Опашки ще се вият пред гнездата, ваканция очаква ни децата! На финала в 7 клас!

  • 55 425
  • 815
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 38

Имам и един въпрос. Той е от любопитство, а не че ще ми помогне с нещо.
Не мога да си представя компютърът как го развърта това класиране. На консултацията във Веди казаха, че класирал първите 200 по първо желание, 201-ия и нататък по второ желание и т. н.
Защо постъпва така този компютър?

Според мен не е така.Би имало логика в обяснението на Веди, ако всички деца са подредили желанията по един и същ начин и след като се запълни бройката за 1-во желание (например 200),следва класиране по 2-ро желание (следващите 200) и т.н. Но нито подредбата е една и съща,нито приемът в гимназиите е по 200 деца.
Компютърът взема детето с най-висок бал и го класира по първо желание,после следващото дете по първо желание и т.н. Когато в даден момент,например при 550 дете се установи,че за първото му желание вече няма свободни места,компютърът взема второто му желание.Ако има свободно място го класира, ако ли не -гледа третото желание и нататък нещата се повтарят... Според мен е така и мисля,че съм права.


 


 

# 421
  • София по рождение
  • Мнения: 322

Аз само не знам как класира децата с еднакъв бал при изчерпване на бройките за съответната паралелка.


Класирането на децата с еднакъв бал става, като се гледат оценките от останалите предмети /всички без музика, рисуване и физическо/. Който е с по-високи оценки, приемат него. Ако и тогава са с еднакви оценки по тези предмети, приемат и двете деца.

# 422
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Дренски, мисля, че ти е време и ти да вземеш студена биричка и да си гледаш мачовете!
Ти направи достатъчно, време е за заслужен отдих! Laughing

# 423
  • Мнения: 38
Аз само не знам как класира децата с еднакъв бал при изчерпване на бройките за съответната паралелка.

[/quote]


Ако децата са с равен бал ,но повече на брой от свободните в дадена  паралелка

Последователно се гледа:
1.сборът от оценките на приемните изпити.Ако е еднакъв -
2.сборът от оценките на балообразуващите предмети.Ако и той е еднакъв -
3.средноаритметичната оценка с точност до 0,001 от оценките от учебните предмети БЕЛ,първи чужд език,МАТ,физика,химия,биология,история,география,включени в задължителната подготовка от удостоверението за 7 клас.
АКО и по този показател останат ученици с равен бал,те се приемат над бройката за държавен прием.

Последна редакция: нд, 17 юни 2012, 20:06 от alex98

# 424
  • Мнения: 6 472
Ура, подадохме и ние в 88 училище! Бяхме разпечатали заявлението на РС с кодовете, но ни накараха да попълним там друго. Както и да е- стана страшно бързо. Благодарение на вас знаех, че трябва да си носим медицинско за НТБГ и ФСГ.
Много благодаря на всички, които пишеха в тази тема през цялата година и даваха полезна информация!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet В общи линии се ориентирах основно от вас, тукашната статистика и тукашното хвърляне на боб при определяне на шансовете бал-желано училище Mr. Green
Успех на всички хлапета и съответните родители Grinning Grinning Grinning Grinning

# 425
  • Мнения: 68
Аз имам едно тъпо питане  Blush и се извинявам, ако вече е коментиран въпросът, но не го открих: какво правим със списъка с желания след 30-тото, длес като на образеца са дадени само 30 възможности, а според наредбата - броят на желанията не е ограничен???? - добавяме си ние сами редчета надолу  Joy или???

Благодаря предварително   bouquet

# 426
  • Мнения: 125
Защо постъпва така този компютър?
Грешката е в задклавишното устройство Grinning

А сега сериозно:
Повечето съвременни системи за класиране работят по следната схема:
- кандидатите държат в ръка листче, но което е написано първото им желание и балът за това желание
- един по един кандидатите се разпределят в съответните паралелки според първо желание
- настъпва момент когато в някаква паралелка вече са попълнени местата с кандидати по първо желание, а са останали още кандидати с първо желание за нея и с по-висок бал от някои от вече класираните. Тогава последният класиран до момента в тази паралелка се изважда от списъка й, листчето му с първото желание "се анулира", връчва му се листче с второто му желание (и бал за него, който бал може да е различен от бала за първото желание, защото отделните паралелки често формират бала си по различни схеми) и кандидатът се нарежда отново в опашката за разпределяне, а на негово място в паралелката идва кандидатър с по-висок бал по първо желание.
- ако кандидат с първо желание не може да попадне в желаната паралелка защото няма свободни места и балът му е недостатъчен "да избие" последния класиран в паралелката конкурент, на такъв кандидат също му "се анулира" листчето с първото желание, връчва му се листчето с второто му желание (и съответния бал)  и - марш в края на опашката от чакащи
- като се изчерпят по този начин кандидатите по първо желание, в опашката са останали само чакащи кандидати с второ желание - Повтаря се упражнението Simple Smile , след него в опашката остават чакащите с третото си желание и т.н.
- накрая в паралелките са класираните кандидати, а остава и една група некласирани кандидати, чиито желания със съответните им балове не са успели да преборят конкурентите
Цялата тази въртележка се изпълнява на съвременна машина и за брой кандидати около 100000 за около 1,5 сек. (Разбира се ако е ефективно програмирана, при използване на по-слаби алгоритми времето може да нарастне чувствително - до няколко часа)

# 427
  • Мнения: 38
На всички,които вече приключиха с умуванията и подредбите, пожелавам УСПЕХ.

Ние все още ги мъдрим. Девойката иска да учи испански, но с бал 33.822 мисля,че нямаме шанс за 164 ГПИЕ и исках да попитам за мнението ви относно 90,31 и 22. Или ако някой знае друга добра гимназия с испански ще съм ви много благодарна?

