"Татко, много те обичам. Ти защо не ме обичаш?"

  • 18 849
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 710
Оххх , ама как може да има такива хора бе ??? Shocked
Няма ли сърце тоя човек ? Така ли нищо не му трепва за детето ?
Мерси ... Думи нямам просто ...

Той други деца има ли ? ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 384
Киара ще ти отговоря - майка ми можеше да не сме спира и да ми говори че е безсмислено , макар да беше права трябваше да ме остави сама да стигна до този извод , че е безсмислено да търся връзка с него . Тя е искала да ме предпази , но през пубертета аз постоянно мислех , че ако беше останала с баща ми живота ми щеше да е друг . И наистина е щял да бъде друг , много по ужасен от колкото съм можела да си представя . Човекът не ставал за нищо , но аз нямаше от къде да знам , трябваше да се уверя сама много по-рано .

# 17
  • Мнения: 4 458

Той други деца има ли ? ooooh!


Нямам идея.
Каквото и да е обаче, за мен това не е приемливо поведение. Ако ще и 10 деца да има, един човек има ли съвест и сърце, както ти казваш, няма да постъпва по този наичин.


Marry Djane, разбирам те много добре. Понякога и хиляди думи не са достатъчни да постигнат това което един жест от ответната страна е способен да направи.
Ами ето, аз посредничих, изпратих картичката, показах и отговора... Надявам се това да помогне. 

# 18
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
 Tired

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 08:33 от OnDiNe_

# 19
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Kiara, моят биологичен баща беше доста отсъстващ и изключително пасивен родител. Когато бях на около 7, майка ми го напусна заради друг мъж и - понеже много страдал, за да запази спокойствието си, реши да не ме вижда. Доста късно разбрах  (от личния си контакт с него) що за човек е. Майка ми говореше неща за него, които бяха верни и биха намерили почва, ако в същността си не бяха нейни интерпретации на голи факти. (Знаеш, класиката, - той е егоист, не се интересува от никого, скъперник и така, не, че не беше вярно, но дори и тогава ми изглеждаше като опит за разчистване на сметки с него.) Аз и сама виждах, че той не ме търси и т.н.

Това, което щеше да ми помогне тогава, би било едно такова обяснение: "Има хора, в чийто живот обстоятелствата са се стекли така, че не са се научили да обичат и не умеят да обичат никого. Не само децата си - никого. Изглеждат така, сякаш умеят, но докато ги опознаеш и разбереш, че не е така, вече е късно. Те не са виновни, че са такива и ако можеха да избират, сигурно нямаше да предпочетат да са такива. Но това не означава, че трябва да ги харесваш. С неспособността си да обичат, те вредят - най-напред на децата си, на другите, на себе си също. Но ти не можеш да ги промениш и е безсмислено да се опитваш". И още нещо - това, което изпитва дъщеря ти към баща си, не е любов, а ярост, маскирана като любов, също и тъга. Трябва да й помогнеш да се научи да не бърка тези неща, за да не го пренесе по-нататък, в зрелите си отношения с хората. Обясни й, че човек, който не присъства в живота й, а би трябвало, не заслужава любовта й. Помогни й да стигне до гнева, а после и до тъгата. Обясни й, че любов хората чувстват само към онези, които се отнасят към тях отговорно, с уважение, които остават трайно в живота им и правят неща, с които да задържат отношенията.  

Спокойно, ще мине  Hug На мен ми мина, имам чудесен живот.  

