Покажете си детските стаи - тема 16

  • 81 105
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 263
Chili, честито! Много ми харесва, наистина е семпло и точно подбрано! Дори големия цветен фототапет не превзема пространството, добре си го балансирала с бели стени!
А гардеробче нямате ли или си го предвидила за по-нататък? Паркета също много ми хареса Simple Smile
Оо то има един огромен четирикрилен  на отсрещната стена,който просто няма къде другаде да сложа(вади ми очите ежеминутно ама....в 50м2 толкова).Исках да си има само негов , но ще стане гардероб до гардероба:)В момента реорганизирам него,че да побера и парцалките от старото легло.
Аааа паркета ми е изстрадан и ми е слабост:)

# 691
  • Мнения: 58
Хайде да покажа и нашата детска стая,макар че вече я показах в друг подфорум.





# 692
  • Мнения: 0
Момичета готова съм с новата стая, съжалявам че нямах време да влизам и да ви чета и да помагам с идеи и съвети.Това е крайния вариант на стаята остана само пердета, килим и стол за бюрото, както и нов телевизор но това едва ли е от значение за всички вас. Гордея се с проекта който е изцяло по моя идея и с страхотното изпълнение на мебелиста с който работя вече по доста неща в къщи. Предстои ми е изработка на вграден гардероб и ново антре в коридора ....както се казва работя  по въпроса. Но за сега имам по важни неща ...чакам бебе всеки момент до 13 септември живот и здраве.
Всъщност мога да помоля за малко помощ  трябва ми параван за леглото на втория етаж по възможност искам да е метален е не от плоскост ако имате идея къде мога да поръчам да ми изработят ще ви бъда благодарна!
Успех на всички!

[http://darinaat.snimka.bg/family/nova-detska-staya.696688.28178119url][/url]
Скрит текст:
ако не се отвори.....профила е darinaat а паролата на албума е martin

# 693
  • София
  • Мнения: 714
dariel
Честито, но нищо не отварям  Simple Smile

Аз пък след 6 месеца готовност на стаята купих това шалте.
http://eshop.domharmonia.bg/index.php?route=product/product& … mp;product_id=550
На живо цветовете са по "меки".
Не седи толкова добре, че нашето легло е на ъгъл.
Довечера ще го пера и по натам мога да покажа.
Да ви кажа какво си търся. Една лампа за над бюрото висяща нещо подобно http://www.mytoys.de/Dalber-H%C3%A4ngelampe-Baby-Giraffe-rosa-we … u.br01.25/2439330 , но в розово-червената гама и две за над леглото като тази http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=26535 но пак в същата цветова гама?
И ако може да са от една серия...
Моля някой, ако е виждал някъде сподели  Hug

# 694
  • Мнения: 4 290
geryger твоето шалте е като нашите, точно онзи ден ги показвах тук. Страхотни са, много си ги харесвам.
При нас стаята е готова, вече си спят там на леглата но още не сме купили гардеробите и етажерките, както не сме сглобили и бюрата, чакам новия каталог на Икеа, че в момента е паднала бомба в магазина, нищо няма. Така че, надявам се и аз скоро да се включа със снимки.
Мисълта ми беше, че метнах шалтетата пробно на леглата (нашите са  тип френски легла, двулицев върху еднолицев матарак), много кукленски седят и се връзват страхотно с цвета на латекса. В момента ни се шият и пердетата, малко по малко, става.

Ивчи, искам да попитам, ТROFAST етажерките събират ли достатъчно играчки? Стабилни ли са и трябва ли да се прикрепят за стената? Твоите с височина 146 см ли са?

dariel , честито, чудна стая и чудесно усвоено пространство!

Златен дъб, и вашата стая е много свежарска, много весели цветове!

# 695
  • Мнения: 1 350
Dariel, поздравления за проекта!
стискам палци за леко раждане  Hug живи и здрави, пак да пишете тук Simple Smile
ние в София сме поръчвали разни неща на едни железари. Не може в Ст.Загора да няма някой железарски цех или майстори, давате му поръчката с размери, те имат разни заготовки, ще измайсторят нещо.
успех!

# 696
  • Варна
  • Мнения: 223
Как отворихте албума на Dariel?

# 697
  • Мнения: 1 350
линка виж добре, има парола

# 698
  • Мнения: 481

Всъщност мога да помоля за малко помощ  трябва ми параван за леглото на втория етаж по възможност искам да е метален е не от плоскост ако имате идея къде мога да поръчам да ми изработят ще ви бъда благодарна!