# 428
  • Мнения: 66
На всички,които вече приключиха с умуванията и подредбите, пожелавам УСПЕХ.

Ние все още ги мъдрим. Девойката иска да учи испански, но с бал 33.822 мисля,че нямаме шанс за 164 ГПИЕ и исках да попитам за мнението ви относно 90,31 и 22. Или ако някой знае друга добра гимназия с испански ще съм ви много благодарна?

http://ib157-bg.org/Priem.php

С този бал няма как да не се класира там...само че е в Слатина и до там ходи само автобус 11

# 429
  • Мнения: 38
Аз имам едно тъпо питане  Blush и се извинявам, ако вече е коментиран въпросът, но не го открих: какво правим със списъка с желания след 30-тото, длес като на образеца са дадени само 30 възможности, а според наредбата - броят на желанията не е ограничен???? - добавяме си ние сами редчета надолу  Joy или???

Благодаря предварително   bouquet
Формуляра на ЗАЯВЛЕНИЕТО,който разпечатах от РИО има страница, която е само с редове и колони,като имате възможност да си я разпечатате няколко пъти и да си попълвате колкото искате желания. Simple Smile

# 430
  • Мнения: 38
На всички,които вече приключиха с умуванията и подредбите, пожелавам УСПЕХ.

Ние все още ги мъдрим. Девойката иска да учи испански, но с бал 33.822 мисля,че нямаме шанс за 164 ГПИЕ и исках да попитам за мнението ви относно 90,31 и 22. Или ако някой знае друга добра гимназия с испански ще съм ви много благодарна?

http://ib157-bg.org/Priem.php

С този бал няма как да не се класира там...само че е в Слатина и до там ходи само автобус 11

Малката тренира на Герена,така че това донякъде ме устройва,нищо че живеем на противоположния край. 

Какви са отзивите за 157?

Виждам,че минималният бал е доста по - нисък от този на 31 СУЧЕМ

Последна редакция: нд, 17 юни 2012, 16:47 от alex98

# 431
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Дренски - мислех, че не са останали вече бащи като теб! Снощи се прости с 2 мача, само за да напишеш заявлението, а днес придружаваш отново дъщерята!!! Браво!
Върна ме в детските ми години!

Моят баща ме придружаваше винаги( да ми завиждат всички американчета!!!). С него подавахме всякакви молби, стоеше до училищата и университета и ме чакаше докато аз бях на изпити, водеше ме на уроци с колата на 27 км. и ме чакаше по 2 часа( тогава имаше режим на тока - решавахме с учителя задачи на свещ  Laughing - пълна романтика  Joy ) Дори когато, за университета, написах само 1 желана специалност, с риск да прескоча една година, той уважи прищявката ми!... Е, похвалих се с таткото си!!!

Аз си мислех, че съвременните мъже са като в анекдота:
"Двама мъже си говорят за семействата си и единия казва:
- В нашето семейство за всички важни въпроси, вземам решения аз. За маловажните - жена ми решава сама. Всъщност, откакто сме се оженили не е имало важни въпроси за решаване..."

Много благодаря на НПМГ sysadmin - много се чудех какъв е алгоритъма за класирането!

# 432
  • Мнения: 68

Формуляра на ЗАЯВЛЕНИЕТО,който разпечатах от РИО има страница, която е само с редове и колони,като имате възможност да си я разпечатате няколко пъти и да си попълвате колкото искате желания. Simple Smile

Благодаря  Hug сега отивам да погледна и там...

А аз горещо препоръчвам 22 СОУ!! Като единствен недостатък му изтъкват липсата на момчета, защото там не са на квоти и девойките са осезаемо повече... Нас лично само това ни кара да се чудим, че моят юнак вероятно няма шанс срешу по-високия по дефолт бал на девойките Simple Smile

Успех на всички!!!!

# 433
  • Мнения: 66
На всички,които вече приключиха с умуванията и подредбите, пожелавам УСПЕХ.

Ние все още ги мъдрим. Девойката иска да учи испански, но с бал 33.822 мисля,че нямаме шанс за 164 ГПИЕ и исках да попитам за мнението ви относно 90,31 и 22. Или ако някой знае друга добра гимназия с испански ще съм ви много благодарна?

http://ib157-bg.org/Priem.php

С този бал няма как да не се класира там...само че е в Слатина и до там ходи само автобус 11

Кое училище от изброените имате предвид?

157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо"  - Сайтът на училището
http://ib157-bg.org/Priem.php

# 434
  • Мнения: 38
На всички,които вече приключиха с умуванията и подредбите, пожелавам УСПЕХ.

Ние все още ги мъдрим. Девойката иска да учи испански, но с бал 33.822 мисля,че нямаме шанс за 164 ГПИЕ и исках да попитам за мнението ви относно 90,31 и 22. Или ако някой знае друга добра гимназия с испански ще съм ви много благодарна?

http://ib157-bg.org/Priem.php

С този бал няма как да не се класира там...само че е в Слатина и до там ходи само автобус 11

Кое училище от изброените имате предвид?

157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо"  - Сайтът на училището
http://ib157-bg.org/Priem.php

Малката тренира на Герена,така че това донякъде ме устройва,нищо че живеем на противоположния край. 

Какви са отзивите за 157?

Виждам,че минималният бал е доста по - нисък от този на 31 СУЧЕМ

Общи условия

Активация на акаунт