# 20
  • Мнения: 1 384
Киара изпратихте картичката така ли ? И какъв беше отговора ? Разкажи как я изпратихте какво стана  Sad

# 21
  • Мнения: 97
Здравейте момичета, в тази така ужасна, тежка тема, която не ме остави безразлична. Причината е, че имам известен опит с това, само че от друата страна, от друа гледна точка. Искам да ви я споделя, дано съм полезна.
Преди години имах връзка с човек, който наскоро се беше развел. Имаше едно малко сладко детенце, за което си умираше, и то си умираше за него. Връзката им беше силна, той се е грижел сам за нея много често, коато е била бебе. В началото я виждаше много често, после разреди. Каза, че е приел че вече не са семейство и малката ще заживее в чужбина скоро, което било решено. И така, живеещи в различни радове вече съвсем рядко се виждаха, той не я търсеше почти. Каза, че по скайп само по-тежко му става, като не може да я гушне, да поираят. Никога не съм се съмнявала в неговата любов, но е странно и изкривено, както казвате. В очите на бившата му сиурно той не се е интересувал, защото е бил с мен, но не мисля, че беше така. Той наистина си го изживяваше по свой, изкривен начин. Мисля, че това беше причината да не се реши да имаме дете, колкото и да исках...
Нямам съвет по темата, трудно обяснимо е. Исках само да ви кажа, че мъжките чувства са изкривено нещо - ние не можем да ги разберем.
Simple Smile
Какво ме топлят мъжките му чувства. Един баща абдикира ли от дълга си към децата си - не ме интересуват чувствата му. Клише, но децата чувства не ядат. При живи родители то става полусирак. Изкривени чувства били. Ми като е толкова чувствителен да не прави деца.

# 22
  • Мнения: 1 384
Здравейте момичета, в тази така ужасна, тежка тема, която не ме остави безразлична. Причината е, че имам известен опит с това, само че от друата страна, от друа гледна точка. Искам да ви я споделя, дано съм полезна.
Преди години имах връзка с човек, който наскоро се беше развел. Имаше едно малко сладко детенце, за което си умираше, и то си умираше за него. Връзката им беше силна, той се е грижел сам за нея много често, коато е била бебе. В началото я виждаше много често, после разреди. Каза, че е приел че вече не са семейство и малката ще заживее в чужбина скоро, което било решено. И така, живеещи в различни радове вече съвсем рядко се виждаха, той не я търсеше почти. Каза, че по скайп само по-тежко му става, като не може да я гушне, да поираят. Никога не съм се съмнявала в неговата любов, но е странно и изкривено, както казвате. В очите на бившата му сиурно той не се е интересувал, защото е бил с мен, но не мисля, че беше така. Той наистина си го изживяваше по свой, изкривен начин. Мисля, че това беше причината да не се реши да имаме дете, колкото и да исках...
Нямам съвет по темата, трудно обяснимо е. Исках само да ви кажа, че мъжките чувства са изкривено нещо - ние не можем да ги разберем.
Simple Smile
Какво ме топлят мъжките му чувства. Един баща абдикира ли от дълга си към децата си - не ме интересуват чувствата му. Клише, но децата чувства не ядат. При живи родители то става полусирак. Изкривени чувства били. Ми като е толкова чувствителен да не прави деца.

Права си аман от чувствителност и сълзливи пред текстове  . Изкривени били чувствата им , какво ми пука че някой си го изживявал , мен пита ли ме какво изживявам като заплатата ми отива за лекарства на детето и едвам го изхранвам , а той си изживява мъката някъде под чаршафите с някоя си ! Айде няма нужда , това си е бягане от отговорност и аз изживявам мъка , но детето не ме пита иска внимание иска грижи , аз по-малко човек ли съм тогава , че да не си изживея и аз с някого мъкичката . Смешни са ми такива мъже , те се зная сами що за стока са за това не искат деца ...........

# 23
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Не защитавам никого.

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 08:35 от OnDiNe_

# 24
  • Мнения: 4 458
OnDiNe_ благодаря ти, че сподели наблюденията си. Опитах се да се поставя на негово място, да разбера постъпката. Винаги съм склонна да призная че грешката е в мен, ако има такава и не ме е страх да чуя различно мнение. По това което казваш, той умишлено се е отдалечил от детето си, за да не страда повече. Ок, да приемем тези доводи. Обаче, какво му пречи да преглътне своята болка и да покаже на детето, че въпреки всичко любовтта е все още там, въпреки разстоянието, той още я обича. Колко е трудно да се изпрати интернет картичка за РД която да покаже на детето, че той все още се сеща за него? Не нападам нито поста ти, нито мъжа с който си била. Само разсъждавам на глас, логично. За да него боли него, той наранява и 'осакатява' детето, това за мен е чист егоизъм.

