа както ТИ трябва да правиш или да не правиш, споделям лично и частно мнение по темата за това, че децата трябвало да избират сами какво да ядат. То изборът е супер, но детето не може да разбере какво има в това, което му дават за храна а стадо химици са се погрижили да иска грешните неща. Laughing

# 66
  • Мнения: 4 150
Ако бях дал на децата си да избират от сьвременната храна,която се предлага по магазините,може би нямаше да мога да им сьздам здравословен режим на хранене.
Повечето от продуктите днес са напьлно излишни и можем спокойно да живеем без тях,така че да не се увредим.
Колкото и да говориш на едно дете,че шоколад или кока кола или каквото и да било, са вредни или нездравословни (давам само пример) рекламата влияе на всичките му сетива и то иска.Отделно гледа другарчетата си и пак иска.
Да дадеш на едно дете избор според мен е да му дадеш естествен избор от продукти,които природата е определила за него като човешки индивид.
Да сложа на масата "голи"плодове,зеленчуци и льскави опаковки....е няма как да избере плодовете или зеленчуците.

# 67
  • Мнения: 245
Явно на някои с екстремни разбирания им е възможно да правят единствено връзката месо-салам.

Т.е. още едно доказателство как липсата на някои храни съсипва мозъка

Бтв, информирах модератор за "контруктивната" критика на авторката


Информира модератор закакво по-точно?! Shocked че казвам, че в салама има натриев глутамат и децата нямам как сами да се предпазят от него,защото не знаят че е там?! Какво ужасно, кошмарно, обидно твърдение! Расистко, подклаждащо омраза и служещо на интересите на ИРА,алкайда и баските сепратисти в едно!

Ето тоя ти постинг със забележките за мозъка е за информиране на модератор, но аз съм минала 4 годишна възраст, когато се тичаше и се казваше "ма тя ме скубееее" и се търсеше спасение в "големите".  Laughing Други няма да я минат доживотно, но какво да се прави.

Ти освен, че не знаеш, че може да има отглеждане на растения без животинска тор, си представяш, че суровото месо е чисто като пролетна роса в амазония. Laughing Горе-долу така е, ако пренебрегнем храненето с ГМО, което в САЩ е норма, пък и по нашенско започна да навлиза здраво, въпреки забраните, лечението на животните с антибиотици заради резистентни щамове бактерии, тъпченето с хормони за стимулиране на млеконадоя и нарастването на маса...И това е само във фермата. А извън нея, започва обработка на месото с амоняк, стандарт в САЩ, цялото месо ви е такова, после оцветяване, обработка с консерванти, облъчване с радиация и с определени токсични газове...Красота. Не знам, ти как мислиш, като си експерт по мозъка и храненето, как се отразява това на мозъка? Дали като яде такова месо човек внезапно започва да мисли, че няма начин да се отглеждат растения с растителни торове и почва да има трескава нужда модератори да го спасяват от чуждите аргументи? Joy

# 68
  • Мнения: 245
Ако бях дал на децата си да избират от сьвременната храна,която се предлага по магазините,може би нямаше да мога да им сьздам здравословен режим на хранене.
Повечето от продуктите днес са напьлно излишни и можем спокойно да живеем без тях,така че да не се увредим.
Колкото и да говориш на едно дете,че шоколад или кока кола или каквото и да било, са вредни или нездравословни (давам само пример) рекламата влияе на всичките му сетива и то иска.Отделно гледа другарчетата си и пак иска.
Да дадеш на едно дете избор според мен е да му дадеш естествен избор от продукти,които природата е определила за него като човешки индивид.
Да сложа на масата "голи"плодове,зеленчуци и льскави опаковки....е няма как да избере плодовете или зеленчуците.

Точно това имам предвид. Peace

# 69
  • Мнения: 14 654
Оставте лъскавите опакови, сложете на масата плодовете, ядките и зеленчуците, но и млякото, маслото, месото. Детето винаги избира измежду предложените от родителите храни, само че някои родители стесняват избора прекалено много.
Нали темата е за и против. Е, аз казвам защо съм против на децата да не се предлага месо. Не казвам, че трябва да се заставят да го ядат ако не искат, но ако искат, не бива да се спират.
Моите ще си вземат ябълка, само ако не са гладни, ако са гладни ще изберат кюфтето, както и всички други деца, които познавам и са се хранили при мен Simple Smile
Интересено е, че дете, което не яде месо според родителите си, като ми гостуваше изяде няколко кюфтета едно след друго. Взимаше си ги с ръка и посягаше към следващото преди да е изяло текущото. Тъжна работа - дете, което непрекъснато яде, но никога не е сито, гладува през цялото време. На пълнозърнести франзели с домат и марула не може да се издържи много дълго.

