Повишаване на хемоглобина

  • 30 961
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 335
Сега си спомням, че като бях бременна, освен ПКК лекарката ми искаше допълнително да се отчетат стойностите на серумното желязо... И те май не ми бяха ниски...

За протокола - като си направих първото кръвно изследване (периферна кръв, не на гладно), не само хемоглобина, но първите 3 показателя ми бяха под долната граница - хемоглобин, еритроцити и хематокрит.
След като хемоглобина ми се повиши до 122 с Ферофолгама, виждам, че и останалите 2 показателя са се повишили също, въпреки че са на долната граница - еритроцити 4 t/l (реф. ст-ст 3,7-5,4), хематокрит 0,34 l/l (реф. ст-ст 0,30 - 0,53)

Последна редакция: ср, 04 юли 2012, 14:11 от Stelfy

# 31
  • Мнения: 251
И аз съм на тази вълна,хемоглобинът на малката ми дъщеря е 92.
Прочетох за:
-герисан(билков продукт от кръвен здравец)
-леща
-сок от червено цвекло,ябълка,морков и целина
-меласа
-цветен прашец
-годжи бери,чия
-всеки ден се консумира ябълка,в която е бил забит гвоздей за една нощ
Последното ми се струва странно,но го препоръчва д-р Атанас Михайлов.
Дали може да се дава цветен прашец и меласа,както и хлорофил на 13м. дете newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 2 813
И аз съм на тази вълна,хемоглобинът на малката ми дъщеря е 92.
Прочетох за:
-герисан(билков продукт от кръвен здравец)
-леща
-сок от червено цвекло,ябълка,морков и целина
-меласа
-цветен прашец
-годжи бери,чия
-всеки ден се консумира ябълка,в която е бил забит гвоздей за една нощ
Последното ми се струва странно,но го препоръчва д-р Атанас Михайлов.
Дали може да се дава цветен прашец и меласа,както и хлорофил на 13м. дете newsm78

От гореизброените бих заложила на герисана и сока. Детето ми се струва твърде малко за друго, но се консултирай с педиатър.  Hug

# 33
  • Мнения: 5 713
Хлорофилът и пречиства. Ако детето яде някакви зеленолистни вече, може и хлорофил. Аз бих давала малки количества все пак.
Цветен прашец- може би от гл.т. алергии.
Меласата не е проблем.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 335
Получих си течния хлорофил вчера и разглеждайки опаковката прочитам, че в дневната доза хлорофил, която е 1ч.л. се съдържат мед (хим. ел., не пчелен Laughing ), 200% от препоръчителния прием за деня.
Една опаковка от половин литър хлорофил стига за 3 месеца грубо казано.
Питам се, това супер натрупване на мед в организма за 3 месеца не може ли да бъде токсично или опасно? Thinking

# 35
  • София
  • Мнения: 1 335
Хемоглобин 122 е отличен, в никакъв случай не е нисък. Долната граница при жените е 120 или 118. Ако не можеш да си вдигнеш хемоглобина с железни препарати, трябва да видиш стойностите на желязото. Масово лекарите изписват желязо при нисък хемоглобин, което е неправилно и погрешно.

Днес правих нови кръвни изследвания и хемоглобина ми е още повишен (гоня 130). Изследвах и желязото - референтните стойности за жени са от 7 до 26, а моят резултат е 20,2.
Т.е. желязото ми никак не е ниско и наистина би било погрешно да приемам железни препарати.

Аз междувременно си взимам пчелен прашец по 2ч.л. дневно, семена от чия 1-2с.л., 10мл. течен хлорофил и до скоро закусвах с пълнозърнести филии, намазани с петмез от захарно цвекло (който има много високо съдържание на желязо, общо взето същото като меласата, но с много по-приемлив вкус Laughing ). Временно съм спряла всички млечни храни и взимам Мерц (витамини от група Б основно).
Продължавам по тази схема Peace

Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 15:30 от Stelfy

# 36
  • Мнения: 52
Здравейте!
Някой може ли да сподели как приготвя сока от червено цвекло, че признавам си днес за първи път попада червено цвекло в ръцете ми.......и това твърдото нещо идея си нямам как да го изцедя.

# 37
  • Мнения: 228
Във сокоиизтисквачка, както другите плодове. Наата машинка доста бръмчеше от твърдите парчета. Имай предвид, че е доста силен вкуса и обикновено се разрежда сока с морков и/или ябълка, това е любимата ми комбинация.

# 38
  • Мнения: 52
Във сокоиизтисквачка, както другите плодове. Наата машинка доста бръмчеше от твърдите парчета. Имай предвид, че е доста силен вкуса и обикновено се разрежда сока с морков и/или ябълка, това е любимата ми комбинация.
Да....благодаря!  Значи трябва да си купувам такава, че отдавна нямам ......само пасатор имам.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 813
Във сокоиизтисквачка, както другите плодове. Наата машинка доста бръмчеше от твърдите парчета. Имай предвид, че е доста силен вкуса и обикновено се разрежда сока с морков и/или ябълка, това е любимата ми комбинация.
Да....благодаря!  Значи трябва да си купувам такава, че отдавна нямам ......само пасатор имам.
Направи си салата от червеното цвекло, моркови и ябълка, настържи ги и ги овкуси с лимон и зехтин примерно. Ефектът ще е същият.

# 40
  • Мнения: 52
sise_to, Благодаря.....да ям го на салата от няколко дни.
Някой може ли да каже нещо за стойност на желязо Fe 3.77, при долна граница 6.60.
Че е ниско, ниско е, ........но много ли е под нормата.

Хемоглобина е 100 от същия ден.

# 41
  • Мнения: 57
Червено  цвекло + моркови  Peace
+ елда,печена червена чушка...... Crazy

# 42
  • Мнения: 961
Червено  цвекло + моркови  Peace
+ елда,печена червена чушка...... Crazy
това ще се опита непременно!  Laughing

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 179
sise_to, Благодаря.....да ям го на салата от няколко дни.
Някой може ли да каже нещо за стойност на желязо Fe 3.77, при долна граница 6.60.
Че е ниско, ниско е, ........но много ли е под нормата.

Хемоглобина е 100 от същия ден.
Ниско е. Аз бях с почти същите стойности до скоро. От всичко изброено, мога да добавя един сироп на растителна основа, който пиех линк
Също така сурови бадеми, какаови ядки, спирулина.

# 44
  • Мнения: 13
Има доста храни, съдържащи желязо, които пробвах аз: фурми, сурови ядки, зелени зеленчуци, дроб, пшеничени трици и зародиш....също пиех и по една малка чаша червено вино на ден, но може да се взема и хранителна добавка с ресвератрол (това ме посъветва JP-то). Аз тази добавка я вземах след като родих. Иначе към края на бременността стойностите ми бяха вече нормални.

Общи условия

Активация на акаунт