Saule, непременно ще поработя в тази насока  Hug Права си, че ако сега приеме това за любов, след години ще се примирява с подобно поведение защото ще го приема за нормално. Това си е работа за професионалист, психолог, но ще се постарая да разуча начини за постигане на добър резултат.

Marry Djane, виж последния ми пост на първа страница  Wink

# 25
  • Мнения: 8 840
Интересна, макар и доста тежка тема... Confused Отговор все пак сте получили. Смешно, че чак жалко е това "мерси", но поне означава нещо: приел е картичката и любовта на детето, но не я връща. Сигурно не изпитва такива чувства..... Sad Няма да разсъждавам защо и как може така....можеше да не отговори изобщо, ако е изпитал досада или друго неприятно чувство, като е получил писмото. Може би ще обърне лице към детето ви, но едва ли ще стане скоро и лесно. Обясни на момичето си, че категоричен отговор нямаше как да получи, а ако й беше отговорил, че също я обича дали щеше да му повярва и дали трябваше? Нека мине време, нека се уталожат чувствата й и ако все още иска да търси път към него да опита отново. Вратата може да не се отвори никога, но поне не е ударил  катинара при това неуверено почукване...

# 26
  • Мнения: 1 384
Киара , прочетох и не знам какво да кажа , може би ще има и още опити за контакт с него , а ти как я изпрати по имеил ли ? Показа ли текста вътре?

# 27
  • Мнения: 2 553
Това е пълен боклук и не заслужава това прекрасно дете и любовта му ..

Много скапана история, дори нямам и какво да кажа, освен КУРАЖ и си гушкай детето и си се справяйте двете.. Ние с мойта дъщеря сега сме в такъв етап, че всичката подкрепа на земята е нищо пред това което си даваме една на друга... Децата разбират - някой път по трудния начин. Но това е шибания лайф и някак трябва да го живеем - по-ведро ако можем Wink

# 28
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 531
Киара,
няма ваша и моя страна.
Изпращам ви на двете най-топли чувства  bouquet

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 08:37 от OnDiNe_

# 29
  • Мнения: 4 458
Мила unadaptable, хареса ми и начина ти на мислене. Не бях погледнала на нещата от тази страна. То всъшност имах ли ми време да мисля за каквото и да било въоще  ooooh!
Права си, поне сега знаем че е получил картичката и детето не е в невидение, има категорично доказателство. Благодаря ти, че писа  Hug

Marry Djane, разбира се, че прилежно снимах и изпратих всяка страна на картичката. Много ясно се вижда и разчита надписа. Не бих сторила това на дъщеря си - да я излъжа че съм пратила. Всъшност тя искаше да изпратим само горната част. Аз бях тази която каза, че ако ще се праща нещо то трябва да е всичко, или всичко или нищо и я оставих да мисли.

2 Bad, няма как, това е живота. Ние просто трябва да се опитаме да помогнем на тези малки мозъчета да проумеят и разберат сложните плетеници на живота...

OnDiNe_ всеки има различен поглед и мнение за нещата в зависимост от това през какво е минал. Неимоверно трудно е да си от нашата страна, да гледаш ден и нощ как това малко, невинно  създание страда, опитва се да разбере, и да не можеш да направиш нищо за да помогнеш. За това и тук, в този подфорум сме малко по-рязки и понякога хапливи. В крайа на краищата всички тук мислим за едно и също - доброто на децата.
Намирането на друг мъж за мен няма да реши проблемите, може да ги задълбочи. Много зависи кой ще е този мъж, но за сега не съм срешнала достоен.
А за умишленото прекратяване на врвъзките за да не се обърка детето... незнам, лично аз не бих го направила. То в моя случай нямам много избор защото БНД сам си гори всички мостове.


Общи условия

Активация на акаунт