Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 6

  • 49 438
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Някой имали отзиви за тази - http://www.fiut.bg/book/razgledai-otvytre-choveshko-tialo - видях,че е от същата поредица като Разгледайте от вътре как  работят машините,която е любима и на двамата,независимо от разликата във възрастта им .

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 14:35 от svetlaem

# 61
  • Мнения: 349
Охо, бързо сте напреднали с новата тема!  Peace
Присъединявам се! Grinning

# 62
# 63
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
   

Удивително, нали...
Защо в атомните бомби се използва уран?
      Уранът е радиоактивен елемент. Атомите на радиоактивните елемнти се разпадат с отделяне на енергия и различни по-малки частици, получени при разрушаването на ядрата им. В нормални условия малък брой атоми се разпадат за единица време. Но при условията, създадени в атомните бомби и ядрените централи ураниевите атоми се разрушават бързо, отделяйки наведнъж огромно количество енергия.

Почива ли сърцето?
       Сърцето е мускулест орган, който, подобно на помпа, изтласква кръвта до всяка част на тялото.То работи непрекъснато през целия живот, дори и по време на сън.Ако сърцето спре за по-дълъг период от време, човек умира.Нима то никога не почива?

      Работата на този орган се изразява в последователни свивания и разпускания на неговия мускул.Когато той се съкрати, кръвта се изтласква по кръвоносните съдове.При отпускане на мускула кръвта изпълва кухината на сърцето.Ударите са приблизително по един на секунда.През останалата 1/5 част сърцето си почива.За едно денонощие този орган пулсира около 100 000 пъти, а времето, през което той почива се равнява на 5 часа!

Можете ли да си представите....
      Сърцето на възрастен човек изпомпва около 7 литра кръв за минута и повече от 10 000 литра за денонощие.Това означава, че до средната възраст този орган изтласква 250 милиона литра кръв!

Колко високо летят птиците?
       Повечето птици немогат да се издигат на голяма височина - обикновено тя е под 900 метра. Но някои видове летят много високо по време на прелетите от и към зимните си домове.
Гъските са най-високо летящите птици на света. Тези в Хималаите, например, достигат височини над 8700 метра!
    Веднъж кондор се ударил в самолет, летящ на 6000 метра над Южна Америка!...

... и още тук

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Последните книги за баткото (почти 15г.) са "Макс" на Юлка (може и да е голям за нея, но сме фенове и двамата на всичко нейно  Crazy) и
Скрит текст:
Писах и в другата тема за детски книги, но и тук да спомена - ИК "Кръгозор" имат 50% намаление на всички книги от 12ч. днес до сряда 12ч.  http://kragozor.com/?viewID=7&aid=150&bd_id=278

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
Благодаря и тук за инфото, Буб!   bouquet
Поръчах двете книжки "24 приказки за българската история", да видим дали ще дойдат.


Придобивки:

   

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Morena, момичета от една тема за промоции в Литературния клуб са ги поръчали вчера и днес вече са пристигнали, явно доста бързо и коректно действат  Peace

# 67
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Аз напоръчах от Кръгозор десетина книжки,дано да са всичките налични и дойдат....

От днес

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
Aaa, Буб, може и да са дошли и при мен значи... звъня се сутринта по едно време, но аз простирах на балкона и докато чуя и се набера... свършила работата.  ooooh!
Ще ги чакам, да видим кога.

Светле, за последната книжка да кажеш нещо? Или друг, ако има впечатления, моля! Разбрах, че са приказки, ама стават ли или...

# 69
  • у дома
  • Мнения: 7 166


Светле, за последната книжка да кажеш нещо? Или друг, ако има впечатления, моля! Разбрах, че са приказки, ама стават ли или...

Приказки-интересни са,аз ги помня от моето детство,но нямат цветни илюстрации...

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря за информацията, Буб!   bouquet
Възползвах се и аз от промоцията Simple Smile.

# 71
  • Мнения: 1 883
Момичета ,не си спомням дали е коментирана тази книжка:
http://www.book.store.bg/p28141/istoriata-na-tom-i-dzhudi-piyrsy … na-dimitrova.html

Ако може някакви мнения за книжката.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
Тя, не помня какво е ставало дума, но че е показана - е, тъй като съм я сложила в списъка си за купуване.  Simple Smile   Пък и има рецензия, а и оценки за нея.

Още покупки от мен:

     

"Биби" е най-популярният роман на датската писателка Карин Михаелис (1872-1950).
Разказ за невероятните истории на едно малко скандинавско момиченце, от което Астрид Лингрен се вдъхновява и създава своята Пипи Дългото Чорапче.
Какво точно се случва с Биби ще разберете от писмата до любимия й татко и от чудесните рисунки, които изпълват страниците на книгата.

# 73
  • Мнения: 1 114
                                 

 Съдържание:
  -  Приказка за цар Салтан
  -  Приказка за рибаря и рибката
  -  Приказка за попа и за работника му Балда
  -  Приказка за мъртвата царкиня и седемте юнаци
  -  Приказка за златното петле

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
Светле, мерси! Simple Smile

И аз най-сетне си взех Морските приказки. Simple Smile  Тук ги има за четене, макар да не знам дали са всичките и от кое издание - моето или на Светла, ако имат разлика изобщо.     А тук има малко страници от моята.

    поредната от поредицата "Приказки от цял свят"


За Приказките на Пушкин пък съдържането на изданието на ПАН е същото като това, което имам.
Остава и да е в стихотворна форма и може да се каже, че е преиздадена. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт