Повишаване на хемоглобина

  • 30 953
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Аползвали ли сте продукти на VIVASAN-швейцарскка фирма за качествени растителни продукти.Имат много ефикасен сироп Ферофорте осигуряващ на организма желязо.Изпробвала съм го и хемоглобин -68 - се вдигна двойно

# 46
  • Мнения: 17
Има и една хранителна добавка на американската фирма Форевър Ливинг- Зелени поля.Тя също спомага за повишаването му.Аз взимам нея и по 1 чашка червено вино всяка вечер и засега ми се отразява добре Simple Smile

# 47
  • Мнения: 42
В сушените подправки  също има много желязо-най-вече в мащерката. И в сушените кайсии  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 11 081
Освен калцият, танинът, който се съдържа в някои видове чай, също пречи за усвояването на желязо.
Четох, че обработката на храната в метални съдове я обогатявала с желязо. Добре действа отвара от листа на кориандър. Трябва да се ядат големи количества лук, ядки и зелениши (без спанак). Съдържащата се в него оксалова киселина затруднява усвояването на желязо от организма!

# 49
  • Мнения: 2 677
Имам оплаквания - това, че постоянно се чувствам уморена е най-същественото Rolling Eyes

Аз през бременността пих зелени водорасли Аквасорс, но хемоглобина ми беше нещо като 90 и не помръдна.. Не съм забелязала да се чувствам по-бодра от тях или нещо...

Зелена енергия ли си пила? Там съдържанието е АФА, Спирулина и люцерна. За анемия много по-подходяща е само АФА. Какви дози си ги приемала?
АФА-та е подходяща и за бебета.

# 50
  • Мнения: 131
доказано при щерка ми ,която беше с хемоглобин под сто -за една седмица стана на 142 /и аз не повярвах,но е факт/
червено цвекло ,по един резен и две ябълки примерно,цедя на сок,пие се всеки ден,точно след 7 дни промяната беше факт
после след месец се нормализира на 125-130/ не помня точно/ и сега е винаги в нормите

# 51
  • Мнения: 2 677
 kremi7, сурово ли го цедиш цвеклото?  Много обичам - преди години баща ми пиеше такива сокове от цвекло и ябълки, а с настърганите остатъци правехме страхотна салата  Heart Eyes
Смятам, че е по-добре да се направят някои промени в храненето, отколкото да се пият синтетични лекарства.

# 52
  • Мнения: 69
Здравейте! Имах много нисък хемоглобин , в следствие на загуба на кръв при секцио. Четох много по темата , но тук една жена беше писала /да е жива и здрава/, за ябълка с пирони. Това важи да подчертая при липса на желязо. Та реших да пробвам и ефекта беше - от хемоглобин 100 , ми стана 136. Прави се следното : забиват се няколко пирона в една ябълка, оставя се така 48 часа , след този период пироните се изваждат и ябълката се изяжда. Ефекта беше поразителен. В болницата ми даваха желязо ,след което получих зверски запек и се отказах , а то си имало решение...

# 53
  • Мнения: 52
Е, не е бил чак толкова нисък хемоглобина, много нисък аз помислих нещо патологично около 50

# 54
  • Мнения: 86
Както Vanja77 е писала по-горе - готвенето в чугунени съдове също може да обогати храната с желязо.

# 55
  • Мнения: 131
kremi7, сурово ли го цедиш цвеклото?  Много обичам - преди години баща ми пиеше такива сокове от цвекло и ябълки, а с настърганите остатъци правехме страхотна салата  Heart Eyes
Смятам, че е по-добре да се направят някои промени в храненето, отколкото да се пият синтетични лекарства.
да, сурово,просто пусках по едно парченце към сока от други плодове в рамките на седмица всеки ден и ефекта беше поразителен,иначе сега като имаше много цвекло по пазара,редовно правех салата от сурово настъргано цвекло и моркови,също цвекло и бяла ряпа

Общи условия

Активация на акаунт