Ако мислиш, че фирма за ковано желязо ще ти свърши работа, ето:http://www.mekome.com/.
Има и други, търсиш в гугъл и излизат.
А дали мога да помоля за име и координати на мебелиста на лични, ако е удобно! Много е важно и трудно да случиш на майстор

# 699
  • Мнения: 56
geryger твоето шалте е като нашите, точно онзи ден ги показвах тук. Страхотни са, много си ги харесвам.


мога ли да те попитам , дали добре покрива шалтето леглото. Проверих в магазина, че го имат налично, но ме притеснява размера- 150 на 200. Нашите легла са 90 на 190. Да не се получи късо. Ще изчкам, когато можеш да качиш снимки, ако ти е удобно разбира се. Simple Smile

# 700
  • Мнения: 4 290
мога ли да те попитам , дали добре покрива шалтето леглото. Проверих в магазина, че го имат налично, но ме притеснява размера- 150 на 200. Нашите легла са 90 на 190. Да не се получи късо. Ще изчкам, когато можеш да качиш снимки, ако ти е удобно разбира се. Simple Smile

нашите легла са 185/90, ще са долепени до стена и двете. На дължина го покрива, остава леко да пада надолу, на височина още не знам, понеже в момента сме ги"разлепили" (леглата са тип френски, матрак върху матрак, и докато напазаруваме всичко, вкл. нашите матраци, ползваме двете легла като четири Laughing). Крайният срок за завършена детска ни е 15 септември, надявам се дотогава да кача снимки.
Тъй като леглата ще са долепени до стена, предполагам, че дори и да не покрива шалтето до земята и от двете страни симетрично леглото, може да се дръпне от видимата страна, а на страната до стената да не е до долу. Дано ме разбра.

# 701
  • София
  • Мнения: 714
geryger твоето шалте е като нашите, точно онзи ден ги показвах тук. Страхотни са, много си ги харесвам.

мога ли да те попитам , дали добре покрива шалтето леглото. Проверих в магазина, че го имат налично, но ме притеснява размера- 150 на 200. Нашите легла са 90 на 190. Да не се получи късо. Ще изчкам, когато можеш да качиш снимки, ако ти е удобно разбира се. Simple Smile

Нашето легло също е 190/90 и е на ъгъл, дори малко на П, че има и гардероб. Аз го сложих на леглото, като го взех не беше късо на нас дори ни идва малко широко и го подгънах от дългата старана. Според мен е изчислено за легло 200см, за да пада от двете дълги страни и да е до края на късите. Както на снимката в сайта.
Нензнам какви са ти леглата? Дали са с табли или френски.
Снощи го изпрах, следвайки точно инструкциите.  Simple Smile Сутринта видях, че е сухо. Довечера като го сложа, ако имам време ще снимам, ако не в други ден. Аз дори се надявах малко да се е свило, но ще видя довечера, ще го измеря също.

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Здравейте!
Браво за хубавите стаи! И честити да са на дечицата, със здраве да си ги ползват! Simple Smile

Аз сега чакам майстор да си даде майсторското мнение как, за колко време и пари може да оправи пода и стените и почвам да тая малка надежда до края на септември да стане. А мебелите май другата година ще ги правим.

Мисля да боядисам леглото на децата, така както е необработено дърво, вече изглежда малко зле, особено стъпалата за горното легло са се измърляли.  Confused Дано боядисано изглежда добре (то май от мен зависи...  Laughing)

# 703
  • София
  • Мнения: 714
Така, да докладвам за шелтето.  Laughing
За легло 190/90см, всъщност се оказа доста голямо, налага се да го подгъвам около 40см на дългата страна. След пране на 30 градуса, съгласно инструкциите е с размери 208/166см, измерено в едно с извивките. Те не са много голями,но пък са ефектни.  Laughing
Малката направо е луда по него http://geruniums.snimka.bg/properties/apartament.463458.28192332

# 704
  • Мнения: 56
mnogo hubawa e detskata, просторна.
 Шалтето е страхотно. Сигурно ще си поръчам и аз такива за стаята. Килима остана да го мисля.

Общи условия

Активация на акаунт