Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 6

  • 49 416
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 819

Моренка, тази я купих именно заради "Невероятните приключения на Билянка-Разпилянка и Живко-Ленивко", освен нея книгата започва с роман - "Щастливо плаване, юнга":
Щях да забравя и - благодарение на Жаси! Hug Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 3 810
Не съм купувала, но на принципа размяна четем "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада"... вместо скучния запис...
Тепърва хващаме книгите от списъка за 8 клас.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Браво, Сиси, добри попълнения. Аз само "Алафануи открива света" нямам, а съм я срещала, но не я познавам и нямам никакви отзиви за нея. Та ако някой сподели...
Бирлибан я преполовихме, много е хубава!

Ето пак от мен, че се събират... аз като не се спирам...  Mr. Green

      

Историята на говорещото столче -
Наоки и Юко отиват на гости при баба си на село, майка им има работа в Токио и ги оставя на баба и дядо. Юко е на 2 годинки, а Наоки е на 8-9.
И един ден, улисани в игрите децата откриват зад една полянка стара къща, в която времето сякаш е спряло - потънала в прах, храсталаци... На Юко много и харесва там.
На следващия ден Наоки чува странно ръмжене от храсталаците и какво да види? Едно малко столче (като за двегодишно дете) върви и мърмори "Няма я, няма я, вчера беше тук, а сега я няма..."

# 48
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Сиси, радвам се за новите придобивки Laughing

Последна редакция: чт, 21 юни 2012, 12:06 от jakinik

# 49
  • Мнения: 11 819
Morena, Алафануи е за по-големи, мъжът ми има страхотни спомени от нея, но не я открих между старите му книги и затова я търсех.. казва, че много добре му е развила фантазията. Ще я прочета скоро и аз и ще споделя. Завидях ти за Саламури, но и другите звучат интересно! Hug

# 50
  • Мнения: X
Morena, Алафануи е за по-големи, мъжът ми има страхотни спомени от нея, но не я открих между старите му книги и затова я търсех.. казва, че много добре му е развила фантазията.


Сиси,  Hug

Има я сканирана тук тази книжка, ако някой иска да я прочете: http://chitanka.info/text/713-alfanui-otkriva-sveta#toc

А Бирлибан я има озвучена: http://ljube.com/%7Eljube/prikazki/birliban.mp3

И други: http://prikazkamp3.blogspot.com/2011/10/blog-post_10.html

А аз само си записвам идеи и ще търся книжките в библиотеката наесен.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 юни 2012, 08:08 от Анонимен

# 51
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Кой търсеше старото издание на Лафонтен?
И аз. Simple Smile Действително има разликата в цената.
Ето тук е на 7лв.
http://www.knijnomagazinche.com/knigi/displayimage.php?album=38& … top_display_media

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Аз след като писах вчера също откриих, че я има книгата в читанката, та хвърлих един поглед, доколкото  да видя, че е за по големи, но и по съществено ще я зачета. Мерси, Сиси! Simple Smile

Иначе не обичам да чета на друго освен на книга, та електронните варианти са ми в краен случай и колкото да се ориентирам за някоя книга. Пък щерката също предпочита да четем книжка, по аудио приказките не си пада, както и друг път съм казвала де.  Simple Smile  Надявам се да се заслуша по някое време, че нали съм събирала аудио приказки.

Сиси, "Вълшебният какпак"  е от поредицата "Приказки от цял свят"  и са грузински народни приказки...  аз нали събирам поредицата. Не мисля всички да събера, макар че вероятно все са интересни или поне по натам във времето може. Но руските и на републиките, славянски, полски и от този род искам на първо време и ги посъбрах де,  все са много хубави. Някои са споменавани в другата тема.

В този род на мисли и "Бялата княгиня", която показах тези дни също са приказки - словашки.

chatNoir
, тази обаче не е точно старото издание, ами копие. Старото издание е на изд. Народна младеж.

# 53
  • Мнения: 1 194
Днес допълних две книжки от летния списък за четене


# 54
  • Мнения: 1 127
Благодаря! Peace

 Mrs. L , `Пет приказки` и аз четох, нещо не ми беше интересна, малко отнесена ми беше Blush, ама пред сина нищо не съм споменала естествено. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 194
 Mr. Green аз миналата година така мълчах за Небивалици.

# 56
  • Мнения: 1 127
Mr. Green аз миналата година така мълчах за Небивалици.
На Доналд Бисет ли беше? И аз също. Mr. Green Blush

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Да пусна поредната доза придобивки:

                 -  с тази вече имам всичките от поредицата на  изд. Малиш  издадени на български, много са хубави! Simple Smile

И много ми е кеф, та да се похваля за един филм...
Скрит текст:
Синьо лято, който отдавна искам да имам и днес случайно се сетих да го потърся за пореден път и извадих късмет, свалям го.   newsm44

# 58
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сиси ♥♥ , "Умножение без уморение" от къде мога да я закупя?

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
... "Умножение без уморение" от къде мога да я закупя?


jakinik, откъде купи "Уморение"-то?
В книжарницата в МОЛ София на Стамболийски Peace

Общи условия

Активация на акаунт