# 70
  • Мнения: 245
Еми добре, разбирам гледната ти точка. Това с кюфтетата, според мен е по-скоро свидетелство за готварските умения на майка му, отколкото на друго.  Laughing И аз не мисля, че фрназели с домат и маруля са достатъчна храна за меню на който и да било, камоли дете. Има доста повече неща, които е редно да се предложат. Аз кюфте не бих дала, пореди гореспоменатите причини, на този етап от живота и разбиранията си, но ми е абсолютно понятно и другото разбиране. Peace

# 71
  • Мнения: 14 654
Не, не, детето е "вегетарианче" с родители - вегетарианци. Беше нахранено тайно, никога не са му предлагали месо Simple Smile На 4.5 години беше тогава. А гадно кюфте могат да направят само в детската градина, там ги разбирам децата защото не искат месо. Гледам, че вегетарианците и особено веганите много разчитат на пълнозърнестото брашо - то е в сосове, манджи, хлябове. Никак не съм убедена, че е тъй полезно в големи количества. И аз правя пълнозърнест хляб като ми се дояде, но 1 хляб (с 500 гр. брашно) стига на 4 човека за 2 дена, понякога - за 3. Защото не е задължително да ядеш хляб, за да си напълниш празния стомах.
пп: и още нещо по-вредно: масово се разчита на добавките на аквасорс - не даваш мляко, но кравешка коластра може. И спирулина, даже са хитрини как да накараш горкото дете да го изяде. Вместо да го нахраниш, ти му даваш добавки...

Последна редакция: нд, 17 юни 2012, 00:09 от Янечек

# 72
  • Мнения: 245
Не, не, детето е "вегетарианче" с родители - вегетарианци. Беше нахранено тайно, никога не са му предлагали месо Simple Smile На 4.5 години беше тогава. А гадно кюфте могат да направят само в детската градина, там ги разбирам децата защото не искат месо. Гледам, че вегетарианците и особено веганите много разчитат на пълнозърнестото брашо - то е в сосове, манджи, хлябове. Никак не съм убедена, че е тъй полезно в големи количества. И аз правя пълнозърнест хляб като ми се дояде, но 1 хляб (с 500 гр. брашно) стига на 4 човека за 2 дена, понякога - за 3. Защото не е задължително да ядеш хляб, за да си напълниш празния стомах.

В детската градина кюфтетата са си вегетариански Laughing.. с най-евтината кайма, дето е почти цялата соя...Не знам за това конретно дете, ако не го хранят добре, а просто не му дават месо, това е зле.

Абсолютно вярно е, че има сумати веган/вегетарианци, които ядат в пъти по зле от всеядните. На вафли,чипс и хляб не става. Не е задължително да се набива хляб ако си вегетариянец. Просто трябва да се ядедостатъчно други неща, каквито има в изобилие. Ние не ядем месо, но хляб много рядко се купува или прави.

п.с. аквасорс не ги уважвам, намирам ги за мошеници. те са и осъждани за неверни твърдения за продуктите си. Никога не бих яла водорасли от супер мръсно езеро Кламат, което те лъжат, че е кристално чисто, нито пък кравешка коластра.Общо взето като 'слушам' някакви доста заблудени вегетариянци си срещнала Laughing

# 73
  • Мнения: 245
Янечек, виж дечицата от шао лин, които тренират по над 8 часа на ден и ядат вегетарианска храна само. Вижда се и каква е храната точно. Мисля, че по-голямо доказателство от това, че може деца да се в перфектно здраве и при необичайно големи натоварвания на веге храна, няма. Стига храната да е качествена, разнообразна и в достатъчно количество. Peace

http://www.youtube.com/watch?v=eZwmluSn_T0

# 74
  • Мнения: 4 150
Оставте лъскавите опакови, сложете на масата плодовете, ядките и зеленчуците, но и млякото, маслото, месото. Детето винаги избира измежду предложените от родителите храни, само че някои родители стесняват избора прекалено много.
Нали темата е за и против. Е, аз казвам защо съм против на децата да не се предлага месо. Не казвам, че трябва да се заставят да го ядат ако не искат, но ако искат, не бива да се спират.
Моите ще си вземат ябълка, само ако не са гладни, ако са гладни ще изберат кюфтето, както и всички други деца, които познавам и са се хранили при мен Simple Smile
Интересено е, че дете, което не яде месо според родителите си, като ми гостуваше изяде няколко кюфтета едно след друго. Взимаше си ги с ръка и посягаше към следващото преди да е изяло текущото. Тъжна работа - дете, което непрекъснато яде, но никога не е сито, гладува през цялото време. На пълнозърнести франзели с домат и марула не може да се издържи много дълго.
За да има реален избор,трябва да се сложат плодове,зеленчуци,крава с виме,жена с млечни гьрди и сурово месо.
Всичко е непреработено и в суров вид.
Малкото дете ще избере жената с млякото,по голямото дете ще избере плодовете или зеленчуците.
Никой няма да избере суровото месо или кравата с млякото.
Аз например,когато не сьм сигурен какво е "полезно или естествено" за мен,се допитвам до природата и чрез биологизъм(има ли ли такава дума на бг език?)  разбирам кое ми е заложено да ям и кое не.
Става дума само за непреработени храни.
На един плод не му трябва преработка или подправки,за да стане ядлив.Месото и други неща,точно обратното.

Не, не, детето е "вегетарианче" с родители - вегетарианци. Беше нахранено тайно, никога не са му предлагали месо Simple Smile .
Това не бих го направил никога.А ако някой го направи на моите деца...хм...и разбера после....хм...

Общи условия

Активация на акаунт